Ухвала суду № 51825487, 01.10.2015, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
01.10.2015
Номер справи
20/5007/703-б/12
Номер документу
51825487
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

____________________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

Від "01" жовтня 2015 р. Справа № 20/5007/703-Б/12

За заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Фарфор України" (м. Київ)

До боржника: Закритого акціонерного товариства "Акціонерне товариство закритого типу "Коростенський фарфор" (м. Коростень)

про визнання банкрутом

Суддя Гнисюк С.Д.

В засіданні суду прийняли участь:

- від ініціюючого кредитора: не з'явився;

- від кредиторів: ОСОБА_1 - довіреність від 07.08.2014 (представник ОСОБА_2Л.); ОСОБА_3 - довіреність №05/4296 від 12.12.2014 (регіональне відділення Фонду державного майна України по Житомирській області).

- від боржника: ОСОБА_4 - довіреність від 01.06.2015 (представник ліквідатора Закритого акціонерного товариства "Акціонерне товариство закритого типу "Коростенський фарфор" - ОСОБА_5 ); ОСОБА_5 - ліквідатор.

В провадженні господарського суду Житомирської області знаходиться справа №20/5007/703-Б/12 про визнання банкрутом Закрите акціонерне товариство "Акціонерне товариство закритого типу "Коростенський фарфор" (м. Коростень).

До господарського суду Житомирської області, через загальний відділ, надійшли наступні документи:

- 17.09.2015 повернулась копія ухвали господарського суду Житомирської області від 01.09.2015, яку було направлено на адресу арбітражного керуючого ОСОБА_5, з відміткою поштового відділення: "за закінченням терміну зберігання";

- 23.09.2015 повернулась копія ухвали господарського суду Житомирської області від 01.09.2015, яку було направлено на адресу ТОВ "ТД "Фарфор України", з відміткою поштового відділення: "за закінченням терміну зберігання".

- 30.09.2015 факсимільним зв'язком надійшла заява УПФ України в м. Коростені та Коростенському районі Житомирської області №15881/04 від 30.09.2015 про розгляд справи 01.10.2015 без участі представника управління.

- 01.10.2015 від ліквідатора ОСОБА_5 надійшли поточний звіт про хід ліквідаційної процедури станом на 30.09.2015, з додатками; клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та строку повноважень ліквідатора на шість місяців та клопотання №02-09/134 від 30.09.2015 про зобов"язання Державної фіскальної служби України взяти на податковий облік розрахунковий рахунок ЗАТ "АТЗТ "Коростенський фарфор" №26003275747 відкритий у Лівобережному відділенні №53 АБ "Укргазбанк" (код банку 320478, код ЄДРПОУ 23697280).

У судовому засіданні ліквідатор ОСОБА_5 звітував про хід ліквідаційної процедури Закритого акціонерного товариства "Акціонерне товариство закритого типу "Коростенський фарфор", вчинені та заплановані дії при здійсненні своїх повноважень ліквідатора, що підтвердив документально, відповідно до поточного звіту ліквідатора станом на 30.09.2015, з додатками.

У присутніх в судовому засіданні представників кредиторів заперечень щодо поданого звіту не було.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про прийняття до відома інформації ліквідатора та долучення поточного звіту до матеріалів справи.

У судовому засіданні розглядалось клопотання ліквідатора ОСОБА_5 №02-09/133 від 30.09.2015 про продовження строку ліквідаційної процедури ЗАТ "АТЗТ "Коростенський фарфор" та повноважень ліквідатора ОСОБА_5 на шість місяців.

Ліквідатор подане до суду клопотання підтримав у повному обсязі.

Присутні, в судовому засіданні представники учасників провадження у справі про банкрутство щодо задоволення даного клопотання не заперечували.

Суд розглянувши вищезазначене клопотання та дослідивши матеріали справи, зазначив наступне.

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.

Судова процедура у справах про банкрутство - це певна система юридичних засобів у вигляді матеріальних та процесуальних правових норм. Застосування цих засобів повинне забезпечити досягнення кінцевої мети в конкретних правовідносинах. Отже, реалізація судової процедури повинна завершитися правовим результатом, що відповідає ідеї та меті закону.

Основна ідея Закону - встановлення умов і порядку визнання боржника банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою задоволення вимог кредиторів за рахунок банкрута. Ліквідаційна процедура застосовується до боржника, який не здатний відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та/або мирової угоди, тобто до банкрута, і здійснюється з метою рівномірного погашення грошових вимог кредиторів.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Коло повноважень ліквідатора та обсяг роботи, визначено статтею 41 Закону.

Затвердження судом звіту ліквідатора є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство (ст.83 ГПК України).

Відповідно до статті 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

У той час, ніяких приписів для інших учасників провадження й ліквідатора щодо обмеження строків, а так само заборон для господарського суду щодо можливості скорочення або продовження строків процедури ч.1 ст.37 Закону не містить.

