Ухвала суду № 52318744, 07.10.2015, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.10.2015
Номер справи
808/3212/15
Номер документу
52318744
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

"07" жовтня 2015 р.справа № 808/3212/15

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Білак С.В. суддів: Шальєвої В.А. Олефіренко Н.А. розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 04.08.2015р. у справі № 808/3212/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Наукове-виробниче об'єднання "Інтерпроектмонтажбудсервіс" до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя Головного Управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

ВСТАНОВИВ:

16 червня 2015 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Наукове-виробниче об'єднанн "Інтерпроектмонтажбудсервіс" (далі - позивач) звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя Головного Управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач), в якому просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішенн форми «Р» за №0000182202 від 26 січня 2015 року, винесеного державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, яким Товариство з обмеженою відповідальністю НВО «Інтерпроектмонтажбусервіс» збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість за основним платежем на суму 290474 грн. та за штрафними санкціями 145237 грн., на суму 435711 грн.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 04 серпня 2015 року, адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Наукове-виробниче об'єднанн "Інтерпроектмонтажбудсервіс" - задоволено.

Визнано протиправним та скасувано податкове повідомлення-рішення форми "Р" за № 0000182202 від 26 січня 2015 року, винесене Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче об'єднання" Інтерпроектмонтажбудсервіс" збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість за основним платежем на суму 290474 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями 145237 грн., на суму 435711 грн.

Відповідач з постановою суду першої інстанції не погодився, подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на неправильне застосування норм матеріального та процесуального права, що призвело до невірного вирішення справи просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що порушення виникло внаслідок включення до складу податкового кредиту сум ПДВ від операцій під час взаємовідносин з ТОВ "Сервіс гарант Груп" за період липень 2014 року, та ТОВ "Укрбудівниця" за період серпень 2014 року, оскільки позивачу виписано 14 податкових та видаткових накладних ТОВ "Сервіс гарант Груп", та 18 податкових видаткових накладних ТОВ "Укрбудівниця", що не перевищують 10000 грн. Відповідач зазначає, що жодна з вищезазначених податкових накладних не зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних. Зазначає, що продавець не має права при одній поставці товару виписувати декілька податкових накладних на одну партію товару. Цим самим продавець ухиляється від реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули, належним чином були повідомлені про дату, час і місце судового засідання. Відповідно до п.2 ч.1 ст. 197 КАС України, суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а рішення суду першої інстанції необхідно залишити без змін з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено судом апеляційної інстанції, згідно довідки Серія АА №711183 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче об'єднання "Інтерпроектмонтажбудсервіс" 01 грудня 2010 року зареєстровано, як юридичну особу за адресою: 69014, м. Запоріжжя, Шевченківський район, м. Запоріжжя, вул. Полярна, буд. 18, ідентифікаційний код 37408400.

Відповідачем, на підставі підпункту 20.1.4. пункту 20.1 статті 20, пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78, пункту 79.1, пункту 79.2 статті 79 Податкового кодексу України проведено позапланову документальну невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерпроектмонтажбудсервіс з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість при здійснені фінансово-господарських операцій ТОВ "Сервіс гарант Груп" (код за ЄДРПОУ 39153444) за період липень 2014 року, ТОВ "Укрбудівниця" (код за ЄДРПОУ 35381314) за період серпень 2014 року.

За наслідками перевірки складено акт №177/22-11/37408400 від 02 грудня 2014 року "Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "НВО Інтерпроектмонтажбудсервіс" (код ЄДРПОУ 37408400) з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість при здійснені фінансово-господарських операцій з ТОВ "Сервіс гарант Груп" (код за ЄДРПОУ 39153444) за період липень 2014 року, ТОВ "Укрбудівниця" (код за ЄДРПОУ 35381314) за період серпень 2014 року".

