Ухвала суду № 51891193, 27.01.2011, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.01.2011
Номер справи
2а-3219/09/2270
Номер документу
51891193
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2011 р. Справа № 34516/09

головуючого судді Ніколіна В.В.,

суддів Любашевського В.П., Багрія В.М.,

розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 06.05.2009 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «А-95» до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому про застосування штрафних санкцій від 07.10.2008 року № 0007282303/0/8519 та № 0007292303/0/8520, від 13.10.2008 року № 0007582303/0/8715, -

ВСТАНОВИЛА :

В лютому 2009 року Товариства з обмеженою відповідальністю «А-95» звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому про застосування штрафних санкцій від 07.10.2008 року № 0007282303/0/8519 та № 0007292303/0/8520, від 13.10.2008 року № 0007582303/0/8715.

В позові Товариство з обмеженою відповідальністю «А-95» покликається на те, що 07.10.2008 року відповідачем прийнято відносно ТОВ "А-95" рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0007282303/0/8519 на суму 595 грн., підставою для прийняття вказаного рішення відповідно до його змісту є акт про результати перевірки ТОВ "А-95" №0705/22/10/23/33709867/0276 від 17.09.2008 року. 07.10.2008 року відповідачем прийнято відносно ТОВ "А-95" рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0007292303/0/8520 на суму 340 грн., підставою для прийняття вказаного рішення відповідно до його змісту є акт про результати перевірки ТОВ "А-95" №0093/22/08/23/33709867/0277 від 20.09.2008 року. 13.10.2008 року відповідачем прийнято відносно ТОВ "А-95" рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13.10.2008 року №0007582303/0/8715 на суму 595 грн., підставою для прийняття вказаного рішення відповідно до його змісту є акт про результати перевірки ТОВ "А-95" №0736/22/10/23/33709867 від 29.09.2008 року.

Позивач вважає, що відповідачем протиправно прийнято вищезазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, оскільки відомості викладені в актах перевірки не відповідають дійсним обставинам справи, суперечать вимогам ст. З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

На підставі вищенаведеного, позивач просить суд протиправним та скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.10.2008 року №0007282303/0/8519 на суму 595 грн., від 07.10.2008 року №0007292303/0/8520 на суму 340 грн., від 13.10.2008 року № 0007582303/0/8715 на суму 595 грн.

Оскаржуваною постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 06.05.2009 року позов Товариства з обмеженою відповідальністю «А-95» до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому про застосування штрафних санкцій від 07.10.2008 року № 0007282303/0/8519 та № 0007292303/0/8520, від 13.10.2008 року № 0007582303/0/8715 - задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення про застосування штрафних санкцій від 07.10.2008 року № 0007282303/0/8519 та № 0007292303/0/8520, від 13.10.2008 року № 0007582303/0/8715.

У поданій апеляційній скарзі відповідач просить зазначену постанову скасувати та прийняти нову, якою відмовити в позовних вимогах в повному обсязі, покликаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права. Вимоги за апеляційною скаргою обґрунтовує тим, що правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.95р. (із змінами та доповненнями).

У відповідності до п.9 статті 3 Закону № 265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Згідно ст. 2 Закону №265 фіскальний звітний чек - це документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті.

У разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій, до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( п. 9 ст. 17 Закону №265).

Як вбачається з матеріалів справи (акти перевірок від 17.09.2008р., № 0705/22/10/23/33709867, від 29.09.2008р., № 0736/22/10/23/33709867 ) зафіксовано, що позивачем фіскальний звітний чек за 30.08.2008р. №1265 обнулено та роздруковано 31.08.2008р. об 6 год. 55 хв., фіскальний звітний чек за 28.09.2008р. №1298 роздруковано 29.09.2008 року об 7 годині.

