Рішення № 52061497, 26.08.2010, Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
26.08.2010
Номер справи
2-1079/2010
Номер документу
52061497
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 72, 8300, (04595) 6-76-19

Копія

Справа № 2-1079/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 серпня 2010 року м. Бориспіль

Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого судді: Вознюка С.М.,

при секретарі Височин Ю.В.,

за участю прокурора Грабець І.Н., представника ДП "Центр ДЗК" ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовною заявою Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області, що діє в інтересах держави в особі: Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель у Київській області та ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" до Бориспільської районної державної адміністрації Київської області, ОСОБА_2, третя особа без самостійних вимог: ДП „Центр державного земельного кадастру Державного комітету України із земельних ресурсів, в особі Бориспільського районного відділу Київської регіональної філії ДП „Центр державного земельного кадастру, управління Держкомзему у Бориспільському районі Київської області, про визнання незаконними розпоряджень та виданих на їх підставі державного акту, -

в с т а н о в и в:

10.02.2010 року Бориспільський міжрайонний прокурор Київської області звернувся до суду із зазначеним позовом, який доповнено та уточнено під час розгляду справи, в інтересах держави в особі Державного комітету України із земельних ресурсів та ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль". Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що внаслідок проведеної прокурорської перевірки встановлено неправомірність виділення ОСОБА_2 земельної ділянки площею 1,9940 га, яка знаходиться в межах Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області та має кадастровий номер 3220883200:02:004:0060, цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства, й належать ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ПЛ № 233266, виданого управлінням земельних ресурсів у Бориспільському районі 26.03.2009 року на підставі розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації Київської області від 11.03.2009 року №970, та зареєстрованому в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право користування землею, договорів оренди землі за №010932300090.

Зважаючи на те, що земельна ділянка знаходиться на території відведення аеропорту з метою його розширення, тим, що при виділенні самої земельної ділянки були допущені порушення земельного законодавства України, прокурор просив позов задовольнити в повному обсязі.

Під час розгляду справи по суті прокурор підстави та обставини позову підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити.

Державна інспекція з контролю за використанням та охороною земель у Київській області та ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" позов прокурора, заявлений в їх інтересах підтримали, про що надали свої письмові заяви.

Бориспільська районна державна адміністрація позовні вимоги прокурора визнала повністю, просила розглядати справу за її відсутності.

ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином через повідомлення в засобах масової інформації, та направленням поштової кореспонденції на зареєстровану адресу відповідача, тому судом прийнято рішення про розгляд вимог прокурора за відсутності останньої.

ДП „Центр державного земельного кадастру та управління Держкомзему у Бориспільському районі Київської області просили розгляд справи проводити за їх відсутності.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши всі матеріали цивільної справи суд приходить до висновку про достатність підстав для часткового задоволення позовних вимог прокурора.

Судом встановлено, що правовідносини між сторонами врегульовані вимогами земельного та водного законодавства України щодо порядку набуття у власність земельних ділянок, обмеження у їх використанні, визначені Цивільним та Земельним кодексами України.

Порядок звернення прокурора в інтересах держави врегульовано Законом України "Про прокуратуру" та Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" щодо компетенції Держземінспекції.

З цього приводу суд вважає, що прокурор правомірно та у відповідності до вимог законодавства України звернувся до суду із зазначеним позовом в інтересах держави в особі Держземінспекції та ДП "МА "Бориспіль", яке є державним підприємством, які підтримали заявлений позов прокурора в своїх інтересах.

Судом встановлено, що внаслідок проведеної прокуратурою перевірки щодо законності розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації № 970 від 11.03.2009 року та виданого на його підставі державного акту на право власності на земельну ділянку ОСОБА_2 серії ПЛ № 233266 встановлено її невідповідність діючому законодавству України.

Висновки прокурора знайшли своє підтвердження при розгляді позову останнього.

Так, розпорядженням голови Бориспільської районної державної адміністрації від 17.12.2008 року № 7162 "Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства на території Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області" надано дозвіл ОСОБА_2 на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність для ведення особистого селянського господарства земельної ділянки, площею 2,0000 га, на території Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області.

