ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
06 червня 2011 року 08:44 № 2а-6970/11/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:
Судді Добрянської Я.І.
Секретаря судових засідань ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
За позовом Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва
до відповідачаОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Мандрівник»
третя особа Подільська районна у м. Києві державна адміністрація
про припинення державної реєстрації юридичної особи
За участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_3 (довіреність № 1328/9/10 від 14.03.2011 р.)
від відповідача: не прибув
третя особа не прибув
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 06.06.2011 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна податкова інспекція у Подільському районі м. Києва з позовом до ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Мандрівник», третя особа Подільська у м. Києві державна адміністрація про припинення державної реєстрації юридичної особи.
В обґрунтування позову позивач зазначає, що відповідач протягом тривалого часу більше року не звітує до податкових органів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.05.2011 р. було відкрито провадження у справі № 2а-6970/11/2670 та призначено справу до судового розгляду на 06.06.2011 р.
В судове засідання 06.06.2011 р. відповідач не прибув та не скерував свого представника, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
Згідно довідки № 2120 про внесення відповідача до Єдиного державного реєстру підприємців та організацій України, місцем знаходження відповідача є: м. Київ, Поштова площа, 3.
На зазначену адресу рекомендованим листом з повідомленням про вручення судом була надіслана ухвала про відкриття провадження у справі, однак судова кореспонденція, надіслана відповідачу, повернулася до суду з відміткою поштового відділення «за зазначеною адресою не знаходиться».
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Крім того, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 21.04.2011 р. за ідентифікаційним кодом ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Мандрівник»(22924124) записів не знайдено.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника відповідача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Мандрівник», (ідентифікаційний код 22924124) зареєстроване Подільською районною в м. Києві державною адміністрацією 01.12.1994 р.
Згідно довідки Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва №241 ТОВ «Мандрівник»зареєстровано в податковому органі 09.06.1998 р.
З довідки Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва №2839/9/15105 від 13.04.2011 р. вбачається, що відповідач не подає до податкового органу податкової звітності з 1 півріччя 2009 року та заборгованості перед бюджетом не має.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування»передбачені обовязки платників податків і зборів (обовязкових платежів), а саме платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:
1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;
2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);
3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;
4) допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Керівники і відповідні посадові особи юридичних осіб та фізичні особи під час перевірки, що проводиться державними податковими органами, зобов'язані давати пояснення з питань оподаткування у випадках, передбачених законами, виконувати вимоги державних податкових органів щодо усунення виявлених порушень законів про оподаткування і підписати акт про проведення перевірки.
Обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". У разі ліквідації юридичної особи заборгованість з податків і зборів (обов'язкових платежів) сплачується у порядку, встановленому законами України. У разі укладення мирової угоди у процедурі провадження у справі про банкрутство заборгованість з податків і зборів (обов'язкових платежів) сплачується у розмірах, визначених мировою угодою, укладеною у порядку, встановленому законами України.
В статті 4 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осібпідприємців визначено поняття державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Згідно з ч. 2 ст. 38 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осібпідприємців підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути; провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом; невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону; неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону; наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Згідно зі статтею 247 Господарського кодексу України, у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.
Як встановлює норма п. 6 ст. 58 Господарського кодексу України, суб'єкт господарювання ліквідується:
за ініціативою осіб, зазначених у частині першій цієї статті;
у зв'язку із закінченням строку, на який він створювався, чи у разі досягнення мети, заради якої його було створено;
у разі визнання його в установленому порядку банкрутом, крім випадків, передбачених законом;
у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»від 15.05.2003 р. № 755-IV, державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця проводиться у разі:
прийняття фізичною особою-підприємцем рішення про припинення підприємницької діяльності;
смерті фізичної особи-підприємця;
постановлення судового рішення про оголошення фізичної особи померлою або визнання безвісно відсутньою;
постановлення судового рішення про визнання фізичної особи, яка є підприємцем, недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності;
постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є:
визнання фізичної особи-підприємця банкрутом;
провадження нею підприємницької діяльності, що заборонена законом;
неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно з п. 17 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 р. № 509, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до п.п.20.1.12 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, передбачено право органів державної податкової служби звертатися у передбачених законом випадках до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Статтею 16 Податкового Кодексу України передбачені обов'язки платника податків, а саме: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Невиконання цих норм тягне за собою скасування державної реєстрації у судовому порядку.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази неподання відповідачем податкової звітності більше року.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу.
Таким чином, Cуд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі щодо припинення державної реєстрації ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Мандрівник».
Також, суд зазначає, що оскільки відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 21.04.2011 р. за ідентифікаційним кодом ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Мандрівник»(22924124) записів не знайдено, суд своїм рішенням про припинення юридичної особи не зобовязує державного реєстратора вносити до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осібпідприємців запис щодо припинення юридичної особи відповідача, оскільки в зазначеному реєстрі запису щодо знаходження відповідача в даному реєстрі не значиться.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Припинити юридичну особу ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Мандрівник»(м. Київ, Поштова площа, 3, ідентифікаційний код 22924124), зареєстроване Подільською районною в м. Києві державною адміністрацією 01.12.1994 р.)
3.Постанову надіслати сторонам у справі та державному реєстратору для відома.
Постанова набирає законної сили відповідно ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І.Добрянська
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 07.06.2011 р.