У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 802/3661/15-а
05 жовтня 2015 року м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду Сторчак В. Ю., перевіривши матеріали апеляційної скарги Крижопільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 14 вересня 2015 року та на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 15 вересня 2015 року у справі за поданням Крижопільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області до Приватного підприємства "Картес" про стягнення коштів за податковим боргом,
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 14 вересня 2015 року подання залишено без руху.
Відповідно до ухвали Вінницького окружного адміністративного суду від 15 вересня 2015 року подання повернуто заявнику.
Не погоджуючись із судовимм рішеннямм, Крижопільська ОДПІ Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області оскаржила їх в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статтей 185-187 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху з наступних підстав.
Порядок і строки апеляційного оскарження передбачені у статті 186 КАС України.
Відповідно до частини 3 зазначеної статті апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копію оскаржуваної ухвали Вінницького окружного адміністративного суду від 14 вересня 2015 року заявник отримав 14.09.2015 року, що підтверджується матеріалами справи. (а.с. 13)
Враховуючи вимоги частини 3 статті 186 КАС України, кінцевим строком подачі апеляційної скарги в даному випадку є 21.09.2015 року.
Проте, апеляційна скарга подана до суду першої інстанції лише 25.09.2015 року, що підтверджується вхідним суду №27732. (а.с. 24)
Таким чином, вказане свідчить про пропуск апелянтом, встановленого частиною 3 статті 186 КАС України, строку на апеляційне оскарження ухвали суду від 14.09.2015 року.
При цьому, заява про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду апелянтом не подана.
Крім того, аналізуючи вимоги частини 2 статті 185 та частини 3 статті 186 КАС України, апеляційний суд приходить до висновку, що апеляційні скарги на ухвалу суду від 14.09.2015 року та на ухвалу суду від 15.09.2015 року подаються окремо за кожним судовим рішенням.
Проте, як вбачається з матеріалів справи, Крижопільською ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області подана одна апеляційна скарга (а.с. 24-26), якою апелянт оскаржує як ухвалу суду від 14.09.2015 року, так і ухвалу суду від 15.09.2015 року.
Крім того, апеляційна скарга не відповідає вимогам статті 187 КАС України, а саме, апелянтом не дотримано вимог частини 6 статті 187 КАС України: до апеляційної скарги не додано документу про сплату судового збору у встановленому законом розмірі та порядку, а також не додано доказів звільнення від сплати судового збору, якщо таке має місце.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається положеннями Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, справляється судовий збір.
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пункту 3.5 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду, - сплачується судовий збір, який становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Так, мінімальна заробітна плата на 01 січня 2015 року визначена у розмірі 1218 грн.
Належними реквізитами для сплати судового збору за подання апеляційної скарги є:
ОДЕРЖУВАЧ: УДКСУ у м. Вінниці (м. Вінниця),
Код платежу 22030001
Код ЄДРПОУ: 38054707
Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області
МФО: 802015
розрахунковий рахунок 31212206781002.
Враховуючи, що позивачем подано апеляційну скаргу на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 14 вересня 2015 року та на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 15 вересня 2015 року, судовий збір має сплачуватись з розрахунку 1 розмір мінімальної заробітної плати, а саме - 2436,0 грн. (2*1218,0 грн.).
За змістом частини 4 статті 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутись до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції вважає підстави пропуску строку апеляційного оскарження, вказані апелянтом в апеляційній скарзі, не підтвердженими належними доказами, що не надає можливості встановити їх поважність, а тому апеляційну скаргу Крижопільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області необхідно залишити без руху.
На підставі зазначеного, керуючись ч. 1 ст. 108, ч.2 ст.186, ч.3, 4 ст.189 КАС України,
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу Крижопільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 15 вересня 2015 року у справі за адміністративним позовом Крижопільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області до Приватного підприємства "Картес" про стягнення коштів за податковим боргом залишити без руху.
2. Запропонувати апелянту протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надати суду апеляційної інстанції докази на підтвердження поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідач Сторчак В. Ю.