Перевіркою встановлено порушення:

- статті 1, пункту 2 статті 3, пункту 1, пункту 2 статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні";

- підпункт 1.1 пункту 1, підпункт 1.2 пункту 1, пункт 2.16 статті 2 Положення по документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим Наказом Мінфіну України;

- підпункту 14.1.181 пункту 14. статті 14, пункту 201.10 статті 201, пункту 200.1 та 200.2 статті 200, підпункти 198.1, 198.3, 198.4, 198.6 статті 198 Податкового кодексу України;

- наказу ДПА України від 10 січня 2011 року № 969 "Про затвердження форми податкової накладної порядку її заповнення", пункти 8.25, 8.26, 11.9 встановлено заниження податку на додану вартість загальній у сумі 290474 грн. за відповідні звітні податкові періоди: за липень 2014 року у сумі 115354 грн.; за серпень 2014 у сумі 175120 грн.;

На підставі Акту перевірки №177/22-11/37408400 від 02 грудня 2014 року податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми "Р" за №0000182202 від 26 січня 2015 року, яким Товариству з обмеженою відповідальністю НВО "Інтерпроектмонтажбудсервіс" збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість за основним платежем у сумі 290474 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 145237 грн.

Як вбачається з матеріалів справи на підтвердження господарських операцій позивача з ТОВ "Сервіс гарант Груп" (код за ЄДРПОУ 39153444) та ТОВ "Укрбудівниця" (код за ЄДРПОУ 35381314) позивачем надано: Субпідрядний договір № 16/07-14 від 02 липня 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №4 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №5 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №6 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №6 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №7 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №7 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №15 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №4 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №4 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №7 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №12 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №11 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №4 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №5 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №7 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №8 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №9 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №10 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №11 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №12 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №13 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та виграти за липень 2014 року; Акт №14 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Субпідрядний договір № 25/08-Д від 05 серпня 2014 року; Додаток № 1 до Договору № 25/08-Д від 05 серпня 2014 року; Додаток № 2 до Договору № 25/08-Д від 05 серпня 2014 року; Додаткову угоду №1 від 06 серпня 2014 року до Субпідрядного договору № 25/08-Д від 05 серпня 2014 року; Додаток № 3 до Договору № 25/08-Д від 05 серпня 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №4 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року.; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №5 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №6 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №7 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №8 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №9 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №10 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №11 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та виграти за серпень 2014 року; Акт №12 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №13 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №14 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №15 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №16 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №17 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №18 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Ліцензію серія АЕ № 181528 від 16 жовтня 2012 року; Ліцензію серія АЕ № 290662 від 23 травня 2014 року; Договір підряду № 16/07 від 01 липня 2014 року; Додаткову угоду №1 від 01 липня 2014 року до договору підряду № 16/07 від 01 липня 2014 року; Додаток №2 до додаткової угоди №1 від 01 липня 2014 року до договору підряду № 16/07 від 01 липня 2014 року; Договірну ціну №1; Додаткову угоду №2 від 01 серпня 2014 року до договору підряду № 16/07 від 01 липня 2014 року; Додаток №2 до додаткової угоди №2 від 01 серпня 2014 року до договору