ПОСТАНОВА
іменем України
Справа № 2-а-2873/10/1970
04 жовтня 2010 р.м.Тернопіль
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд в складі:
головуючоїПодлісної І. М.
секретаря Калиняк О.В.
з участю:
представників позивача - ОСОБА_2, ОСОБА_3 представника відповідача - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 обласної автомобільної школи Всеукраїнської спілки Автомобілістів до ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції про скасування рішення № НОМЕР_1 від 13.05.2010 року
встановив:
ОСОБА_1 обласна автомобільна школа Всеукраїнської спілки автомобілістів звернулась до адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції про скасування рішення № НОМЕР_1 від 13.05.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій, посилаючись на те, що фінансові санкції у вигляді штрафів за порушення норм регулювання обігу готівки є адміністративно - господарськими санкціями, а тому повинні застосовуватись в межах строків визначених ст.. 250 ГК України. Оскільки вказане рішення було прийняте в результаті виявленого податковим органом порушення, а саме не оприбуткування готівки в касу ТОАШ ВСА на загальну суму 1 920 грн. та несвоєчасне оприбуткування готівки на загальну суму 7 980 грн. в період 2007 - 2008 р., то спліни встановлені ст. 250 ГК України строки застосування адміністративно-господарських санкцій.
В суді представники позивача ОСОБА_1 обласної автомобільної школи Всеукраїнської спілки автомобілістів позовні вимоги підтримали повністю, просили їх задовольнити рішення ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції № НОМЕР_1 від 13 травня 2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій визнати протиправним та скасувати.
Представник відповідача ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції позовні вимоги не визнав, проти їх задоволення заперечив.
Суд, заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши матеріали справи, дослідивши та оцінивши зібрані по справі докази вважає, що вказаний позов підставний та підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
20 квітня 2010 р. контрольно - ревізійним управлінням в Тернопільській області було проведено позапланову виїзну ревізію окремої питань фінансово - господарської діяльності ОСОБА_1 обласної автошколи Всеукраїнської спілки автомобілістів за період з 23.09.2007 р. по 16.07.2009 р. за результатами проведення якої було складено акт №17- 22/61.
Під час проведення ревізії було встановлено не оприбуткування готівки в касу ТОАШ ВСА на загальну суму 1 920 грн. та оприбуткування готівки на загальну суму 7 980 грн. в період 2007-2008 р.
На підставі акту перевірки № 4331/19/18/23/05508890 б?~ 21 р. податковим органом встановлено порушення п. 2.6 ст. 2 п..п. 4.2 ст..4 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в України» № 637 від 13.01.2005 р. та на підставі Закону України «Про податкову службу в Україні», № 509 - 11Х від 04.12.1990 р. та згідно Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» № 436/95 від 12.06.1995 року, застосовано до ОСОБА_1 обласної автомобільної школи Всеукраїнської спілки автомобілістів суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 45 500 грн. 00 коп..
Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідації його наслідків.
Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються статтею 239 цього Кодексу, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бутивстановленівиключнозаконами.
З огляду на викладене фінансові санкції у вигляді штрафів за порушення норм регулювання обігу готівки є адміністративно-господарськими санкціями у розумінні статей 238, 239 Господарського кодексу України, отже, повинні застосовуватися у межах строків, визначених статтею250цьогоКодексу.
Статтею 250 Господарського кодексу України встановлено обмеження строків застосування адміністративно-господарських санкцій: адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Судом встановлено, що порушення, яке з позиції контролюючого органу полягає у не оприбуткування готівки в касу ТОАШ ВСА на загальну суму 1 920 грн. та несвоєчасне оприбуткування готівки на загальну суму 7 980 грн. в період 2007 - 2008 р.., відображено в акті перевірки від 20.04.2010, на підставі якого прийнято спірне рішення, однак встановлені ст.. 250 ГК України строки, а саме шестимісячний з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення цим суб 'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності сплинули, отже, застосування до позивача адміністративно господарської санкції у вигляді штрафу за порушення норм регулювання обігу готівки після закінчення одного року з дня його вчинення є неправомірним.
Посилання представника відповідача в суді на те, що представники позивача фактично не заперечили факт порушення норм з регулювання обігу готівки, що є підставою для виконання оспорюваного ними рішення суд до уваги не приймає, оскільки в даному випадку питання правомірності винесеного рішення не викликає сумнівів, а в даному випадку позивач стверджує про те, що фінансові санкції за порушення норм регулювання обігу готівки є адміністративно-господарськими санкціями, які повинні застосовуватися в межах строків, визначених статтею 250 Господарського кодексу України.
В даному випадку мають місце порушення прав позивача ОСОБА_1 обласної автомобільної школи Всеукраїнської спілки автомобілістів, які підлягають захисту шляхом задоволення заявлених ними позовних вимог шляхом визнання протиправним та скасування Рішення ОСОБА_1 об 'єднаної державної податкової інспекції № НОМЕР_1 від 13 травня 2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій, керуючись ст. ст. 2, б, 7, 72, 86, 160-163 КАС України, cm. 250 ГК України, Законом України «Про податкову службу в Україні», № 509 - ІІX від 04.12.1990p., Указом Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» № 436/95 від 12.06.1995 року, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити. Рішення ОСОБА_1 об 'єднаної державної податкової інспекції № НОМЕР_1 від 13 травня 2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій визнати протиправним та скасувати.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня постановления постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий суддяПодлісна І.М.