Розпорядженням голови Бориспільської районної державної адміністрації від 11.03.2009 року № 970 "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства на території Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області" затверджено проект землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_2 земельної ділянки, площею 1,9940 га ріллі, для ведення особистого селянського господарства на території Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області.

На підставі вищезазначеного розпорядження ОСОБА_2 виготовлено та зареєстровано державний акт на право власності на земельну ділянку серії ПЛ № 233266, який виданий 26.03.2009 року. Управлінням земельних ресурсів у Бориспільському районі на земельну ділянку, площею 1,9940 га, з кадастровим номером 3220883200:02:004:0060, що знаходиться на території Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області

Вказані вище розпорядження Бориспільської РДА № 7162 від 17.12.2008 року та № 970 від 11.03.2009 року з моменту їх винесення, є недійсними, а державний акт на право власності на земельну ділянку серії ПЛ № 233266, - з моменту його державної реєстрації, - є незаконним, виходячи з наступних підстав.

У відповідності до вимог п. 6 ст. 118 Земельного кодексу України (чинного на момент прийняття оспорюваних розпоряджень), громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної та комунальної власності для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. До заяви додаються матеріали, передбачені частиною п'ятою статті 151 цього Кодексу, а також висновки конкурсної комісії (у разі відведення земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

Одночасно, п. 7 ст. 118 вищевказаного Кодексу визначає, що вибір місця розташування земельної ділянки та надання дозволу і вимог на розроблення проекту її відведення здійснюються у порядку, встановленому статтею 151 цього Кодексу.

Згідно вимог ч. 1 ст. 151 Земельного кодексу України (чинного на момент прийняття оспорюваних розпоряджень) особи, зацікавлені у вилученні (викупі), виборі земельних ділянок, зобов'язані погодити з власниками землі і землекористувачами та органами державної влади або органами місцевого самоврядування, згідно з їх повноваженнями, розміри земельних ділянок, передбачені для вилучення (викупу), умови їх вилучення (викупу), а також розміри земельної ділянки, передбачені для її передачі (надання), умови її передачі (надання) з урахуванням комплексного розвитку території, який би забезпечував нормальне функціонування на цій ділянці і прилеглих територіях усіх об'єктів та умови проживання населення і охорону довкілля.

Частина 2 ст. 151 вищевказаного Кодексу встановлює, що вибір місця розташування земельних ділянок здійснюють відповідні сільські, селищні, міські, районні, обласні ради, Верховна ОСОБА_3 Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, ОСОБА_3 міністрів Автономної Республіки Крим, Кабінет Міністрів України відповідно до їх повноважень щодо вилучення та передачі (надання) цих ділянок.

Одночасно у ч. 4 вказаної статті Земельного кодексу України (чинного на момент прийняття оскаржуваних розпоряджень) визначено, що особи, зацікавлені у вилученні (викупі) земельних ділянок, звертаються із заявою (клопотанням) про вибір місця розташування земельних ділянок до відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Кабінету Міністрів України, ОСОБА_3 міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації. Клопотання щодо вибору місця розташування земельних ділянок за рахунок земель, вилучення (викуп) яких провадиться Кабінетом Міністрів України та Верховною ОСОБА_3 Автономної Республіки Крим, подаються відповідно до ОСОБА_3 міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

При цьому, ч. 5 ст. 151 вищевказаного Кодексу встановлює, що до заяви (клопотання) додаються: - обґрунтування необхідності вилучення (викупу) та/або відведення земельної ділянки; - позначене на відповідному графічному матеріалі бажане місце розташування земельної ділянки з її орієнтовними розмірами; - засвідчена нотаріально письмова згода землекористувача (землевласника) на вилучення (викуп) земельної ділянки (її частини) із зазначенням розмірів передбаченої для вилучення (викупу) земельної ділянки та умов її вилучення (викупу); - копія установчих документів для юридичних осіб, а для громадянина - копія документа, що посвідчує особу.

