Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 жовтня 2015 р. Справа № 818/3513/15
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Опімах Л.М., розглянувши матеріали адміністративного позову управління Пенсійного фонду України в м. Шостці та Шосткинському районі до Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів про стягнення боргу з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, -
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернулося управління Пенсійного фонду України в м. Шостці та Шосткинському районі з адміністративним позовом до Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів про стягнення боргу з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за списком № 2 за вересень 2015 року в сумі 2979,97 грн.
Поданий адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням ст. 106 КАС України, а саме до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору.
Так, до позовної заяви позивачем додано клопотання про звільнення від сплати судового збору, мотивоване тим, що Законом України "Про судовий збір" у редакції, що діяла до 01.09.2015 р., Пенсійний фонд України був звільнений від сплати судового збору, у зв’язку з чим бюджетом Пенсійного фонду України на 2015 рік кошти на сплату судового збору передбачені не були.
Дослідивши зміст поданого клопотання, суд відмовляє в його задоволенні та залишає адміністративний позов без руху, виходячи з наступного.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Пільги щодо сплати судового збору визначені статтею 5 цього Закону.
З огляду на ст. 5 Закону Пенсійний фонд України не віднесено до органів, що звільняються від сплати судового збору, а тому такий орган повинен сплачувати судовий збір на загальних підставах.
У поданому клопотанні позивач зазначає, що управління не має можливості сплатити судовий збір за подання даної позовної заяви, оскільки є бюджетною установою і повністю залежить від бюджету Пенсійного фонду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2015 р. N 67. Кошти на сплату судового збору в 2015 році бюджетом не передбачені.
Суд не враховує такі доводи позивача з огляду на таке.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Суд зазначає, що Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" N 484-VIII, яким внесено зміни до Закону України "Про судовий збір", був прийнятий 22 травня 2015 року та набрав чинності з 1 вересня 2015 року. Відповідно, позивач повинен був знати про те, що його виключено з переліку осіб, які звільняються від сплати судового збору. У свою чергу, як розпорядник коштів позивач повинен був готувати проект кошторису на фінансування з бюджету Пенсійного фонду України та проекти відповідних змін до кошторису, тобто позивач повинен був передбачити в поточному році видатки на сплату судового збору. Тому, з урахуванням викладеного, суд відмовляє позивачу в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
У свою чергу, відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено вимогу про стягнення заборгованості, тобто вимога є майновою.
Законом України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору встановлена у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Тому позивачу необхідно усунути зазначений недолік позовної заяви шляхом подання до суду оригіналу документа про сплату судового збору в повному обсязі.
Реквізити рахунку для зарахування судового збору:
Отримувач коштів: УДКС у м. Суми
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37970593
Банк отримувача ГУ ДКСУ у Сумській області
Код банку отримувача 837013
Рахунок отримувача 31217206784002
Код класифікації доходів бюджету 22030001
Код ЄДРПОУ суду 35907252
У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.
Код ЄДРПОУ Сумського окружного адміністративного суду 35907252.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву управління Пенсійного фонду України в м. Шостці та Шосткинському районі до Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів про стягнення боргу з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 19.10.2015 р.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявникові.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в п’ятиденний строк з дня отримання її копії.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя (підпис) Л.М. Опімах
З оригіналом згідно
Суддя Л.М. Опімах