ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2015 р. Справа № 804/14742/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя - Юрков Е.О.
суддів: Гончарова І.А., Коренев А.О.
при секретарі - Шпоті Я.С.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Кандидата в депутати в багатомандатному окрузі № 5 Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ» ОСОБА_1 до Новомосковської міської виборчої комісії про скасування постанови, визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
03 жовтня 2015 року о 19 год 35 хв. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Кандидата в депутати в багатомандатному окрузі № 5 Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ» ОСОБА_1 до Новомосковської міської виборчої комісії, у якому позивач, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить:
- скасувати Постанову № 27 пункт 1 від 01.10.2015 року Новомосковської виборчої комісії у Дніпропетровської області в частині відмови в реєстрації в кандидати у депутати в багатомандатному виборчому окрузі до Новомосковської міської ради у Дніпропетровської області від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ » ОСОБА_1;
- зареєструвати у кандидати в депутати в багатомандатному виборчому окрузі до Новомосковської міської ради у Дніпропетровської області від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ » ОСОБА_1.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2015 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 13 год. 00 хв. 05 жовтня 2015 року.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що пункт 1 постанови № 27 від 01.10.2015 року Новомосковської міської виборчої комісії в частині відмови в реєстрації кандидатом у депутати Новомосковської міської ради у Дніпропетровської області від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ» ОСОБА_1 є незаконною, оскільки позивач надав всі необхідні документи, що передбачені Законом України «Про місцеві вибори». Вказує, що Новомосковською міською виборчою комісією винесено оскаржувану постанову, у зв'язку з тим, що відсутня згода балотуватись кандидатом у депутати від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ», оскільки в заяві про згоду балотуватись вказано «від Новомосковської міської у Дніпропетровській області організації політичної партії «НАШ КРАЙ». Вважає пункт 1 постанови № 27 від 01.10.2015 протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
До судового засідання позивач не з'явився, на адресу суду 03.10.2015р. надав клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні.
Представник відповідача до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджено корінцем факсимільного повідомлення, з якого вбачається, що членом Новомосковської міської виборчої комісії ОСОБА_2. 04.10.2015р. отримано копію адміністративного позову, копію заяви про уточнення вимог, ухвали про відкриття провадження у справі № 804/14742/15 та судову повістку.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступного висновку.
Постановою Центральної виборчої комісії України № 209 від 29 серпня 2015 року оголошено з 5 вересня 2015 року початок виборчого процесу чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, призначених згідно з пунктом 1 Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2015 року № 645-VIII «Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році».
Рішенням зборів Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ» про висування кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Новомосковської міської ради у Дніпропетровській області, погодженого Співголови Партії, Голови Центрального виконавчого комітету партії «НАШ КРАЙ» 29 вересня 2015 року, затверджено список кандидатів у депутати від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ», до якого, зокрема, за порядковим номером 4 (чотири) увійшла ОСОБА_1.
30 вересня 2015 року до Новомосковської міської виборчої комісії надійшли документи від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ» на реєстрацію кандидатів у депутати Новомосковської міської ради, що підтверджується довідкою від 30 вересня 2015 року про отримання документів Новомосковською міською виборчою комісією.
За розглядом поданих документів 01 жовтня 2015 року Новомосковська міська виборча комісія винесла постанову №27 «Про реєстрацію кандидатів у депутати Новомосковської міської ради», якою зареєстровано 13 кандидатів у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ». До наведеного переліку осіб, яких зареєстровано кандидатами у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ» не ввійшла ОСОБА_1, з підстав порушення вимог ч.1 ст. 38 Закону України «Про місцеві вибори» - відсутня згода балотуватись кандидатом у депутати від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ».
Умови реєстрації кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі визначені статтею 38 Закону України «Про місцеві вибори».
Частиною 1 статті 38 Конституції України визначено, що громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост (далі - місцеві вибори) регулюються Конституцією України, Законом України «Про місцеві вибори» (Закон № 595-VІІІ) та іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства.