Після отримання висновків органів, зазначених у ч. 7 ст. 151 Земельного кодексу України (чинного на момент прийняття оскаржуваних розпоряджень), про можливість відведення земельної ділянки для цілей, зазначених у заяві (клопотанні), відповідний орган державної влади або орган місцевого самоврядування, згідно із своїми повноваженнями, у двотижневий строк розглядає матеріали вибору земельної ділянки і приймає рішення про затвердження зазначених матеріалів та надає дозвіл і вимоги на розроблення проекту відведення земельної ділянки або мотивоване рішення про відмову.

За наслідками проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства на території Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області, розробленого ТОВ «Фінансово-Консалтингова Група «ОСОБА_1», встановлено, що в порушення вимог ст.ст. 118, 151 Земельного кодексу України (чинного на момент прийняття оскаржуваних розпоряджень) у проекті відсутні матеріали попереднього погодження місця розташування земельної ділянки та розпорядження про їх затвердження, якими обґрунтовується її надання, що також підтверджується інформацією Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель у Київській області № 095391/1000 від 03.12.2009 року.

Також встановлено, що проект землеустрою не містить довідки з державної статистичної звітності по формі 6-зем управління земельних ресурсів у Бориспільському районі, за рахунок яких земель запроектована земельна ділянка, передбачена для надання у власність ОСОБА_2

Крім цього, у висновках компетентних органів щодо погодження проекту землеустрою та у планово-картографічних матеріалах, що містяться у проекті із землеустрою, зазначено, що запроектована для відведення земельна ділянка відводиться за рахунок земель сільськогосподарського призначення рілля.

Також, на кадастровому плані земельної ділянки, що відводиться ОСОБА_2 у власність для ведення особистого селянського господарства, складеному ТОВ «Фінансово-Консалтингова Група «ОСОБА_1» обєкти нерухомості відсутні. В експлікації земель по угіддях по формі 6-зем, яка міститься на кадастровому плані зазначено сільськогосподарські угіддя 1.9940 га, з них рілля 1.9940га.

В той же час, в ході проведення перевірки Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель в Київській області з виїздом на місце встановлено, що на момент видачі оспорюваних розпоряджень та державного акту на право власності на земельну ділянку ОСОБА_2, на цій ділянці розташовані гаражі членів обслуговуючого кооперативу «Гаражний кооператив «Авіатор», які розміщені у відповідності до рішення виконавчого комітету Бориспільської міської ради народних депутатів № 130-е від 06.09.1988 року, яким кооперативу «Авіатор» надано дозвіл на проведення проектно-вишукувальних робіт та складання проектно-кошторисної документації на встановлення металевих гаражів. Вказана обставина в свою чергу виключає використання спірної земельної ділянки для сільськогосподарських потреб.

Таким чином, в проекті землеустрою містяться недостовірні відомості щодо спірної земельної ділянки та відсутня інформація щодо розміщення на ній гаражів ОК «ГК«Авіатор».

Відповідно до вимог ст.ст. 2, 3, 6, 7 Закону України „Про місцеві державні адміністрації голова місцевої державної адміністрації в межах своєї компетенції з обовязковим дотриманням принципів законності та верховенства права для виконання покладених на нього обовязків, зокрема забезпечення правопорядку в адміністративних межах відповідної місцевої державної адміністрації, має право видавати розпорядження.

Згідно із вимогами ст. 48 Повітряного кодексу України органи державної виконавчої влади забезпечують будівництво, реконструкцію, благоустрій та експлуатацію підїзних доріг до аеропортів, регулярний рух пасажирського транспорту на цих дорогах, а також телефонний звязок між населеними пунктами і аеропортами. Міжнародний аеропорт повинен забезпечувати митний, прикордонний, санітарний контроль, контроль на безпеку та інші види контролю, передбачені чинним законодавством.

Відповідно до п. 7 розділу 3 «Генеральної схеми планування території України», затвердженої Законом України „Про Генеральну схему планування території України» від 07.02.2002 року, продовження робіт з реконструкції та розширення Державного міжнародного аеропорту «Бориспіль» є основним із напрямків використання території України з метою задоволення потреб населення та економіки в пасажиро - та вантажоперевезеннях.

У відповідності до ч. 2 розділу IV «Генеральної схеми планування території України» реалізація Генеральної схеми забезпечується органами державної влади та органами місцевого самоврядування в порядку, визначеному законодавством.

