ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
11 червня 2014 року м. Київ № 826/18224/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шейко Т.І.,
при секретарі судового засідання Галак А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1до Київської міської радипровизнання протиправними дій, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії
встановив:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.12.2013 року позов ОСОБА_1 задоволено частково, - скасовано рішення Київської міської ради від 22 травня 2013 року за №476/9533 «Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянці ОСОБА_1 на АДРЕСА_1 у Дарницькому районі м. Києва для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд», а також постановлено присудити судові витрати в сумі 24,12 грн. на користь ОСОБА_1.
03.02.2014 року Окружним адміністративним судом міста Києва виданий виконавчий лист від 11.12.2013 року на стягнення судових витрат в сумі 24,12 грн. на користь ОСОБА_1 з визначенням боржника, - Державна казначейська служба України.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.04.2014 року роз'яснено, що судові витрати на користь ОСОБА_1 відповідно до постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.12.2013 року у справі №826/18224/13а за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії необхідно стягнути з місцевого бюджету через відповідний територіальний підрозділ Державної казначейської служби України.
16.05.2014 року до суду звернулось Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, з заявою від 25.04.2014 року, в якій останнє просило змінити порядок та спосіб виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.12.2013 року № 826/18224/13-а, а саме визначити бюджетний рахунок, на який сплачувались кошти, з якого рахунку повинно відбуватись стягнення коштів, на користь ОСОБА_1.
Заява вмотивована тим що, Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві не може виконати виконавчий лист Окружного адміністративного суду міста Києва виданий 03.02.2014 року по справі № 826/18222/13-а, оскільки виконавчий документ не містить інформації щодо бюджетного рахунку, на який сплачувались кошти, відповідно, з якого вони повинні бути стягнуті.
Положенями ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено. що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.
Оскільки, на дату звернення заявника (16.05.2014 року) справа знаходилась в апеляційній інстанції, суд призначив судове засідання для розгляду вказаної заяви після повернення справи з Київського апеляційного адміністративного суду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.05.2014 року для розгляду поданої 16.05.2014 року заяви призначено судове засідання на 11.06.2014 року.
У судове засідання 11.06.2014 року сторони, належним чином повідомленні про дату, час та місце проведення судового засідання, не прибули.
Суд, дослідивши додані заявником матеріали, вважає, що заява не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України судова діяльність по вирішенню та розгляду адміністративних справ не є безоплатною. Особа, яка звертається до адміністративного суду з позовною заявою має сплатити судовий збір. Главою 7 даного Кодексу, врегульовані деякі питання, що стосуються судових витрат, пов'язаних із розглядом адміністративних справ, зокрема врегульовані питання щодо його сплати, розподілу та повернення.
Зокрема, ч. 2 ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, встановлюється законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовані Законом України «Про судовий збір».
Згідно наказу Казначейської служби України № 29 від 26.01.2012 року та листа Державної судової адміністрації України № 11-1801/12 від 05.04.2012 року з 06 лютого 2012 року, встановлені наступні реквізити для зарахування судового збору за розгляд адміністративної справи в Окружному адміністративному суді міста Києва, - Код банку 820019, Код за ЄДРПОУ 38004897, Одержувач УДК у Печерському районі м. Києва, р/р 31218206784007, код класифікації доходів бюджету 22030001.
Вищезазначене свідчить про те, що бюджетний рахунок, на який сплачується судовий збір, за розгляд адміністративних справ Окружним адміністративним судом міста Києва, є визначеним, і ніякого додаткового визначення, як це просить зробити заявник не потребує.
Що стосується визначення бюджетного рахунку з якого повинно відбуватись стягнення коштів на користь ОСОБА_1, то суд звертає увагу на наступне.
Положеннями ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Якщо адміністративний позов задоволено частково (так як було у даній адміністративній справі), судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
При цьому, суд звертає увагу на те, що згідно вищезазначеної загальної норми, визначення рахунку, згідно якого мають відшкодовуватися судові витрати, не ставиться в залежність від тієї обставини, на який рахунок надійшов сплачений позивачем судовий збір.
Єдиним критерієм визначення бюджету, для суду, при вирішенні питання про розподіл судових витрат є належність відповідача - суб'єкта владних повноважень, до органу місцевого самоврядування, його посадовим або службовим особам.
Тому, суд звертає увагу на те, що рахунки визначаються компетентним органом, а не судом.
З наведеного вбачається, що резолютивна частина рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.12.2013 року у справі № 826/18224/13-а повністю відповідає вимогам вищенаведених норм та не потребує зміни порядку чи способу її виконання.
З урахування вищевикладеного та керуючись ст.ст. 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України Окружний адміністративний суд міста Києва -
у х в а л и в:
Відмовити Головному управлінню Державної казначейської служби України у м. Києві в задоволенні заяви про зміну порядку та способу виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.12.2013 року № 826/18224/13-а.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку, встановленому ст.ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Шейко Т.І.