Відповідно до частини 1 статті 38 вказаного Закону №595 відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, у тому числі міст Києва та Севастополя, районної у місті ради, включених до виборчого списку кандидатів у депутати місцевої організації партії, за умови отримання таких документів:
1) заяви про реєстрацію кандидатів у депутати, підписаної керівником місцевої організації партії та засвідченої печаткою місцевої організації партії або організації відповідної політичної партії вищого рівня;
2) копії свідоцтва про реєстрацію місцевої організації партії, засвідченої територіальним органом центрального органу виконавчої влади, до повноважень якого належать питання реалізації державної політики у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, або посвідченої нотаріально, після офіційного оголошення про початок виборчого процесу;
3) копії рішення вищого керівного органу партії про участь її місцевих організацій у відповідних місцевих виборах, засвідченої підписом керівника та печаткою партії;
4) рішення зборів (конференції) місцевої організації партії про висування кандидатів у депутати від цієї місцевої організації партії, яке повинне бути підписане керівником місцевої організації партії та засвідчене печаткою місцевої організації партії або відповідної організації партії вищого рівня, а також погоджене центральним керівним органом партії, що засвідчується підписом керівника та печаткою цієї партії (із зазначенням найменування центрального керівного органу партії, номера та дати прийняття відповідного рішення, яке не додається);
5) виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої організації партії за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією, на паперових носіях, підписаного керівником місцевої організації партії, засвідченого печаткою місцевої організації партії або відповідної організації партії вищого рівня, та в електронному вигляді;
6) заяв осіб, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від цієї місцевої організації партії, про згоду балотуватися кандидатом у депутати від цієї місцевої організації партії і бути кандидатом у депутати по відповідному територіальному виборчому округу (крім першого кандидата у такому списку, який згоди бути кандидатом у депутати по територіальному виборчому округу не надає) та згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах;
7) автобіографій осіб, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої організації партії, що обов'язково повинні містити: прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, відомості про громадянство, освіту, трудову діяльність, посаду, місце роботи (заняття), громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, місце проживання, контактний телефон, наявність чи відсутність представницького мандата та судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину;
8) декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру кожної особи, включеної до виборчого списку кандидатів у депутати від відповідної місцевої організації партії, відповідно до статті 45 цього Закону;
9) по чотири фотографії осіб, включених до виборчого списку кандидатів у депутати місцевої організації партії, розміром 4 x 6 сантиметрів;
10) документа про внесення грошової застави відповідно до статті 44 цього Закону.
До зазначених у цій частині документів додаються ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України та сторінок, де зазначаються відомості про місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (ксерокопії тимчасового посвідчення громадянина України для осіб, недавно прийнятих до громадянства України) кожної особи, включеної до виборчого списку кандидатів у депутати відповідної місцевої організації партії.
Згідно частини 9 статті 41 Закону №595 територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття документів, зазначених у частині першій статті 38 цього Закону, але не пізніш як за 23 дні до дня голосування приймає рішення про реєстрацію кандидатів у депутати або про відмову в реєстрації кандидата (кандидатів), включених до виборчого списку кандидатів у депутати. Копія цього рішення не пізніше наступного дня після його прийняття надсилається (видається) представнику місцевої організації партії, від якої висунуті кандидати в депутати.
Відповідно до ч.1 ст.46 Закону №595 територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости в разі:
1) порушення встановленого цим Законом порядку висування кандидата, в тому числі перевищення встановленої частинами третьою сьомою статті 36 цього Закону кількості кандидатів у депутати, які можуть бути висунуті у відповідному виборчому окрузі або закріплені за ним;
2) відсутності передбачених цим Законом документів для реєстрації особи кандидатом;
3) припинення громадянства України особи;
4) визнання судом особи недієздатною, набрання щодо неї законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину;
5) виявлення територіальною виборчою комісією обставин, за яких особу не може бути обрано депутатом або сільським, селищним, міським головою, старостою відповідно до статті 9 цього Закону;
6) висування кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости від місцевої організації партії, щодо якої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державної реєстрації юридичних осіб, реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, прийнято у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку рішення про невідповідність її або партії в цілому діяльності, найменування та/або символіки вимогам Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".