Так, з метою забезпечення реалізації Генеральної схеми Кабінет Міністрів України:

-готує та подає на затвердження ОСОБА_3 України проекти законодавчих актів, повязаних з використанням території України;

-враховує вирішення Генеральної схеми у процесі підготовки прогнозів і державних програм економічного і соціального розвитку України, схем розвитку окремих галузей економіки, інших державних програм з питань охорони земель, охорони здоровя населення, охорони природи, розвитку інженерно-транспортної інфраструктури, прийняття рішень щодо регулювання використання територій загальнодержавного значення.

На виконання покладених на Кабінет Міністрів України Законом України «Про Генеральну схему планування території України» повноважень та з метою реалізації Генеральної схеми на першому етапі Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження «Про схвалення Концепції Державної програми розвитку міжнародного аеропорту «Бориспіль» на період до 2020 року» від 11.01.07 № 5-р.

Відповідно до п. 4 вищезазначеної Концепції передбачається поділ території аеропорту та прилеглих до неї земельних ділянок на: зону розвитку пасажирських термінальних комплексів та перонів; зону розвитку авіації загального призначення та бізнес авіації; сектор державного авіаційного підприємства «Україна»; сектор державного підприємства «Зал офіційних делегацій»; сектор державного підприємства Міністерства оборони України «Українська авіаційна транспортна компанія»; сектор Міноборони; зону паливопостачального комплексу; зону розвитку вантажних перевезень з підїзною колією; зону розвитку сервісного обслуговування повітряних суден; зону автосервісу; зону готелів, бізнес-центрів та офісів; виробничо-технічну зону; зону підземного колійного транспорту до пасажирських терміналів; резервні земельні ділянки для розвитку інфраструктури аеропорту.

Загальна площа земель, на яких розташований аеропорт, становитиме 947, 3 га. До 2020 року передбачається додаткове відведення земельних ділянок навколо аеропорту обсягом 267,4 га під будівництво комплексів вантажних перевезень, паливопостачання, автостоянок, секторів державного підприємства «Зал офіційних делегацій», державного авіаційного підприємства «Україна», бізнес-авіації, авіації загального призначення.

Крім цього, п. 4 даної Концепції передбачає реконструкцію існуючої та будівництво нової під'їзної автодороги на відстані 80 метрів для розподілу транспортних потоків на в'їзді та виїзді. Для забезпечення сучасної технології обслуговування пасажирів передбачено будівництво під'їзної естакади до термінальних комплексів для відокремлення пасажирів, які прибули, від тих, що відлітають.

Земельні ділянка, яка надана ОСОБА_2, площею 1,9940 га, для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Гірської сільської ради Бориспільського району межує із землями, які знаходяться у постійному користування ДПМА «Бориспіль», та входить до складу земель, за рахунок яких повинно здійснюватись розширення та реконструкція ДПМА «Бориспіль», що підтверджується схемою Генерального плану, яка була розроблена у відповідності до Концепції державної цільової програми розвитку міжнародного аеропорту «Бориспіль» до 2020 року № 220/4722 від 23.11.06 та затверджена Міністерством транспорту та звязку України, Міністерством оборони України, Державним управлінням справами та Київською обласною державною адміністрацією України.

Крім цього, вивченням проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_2, зокрема акту вибору та обстеження земельної ділянки від 17.12.2008 року та планово-картографічних матеріалів, встановлено, що спірна земельна ділянка розташована на приаеродромній території міжнародного аеропорту «Бориспіль».

Згідно вимог п. 2 ст. 72 Земельного кодексу України на приаеродромній території відповідно до Закону запроваджується особливий режим використання земель.

У висновках органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів, органу містобудування і архітектури, природоохоронного і санітарно-епідеміологічного органів щодо погодження проекту землеустрою, відсутні відомості про наявні обмеження (обтяження) щодо використання спірної земельної ділянки та про її знаходження на приаеродромній території, внаслідок чого в порушення вимог ст. 111 Земельного кодексу України не встановлено обмежень щодо її використання.

