ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
01 жовтня 2015 року м. Київ К/800/41692/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Іваненко Я.Л., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 27 травня 2015 року за заявою Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 січня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и л а :
Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради звернувся до Одеського апеляційного адміністративного суду із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 січня 2014 року.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 27 травня 2015 року задоволено заяву Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 січня 2014 року. Скасовано постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 січня 2014 року та закрито провадження у справі у зв'язку із смертю позивача. Судове рішення мотивоване тим, що обставини, які є підставою для закриття провадження у справі, виникли під час розгляду справи в суді апеляційної інстанції.
У касаційній скарзі ОСОБА_1 ставить питання про скасування судового рішення суду апеляційної інстанції.
Статтею 213 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені вимоги до касаційної скарги.
Як вбачається з поданої касаційної скарги та доданих до неї матеріалів, вона не відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки в порушення положень частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додано копію оскаржуваного судового рішення, яку не завірено відповідно до вимог Інструкції з діловодства в адміністративних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України № 174 від 17 грудня 2013 року.
Крім того, в порушення приписів пункту 4 частини 2 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України у касаційній скарзі не наведено обґрунтування вимог особи, що подає касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права.
Відповідно до статті 211 Кодексу адміністративного судочинства України право на касаційне оскарження судового рішення мають сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та обов'язки.
Проте ОСОБА_1 в касаційній скарзі не зазначає як саме оскаржуваним рішенням вирішено питання про його права, свободи, інтереси та обов'язки як особи, що не брала участь у справі.
З доданої до касаційної скарги копії постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 27 травня 2015 року вбачається, що суд апеляційної інстанції розглянув апеляційну скаргу в порядку письмового провадження.
Згідно з частиною 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Відповідно до частини 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Оскільки скаржником не порушується питання про поновлення строку на касаційне оскарження, а з наявних матеріалів касаційної скарги неможливо з'ясувати питання щодо дотримання скаржником встановленого статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України строку на касаційне оскарження, касаційну скаргу необхідно залишити без руху та надати скаржнику час для подання заяви про поновлення строку на касаційне оскарження із зазначенням причин його пропуску (якщо таке мало місце) та належним підтвердженням цього (докази, з яких вбачається дата отримання копії оскаржуваного судового рішення суду апеляційної інстанції.
Згідно з частиною 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, а тому вона повинна бути залишена без руху до усунення скаржником зазначених недоліків.
Керуючись статтями 108, 212, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 27 травня 2015 року за заявою Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 січня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху скаржник має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою із зазначенням причин пропуску строку на касаційне оскарження та наданням доказів, що підтверджують їх поважність, а також виправити інші недоліки касаційної скарги, зазначені в мотивувальній частині ухвали.
Попередити, що невиконання вимог статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження, а невиконання вимог статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для повернення касаційної скарги скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Я.Л. Іваненко