Так, відповідно до довідки Новомосковської міської виборчої комісії від 30 вересня 2015 року, Новомосковська міська виборча комісія отримала від ОСОБА_3 - представника Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ» документи, зокрема, рішення зборів (конференції) місцевої організації партії про висування кандидатів у депутати від цієї місцевої організації партії, а також заяви осіб, включених до виборчого списку кандидатів у депутати про згоду балотуватися кандидатом у депутати.
В ході судового розгляду справи відповідачем не було подано заперечень щодо отримання вказаних документів від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ».
З матеріалів справи вбачається, що серед поданих документів позивачем було подано також і письмову заяву від 28.09.2015 року, адресовану Новомосковській міській у Дніпропетровській області виборчої комісії про те, що ОСОБА_1 дає згоду балотуватись кандидатом в депутати у багатомандатному виборчому окрузі від Новомосковської міської у Дніпропетровській області організації політичної партії «Наш Край» і бути кандидатом у депутати в територіальному виборчому окрузі №5 з виборів депутатів до Новомосковської міської у Дніпропетровської області місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2015 року та у зв'язку із цим надає згоду на оприлюднення її біографічних відомостей.
Згідно наявної в матеріалах справи копії свідоцтва про реєстрацію структурного утворення політичної партії вірна назва є - Новомосковська міська партійна організація Політичної партії «НАШ КРАЙ».
При цьому, суд зазначає, що текст заяви дійсно містить назву політичної партії «Новомосковська міська у Дніпропетровській області організація політична партія «НАШ КРАЙ», що на думку Новомосковської міської виборчої комісії не є заявою ОСОБА_1 про згоду балотуватися кандидатом у депутати саме від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ».
Проте суд зауважує, що відповідно до ч. 12 ст. 41 Закону №595-VІІІ помилки і неточності, виявлені в поданих на реєстрацію кандидатів документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати.
Судом встановлено допущення позивачем помилок та неточностей в поданих документах, проте, вказані помилки та неточності підлягають виправленню і не є підставами для відмови в реєстрації кандидата в депутати згідно імперативного правила, встановленого частиною 12 статті 41 Закону України «Про місцеві вибори».
Таким чином, колегія суддів не погоджується з твердженням відповідача про відсутність повного пакету документів, передбачених Законом для реєстрації ОСОБА_1 кандидатом у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ», а саме: згоди балотуватись кандидатом у депутати від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ».
При цьому, особливості порядку реєстрації, передбаченого статтею 41 Закону «Про місцеві вибори», викладені в частині 6 зазначеної норми, та ґрунтуються на тому, що особа, включена місцевою організацією партії до виборчого списку кандидатів у депутати, яка на день подання заяви місцевою організацією партії про реєстрацію кандидатів у депутати до територіальної виборчої комісії не дала згоди балотуватися кандидатом у депутати від цієї місцевої організації партії відповідно до пункту 6 частини першої статті 38 цього Закону, вважається виключеною з цього виборчого списку з дня подання зазначеної заяви місцевою організацією партії до територіальної виборчої комісії. Заява такої особи про згоду балотуватися, подана після подання заяви відповідною місцевою організацією партії про реєстрацію кандидатів у депутати, не приймається.
Відповідно до частини 1 статті 46 Закону України «Про місцеві вибори» територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в депутати в разі відсутності передбачених законом документів для реєстрації особи кандидатом. При цьому, рішення про відмову в реєстрації кандидата повинно містити вичерпні підстави відмови.
Оскільки в оскаржуваному рішенні відповідача йдеться про відсутність вищевказаної згоди позивача, на думку колегії суддів є вирішальним підтвердження обставин подання такої згоди у загальному пакеті документів, у тому числі із допущеними помилками та неточностями, описаними вище, що фактично встановлено у судовому засіданні.
Таким чином, в заявленому спорі суд не знайшов підстав для визнання позивача виключеним з виборчого списку в порядку частини 6 статті 41 Закону України «Про місцеві вибори».