Вищевказані обставини також підтверджуються Державною інспекцією з контролю за використанням та охороною земель в Київській області від 03.12.2009 року № 095391/1000.

Одночасно, проведеною перевіркою законності складання, видачі та реєстрації оспорюваного державного акту на право власності на земельну ділянку ОСОБА_2, встановлено, що він виготовлений з порушенням вищезазначених вимог Земельного кодексу України та Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації та зберігання Державних актів на право приватної власності на землю, затвердженої наказом Державного комітету України по земельним ресурсам № 43 від 04.05.1999 року.

Так, згідно вимог п. 1.16 вищевказаної Інструкції встановлено, що технічна документація із складання державного акту на право власності на земельну ділянку включає окрім іншого кадастровий план земельної ділянки, складений за результатами топографічної та кадастрової зйомки.

Відповідно до вимог ст. 193 Земельного кодексу України державний земельний кадастр - це єдина державна система земельно-кадастрових робіт, яка встановлює процедуру визнання факту виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками та містить сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим цих ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику, розподіл серед власників землі та землекористувачів.

У відповідності до вимог ст. 196 цього ж Кодексу однією з складових частин державного земельного кадастру є кадастрова зйомка.

Стаття 198 Земельного кодексу України встановлює, що кадастрові зйомки це комплекс робіт, виконуваних для визначення та відновлення меж земельних ділянок.

Частина 2 цієї ж статті зазначеного Кодексу визначає, що кадастрова зйомка включає: геодезичне встановлення меж земельної ділянки; - погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами; - відновлення меж земельної ділянки на місцевості; - встановлення меж частин земельної ділянки, які містять обтяження та обмеження щодо використання землі; - виготовлення кадастрового плану.

З листа ДПМА «Бориспіль» № 01-22-4591 від 08.12.2009 року, який є суміжним землекористувачем спірної земельної ділянки встановлено, що межі вказаної земельної ділянки підприємством не погоджувались.

Враховуючи вищевикладені обставини, розпорядження Бориспільської РДА № 7162 від 17.12.2008 року «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства на території Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області», розпорядження Бориспільської РДА № 970 від 11.03.2009 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства на території Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області», а також виданий на їх підставі державний акт на право власності на земельну ділянку ОСОБА_2 серії ПЛ № 233266 грубо суперечать вимогам земельного законодавства України та прийняті з грубим порушенням вимог ст.ст. 72, 111, 118, 151, 193, 196, 198 Земельного кодексу України (чинного на момент прийняття розпоряджень та видачі державного акту), ст. 48 Повітряного кодексу України, п. 7 розділу 3 «Генеральної схеми планування території України», затвердженої Законом України „Про Генеральну схему планування території України» від 07.02.2002 року, п. 4 Концепції Державної програми розвитку міжнародного аеропорту «Бориспіль» на період до 2020 року, яка затверджена Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 5-р. від 11.01.07 та п. 1.16 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації та зберігання Державних актів на право приватної власності на землю, затвердженої наказом Державного комітету України по земельним ресурсам № 43 від 04.05.1999 року.

В той же час судом встановлено, що ОСОБА_2 змінила своє прізвище на "Єгорову".

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 321 Цивільного кодексу України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Частина 2 вказаної статті даного Кодексу передбачає, що особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

У відповідності до вимог ст.ст. 152, 155 Земельного кодексу України у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним.

Згідно вимог ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» акти місцевих державних адміністрацій, що суперечать Конституції України, законам України, рішенням Конституційного Суду України, актам Президента України та Кабінету Міністрів України або інтересам територіальних громад чи окремих громадян, можуть бути оскаржені до органу виконавчої влади вищого рівня або до суду.

При вирішенні зазначених вимог, суд виходить з того, що зазначені відносини також (скасування державного акту на право власності на земельну ділянку) врегульовується підзаконними нормативними актами, а саме: Тимчасовим порядком ведення державного реєстру земель, затвердженого наказом Держкомзему України від 02.07.2003 року №174. Аналізуючи вказаний тимчасовий порядок, суд приходить до висновку про відсутність можливості скасування акту на право власності на земельну ділянку, а наявність необхідності внесення змін до реєстру на підставі рішення суду. Припинення права власності на земельну ділянку є підставою для внесення відповідних змін до Автоматизованої системи державного земельного кадастру.