Так, згідно статті 53 ГПК України, за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Про відновлення пропущеного строку зазначається в рішенні, ухвалі чи постанові господарського суду. Про відмову у відновленні строку виноситься ухвала, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Ухвалу про відмову у відновленні пропущеного строку може бути оскаржено. Призначені господарським судом строки можуть бути ним продовжені за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи.

Оскільки строк у 12 місяців ліквідації відповідно до буквального змісту Закону є таким, що встановлюється судом, то відповідно до норм ГПК України, він може бути подовжений судом без усяких умов. Так само строк може бути скорочений судом, якщо ліквідацію здійснено раніше.

Припинення процедури ліквідації боржника у справі про банкрутство без припинення провадження у справі не можливе. Відповідно до статті 83 Закону передбачені певні підстави для припинення провадження у справі, які не є вичерпними. До них можна додати таку підставу, як затвердження судом мирової угоди. Втім, таких підстав для припинення справи, як, наприклад: закінчення 12 місяців ліквідації банкрута, неподання ліквідатором звіту й ліквідаційного балансу, порушення ліквідатором строків продажу майна банкрута, неналежне виконання ліквідатором і членами комітету кредиторів своїх обов'язків - Закон не містить.

Відповідно до ч.3 ст.40 Закону, ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно із частиною 6 статті 45 Закону, у разі якщо на момент закінчення строку ліквідації залишилися непроданими активи боржника і негайний продаж матиме наслідком істотну втрату їх вартості, ліквідатор передає такі активи в управління визначеній господарським судом юридичній особі, яка зобов'язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів боржника за рахунок отриманих активів. Ліквідатор у разі потреби передавання активів боржника, які залишаються непроданими на час закінчення процедури ліквідації, в управління іншій юридичній особі погоджує кандидатуру такої особи з комітетом кредиторів та звертається до господарського суду з відповідним клопотанням.

Статтею 46 Закону передбачено, що після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

У разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом. Новий ліквідатор очолює ліквідаційну комісію і діє згідно з вимогами цього Закону. Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.

Як свідчать матеріали справи, станом на день розгляду справи строк ліквідаційної процедури закінчився, проте ліквідація банкрута не завершена.

Відповідно до проміжного звіту ліквідатора, останнім були вчинені відповідні дії направлені на завершення ліквідаційної процедури боржника.

Таким чином, вказані обставини свідчать про незавершення ліквідатором ліквідації банкрута з об'єктивних причин.

При цьому, враховуючи стан ліквідаційної процедури, суд вважає, що для здійснення ліквідатором подальших дій шестимісячного строку буде достатньо.

Як зазначалося вище, відповідно до частини 4 статті 46 Закону, у разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом.

Разом з тим, зважаючи, що не завершення ліквідації банкрута сталось не з вини ліквідатора, а з об'єктивних причин, а також, враховуючи результати вже проведеної ліквідатором роботи, суд не вважає за доцільне призначати нового ліквідатора по справі.

Враховуючи викладене, а також те, що станом на день судового засідання строк ліквідаційної процедури закінчився, а ліквідація банкрута не завершена і для її завершення потрібен додатковий час, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора задовольнити, продовжити строк ліквідаційної процедури і повноважень ліквідатора на шість місяців; призначити наступне судове засідання для з"ясування стану здійснення ліквідаційної процедури, розгляду заяв та клопотань.

Дослідивши матеріали справи, додаткові докази, які надійшли до суду та беручи до уваги пояснення присутніх в судовому засіданні представників учасників провадження у справі про банкрутство, суд задовольняє клопотання ліквідатора ОСОБА_5 та продовжує строк ліквідаційної процедури ЗАТ "АТЗТ "Коростенський фарфор" та повноважень ліквідатора ОСОБА_5 на шість місяців, тобто до 05.12.2015 включно.

Також, суд вважає за необхідне прийняти та призначити до розгляду у наступному засіданні суду клопотання ліквідатора ОСОБА_5 №02-09/134 від 30.09.2015 про зобов"язання Державної фіскальної служби України взяти на податковий облік розрахунковий рахунок ЗАТ "АТЗТ "Коростенський фарфор" №26003275747 відкритий у Лівобережному відділенні №53 АБ "Укргазбанк" (код банку 320478, код ЄДРПОУ 23697280) та викликати в порядку ст. 30 ГПК України уповноваженого представника Державної фіскальної служби України для дачі пояснень стосовно поданого ліквідатором клопотання.

Керуючись статтями 30, 86 ГПК України, статтями 37, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд Житомирської області, -

УХВАЛИВ:

1. Продовжити строк ліквідаційної процедури Закритого акціонерного товариства "Акціонерне товариство закритого типу "Коростенський фарфор" (м. Коростень) та повноважень ліквідатора ОСОБА_5 на шість місяців, тобто до 05.12.2015.