підряду № 16/07 від 01 липня 2014 року; Договірну ціну; Додаткову угоду №3 від 11 серпня 2014 року до договору підряду № 16/07 від 01 липня 2014 року; Додаток №2 до додаткової угоди №3 від 11 серпня 2014 року до договору підряду № 16/07 від 01 липня 2014 року; Договірну ціну; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2014 року; Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Договір підряду № 01/12/01 від 01 грудня 2011 року; Договір підряду № 122/08-Л від 02 серпня 2012 року; Додаток №2 до договору Ц 122/08-Л від 02 серпня 2012 року; Додаток №1 до договору № 122/08-Л від 02 серпня 2012 року; Договір підряду № 158/10-Л від 23 грудня 2012 року; Додаток №2 до договору № 158/10-Л від 23 грудня 2012 року; Договір підряду № 160/11-Л від 01 листопада 2012 року; Додаток №2 до договору № 160/11-Л від 01 листопада 2012 року; Договір підряду № 55/05-Л від 20 травня 2013 року; Додаток №2 до договору Ц 55/05-Л від 20 травня 2013 року; Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2014 року; Договір підряду № 01/12/01 від 01 грудня 2011 року; Договір підряду № 122/08-Л від 02 серпня 2012 року; Додаток №2 до договору № 122/08-Л від 02 серпня 2012 року; Додаток №1 до договору № 122/08-Л від 02 серпня 2012 року; Договір підряду № 158/10-Л від 23 грудня 2012 року; Додаток №2 до договору № 158/10-Л від 23 грудня 2012 року; Договір підряду № 160/11-Л від 01 листопада 2012 року; Додаток №2 до договору № 160/11-Л від 01 листопада 2012 року; Договір підряду № 55/05-Л від 20 травня 2013 року; Додаток №2 до договору № 55/05-Л від 20 травня 2013 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №6 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №7 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №7 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №15 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №4 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №4 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №7 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №12 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №11 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №4 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2014 року; Акт №5 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року; Податкову накладну від 31 липня 2014 року № 955; Податкову накладну від 31 липня 2014 року № 956; Податкову накладну від 31 липня 2014 року № 957; Податкову накладну від 31 липня 2014 року № 958; Податкову накладну від 31 липня 2014 року № 959; Податкову накладну від 31 липня 2014 року № 960; Податкову накладну від 31 липня 2014 року № 961; Податкову накладну від 31 липня 2014 року № 962; Податкову накладну від 31 липня 2014 року № 963; Податкову накладну від 31 липня 2014 року № 964; Податкову накладну від 31 липня 2014 року № 965; Податкову накладну від 31 липня 2014 року № 966; Податкову накладну від 31 липня 2014 року № 967; Податкову накладну від 31 липня 2014 року № 968; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 79; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 80; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 81; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 82; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 83; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 84; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 85; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 86; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 87; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 88; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 89; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 90; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 91; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 92; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 93; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 94; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 95; Податкову накладну від 31 серпня 2014 року № 96; Реєстр виданих та отриманих податкових накладних за серпень 2014 року; Обороти рахунку 634 за серпень 2014 року; Платіжне доручення № 4161 від 19 вересня 2014 року; Платіжне доручення № 4169 від 24 вересня 2014 року; Платіжне доручення № 4161 від 29 вересня 2014 року; Платіжне доручення № 4186 від 03 жовтня 2014 року; Платіжне доручення № 4192 від 06 жовтня 2014 року; Платіжне доручення № 4215 від 21 жовтня 2014 року; Платіжне доручення № 4218 від 22 жовтня 2014 року; Платіжне доручення 4235 від 31 жовтня 2014 року; Платіжне доручення № 4159 від 25 вересня 2014 року; Платіжне доручення № 4163 від 22 вересня 2014 року; Платіжне доручення № 4142 від 08 вересня 2014 року; Платіжне доручення № 4136 від 03 вересня 2014 року.

