ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/1011/11
05 травня 2011 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючоїДерех Н.В.
секретаряВальчук І.М.
за участю:
прокурораОлійник А Д.
відповідачасуб'єкт підприємницької
діяльності -фізична особа ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Підволочиського району в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Прокурор Підволочиського району звернувся з позовом до суду в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області (надалі позивач) до Суб 'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (наділі відповідач) про стягнення фінансових санкцій на суму 1700грн.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просив їх задовольнити. В обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області проведено перевірку додержання суб 'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень, результат якої оформлено в акті МОЇ83348 від 17.08.2010 року. При проведенні перевірки виявлено, що 17.08.2010 року суб'єкт господарювання надавав послуги з перевезення вантажів з порушенням чинного законодавства, а саме при відсутності ліцензійної картки. Постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Тернопільській області МІ00859 від 12.10.2010року до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, на підставі абз. З ч.І ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", застосовано фінансові санкції в сумі 1700 гривень.
Представник Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області в судове засідання не прибув, подавши письмову заяву, в якій просить розглянути справи у відсутності їхнього представника, позовні вимоги просить задовольнити в повній мірі.
Відповідач суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 в судовому засіданні проти позову заперечив, і пояснив, що 04 березня 2009 року між ним та ПСП «Гшіичанка» укладено договір №69/0502/012 оренди вантажного автомобіля ВАГ ТЕ 95, номерний знак В02712АО, В07723ХХ. 17 серпня 2010року даним автомобілем здійснювалося перевезення власного вантажу ПСП «Галичанка» водієм ОСОБА_2 Станіславоичем-працівником ПСП «Галичанка». Згідно Закону України «Про автомобільний транспорт» при перевезенні власних вантажів юридичними особами наявність ліцензійної картки не вимагається.
Заслухавши в судовому засіданні думку прокурора, пояснення відповідача, оцінивши наявні у справі докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних міркувань.
Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку і йому підпорядковується, є головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція). Згідно з п. З Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2ООброку №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим в містах Києві та Севастополі.
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» N 2344-Ш від 05.04.2001р. встановлено, що урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються^ який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних, автомобілів.
Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
У ст.1 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що автомобільний перевізникГ це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами.
Автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські та вантажні перевезення. Зокрема, в ст. 48 Закону України N 2344-Ш від 05.04.2001р. зазначено, що такими документами дл;; фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України, для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені Законодавством України.
Статтею 60 Закону України N 2344-Ш від 05.04.2001р. передбачено, що за порушення законодавства^ про автомобільний транспорт, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 і 48 цього Закону, зокрема, без наявності ліцензійної картки до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
У відповідності до п.28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Як вбачається з матеріалів справи, 17.08.2010р. Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області
було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорті під час надання послуг з перевезення вантажу, а саме: виявлено відсутність ліцензійної картки. В день складання акту водій з актом ознайомився, від письмового пояснення і підпису відмовився.
Таким чином, відповідачем здійснювалися вантажні перевезення, без наявності ліцензійної картки. Складений акт за №0183348 від 17.08.2010р. про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом свідчить про відсутність у водія на момент перевірки ліцензійної картки, яка повинна містити реєстраційні дані ліцензії та номер транспортного засобу.
Оскільки фінансові санкції санкції застосовуються до автомобільних перевізників, які на законних підставах використовують транспортний засіб, то суд приходить до висновку, що до відповідача правомірно винесено постанову №100859 від 12.10.2010р. про застосування фінансових санкцій на загальну суму 1700 грн. за порушення, передбачені абз.З ч.І ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Відповідачу постанова про застосування фінансових санкцій направлялася, про що свідчить поштове повідомлення про вручення.
При цьому суд враховує, що дану постанову відповідач не оскаржував до вищестоящого органу або в судовому порядку.
Крім цього суд критично ставиться до твердження відповідача, що перевезення здійснювались ПСП «Галичанка», оскільки, як вбачається з довідки УПФУ у Підволочиському районі ОСОБА_2С на момент здійснення перевірки не працював у ПСП «Галичанка», а був працівником іншої юридичної особи - підприємства «Волочиськ -агро», а тому не міг здійснювати перевезення власних вантажів ПСП «Галичанка». Крім цього перебування автомобіля в оренді не позбавляє відповідача використовувати його для інших перевезень.
Оскільки, на день розгляду справи, відповідачем добровільно сума застосованих фінансових санкцій не сплачена, не оспорена, ніким не скасована, тому підлягає стягненню в судовому порядку.
керуючись Законом України « Про автомобільний транспорт», ст. ст. 2, 6, 7,72, 86, 160-163 КАС України, суд -
постановив:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з суб 'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 ( код НОМЕР_1, с. Кам'янки, Підволочиського району Тернопільської області) 1700 ( одну тисячу сімсот) грн. 00 коп. штрафних санкцій, шляхом перерахування р/р 31118106700002 Державного казначейства України у Тернопільській області, МФО 838012, код платежу 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», код одержувача коштів 23588119.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня постановления постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сіли після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддяДерех Н.В.
копія вірна
СуддяДерех Н.В.