Справа № 301/2029/15-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"06" жовтня 2015 р. м. Іршава
Суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Пітерських М.О., перевіривши матеріали, що надійшли з Хустської обєднаної державної фінансової інспекції в Закарпатській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, головного спеціаліста відділу культури і туризму Іршавської РДА, громадянки України,
за ч. 2 ст. 164-12 КУпАП,
в с т а н о в и л а :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №07-229/2015, складеного 02 жовтня 2015 року заступником начальника Хустської ОДФІ ОСОБА_2, при проведенні ревізії фінансово-господарської діяльності відділу культури і туризму Іршавської РДА за період з 01.06.2012 року по 30.06.2015 року виявлено, що кошторисами доходів та видатків на окремі комунальні послуги, а саме: по КФКВ 110201 «Бібліотеки» по КЕКВ 1161 «Оплата теплопостачання» на 2012 рік та КЕКВ 2271 «Оплата теплопостачання» на 2013, 2014 та 2015 роки. Закладами культури, фінансування яких здійснюється по КФКВ 110201 «Бібліотеки» за період червня-грудня 2012 року, 2013-2014 роки та 1-ше півріччя 2015 року, спожито комунальних послуг з теплопостачання на загальну суму 262645,34 грн., оплата за які відділом культури і туризму Іршавської РДА проведена по КФКВ 110204 «Палаци і будинки культури, клуби та інші заклади клубного типу» (загальний фонд). В результаті вищевикладеного відділом культури і туризму Іршавської РДА допущено нецільове використання бюджетних коштів на загальну суму 262645,34 грн., що є порушенням п.2, п.7 частини 5 ст. 22 Бюджетного кодексу України від 08.10.2010 року №2456-VI (із змінами) і передбачає відповідальність за ч.2 ст. 164-12 КУпАП. Порушення допущено ОСОБА_1
Згідно п.8 Порядку оформлення Державною фінансовою інспекцією України та її територіальними органами матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2013 року №1045 (далі - Порядок), зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у ст. 256 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративні правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення №07-229/2015 від 02.10.2015 року не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, виходячи з наступного.
У протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено місця, часу вчинення і суті адміністративного правопорушення, вчиненого ОСОБА_1, відповідно до диспозиції ч.2 ст.164-12 КУпАП.
Частина 2 статті 164-12 КУпАП передбачає відповідальність за дії, передбачені ч.1 ст. 164-12 КУпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення.
Однак, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №07-229/2015 від 02.10.2015 року, складеного відносно ОСОБА_1, вона до адміністративної відповідальності раніше не притягувалася.
Не додано доказів притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності і до матеріалів протоколу №07-229/2015.
Згідно витягу з акту ревізії від 21.09.2015 року №27-07/016-р, порушення бюджетного законодавства підтверджується відповідними копіями бюджетних запитів, кошторисів доходів та витрат, звітів про надходження та використання коштів, що є додатками до акту. Однак, вказані документи до протоколу №07-229/2015 не приєднано.
Відсутні у протоколі №07-229/2015 також інші дані, які відповідно до ст. 33 КУпАП враховуються при накладенні адміністративного стягнення.
Згідно п.2 Порядку, справа про адміністративне правопорушення, що передається до суду, повинна містити, у тому числі, документи щодо обставин, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення (довідки про склад сім'ї, наявність на утриманні непрацездатних осіб тощо, якщо такі були надані особою, що притягається до адміністративної відповідальності); матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.
Вказані документи до матеріалів протоколу не додано.
За таких обставин вважаю, що даний протокол слід повернути заступнику начальника Хустської ОДФІ ОСОБА_2 для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 КУпАП,
п о с т а н о в и л а :
матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 164-12 КУпАП, повернути заступнику начальника Хустської обєднаної державної фінансової інспекції в Закарпатській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя : М. О. Пітерських