Відповідачем не надано жодного доказу того, що безпосередні контрагенти позивача ТОВ "Сервіс гарант Груп" (код за ЄДРПОУ 39153444) та ТОВ "Укрбудівниця" (код за ЄДРПОУ 35381314), які видали податкові накладні, не були зареєстровані як платники податку на додану вартість на момент вчинення відповідних господарських операцій.

Що стосується посилання відповідача на Акт перевірки №2679/26-55-22-03/39153444 від 01 вересня 2014 року, складений ДПІ у Печерському районі у м. Києві "Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "Сервіс гарант Груп" (код за ЄДРПОУ 39153444) щодо підтвердження господарських відносин з контрагентами-постачальниками та контрагентами покупцями за період з 01 травня 2014 року по 31 липня 2014 року, то виходячи з приписів пункту 73.5 статті 73 Податкового кодексу України, Порядку № 1232, акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання є документом, який фіксує факт неможливості проведення зустрічної звірки, і законодавством України не надано право податковому органу в акті про неможливість проведення зустрічної звірки співставляти дані первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, робити висновки щодо підтвердження (непідтвердження) реальності здійснення господарських відносин та використовувати такі акти в якості документального підтвердження господарських відносин платника податків та зборів.

Висновки, викладені в Акті перевірки №2679/26-55-22-03/39153444 від 01 вересня 2014 року, щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків не є результатами зустрічної звірки в розумінні наведених вище правових норм через фактичне не проведення такої звірки, зафіксовані у вказаному акті від 01 вересня 2014 року, дані щодо господарських відносин позивача не можуть вважатися податковою інформацією, а відтак не можуть бути враховані і використані в подальшому податковим органом.

Щодо викладеного в Акті перевірки №177/22-11/37408400 від 02 грудня 2014 року про те, що постачання товарно-матеріальних цінностей фактично не відбулось, а проведено лише документування транзитних фінансових потоків з метою мінімізації ПДВ в бюджет контрагентами, відповідачем не було надано рішення суду у цивільній чи господарській справі, вироку суду у кримінальній справі або іншого належного доказу на підтвердження обставин викладених в Акті перевірки щодо протиправності ведення господарської діяльності ТОВ "Сервіс гарант Груп" (код за ЄДРПОУ 39153444) та ТОВ "Укрбудівниця" (код за ЄДРПОУ 35381314), не надано також добутих у визначений процесуальним законодавством спосіб доказів підробки документів або складання фіктивних документів на підтвердження здійснених позивачем господарських операцій.

Таким чином, відповідачем не спростовано факт реальності господарських операцій, вчинених між позивачем та ТОВ "Сервіс гарант Груп" (код за ЄДРПОУ 39153444), ТОВ "Укрбудівниця" (код за ЄДРПОУ 35381314).

Підпунктом 14.1.181, підпунктом 14.1.18 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначено, що податковий кредит - це сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу; бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.

Пунктом 198.1 статті 198 ПК України встановлено, що право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Відповідно до пункту 198.3 статті 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

За правилами вказаної статті право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

При цьому, датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною (пункт 198.2 статті 198 ПК України).

В пункті 198.6 статті 198 ПК України встановлено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

У пункті 201.1 статті 201 ПК України вказано, що платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

За правилами пункту 201.4 статті 201 ПК України встановлено, що податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг.

Відповідно до пунктів 201.6 та 201.8 статті201 ПК України податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця. Право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 цього Кодексу.

Таким чином, виходячи із приписів вищевказаних норм Податкового кодексу України, податкова накладна є документом, який підтверджує фактичну сплату покупцем податку на додану вартість у ціні товару, та надає право на формування податкового кредиту платника податків-покупця. І лише придбання товарів (послуг, робіт), які не призначаються для їх використання в господарській діяльності платника податку, відсутність податкової накладної та складання податкової накладної особою, що не зареєстрована як платник ПДВ, позбавляють платника податку права на включення до податкового кредиту сплачених (нарахованих) сум податків у звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат.

Як свідчать матеріали справи позивачем надані як до перевірки, так і до суду податкові накладні та всі без винятку документи у підтвердження оплати товару.

Будь-яких зауважень щодо оформлення податкових накладних акт перевірки не містить. Не містяться в акті перевірки й зауваження щодо оплати товару.

Будь-які порушення щодо форми та змісту первинних документів, які підтверджують фактичне вчинення господарських операцій з постачання товару між позивачем та його контрагентами - ТОВ "Сервіс гарант Груп" та ТОВ "Укрбудівниця" в акті перевірки відсутні.

Таким чином, враховуючи наявність у позивача податкових накладних, Актів приймання-виконання будівельних робіт, довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати, платіжних доручень, приймаючи до уваги, що зазначені документи не визнані недійсними, будь-яких посилань щодо невідповідності порядку їх оформлення вимогам Податкового кодексу України акт перевірки не містить, Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче об'єднання" Інтерпроектмонтажбудсервіс" цілком правомірно включило суми до витрат які враховуються для визначення об'єкта оподаткування та податку на додану вартість по придбаним послугам до складу податкового кредиту, оскільки його право на податковий кредит та витрати підтверджується єдиними і належними, з точки зору діючого законодавства, доказами.