Умови організації роботи виборчої комісії визначені статтею 27 Закону України «Про місцеві вибори», згідно якої виборча комісія є колегіальним органом, основною формою роботи виборчої комісії є засідання, на засіданні виборчої комісії ведеться протокол засідання, який веде секретар комісії.
З питань поточної діяльності комісія може приймати протокольні рішення, зміст яких заноситься до протоколу виборчої комісії та не оформлюється окремим документом.
Виборча комісія складає акти та протоколи. Акт комісії засвідчує певний факт або певну подію, виявлені і визнані комісією. Протокол комісії встановлює підсумки певних дій, виконаних комісією. Акти і протоколи виборчої комісії за формами, затвердженими Центральною виборчою комісією, складаються у випадках та у кількості примірників, встановлених цим Законом. Акт або протокол комісії підписується всіма присутніми на засіданні членами виборчої комісії, підписи яких скріплюються печаткою виборчої комісії.
Рішення виборчої комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від складу комісії. Рішення виборчої комісії набирає чинності з моменту його прийняття.
Згідно частини 15 статті 27 Закону України «Про місцеві вибори» рішення виборчої комісії з розглянутого питання повинно містити:
1) найменування комісії;
2) найменування рішення, час, дату та місце його прийняття і порядковий номер;
3) мотивувальну частину з посиланням на обставини, що зумовили розгляд питання на засіданні комісії;
4) посилання на положення нормативно-правових актів або рішення (положення рішень) Центральної виборчої комісії чи територіальної виборчої комісії, або судові рішення, якими керувалася комісія при прийнятті рішення;
5) резолютивну частину.
Рішення виборчої комісії підписується головуючим на засіданні. Зміст та номер рішення повинні бути відображені у протоколі відповідного засідання комісії.
Згідно ч.17-19 статті 27 Закону України «Про місцеві вибори» рішення виборчої комісії, прийняте в межах її повноважень, є обов'язковим для всіх суб'єктів та інших учасників виборчого процесу. Ніхто не має права втручатися в діяльність виборчої комісії, крім випадків, передбачених цим Законом. Рішення дільничної виборчої комісії, що суперечить законодавству України або прийняте з перевищенням її повноважень, може бути скасоване в установленому законом порядку відповідною територіальною виборчою комісією або судом. У такому випадку відповідна територіальна виборча комісія має право прийняти рішення по суті питання.
В оскаржуваній постанові зазначено, що розглянувши подані міською партійною організацією документи Новомосковською міською виборчою комісією встановлено, що:
- в поданих документах наявні порушення вимог частини 1 статті 38 Закону України «Про місцеві вибори», а саме щодо ОСОБА_1 (порядковий номер 4) - відсутня згода балотуватись кандидатом у депутати від Новомосковської міської партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ»;
- вказане є порушенням вимог частини 1 статті 38 Закону України «Про місцеві вибори», що в силу вимог частини 1 статті 46 Закону України «Про місцеві вибори» є підставою для відмови в реєстрації зазначеним кандидатам у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ».
За це рішення проголосували 18 осіб комісії, що підтверджується копією протоколу № 6 засідання Новомосковської міської виборчої комісії від 01.10.2015р.
Новомосковська міська виборча комісія, встановивши вищевказані обставини, оскаржуваною постановою №27 від 01.10.2015 року відповідно до статей 28, 41 Закону України «Про місцеві вибори» постановила зареєструвати 13 кандидатів у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ», серед яких відсутній позивач - ОСОБА_1
З резолютивної частини оскаржуваної постанови міської виборчої комісії не вбачається прийняття відносно кандидата ОСОБА_1 рішення про її реєстрацію у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації Політичної сили «НАШ КРАЙ».
Таким чином, з урахуванням встановлених обставин проте, що наявність допущених позивачем помилок та неточностей в поданих документах, не є підставами для відмови в реєстрації кандидата в депутати, у зв'язку з чим викладені в оскаржуваній постанові висновки щодо наявності підстав для відмови в реєстрації ОСОБА_1 кандидатом у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ» є протиправними, а тому оскаржувана постанова в цій частині підлягає визнанню протиправною та скасуванню.
