Ухвала суду № 51777820, 23.09.2015, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2015
Номер справи
824/2450/14-а
Номер документу
51777820
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відмову у відстроченні виконання судового рішення

23 вересня 2015 р. м. Чернівці справа № 824/2450/14-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Спіжавки Г.Г.,

за участю:

секретаря судового засідання Григоряк У.С.,

представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про відстрочення виконання судового рішення по адміністративній справі за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Чернівці до Чернівецького міського комунального виробничого тресту зеленого господарства та протизсувних робіт про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Постановою суду від 25 вересня 2015 року в даній справі вирішено: адміністративний позов задовольнити; стягнути з Чернівецького міського комунального виробничого тресту зеленого господарства та протизсувних робіт на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Чернівці заборгованість зі сплати страхових внесків на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в сумі 41860 грн. 36 коп.

Ухвалою суду від 09.06.2015 року змінено спосіб виконання судового рішення та виішено стягувати 41860грн. 36коп. на користь позивача виключно з розрахункового рахунку 26001977044000 в ПАТ "КБ "Надра", МФО 380764, відкритого на відповідача.

Ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду 26 серпня 2015 року задоволено скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Чернівці та скасовано ухвалу Чернівецького окружного адміністративного суду про зміну способу і порядку судового рішення.

11 вересня 2015 року Чернівецький міський комунальний виробничий трест зеленого господарства та протизсувних робіт звернувся до суду з заявою про відстрочку виконання судового рішення.

Заяву вмотивовано тим, що заявник є комунальним підприємством, власністю територіальної громади м. Чернівці та наділений функціями утримання об'єктів благоустрою міста, а кошти, які є у його власності не можуть бути використані на погашення боргу чи інші цілі.

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Чернівці (стягувач) направив до суду заперечення на заяву про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

А саме, повідомлено суду про наявність у заявника коштів на інших банківських рахунках. Окрім того, вказано, що Чернівецький міський комунальний виробничий трест зеленого господарства та протизсувних робіт є платоспроможною юридичною особою, вчасно виплачує заробітну плату, своєчасно сплачує податки та збори, веде госпрозрахункову діяльність з діючими рахунками в банківських установах.

В судовому засіданні представник заявника просив задовольнити заяву про відстрочення виконання судового рішення, посилаючись на обставини, викладені в заяві.

Представник Відділення виконавчої дирекції Фонду заперечував проти відстрочення виконання судового рішення в даній справі.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши заяву, суд приходить до висновку, що заява не підлягає задоволенню, у звязку з наступним.

Стаття 263 КАС України визначає підстави та порядок відстрочення і розстрочення виконання, зміни чи встановлення способу і порядку судового рішення.

Згідно з частиною 1 статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Так, в обґрунтування неможливості виконати рішення суду заявник посилається на те, що не може скористатися грошовими коштами, що знаходяться на рахунку ПАТ "КБ Надра", так як постановою правління НБУ №83 "Про віднесення ПАТ "КБ Надра банк" до категорії неплатоспроможних" виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення запровадити тимчасову адміністрацію та змінено порядок функціонування і режим діяльності банку, проведення операцій та обслуговування клієнтів. Кошти, які є у власності заявника не можуть бути використані для погашення боргу.

Тому, заявник просить відстрочити виконання рішення суду на 6 місяців.

Разом з тим, як встановлено рішенням у даній справі, яке набрало законної сили, заявник заборгував Відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Чернівці - страхові внески на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

Законом України "Про загальнообовязкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 №1105-XIV визначено, що страхові внески - це кошти відрахувань на окремі види загальнообовязкового державного соціального страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло до набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування", кошти, що надходять від сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування.

Страхові кошти - акумульовані страхові внески, суми від фінансових санкцій та інші надходження відповідно до законодавства для здійснення матеріального забезпечення, страхових виплат та надання соціальних послуг згідно з цим Законом.

Страховими виплатами є грошові суми, які Фонд соціального страхування від нещасних випадків згідно з законодавством виплачує застрахованому чи особам, які мають на це право, у разі настання страхового випадку.

Частиною першою статті 12 Закону №1105-XIV передбачено, що кошти, що надходять до Фонду від сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, повинні забезпечувати:

1) виплату застрахованим особам матеріального забезпечення та надання соціальних послуг, передбачених цим Законом;

2) створення резерву коштів Фонду в розмірі суми, необхідної для виплати всіх видів матеріального забезпечення, страхових виплат, передбачених цим Законом, в розрахунку не менш як на пять календарних днів;

3) фінансування витрат на утримання та забезпечення діяльності Фонду, його робочих органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління, матеріальне та соціально-побутове забезпечення його працівників; розвиток та функціонування інформаційно-аналітичних систем Фонду;

4) фінансування заходів з профілактики страхових випадків.

Враховуючи вище вказані положення чинного законодавства, суд приходить до висновку про те, що заборгованість заявника зі сплати страхових внесків перед Фондом та відстрочення її сплати впливає на права та інтереси інших застрахованих осіб.

Судом не встановлена наявність належних підстав для відстрочення виконання судового рішення.

Окрім того, як свідчить відповідь №1010600639 від 25.05.2015 на запит до ДПС України, що міститься в матеріалах справи, у заявника наявні кошти на інших банківських рахунках.

Мотивація та докази надані заявником, не дають суду підстав для задоволення поданої заяви.

На підставі наведеного та керуючись статтями 158-160, 165, 167, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

В задоволенні заяви про відстрочення виконання судового рішення - відмовити.

У відповідності до ст.ст. 185, 186 КАС України ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Згідно статті 254 КАС України ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Г.Г. Спіжавка

Ухвалу в повному обсязі складено 28 вересня 2015 р.