Посилання позивача на положення п.2 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування не є переконливими та спростовуються тим, що дані вимоги були затвердженні Постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 р. N 199 на виконання вимог ст. 13 Закону №265, яка стосується реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, їх технічного обслуговування, ремонту та міститься в Розділ III Закону „Обов'язкові вимоги до реєстраторів розрахункових операцій, їх технічного обслуговування та ремонту". При цьому відповідно до ст.2 Закону №265 фіскальні функції - здатність реєстраторів розрахункових операцій забезпечувати одноразове занесення, довготермінове зберігання у фіскальній пам'яті, багаторазове зчитування і неможливість зміни підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Натомість Законом безпосередньо ставиться вимога щодо друкування фіскальних звітних чеків щоденно, тобто кожного дня (зазначено в Тлумачному словнику української мови, видавництво „Аконіт" 2004р.), а не позмінне.

Відповідно до п.10 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб»єкти підприємницької діяльності зобов»зані друкувати на реєстраторах розрахункових операцій контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років. А ні під час перевірки, а ні в матеріалах доданих до позовної заяви не додано копій контрольних стрічок. Даний факт підтверджує порушення, які зазначені у актах перевірок ТЗОВ «А-95».

Крім того, вибірково надані у судовому засіданні стрічки не спростовують вказаного порушення, оскільки невиконання друку контрольної стрічки або її не зберігання протягом встановленого терміну хоча б однієї стрічки тягне за собою накладення штрафних санкцій відповідно до вимог законодавства. Таким чином, позивач мав надати всі контрольні стрічки для дослідження у судовому засіданні.

Відповідно до п. 11 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів

розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб»єкти

підприємницької діяльності зобов»зані проводити операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості. У актах перевірки зафіксовано, що позивачем не забезпечено режим попереднього програмування реєстратора розрахункових операцій за назвою товару , а саме мінеральна вода «Каліпсо» не вказано, що це мінеральна вода, напій безалкогольний «Дюшес» не вказано, що це напій, напій «Прем»єр Дюшес», не вказано що це напій, напій «Білий виноград» (Біола) не вказано, що це сік. Даний факт підтверджується наявними в матеріалах справи копіями стрічок реєстратору розрахункових операцій «поточний стан залишки по складу» ( групування по ознаці «тов.. група).

Сторони по справі належним чином судом були повідомлені, однак з невідомих для суду причин не з'явилися в зал судового засідання, а тому відповідно до ч. 1 ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана скарга не підлягає задоволенню з наступних мотивів.

Задовольняючи позов Товариства з обмеженою відповідальністю «А-95»суд першої інстанції виходив з того, що викладені в актах перевірки, що до не зберігання позивачем контрольних касових стрічок протягом встановленого трьох річного строку не відповідають дійсним обставинам справи, спростовується оглянутими в судовому засіданні контрольними касовими стрічками за період визначений представником відповідача, під час проведення перевірки перевіряючими не було встановлено прийнято до уваги твердження позивача про зберігання вказаних стрічок у іншому місті, а не на АЗС яка перевіряється.

Відповідно до роздруківки режиму попереднього програмування доданого відповідачем до актів перевірки суд вважає, що позивачем в повній мірі застосовується режим попереднього програмування товару по найменуванню і ціні, а отже висновки про не використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості позивачем є такими, що не відповідають дійсним обставинам справи.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає що висновки відповідача про порушення позивачем вимог п. 9, 10, 11 ст. З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", є помилковими та такими, що не відповідають дійсним обставинам справи, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкції від 07.10.2008 року №0007282303/0/8519 на суму 595 грн., від 07.10.2008 року №0007292303/0/8520 на суму 340 грн., від 13.10.2008 року № 0007582303/0/8715 на суму 595 грн. до ТОВ "А-95" є протиправними та такими, що підлягають скасуванню.

Такі висновки суду першої інстанції, на думку колегії суддів, відповідають нормам матеріального права.

