ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
22 травня 2013 року Справа № 826/2991/13-а
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС Спецтехніка" до Державної податкова служби України про визнання бездіяльності протиправною, скасування рішення,Головуючи суддя : Смолій І.В.
Судді: Григорович П.О., Каракашьян С.К.
Секретар с\з :Колесник І.Ю.
за участю представників сторін:
від позивача, Щербак Р.В.,
від відповідача, Діанов О.І.,
На підставі ч. 3, 5 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 22.05.2013р. проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної податкової служби України про визнання бездіяльності протиправною, скасування рішення.
Ухвалою суду від 02.04.13р. відкрито провадження по справі та призначено до розгляду в попередньому судовому засіданні.
Ухвалою суду від 17.04.13р. по справі завершено підготовче провадження та призначено справу до колегіального розгляду.
В судове засідання 22.05.13р. з'явились сторони.
Представником відповідача заявлено клопотання про закриття провадження у справі, оскільки рішення про результати розгляду скарги не є рішенням суб'єкта владних повноважень в розумінні КАС України, а тому справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Представник позивача щодо задоволення клопотання заперечив.
Суд вирішуючи клопотання відповідача виходив із наступного.
Пунктом 1 частини 1 статті 157 КАС України встановлено, що суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Частиною 2 ст.2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень , дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з пунктом 1 частини 1 ст. 17 цього Кодексу компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Кодекс адміністративного судочинства України не містить визначення термінів нормативно-правовий акт та правовий акт індивідуальної дії.
За усталеними в теорії права підходами до класифікації актів нормативно - правовий акт - виданий суб'єктом владних повноважень документ, який встановлює, змінює чи припиняє дію обов'язкових правил поведінки, обмежених в часі, просторі та за колом осіб, та призначений для неодноразового застосування. Правовий акт індивідуальної дії - виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акту/актів/ щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов'язкових правил поведінки та стосується прав і обов'язків чітко визначеного суб'єкта /суб'єктів/, якому він адресований.
Обов'язковою ознакою як нормативно-правового так і правового акту індивідуальної дії є юридичний характер, тобто обов'язковість його приписів для відповідного суб'єкта /суб'єктів/, дотримання якої забезпечується правовими механізмами.
Відповідно до пп. 17.1.7 Податкового кодексу України, платник податків має право: оскаржувати в порядку, встановленому цим Кодексом, рішення, дії (бездіяльність) контролюючих органів (посадових осіб), надані контролюючими органами роз'яснення.
Разом з тим відповідно до пункту 56.10 статті 56 Податкового кодексу України встановлено, що рішення Державної податкової адміністрації України та спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі митної справи, прийняте за розглядом скарги платника податків, є остаточним і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем при розгляді скарги позивача, було прийняте саме рішення.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про скасування рішення про результати розгляду скарг підлягає розгляду саме в порядку адміністративного судочинства, а тому заявлене представником відповідача клопотання про закриття провадження у справі задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання про закриття провадження у адміністративній справі відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст.185-187 КАС України.
Головуючий суддя І.В. Смолій
Судді: П.О. Григорович
С.К. Каракашьян