Ухвала суду № 51739512, 23.09.2015, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2015
Номер справи
803/3463/15
Номер документу
51739512
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

23 вересня 2015 року Справа № 803/3463/15

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Дмитрука В.В.,

при секретарі судового засідання Приходай Я.О.,

за участю позивача ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Луцьку клопотання Головного управління ДФС у Волинській області про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 21.01.2015р. № 00000001-21.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що 22.07.2014р. було проведено фактичну перевірку господарської одиниці магазину, що знаходиться за адресою: Волинська обл.., Володимир-Волинський район, с. Льотниче, вул. Лесі Українки, 120, який належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1, про що було складено акт від 23.07.2014р. № 03/105/21-02/НОМЕР_1. За результатами перевірки ГУ ДФС у Волинській області прийняте рішенням від 21.01.2015р. № 00000001-21, яким до позивача застосовано: штраф в розмірі 8 500 грн. за факт зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору; штраф в розмірі 5 000 грн. за факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої. Позивач не погоджується з винесеним рішенням від 21.01.2015р. № 00000001-21 та просить його скасувати.

16.09.2015р. представником ГУ ДФС у Волинській області подано клопотання про залишення позовної зави без розгляду, з тих підстав, що рішення про застосування фінансових санкцій від 21.01.2015р. № 00000001-21 було надіслано позивачу супровідним листом від 21.01.2015р. за № В/58/03-20-21-51 з повідомленням про вручення та отримане представником позивача 27.01.2015р. Позивачем 05.02.2015р. дане рішення оскаржене в адміністративному порядку до Державної фіскальної служби України (далі ДФС україни). ДФС України листом від 23.02.2015р. № 1625/В/99-99-10-01-0225 надіслано позивачу рішення про результати розгляду скарги, який отриманий позивачем 26.02.2015р. До суду позивач звернувся лише 03.09.2015р., тобто з порушенням місячного строку звернення до суду, який встановлений статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

Представник відповідача у судовому засіданні клопотання про залишення позовної заяви без розгляду підтримала та просила суд його задовольнити.

Позивач та представник позивача в судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечили та просили відмовити у задоволенні клопотання про залишення позовної заяви без розгляду з огляду на його безпідставність.

Заслухавши пояснення позивача, представників позивача та відповідача, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що клопотання представника відповідача слід задовольнити, а позовну заяву залишити без розгляду з наступних підстав.

Загальний строк звернення до суду визначений у частині другій статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) та становить шість місяців, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Одночасно, частиною четвертою статті 99 КАС України встановлено, що якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення субєкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність субєкта владних повноважень.

З матеріалів справи вбачається, що фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 оскаржується рішення ГУ ДФС у Волинській області про застосування фінансових санкцій від 21.01.2015р. № 00000001-21.

Позивачем дане рішення оскаржене в адміністративному порядку до ДФС України. Рішення ДФС України про результати розгляду скарги листом від 23.02.2015р. № 1625/В/99-99-10-01-0225 надіслано позивачу та отримане останнім 26.02.2015р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення.

Однак, адміністративний позов подано до суду лише 03.09.2015р., тобто з пропуском встановленого частиною четвертою статті 99 КАС України місячного строку звернення до суду.

В судовому засіданні позивачем та його представником не було наведено суду поважних причин пропуску строку звернення до суду.

Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Згідно із пунктом 9 частини першої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

В ході судового розгляду справи встановлено, що провадження у даній справі відкрито за позовною заявою, поданою з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду, при цьому, суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, тому позовну заяву слід залишити без розгляду.

Керуючись частиною четвертою статті 99, пунктом 9 частини першої статті 155, частиною сьомою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання Головного управління ДФС у Волинській області про залишення позовної заяви без розгляду задовольнити.

Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

СуддяВ.В.Дмитрук