Як вбачається з матеріалів справи, 17 вересня 2008 року працівниками Красилівської МДПІ проведено перевірку суб'єкта господарської діяльності ТОВ "А-95", а саме "АЗС №30" за адресою Красилівський район автодорога Хмельницький-Красилів-Теофіполь з питань дотримання вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За наслідками перевірки складено акт №0705/22/10/23/33709867/0276 від 17.09.2008 року, відповідно до змісту акту перевірки, встановлено порушення позивачем вимог п. 9, 10, 11 ст. З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За результатами розгляду акта перевірки ДПІ у м. Хмельницькому прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.10.2008 року №0007282303/0/8519 на суму 595 грн.

29 вересня 2008 року працівниками Красилівської МДПІ проведено перевірку суб'єкта господарської діяльності ТОВ "А-95", а саме "АЗС №31" за адресою Красилівський район с. Щиборівка з питань дотримання вимог Законів України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності". За наслідками перевірки складено акт №0736/22/10/23/33709867 від 29.09.2008 року, відповідно до змісту акту перевірки, встановлено порушення позивачем вимог п. 9, 10, 11 ст. З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За результатами розгляду акта перевірки ДПІ у м. Хмельницькому прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13.10.2008 року №0007582303/0/8715 на суму 595 грн.

20 вересня 2008 року працівниками Ізяславської МДПІ проведено перевірку суб'єкта господарської діяльності ТОВ "А-95", а саме "АЗС №32" за адресою Ізяславський район с. Білеве з питань дотримання вимог Законів України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності". За наслідками перевірки складено акт №№0093/22/08/23/33709867/0277 від 20.09.2008 року, відповідно до змісту - акту перевірки, встановлено порушення позивачем вимог п. 9 ст. З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За результатами розгляду акта перевірки ДПІ у м. Хмельницькому прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.10.2008 року №0007292303/0/8520 на суму 340 грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Згідно вимог п. 9, 10, 11 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Згідно з ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачем при прийняття спірних повідомлень рішень не враховано особливості роботи АЗС позивача, в тому числі їх цілодобову роботу, на АЗС позивача щоденно друкуються фіскальні звітні чеки, один раз на добу, у момент завершення робочої зміни, що підтверджується саме роздрукованими фіскальними звітними чеками.

Судом встановлено, що висновки викладені в актах перевірки, що до не зберігання позивачем контрольних касових стрічок протягом встановленого трьох річного строку не відповідають дійсним обставинам справи, спростовується оглянутими в судовому засіданні контрольними касовими стрічками за період визначений представником відповідача, під час проведення перевірки перевіряючими не було встановлено прийнято до уваги твердження позивача про зберігання вказаних стрічок у іншому місті, а не на АЗС яка перевіряється.

Відповідно до роздруківки режиму попереднього програмування доданого відповідачем до актів перевірки суд вважає, що позивачем в повній мірі застосовується режим попереднього програмування товару по найменуванню і ціні, а отже висновки про не використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості позивачем є такими, що не відповідають дійсним обставинам справи.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів вважає що висновки відповідача про порушення позивачем вимог п. 9, 10, 11 ст. З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", є помилковими та такими, що не відповідають дійсним обставинам справи, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкції від 07.10.2008 року №0007282303/0/8519 на суму 595 грн., від 07.10.2008 року №0007292303/0/8520 на суму 340 грн., від 13.10.2008 року № 0007582303/0/8715 на суму 595 грн. до ТОВ "А-95" є протиправними та такими, що підлягають скасуванню.

А тому висновки суду першої інстанції відповідають нормам матеріального та процесуального права.

На підставі наведеного колегія судів прийшла до висновку, що судом першої інстанції, при винесені оскаржуваної постанови вірно дано правову оцінку обставинам справі та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, що згідно ст. 200 КАС України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому залишити без задоволення.

Постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 06.05.2009 року у справі № 2а-3219/09 залишити без змін.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду у порядку адміністративного судочинства протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий В.В. Ніколін

Судді В.М. Багрій

ОСОБА_1