311/3629/15-п
3/311/1034/2015
Провадження № 3/311/1034/2015
ПОСТАНОВА
Іменем України
28.09.2015 м. Василівка
Суддя Василівського районного суду Запорізької області Сидоренко Ю.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Державної екологічної інспекції у Запорізькій області у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, який працює на посаді рибалки у ригосподарському ТОВ «Таврія», фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ст.91 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
25.09.2015 року до Василівського районного суду Запорізької області із Державної екологічної інспекції у Запорізькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення №004670, складений 18.09.2015 року старшим державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Запорізької області ОСОБА_2, в якому зазначається, що 18.09.2015 року о 08-50 годині громадянин ОСОБА_1 спільно з ОСОБА_3 здійснював лов риби з промислового баркаса ЯЗП0642, без дозволу, на території НПП «Великий Луг» Василівського району, поблизу с.Скельки. Лов здійснювали сітками в кількості 4 штуки: довжина 70 м, висота 2 м, вічко 55*55 мм. На сітках знаходилися бірки ЗА №25117, ЗА №25118, ЗА №25123, ЗА №25125. Риби не виловив, чим порушив вимоги ст.9-1 Закону України Про природно-заповідний фонд.
Відповідно до статті 256 Кодексу України про адміністративне правопорушення зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку ст.278 КУпАП судом встановлено ряд недоліків, які перешкоджають розгляду адміністративного матеріалу по суті, а саме: надісланий до суду протокол про адміністративне правопорушення не містить: повних даних про наявність на утриманні ОСОБА_1 неповнолітніх та/чи непрацездатних осіб та кого саме, також до матеріалів справи не додана копія паспорту чи іншого документу, на підставі якого посвідчено особу, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Крім того, у складеному протоколі чітко не викладено обєктивної сторони правопорушення, передбаченого ст.91 КУпАП України (здійснення в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, а також територій, зарезервованих для наступного заповідання, забороненої господарської та іншої діяльності, порушення інших вимог режиму цих територій та об'єктів, самовільна зміна їх меж, невжиття заходів для попередження і ліквідації негативних наслідків аварій або іншого шкідливого впливу на території та об'єкти природно-заповідного фонду).
У складеному та надісланому до суду протоколі про адміністративне правопорушення не зазначені свідки (очевидці) даного правопорушення, не вказано адреса їх проживання, не долучені до матеріалу адміністративної справи їх пояснення, до матеріалів справи про адміністративне правопорушення не додано жодного рапорту працівників державної екологічної інспекції, якими виявлений факт даного правопорушення, відсутні фототаблиці, якими зафіксований факт правопорушення, вчиненного ОСОБА_1 спільно з іншою особою.
Також, у матеріалах справи відсутнє судове рішення відносно особи, яка спільно з ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.91 КУпАП.
Також до матеріалів справи не долучено документів на підтвердження вилучення з місця події засобів вчинення правопорушення - промислового баркасу ЯЗП0642 (акт опису та вилучення), із зазначенням місця зберігання та відповідальної особи, яка прийняла його на відповідальне збрігання до рішення суду та відповідних документів щодо належності даного барку певній особі, організації чи установі, оскільки санкція ст.91 КУпАП передбачає додаткове стягнення у вигляді конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів.
Крім того, до матеріалів не додані витяги з нормативно-правових актів, порушення яких зазначається у складеному протоколі про адміністративне правопорушення та згідно протоколу інкримінується ОСОБА_1
Таким чином суд вважає, що адміністративний матеріал складений неналежним чином, а тому підлягає поверненню органу, що його склав.
Приймаючи до уваги вищевикладене, керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний протокол у відношенні ОСОБА_1 за ст.91 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Державної екологічної інспекції у Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя
Василівського районного суду
Запорізької області ОСОБА_4