Ухвала суду № 52023893, 06.10.2015, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.10.2015
Номер справи
803/3578/15
Номер документу
52023893
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення подання без руху

06 жовтня 2015 року 14 год. 10 хв. м. Луцьк

Справа № 803/3578/15

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Смокович В.І., вивчивши подання Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Головного управління ДФС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю “Вторсировина” про стягнення коштів за податковим боргом,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі Головного управління ДФС в Одеській області звернулася в суд з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю “Вторсировина” про стягнення коштів за податковим боргом.

Статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено перелік особливих вимог, що пред'являються до подання податкового органу, та особливий перелік процесуальних дій суду, які можуть учинятися в процесі розгляду такого подання.

Водночас у частині, що не врегульована статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Подання не відповідає вимогам, установленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, та містить такі недоліки.

Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинстваУкраїни до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з частиною першою статті 3 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року №3674-VI (в редакції Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” від 22.05.2015 року № 484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015 року) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частиною другою статті 3 цього ж Закону визначено перелік документів, за подання до суду яких не справляється судовий збір. В статті 5 вказаного Закону наведено перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Системний аналіз частин першої, другої статті 3, статті 5 Закону України “Про судовий збір” дає підстави прийти висновку, що органи державної фіскальної служби не звільнені від сплати судового збору за подання до адміністративного суду подань про стягнення коштів за податковим боргом.

На користь цього висновку свідчить також те, що органи ДФС України не входять до переліку осіб, які звільненні від сплати судового збору згідно статті 5 Закону.

При цьому, розмір судового збору за подання до суду органами державної фіскальної служби як суб’єктами владних повноважень слід обчислювати за правилами підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою – 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” від 28.12.2014 року № 80-VIII (з наступними змінами та доповненнями) станом на 01.01.2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1218,00 грн.

Таким чином, оскільки подання має майновий характер та подано позивачем як суб’єктом владних повноважень, тому воно повинно бути оплачене судовим збором у розмірі 1 884,07 грн.

Проте, в порушення вимог частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до подання не долучено документ про сплату судового збору.

Таким чином, оскільки подання не відповідає вимогам, встановленим частиною статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, його слід залишити без руху та повідомити заявника про недотримання вказаних вимог, надавши йому строк для усунення недоліків до 14:10 07 жовтня 2015 року.

Заявнику у цей строк слід усунути зазначений недолік шляхом сплати судового збору в розмірі 1 884,07 грн та подання до суду доказів його сплати (оригіналу платіжного документа із відміткою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України).

Керуючись статтею 106, частиною четвертою статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України “Про судовий збір”, суддя

УХВАЛИВ:

Подання Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Головного управління ДФС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю “Вторсировина” про стягнення коштів за податковим боргом - залишити без руху.

Повідомити заявника про недотримання вимог статті 106, частини третьої статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.

Надати заявнику строк для усунення недоліків до 14 год. 10 хв. 07 жовтня 2015 року.

Роз’яснити заявнику, що невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із поданням.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя В.І. Смокович