Щодо вимоги позивача про зобов'язання Новомосковської міської виборчої комісії зареєструвати у кандидати в депутати до Новомосковської міської ради у Дніпропетровської області від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ» ОСОБА_1, суд зазначає наступне.
Так, реєстрація кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі є виключною компетенцією відповідача, отже суд не вправі своєю компетенцією підміняти компетенцію Дніпропетровської міської виборчої комісії Дніпропетровської області та прямо вказувати відповідачу на те, яке саме рішення має бути прийнятим за розглядом заяви про реєстрацію кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови.
У відповідності по пункту 10.3 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 7 від 20.05.2013р. «Про судове рішення в адміністративній справі», у разі визнання судом неправомірними дій чи бездіяльності відповідача суд може зобов'язати його вчинити чи утриматися від вчинення певних дій у спосіб, визначений чинним законодавством, яким може бути захищено/відновлено порушене право. Суд може ухвалити постанову про зобов'язання відповідача прийняти рішення певного змісту, за винятком випадків, коли суб'єкт владних повноважень під час адміністративних процедур відповідно до закону приймає рішення на основі адміністративного розсуду.
На підставі вищезазначеного позовні вимоги про зобов'язання Новомосковську міську виборчу комісію зареєструвати ОСОБА_1 у кандидати в депутати до Новомосковської міської ради у Дніпропетровської області від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ» суд визнає такими, що не підлягають задоволенню.
Однак, зважаючи на неправильне застосування Дніпропетровською міською виборчою комісією Дніпропетровської області положень Закону України «Про місцеві вибори», колегія суддів вважає за необхідне зобов'язати Новомосковську міську виборчу комісію повторно розглянути документи щодо реєстрації ОСОБА_1 у кандидати в депутати до Новомосковської міської ради у Дніпропетровської області від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ».
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст.ст.69-70 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування, суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Сторони мають право обґрунтувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги.
Частина 1 статті 71 КАС України встановлює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Частиною 9 ст. 172 КАС України визначено, що суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, враховуючи ненадання відповідачем обгрунтованих письмових заперечень на позов, не забезпечення участі в судовому засіданні повноважного представника відповідача, та з урахуванням встановлених обставин суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.
Крім того, з матеріадів справи вбачається, що позивачем при зверненні до Дніпропетровського окружного адміністративного суду не було сплачено судовий збір у відповідності до Закону України «Про судовий збір».
Частиною 1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі ст. 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014р. № 80-VIII, установлено, що у 2015 році мінімальна заробітна плата становить: у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень.
Відповідно до п.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 487 грн. 20 коп.
Частиною 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Так, з позову вбачається, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру.
Таким чином, підлягає стягненню з позивача судовий збір за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, з врахуванням часткового задоволення адміністративного позову, в розмірі 487 грн. 20 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2-10, 11, 12, 71, 86, 160, 161, 162, 163,167, 172, 177 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Кандидата в депутати в багатомандатному окрузі № 5 Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ» ОСОБА_1 до Новомосковської міської виборчої комісії про скасування постанови, визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною та скасувати постанову Новомосковської міської виборчої комісії №27 від 01.10.2015р. в частині висновків щодо наявності підстав для відмови в реєстрації ОСОБА_1 кандидатом у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ».
Зобов'язати Новомосковської міської виборчої комісії повторно розглянути документи щодо реєстрації ОСОБА_1 у кандидати в депутати до Новомосковської міської ради у Дніпропетровської області від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ» та прийняти рішення, передбачене Законом України «Про місцеві вибори».
В задоволені іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути з Кандидата в депутати в багатомандатному окрузі № 5 Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ» ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) судовий збір за подання до Дніпропетровського окружного адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру в розмірі 487 грн. 20 коп. за наступними реквізитами: отримувач: УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ (отримувача) 37989253, рахунок: 31210206784008, Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код бюджетної класифікації доходів: 22030001.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги до суду першої інстанції у дводенний строк з дня її проголошення у відповідності до вимог ч.5 ст.177 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції згідно до вимог ч.3 ст.177 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Судді: Е.О. Юрков І.А. Гончарова А.О.Коренев