2. Прийняти до відома та долучити до матеріалів справи поточний звіт ліквідатора ОСОБА_5 станом на 30.09.2015.

3. Прийняти та призначити до розгляду у наступному засіданні суду клопотання ліквідатора ОСОБА_5 №02-09/134 від 30.09.2015 про зобов"язання Державної фіскальної служби України взяти на податковий облік розрахунковий рахунок ЗАТ "АТЗТ "Коростенський фарфор" №26003275747, відкритий у Лівобережному відділенні №53 АБ "Укргазбанк" (код банку 320478, код ЄДРПОУ 23697280).

4. Призначити наступне засідання суду для з"ясування стану здійснення ліквідаційної процедури на "20" жовтня 2015 р. о 15:00 в приміщенні господарського суду Житомирської області, каб. №404.

5. Зобов'язати ліквідатора Закритого акціонерного товариства "Акціонерне товариство закритого типу "Коростенський фарфор" - ОСОБА_5:

- надіслати копію клопотання №02-09/134 від 30.09.2015 про зобов"язання Державної фіскальної служби України взяти на податковий облік розрахунковий рахунок ЗАТ "АТЗТ "Коростенський фарфор" №26003275747, відкритий у Лівобережному відділенні №53 АБ "Укргазбанк" (код банку 320478, код ЄДРПОУ 23697280) на адресу Державної фіскальної служби України, докази надіслання надати суду;

- надати протокол засідання комітету кредиторів, на якому розглянутий проміжний звіт про хід ліквідаційної процедури станом на 30.09.2015;

- вчиняти усі дії відповідно до норм чинного законодавства для завершення ліквідаційної процедури;

- надати суду проміжний звіт з підтверджуючими документами про хід ліквідаційної процедури банкрута та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обовязків.

6. Зобов"язати Державну фіскальну службу України:

- надати суду письмові пояснення на клопотання ліквідатора ОСОБА_5 №02-09/134 від 30.09.2015 про зобов"язання Державної фіскальної служби України взяти на податковий облік розрахунковий рахунок ЗАТ "АТЗТ "Коростенський фарфор" №26003275747, відкритий у Лівобережному відділенні №53 АБ "Укргазбанк" (код банку 320478, код ЄДРПОУ 23697280), копію пояснень надіслати на адресу ліквідатора Закритого акціонерного товариства "Акціонерне товариство закритого типу "Коростенський фарфор" - ОСОБА_5, докази надіслання надати суду.

7. Викликати в порядку ст. 30 ГПК України уповноваженого представника Державної фіскальної служби України для дачі пояснень стосовно поданого ліквідатором клопотання.

Явку представника Державної фіскальної служби України визнати обов'язковою.

8. Копію ухвали направити учасникам провадження у справі про банкрутство, Державній фіскальній службі України та ліквідатору ОСОБА_5

9. Викликати в судове засідання повноважних представників кредиторів та ліквідатора ОСОБА_5

Суддя Гнисюк С.Д.

1 - в справу;

2 - ініціюючому кредитору - ТОВ "ТД " Фарфор України" - 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, буд. 7, літера "А", корпус 2 офіс 7/1-1 (рек. з повід)

3 - боржнику - 11500, Житомиська обл., м. Коростень, вул. Б.Хмельницького, буд. 4 (рек.)

4 - ліквідатору - ОСОБА_5 - 01030, м.Київ, 30, а/с -113 (рек. з повід)

5- Коростенській ОДПІ -11500, м. Коростень, вул. Коротуна, 3

6- Коростенському МЦЗ - 11501, Житомирська обл., м. Коростень, вул. Ольгинська, 3

7-Відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Коростені - 11500, м. Коростень, вул. Крупської, 7

8- ПАТ "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" - 10008, м. Житомир, вул. Пушкінська, буд. 32/8

9- ТОВ "Латкрок Інвест" -01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, 33-А, офіс - 4

10-ПАТ "Акціонерний комерційний промислово- інвестиційний банк" - 01001, м. Київ, пров. Шевченка, 12

11-УПФУ в м. Коростені та Коростенському районі Житомирської області - 11501, м. Коростень, вул. Грушевського, 16/1

12-ПАТ "Комерційний банк "Надра" - 04053, м. Київ, вул. Артема, 15

13 - РВ ФДМ України по Житомирській області - 10008, м. Житомир, вул. 1-го Травня, 20

14- ТОВ "Кредитні ініціативи" - 07400, Київська область, м.Бровари, вул. Незалежності, буд. 18

15- ОСОБА_6 - 11500, АДРЕСА_1

16 -ОСОБА_2 - 10002, АДРЕСА_2

17- Державна фіскальна служба України (04655, м. Київ-53, Львівська пл., 8 ) (рек. з пов.)