ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
14 жовтня 2011 року№ 2а-14587/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1 до Державного казначейства в Соломянському районі м. Києва третя особа Соломянське РУ ГУ МВС України у м. Києвіпро визнання дій незаконними та відшкодування збитків
ВСТАНОВИВ:
14 жовтня 2011 року до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов позов ОСОБА_1 до Державного казначейства в Соломянському районі м. Києва, в якому просить суд:
1. Прийняти адміністративний позов до свого провадження і, керуючись статтями 41, 56 Конституції України, статтями 22, 170, 386, 1173, 1176 ЦК України, статтями 2, 3, 6, 17, 18, 19 та пунктом 4 статті 162 КАС України, визнати дії Соломянського РУ ГУ МВС України у м. Києві незаконними і такими, що завдали позивачу збитків на суму 1 336 000 грн.
2. Стягнути з держави України за рахунок Державного бюджету на користь позивача в порядку відшкодування збитків 1 336 000 грн.
3. Управління Державного казначейства у Соломянському районі м. Києва зобовязати провести виплату (перерахування) грошової суми на адресу: м. Київ, вул. Урицького, 24, Соломянське відділення ощадного банку 5445/045, р/р 37394004, МФО 3200326, код 02760548 номер особистого рахунку 43373 на ім.`я ОСОБА_1.
4. У якості свідків викликати і допитати таких осіб: ОСОБА_2, 02068, АДРЕСА_1, засоби звязку невідомі; ОСОБА_3, 03061, АДРЕСА_2, засоби звязку невідомі.
Розглянувши адміністративний позов, суд вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі з огляду на наступне.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Статтею 2 КАС України, передбачається, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму (ч. 2 ст. 17 КАС України).
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
Так, позивачем заявлено вимоги щодо оскарження дій Соломянського РУ ГУ МВС України у м. Києві, що в свою чергу з врахуванням вищенаведеного, виключає можливість розгляду даних позовних вимог в порядку адміністративного судочинства, таке оскарження може здійснюватись у порядку, встановленому Кримінально-процесуальним кодексом України.
Крім того, позивачем заявлено вимоги щодо відшкодування збитків на суму 1 336 000 грн. та перерахування їх на користь позивача. Дані позовні вимоги є похідними від вищевказаної вимоги, а тому їх також належить розглядати в рамках кримінального процесу.
Оскільки, вимоги позивача не пов'язані з оскарженням рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, тому зазначений спір не є адміністративним і цей спір не пов'язаний із захистом прав, свобод чи інтересів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, що виключає розгляд справи у порядку адміністративного судочинства.
Приймаючи до уваги викладене, суд приходить до висновку, що даний спір не відноситься до компетенції адміністративних судів і не може бути розглянутий за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до вимог п.1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі наведеного, керуючись п.1 ч.1 ст.109, ст. 165 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі.
2.Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу негайно.
3.Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.
4.У випадку оскарження ухвали, позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
5.Розяснити позивачу про його право на звернення до суду загальної юрисдикції, в порядку передбаченому Кримінально-процесуальним кодексом України.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України. Ухвала може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя Б.В. Санін