Ухвала суду № 51986199, 29.09.2015, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.09.2015
Номер справи
807/1660/14
Номер документу
51986199
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

29 вересня 2015 рокум. Ужгород№ 807/1660/14 № провадження: Н/807/16/15

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши заяву Закарпатського обласного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції - Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення від 04.07.2014р. в адміністративній справі № 807/1660/14 за позовною заявою ОСОБА_1 до Закарпатського обласного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції - Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття про визнання неправомірними дії та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Закарпатський обласний центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції - Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, а саме: постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 04 липня 2014 року в адміністративній справі за № 807/1660/14 за позовною заявою ОСОБА_1 до Закарпатського обласного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції - Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття про визнання неправомірними дії та зобов'язання вчинити певні дії, якою позовні вимоги задоволено частково, а саме: визнано неправомірними дії відповідача.

В заяві заявник просить суд:

1.Задовольнити дану заяву про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами.

2.Переглянути за нововиявленими обставинами постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 04.07.2014 року за наслідками розгляду адміністративного позову ОСОБА_1 до Закарпатського обласного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції - Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття про визнання неправомірним дії та зобовязання вчинити певні дії в адміністративній справі № 807/1660/14 та скасувати її.

Згідно з ч. 2 ст. 250 КАС України, не пізніше наступного дня після надходження заяви до адміністративного суду суддя перевіряє її відповідність вимогам статті 248 цього Кодексу і вирішує питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами.

Перевіривши заяву Закарпатського обласного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції - Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття про перегляд рішення за нововиявленими обставинами на відповідність її вимогам статті 248 цього Кодексу, суддею встановлено, що така не відповідає вимогам даної норми КАС України.

Так, як передбачено приписами ст. 248 КАС України, заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подається в письмовій формі.

У заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява про перегляд;

2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) судове рішення, про перегляд якого за нововиявленими обставинами подається заява;

4) обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи;

5) обґрунтування з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог особи, яка подає заяву, до суду;

6) перелік документів та інших матеріалів, які додаються.

Заява підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.

До заяви додаються копії заяви відповідно до кількості осіб, які брали участь у справі, та документ про сплату судового збору.

Особа, яка подає заяву, може додати до неї документи або їхні копії, що мають значення для правильного вирішення судової справи і не були відомі на час ухвалення судового рішення у справі.

28 вересня 2015 року, як встановлено судом, Закарпатський обласний центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції - Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, а саме: постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 04.07.2014 року у справі № 807/1660/14 за позовною заявою ОСОБА_1 до Закарпатського обласного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції - Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття про визнання неправомірним дії та зобовязання вчинити певні дії.

У порушення приписів ст. 248 КАС України, встановлено, що заявник просить суд переглянути за нововиявленими обставинами ухвалу постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 04.07.2014 року в адміністративній справі № 807/1660/14 проте, в додатках до заяви відсутня копія постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 04.07.2014 року у адміністративній справі № 807/1660/14, яку заявник просить суд переглянути, з відміткою про набрання нею законної сили оскільки приписами ст. 245 КАС України визначено підстави для провадження за нововиявленими обставинами, де у частині першій даної статті КАС України чітко передбачено, що постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у звязку з нововиявленими обставинами.

Отже, відсутність у додатках до заяви самої постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 04.07.2014 року у адміністративній справі № 807/1660/14 з відміткою про набрання нею законної сили, не дають змоги, в даному випадку, вирішити питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами з врахуванням ст.ст. 245, 246 КАС України.

Крім того, відсутність постанови суду з відміткою про набрання нею законної сили перешкоджає та не дає можливості судді зясувати строк протягом якого може бути подана заявником заява (ст.247 КАС України), а також чи є підстави для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, та чи є істотними ті обставини, на які посилається заявник у своїй заяві, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду, як це передбачено п.1 ч.2 ст. 245 КАС України.

Окрім того до заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами неподано доказу про сплату судового збору та не вказано підстави за якої заявника слід вважати таким, що звільнений щодо сплати на підставі Закону України "Про судовий збір".

Відповідно до приписів ч.3 ст. 250 КАС України, передбачено, що до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

В силу вимог статті 108 частини 1 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Таким чином, для усунення недоліків вимог до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами визначеними ст.ст.245, 248 КАС України заявнику необхідно надати суду:

- копію постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 04.07.2014 року у адміністративній справі № 807/1660/14 з доказами про набрання такими законної сили, або інші докази про набрання законної сили судового рішення, яке заявник просить переглянути за нововиявленими обставинами відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;

- доказ сплати судового збору або доказ того, що він звільнений від сплати.

На підставі наведеного та керуючись статтями 9, 108, 160, 165, 245, 248, 250 КАС України, суд

У Х В А Л И В:

Заяву Закарпатського обласного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції - Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття про перегляд судового рішення від 04.07.2014 року в адміністративній справі № 807/1660/14 за наслідками розгляду адміністративного позову ОСОБА_1 до Закарпатського обласного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції - Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття про визнання неправомірним дії та зобовязання вчинити певні дії. - залишити без руху.

Надати Закарпатському обласному центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції - Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття строк до 15 жовтня 2015 року для усунення вищезазначених недоліків.

Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також постановлення ухвали в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених статтею 167 частиною 4 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя ОСОБА_2