Ухвала суду № 52142364, 08.10.2015, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.10.2015
Номер справи
376/1433/15-а
Номер документу
52142364
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 376/1433/15-а

Суддя доповідач Губська О.А.

У Х В А Л А

08 жовтня 2015 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Губська О.А., перевіривши апеляційну скаргу Державного реєстратора реєстраційної служби Сквирського районного управління юстиції Шерстюк Альони Олександрівни на постанову Сквирського районного суду Київської області від 21 серпня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Державного реєстратора реєстраційної служби Сквирського районного управління юстиції Шерстюк Альони Олександрівни, третя особа - ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування рішення,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом до Державного реєстратора реєстраційної служби Сквирського районного управління юстиції Шерстюк Альони Олександрівни, третя особа - ОСОБА_3, в якому просив:

визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора Реєстраційної служби Сквирського районного управління юстиції Київської області Шерстюк Альони Олександрівни (з відкриттям розділу , індексний номер 14799672 ) про державну реєстрацію за ОСОБА_3 права власності на житловий будинок АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 419291032240);

визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора Реєстраційної служби Сквирського районного управління юстиції Київської області Шерстюк Альони Олександрівни (з відкриттям розділу, індексний номер 14801214) про державну реєстрацію за ОСОБА_3 права власності на земельну ділянку, яка розташована в АДРЕСА_1 призначена для будівництва та обслуговування житлового будинку , господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), кадастровий номер: НОМЕР_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 419333632240);

визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора Реєстраційної служби Сквирського районного управління юстиції Київської області Шерстюк Альони Олександрівни (з відкриттям розділу, індексний номер 14801775 ) про державну реєстрацію за ОСОБА_3 права власності на земельну ділянку, яка розташована в АДРЕСА_1 призначена для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер: НОМЕР_2 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна : 4193510.32240).

Постановою Сквирського районного суду Київської області від 21 серпня 2015 року позов задоволено.

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду першої інстанції відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просив його скасувати, та ухвалити постанову, якою у задоволенні позову відмовити.

Перевіривши дану апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, з огляду на невідповідність вимогам статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною 2 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до абзацу 1 частини 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Так, оскаржувану постанову судом першої інстанції було ухвалено 21 серпня 2015 року у відкритому судовому засіданні.

Апеляційну скаргу подано 29 вересня 2015 року, тобто поза межами встановленого законом десятиденного строку її подання.

Апелянт порушує питання про поновлення цього строку, при цьому зазначає, що оскаржувану постанову ним отримано після його сплину, що підтверджується супровідним листом з відміткою про вхідний номер. До апеляційної скарги додано копію відповідного супровідного листа, проте на ньому відсутня відмітка про вхідний номер, яка б свідчила на користь наведених доводів апелянта.

За таких обставин, суд не може визнати вказані відповідачем причини пропуску строку на апеляційне оскарження постанови суду поважними, з огляду на непідтвердженість таких посилань.

Крім того, дана апеляційна скарга не відповідає вимогам статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з положеннями ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.

При цьому суд звертає увагу, що в силу положень другої частини статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України "Про судовий збір".

Відповідач, на час подання даної апеляційної скарги - 29.09.2015, не віднесений до кола осіб, які в силу положень названого закону, звільнені від сплати судового збору.

Відповідно до підпункту 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Предметом позову у даній справі є визнання протиправними скасування рішення державного реєстратора Реєстраційної служби Сквирського районного управління юстиції Київської області Шерстюк Альони Олександрівни.

Отже, заявлені позивачем вимоги є вимогами немайнового характеру, оскільки не змінюють майновий стан особи.

Згідно з положеннями підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» у редакції, чинній на час подання позову за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Положеннями частини першої зазначеної статті передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року № 80-VIII «Про Державний бюджет України на 2015 рік» станом на 1 січня 2015 року мінімальний розмір заробітної плати встановлено в розмірі 1218,00 грн.

З огляду на викладене, розмір судового збору за подання позову у даній справі становив 73,08 грн.

Таким чином, ставка судового збору за подання апеляційної скарги, яку подано відповідачем, становить 80,38 грн. (73,08 грн. * 110% = 80,38 грн.).

Всупереч вищевказаним вимогам Закону, відповідачем до апеляційної скарги не додано документа про сплату судового збору.

Згідно з приписами частини 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.

Оскільки вище вказані обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги відповідача до провадження суду апеляційної інстанції, тому у відповідності до статей 189 та 108 Кодексу адміністративного судочинства України вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту надано строк для усунення недоліків.

Недоліки можуть бути усунуті шляхом подання до суду апеляційної інстанції документів, що підтверджують сплату судового збору у розмірі 80,38 грн., а також обґрунтування наявності поважних причин подання апеляційної скарги поза межами визначеного законом строку, підтверджені належними і допустимими у розумінні статті 70 КАС України доказами.

Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг: Р/Р 31211206781007, Банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ-38004897, МФО 820019, Код класифікації доходів бюджету: 22030001, Символ звітності - 206, Призначення платежу: Судовий збір Київський ААС, пункт таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору, ПІБ позивача, номер справи. Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі м. Києва.

На підставі вищенаведеного та керуючись статтями 108, 186, 187, 189 КАС України,-

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Державного реєстратора реєстраційної служби Сквирського районного управління юстиції Шерстюк Альони Олександрівни на постанову Сквирського районного суду Київської області від 21 серпня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Державного реєстратора реєстраційної служби Сквирського районного управління юстиції Шерстюк Альони Олександрівни, третя особа - ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування рішення - залишити без руху.

Надати апелянту тридцятиденний строк з моменту отримання даної ухвали для усунення вказаних у ній недоліків.

У разі неподання заяви про поновлення строку або якщо вказані апелянтом підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними - буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

У разі ненадання документу про сплату судового збору у зазначений вище строк, апеляційна скарга буде повернута апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя О.А. Губська