ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2015 року м. Київ К/800/36168/15
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
Островича С.Е., Лосєва А. М., Степашка О.І.
розглянула в порядку попереднього провадження касаційну скаргу Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 03 жовтня 2014 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 липня 2015 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кен-Пак Яворів» до Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції головного управління Міндоходів у Львівській області, Управління Державної казначейської служби України у Яворівському районі Львівської області про стягнення суми бюджетного відшкодування та пені, -
ВСТАНОВИЛА:
Товариства з обмеженою відповідальністю «Кен-Пак Яворів» (далі - ТОВ «Кен-Пак Яворів») звернулось до суду з позовом до Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції головного управління Міндоходів у Львівській області (далі - Городоцька ОДПІ), Управління Державної казначейської служби України у Яворівському районі Львівської області (далі - УДК у Яворівському районі) в якому просить стягнути суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість та пеню.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 03 жовтня 2014 року позов ТОВ «Кен-Пак Яворів» задоволено.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 липня 2015 року апеляційну скаргу Городоцької ОДПІ залишено без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 03 жовтня 2014 року залишено без змін.
Не погоджуючись з вказаними рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій Городоцька ОДПІ подала касаційну скаргу в якій просить скасувати постанову Львівського окружного адміністративного суду від 03 жовтня 2014 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 липня 2015 року та прийняти нове рішення, яким відмовити ТОВ «Кен-Пак Яворів» у задоволенні позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 220 КАС України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи, наведені у касаційній скарзі, перевіривши матеріали справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлені такі фактичні обставини справи.
ТОВ «Кен-Пак Яворів» було подано до Городоцької ОДПІ податкові декларації з ПДВ: за квітень 2014 року якою визначено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню в розмірі 688917,00грн. та травень 2014 року якою визначено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню в розмірі 841059,00грн. Загальна сума бюджетного відшкодування з ПДВ складає 1529976, 00 грн.
Відповідачем по кожній із заявлених декларацій були проведені позапланові виїзні перевірки позивача з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування, результати яких було відображено в довідках, якими було підтверджено бюджетне відшкодування з ПДВ.
За квітень довідка від 04.07.1014 року №865/15-0/35413712 - сума ПДВ 688917,00 грн., травень - довідка від 22.07.2014 року №944/15-0/35413712 сума ПДВ - 841059,00 грн. Сума заявлена до відшкодування по декларації за червень 2014 року знаходиться в процесі перевірки. Перевірку розпочато 20.08.2014 року.
Відповідно до п. 200.7 ст. 200 Податкового кодексу України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
Згідно з п. 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.
Пунктом 200.11 ст. 200 Податкового кодексу України визначено, що за наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.
Пунктом 200.12 ст. 200 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Відповідно до п. 200.12 ст. 200 Податкового кодексу України на підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.
Згідно з п. 200.13 ст. 200 Податкового кодексу України на підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.
Судами попередніх інстанцій зазначено, що підставою для здійснення бюджетного відшкодування є висновок податкового органу про суму такого відшкодування. Відсутність узагальненої інформації по заявлених позивачем сумах бюджетного відшкодування не може бути підставою для відмови у здійсненні бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Реальність господарських операцій, на підставі яких сформовано податковий кредит та заявлено до відшкодування суму податку на додану вартість підтверджена довідками про результати перевірок позивача.
Відповідно до п. 200.23 ст. 200 Податкового кодексу України суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.
Суди попередніх інстанцій дійшли до висновку, що сума бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 1529976, 00 грн. та пеня у розмірі 46396,00 грн., нарахована на таку бюджетну заборгованість підлягає стягненню з Державного бюджету України на розрахунковий рахунок позивача.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновками судів попередніх інстанцій про задоволення позовних вимог ТОВ «Кен-Пак Яворів».
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки рішення судів першої апеляційної інстанції постановлені з додержанням норм процесуального та матеріального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги висновок суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 220, 220-1, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області залишити без задоволення, постанову Львівського окружного адміністративного суду від 03 жовтня 2014 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 липня 2015 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеному статтями 237, 238, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді С.Е. Острович А. М. Лосєв О.І. Степашко