Справа № 8916/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 березня 2011 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Білостоцького О.В.,
при секретарі Руденко І.В.
За участю:
представника прокуратури: ОСОБА_1,
представника позивача: ОСОБА_2,
представника відповідача: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Свемон-Південь»про стягнення штрафних санкцій у сумі 3400,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Свемон-Південь»про стягнення штрафних санкцій у сумі 3400,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами проведеної Одеським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку перевірки річного звіту відкритого акціонерного товариства «Свемон-Південь»за 2008 рік (№ 03-13/237 від 27.05.2009 р.) був складений акт перевірки про правопорушення на ринку цінних паперів №222-ОД від 14.05.2010 р., відповідно до якого відповідач порушив вимоги п. 1 глави 1 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.02.2006 рок., а саме: регулярна річна інформація була подана не в повному обсязі в частині п. 1.4 (зміст), п. 1.8 (інформація про посадових осіб емітента), п.1.8 (інформація про посадових осіб емітента), п. 1.14 (опис бізнесу емітента) та п.1.15 (інформація про майновий стан та фінансово-господарську діяльність емітента). На підставі зазначеного акту перевірки позивачем була прийнята постанова №216- ОД від 27.05.2010 р., якою до відповідача застосовано санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді накладення штрафу у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 грн. Однак, в добровільному порядку штраф відповідачем не сплачено.
Представник прокуратури та представник позивача у судовому засіданні посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, підтримали позовні вимоги у повному обсязі та просили їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про день та час слухання справи був повідомлений належним чином, заперечення на адміністративний позов не подав, про причини неявки до суду не повідомив, тому суд вважає можливим розглянути справу у порядку, передбаченому ст. 128 КАС України за його відсутності за наявними в матеріалах справи доказами.
Заслухавши пояснення представника прокуратури та представника позивача та дослідивши наявні в справі письмові докази, суд доходить висновку про необхідність задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Позивач на підставі п.1 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України за № 861/2002 від 25.09.2002 року є місцевим підрозділом центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, підпорядкованого Президентові України і підзвітного ОСОБА_3 Україні та згідно ст.1,8,9,11,12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»від 30.10.1996 року № 448/96-ВР, здійснює державне регулювання ринку цінних паперів, вживає комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігає зловживанням і порушенням у цій сфері, у тому числі шляхом застосування штрафних санкцій та їх стягнення у судовому порядку у разі їх несплати у добровільному порядку, а тому на підставі положень п.5 ч.2 ст.17, п.5 ч.4 ст.50 КАС України ці позовні вимоги підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до Рішення Конституційного суду України від 08.04.1999 року по справі № 1-1/99 прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовами в інтересах держави в особі органів, яким законом надані повноваження органів виконавчої влади. При цьому прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних чи інших інтересів держави.
Згідно ч. 1 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»регулярна інформація про емітента річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).
Відповідно до ч. 6 цього Закону строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.
Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановлений Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року N 1591.
Судом встановлено, що відповідно до пункту 1 Глави 1 Розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року N 1591 відкрите акціонерне товариство «Свемон-Південь»зобов`язано надавати річну інформацію у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу.
Порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів врегульовано Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженими рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року N 2272.
Відповідно до п. 5 Розділу І Правил уповноважені особи Комісії в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.
Відповідно до пункту 1 Розділу VII Правил розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.
Відповідно постанови Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів № 219-ОД від 27.04.2010 р. під час проведення перевірки річного звіту відповідача було встановлено порушення відповідачем п. 1 глави 1 розділу V Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1591 від 19.12.2006 року а саме: відповідачем регулярна річна інформація не подана у повному обсязі в частині п. 1.4, п. 1.8, п. 1.14 та п.1.15 Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів»та запропоновано відповідачу зявитися на підписання акту про правопорушення на ринку цінних паперів та надання пояснень (а.с. 6). Вказана постанова була отримана відповідачем 04.05.2010 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 6), проте відповідач на розгляд даної справи не зявився.
14 травня 2010 року Одеським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт №222-ОД про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с.7), який отриманий відповідачем 19.05.2010 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.7).
Відповідно до постанови Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів № 225-ОД від 17.05.2010 р. розгляд справи був призначений на 27.05.2010 р. (а.с.8). Вказана постанова була направлена відповідачу 18.05.2010 р., про що свідчить копія реєстру листів з повідомленням від 18.05.2010 р. з відбитком календарного штемпелю працівника обєкта поштового звязку (а.с.8).
Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»та п. 1.7 Розділу ХVІІ «Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року № 2272, передбачено накладення на юридичних осіб штрафу за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Комісії у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно до п. 2 Розділу ХVІІІ «Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року № 2272, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови.
Постановою про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 216-ОД від 27.05.2010 р. за подання не в повному обсязі регулярної річної інформації до Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відповідача застосовано фінансову санкцію у вигляді накладання штрафу у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 грн. (а.с.9). Постанова була направлена відповідачу 01.06.2010 р., про що свідчить копія реєстру листів з повідомленням від 18.05.2010 р. з відбитком календарного штемпелю працівника обєкта поштового звязку(а.с.10).
При цьому суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ч.2 п. 16. Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, від 11.12.2007р., № 2272 «Про затвердження Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», доказом надіслання постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акта про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про відновлення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (постанови по справі про адміністративне правопорушення), постанови про закриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанову про виправлення описок є реєстр (список) поштових відправлень рекомендованих листів, на якому працівником об'єкта поштового зв'язку проставлено відбиток календарного штемпелю та касовий чек.
У встановлений пятнадцятиденний строк сума фінансової санкції відповідачем не сплачена. Доказів проведення оплати на час розгляду справи суду також надано не було.
Відповідно до частини 3 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене, а також те, що позивачем доведено, що Відкрите акціонерне товариство «Свемон-Південь» має заборгованість по штрафним санкціям за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 3400,00грн., суд вважає, що позовні вимоги є законними і обґрунтованими, заснованими на діючому законодавстві, підтверджуються доданими до позову документами, та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 7-14, 71, 86, 122, 158 - 163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Свемон-Південь» про стягнення штрафних санкцій у сумі 3400,00 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Свемон-Південь» (код ЄДРПОУ 01190451) штрафні санкції у розмірі 3400,00 (три тисячі чотириста гривень 00 копійок) грн. на р/р 31114106700005, МФВ: 828011, код ЄДРПОУ: 23213460 ГУДКУ в Одеській області.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України - з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на постанову, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 14 березня 2011 року.
Суддядпис / ОСОБА_4