Слід зазначити, що зважаючи на положення п. 3.10 вказаної Інструкції, оригінал державного акту, виданого на ім'я ОСОБА_2 підлягає поверненню до управління Держкомзему у Бориспільському районі Київської області.

В цій частині суд вважає за необхідне додатково зобовязати відповідача повернути оригінал державного акту до управління Держкомзему.

Крім того, згідно процесуального законодавства відсутні можливості суду щодо визнання незаконним та скасування розпоряджень та державного акту на право власності на земельну ділянку, а вимоги підлягають задоволенню у відповідності до вимог діючого законодавства України шляхом визнання недійсними та скасування розпоряджень Бориспільської РДА та визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку, видану на ім'я ОСОБА_2

Зважаючи на те, що ОСОБА_4 використовує земельну ділянку, отриману з порушенням вимог чинного законодавства України, суд вважає за необхідне задовольнити вимоги прокурора щодо повернення земельної ділянки у належному стані державі України в особі Бориспільської районної державної адміністрації Київської області.

З викладених вище підстав, суд вважає за необхідне позовні вимоги прокурора задовольнити частково та додатково вирішити питання про судові витрати в порядку ст. 88 ЦПК України шляхом стягнення їх на користь держави з ОСОБА_2 та Бориспільської РДА.

На підставі викладеного та ст.ст. 72, 111, 118, 151, 193, 196, 198 ЗК України, ст. 48 ПК України, ст.ст. 8, 20, 36-1 Закону України Про прокуратуру, Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель, затверджений наказом Держкомзему України від 02.07.2003 року №174, Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 04.05.1999 року №43, та керуючись ст.ст. 10, 11, 69, 88, 169, 209, 212, 213-215, 218 ЦПК України, суд -

в и р і ш и в :

Позов Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області заявлений в інтересах Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель у Київській області та ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль", - задовольнити частково.

Визнати неправомірними та скасувати розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_2 Ярослави для ведення особистого селянського господарства на території Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області» № 7162 від 17.12.2008 року та розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства на території Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області» № 970 від 11.03.2009 року.

Визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку площею 1,9940 га, яка знаходиться в межах Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області та має кадастровий номер 3220883200:02:004:0060, цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства, оформлений на ім'я ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ПЛ № 233266, виданого управлінням земельних ресурсів у Бориспільському районі 26.03.2009 року на підставі розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації Київської області від 11.03.2009 року №970, та зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право користування землею, договорів оренди землі за №010932300090.

Зобовязати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, повернути у власність держави в особі Бориспільської районної державної адміністрації земельну ділянку на території Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області, площею 1,9940 га, з кадастровим номером 3220883200:02:004:0060, що належить їй на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ПЛ за № 233266.

Зобов'язати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, повернути до управління Держкомзему у Бориспільському районі Київської області (м. Бориспіль, вул. Київський шлях, 79) оригінал державного акту на право приватної власності на землю серії ПЛ № 233266, виданого управлінням земельних ресурсів у Бориспільському районі 26.03.2009 року на підставі розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації Київської області від 11.03.2009 року №970, та зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право користування землею, договорів оренди землі за №010932300090.

Стягнути з товариства з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, та Бориспільської районної державної адміністрації Київської області на користь держави України судовий збір в розмірі 51 грн. (р/р №31115095700004, МФО: 821018, код ЗКПО: 23570079, банк: УДК в Київській області, КБК: 22090200) по 25 грн. 50 коп. з кожного, та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи (р/р №31218259700004, МФО: 821018, код ЗКПО: 23570059, банк: ГУДКУ в Київській області) по 60 грн. 00 коп. з кожного.

У задоволенні іншої частини позовних вимог Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області заявлений в інтересах Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель у Київській області та ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль"відмовити.

Рішення суду є підставою для внесення відповідних змін до Автоматизованої системи державного земельного кадастру.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст рішення суду виготовлено 31.08.2010 року.

Суддя Бориспільського міськрайонного суду

Київської області ОСОБА_5