ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
05 жовтня 2015 року м. Київ К/800/41934/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Іваненко Я.Л., перевіривши касаційну скаргу представника Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_1 на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2015 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 09 вересня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, Першого приморського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції, треті особи - Державна казначейська служба України, Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и л а :
Представником Департамента державної виконавчої служби Міністерства юстиції України подано до Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2015 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 09 вересня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, Першого приморського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції, треті особи - Державна казначейська служба України, Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії.
Статтею 213 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені вимоги до касаційної скарги.
Як вбачається з поданої касаційної скарги та доданих до неї матеріалів, вона не відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки в порушення положень частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги не додано копії касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, та документ про сплату судового збору у розмірі ставки цього збору, передбаченої Законом України "Про судовий збір" у редакції зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 22 травня 2015 року № 484-VIІІ за реквізитами: отримувач коштів: УДКCУ у Печерському р-ні, рахунок отримувача: 31210255700007, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м.Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030005 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)".
Відповідно до підпункту 3 пункту 3 частини 2 статті 4 зазначеного Закону ставка судового збору за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду складає 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Клопотання скаржника про відстрочення сплати судового збору з тих мотивів, що Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України є бюджетною установою та фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України, не містить достатніх доводів та обставин, що дають підстави для визнання його обґрунтованим, а тому у задоволенні такого слід відмовити.
Крім того, в порушення вимог частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додано копії оскаржуваних судових рішень, які не завірені відповідно до вимог Інструкції з діловодства в адміністративних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України № 174 від 17 грудня 2013 року.
Відповідно до частини 4 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Проте, в порушення наведених вимог закону до касаційної скарги додано не завірену належним чином ксерокопію довіреності на ім'я ОСОБА_1 на представництво інтересів Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.
Згідно частини 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, а тому вона повинна бути залишена без руху до усунення скаржником зазначених недоліків.
Керуючись статтями 108, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу представника Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_1 на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2015 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 09 вересня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, Першого приморського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції, треті особи - Державна казначейська служба України, Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії залишити без руху та надати строк для усунення недоліків до 22 жовтня 2015 року.
У разі невиконання вимог щодо усунення недоліків касаційної скарги вона буде повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Я.Л. Іваненко