Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"26" березня 2008 р.Справа №20/1241-А
за позовом Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Старокостянтинів
до приватного підприємця ОСОБА_1, м. Старокостянтинів
про стягнення 823,50 грн.
Суддя Гладій С.В.
Секретар судового засідання Малінковський Г. М.
За участю представників сторін:
позивача - Онищук Н. Ф. за довіреністю № 2 від 15.01.2008 р.;
відповідача - не зявився.
Суть спору
Позивач - Старокостянтинівська об'єднана державна податкова інспекція, м. Старокостянтинів, звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача - приватного підприємця ОСОБА_1, м. Старокостянтинів, 623,50 грн. штрафних санкцій застосованих за порушення пунктів 1, 2, 9, 10, 11, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування згідно рішення податкового органу про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми "С" № 0001742302/0 від 31.07.2007 р. на суму 823,50 грн.
Ухвалою суду від 27.02.2008 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 20/1241-А, судовий розгляд справи призначено на 26.03.2008 р., явку повноважних представників сторін визнано обов'язковою.
Прибулий у судове засідання 26.03.2008 р. повноважний представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідач, незважаючи на належне повідомлення про дату, час та місце судового засідання (повідомлення про вручення поштового відправлення (рекомендоване) № 3303050), до суду не прибув, повноважного представника не направив, вимог ухвали суду від 27.02.208 р. не виконав, письмового заперечення проти позову не надав.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне
22.07.2007 р. працівниками державної податкової адміністрації у Хмельницькій області, м. Хмельницький проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності господарської одиниці бар "Романа", що розташована за адресою: с. Пеньки Старокостянтинівського району та належить суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_1, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1.
За результатами перевірки складено акт № 22152062/2302 від 09.02.2007 р., яким зафіксовано порушення пунктів 1, 2, 9, 10, 11, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування, зокрема встановлено: при закупці товару пиво "Оболонь" 1 пляшка по ціні 5,50 грн., пиво "Чернігівське" по ціні 5,15 грн. на загальну суму 20,45 грн. розрахункові операції не проведено через реєстратор розрахункових операцій; не забезпечено відповідність готівкових коштів на місці здійснення розрахунків сумі коштів зазначеній в денному звіті РРО в сумі 25,25 грн.; не забезпечено режим попереднього програмування найменувань цін товарів та обліку їх кількості, а саме не запрограмовано пиво "Оболонь" по ціні 5,50 грн., пиво "Чернігівське" - 5,15 грн., квас - 4,80 грн., сік "Садочок" - 5,00 грн.; не забезпечено зберігання фіскальних звітних чеків, а саме відсутні наступні z-звіти: з 1 по 16, 21, 26, 28, 32, 33, з 56 по 61, 77; не забезпечено зберігання наступної стрічки на протязі встановленого терміну.
31.07.2007 р. на підставі акту перевірки Старокостянтинівською об'єднаною державною податковою інспекцією, м. Старокостянтинів прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми "С" № 0001742302, якими до приватного підприємця ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 823,50 грн.
Відповідно до підпису на корінці рішення, рішення відповідачем отримано 31.07.2007 р.
Станом на 20.02.2008 р. заборгованість відповідача склала 623, 50 грн.
Оскільки штрафні санкції у розмірі 623,50 грн. відповідачем у добровільному порядку сплачено не було, позивач звернувся з позовною заявою про стягнення останніх до суду.
Аналізуючи обставини справи, судом враховується наступне:
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
За п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 509-ХІІ від 04.12.1990 р. органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
При цьому, статтею 15 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. (далі Закон № 265/95-ВР) встановлено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
У відповідності до ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів, тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
згідно п. 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
згідно п. 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
згідно п. 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
згідно п. 10) друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
згідно п. 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
згідно п. 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сум коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
За статтею 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
п. 1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
п. 4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;
п. 5) десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну;
п. 6) п'яти неопоатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Окрім того, ст. 22 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" № 98/96-ВР від 23.03.1996 р. (далі Закон № 98/96-ВР) передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Як вбачається з матеріалів справи, за порушення відповідачем пунктів 1, 2, 9, 10, 11, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” позивачем у відповідності до пунктів 1, 3, 5, 6 ст. 17, ст. 22 Закону № 265/95-ВР застосовано до відповідача штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 823,50 грн. Станом на 20.02.2008 р. заборгованість відповідача склала 623,50 грн.
Судом враховується, що рішення позивача про застосування фінансових санкцій у встановленому законодавством порядку не оскаржено і не скасовано; доказів, які б спростовували визначені податковим органом порушення відповідачем не надано.
Враховуючи викладені обставини, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 6, 14, 51, 71, 86, 94, 104, 105, 112, 158-163, 167, 254-259, п.п. 3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Старокостянтинів до приватного підприємця ОСОБА_1 м. Старокостянтинів про стягнення 623,50 грн. задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції (м. Старокостянтинів, вул. Красовського, 4, код 33965291) 623,50 грн. (шістсот двадцять три гривні п'ятдесят копійок).
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи
СуддяС.В. Гладій
Віддруковано 3 прим.:
1 до справи,
2 позивачу,
3 відповідачу.