Відповідно до пункту 44.3 статті 44 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.

Відповідно до частини 1 статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.

Необхідність підтвердження господарських операцій первинними документами визначена також підпунктом 1.2 пункту 1, підпунктом 2.1 пункту 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05 червня 1995 року за № 168/704 (далі - Положення), первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації на їх проведення.

Відповідно до частини 2 статті 9 вказаного Закону та пункту 2.4 Положення, первинні документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях та повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Згідно з пункту 2.15 та пункту 2.16 вищевказаного Положення забороняється приймати до виконання первинні документи на операції, що суперечать законодавчим та нормативним актам.

Таким чином, для надання юридичної сили і доказовості, первинні документи повинні бути складені відповідно до вимог чинного законодавства та не порушувати публічний порядок.

Крім того, будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції.

Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.

З урахуванням викладеного, для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції, спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем підтверджено факт придбання послуг у контрагентів, тобто позивачем доведено додержання вимог пункту 44.3 статті 44 Податкового кодексу України.

Щодо доводів відповідача про те, що продавець не має права при одній поставці товару виписувати декілька податкових накладних на одну партію товару, внаслідок чого продавець ухиляється від реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, колегія суддів зазначає наступне.

Позивачем виписано 14 податкових та видаткових накладних ТОВ "Сервіс гарант Груп" та 18 податкових та видаткових накладних ТОВ "Укрбудівниця", що не перевищують 10000 грн.

Відповідно до пункту 11 підрозділу 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України встановлено, що реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість - продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних запроваджується для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній зокрема становить: понад 10 тисяч гривень - з 1 січня 2012 року.

Податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних.

Операції Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче об'єднання" Інтерпроектмонтажбудсервіс" з ТОВ "Сервіс гарант Груп" за період липень 2014 року та ТОВ "Укрбудівниця" за період серпень 2014 року дійсно було проведені на суму до 10000 грн. ПДВ, тому за законом податкові накладні, видані на такий товар, не підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Норми чинного податкового законодавства України не містить заборони при одній поставці товару виписувати декілька податкових накладних на одну партію товару.

Жоден нормативний акт не містить вказівок на залежність права платника податку на включення до свого податкового кредиту сум ПДВ, фактично сплачених в ціні придбання товару на підставі податкової накладної, від дотримання контрагентом правил господарської діяльності та вимагати від контрагентів-постачальників будь-яких відомостей достовірності його державної реєстрації як СПД, реєстрації платником податків, "податкових взаємовідносин" з бюджетом, ведення податкового обліку, подання декларацій, тощо.

Наявні в матеріалах справи документи підтверджують реальність господарських операцій із вказаними контрагентами - фактичне отримання послуг Товариством з обмеженою відповідальністю "НВО "Інтерпроектмонтажбудсервіс", зміст угод, укладених між позивачем та його контрагентами - ТОВ "Сервіс гарант Груп" та ТОВ "Укрбудівниця", не суперечать актам цивільного законодавства, які б підтверджували, що зміст угод не відповідає дійсним намірам сторін щодо набуття цивільних прав і обов'язків та створення правових наслідків, що обумовлюються цими правочинами, відповідачем не надано.

Таким чином колегія суддів вважає, що судом першої інстанції вірно зроблено висновок щодо обґрунтованості вимог позивача.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування рішення є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про те, що при розгляді справи судом першої інстанції було допущено неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.

Судова колегія дійшла висновку про те, що підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні, а тому відхиляє апеляційну скаргу і залишає судове рішення без змін.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 160, 167, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області - залишити без задоволення.

Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 04.08.2015р. у справі № 808/3212/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Наукове-виробниче об'єднання "Інтерпроектмонтажбудсервіс" до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя Головного Управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь в справі, та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий: С.В. Білак

Суддя: В.А. Шальєва

Суддя: Н.А. Олефіренко