Ухвала суду № 51674704, 21.09.2015, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.09.2015
Номер справи
803/3007/15
Номер документу
51674704
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

про відмову в закритті провадження в адміністративній справі

21 вересня 2015 року Справа № 803/3007/15

Волинський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Шафранюк І.Ф.,

за участю представників відповідача ОСОБА_1, ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку клопотання відповідача про закриття провадження у справі за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Рівненській області до ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю «Луцькавтодор-Сервіс» про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

Державна фінансова інспекція в Рівненській області (далі ДФІ у Рівненській області) звернулася з адміністративним позовом до ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю «Луцькавтодор-Сервіс» (далі ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс») про стягнення коштів в сумі 6 360 грн..

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 02.09.2015 року провадження у справі відкрито, а ухвалою суду від 02.09.2015 року призначено справу до судового розгляду.

18.09.2015 року від відповідача до суду за вх. №15094/15 надійшло клопотання про закриття провадження у справі. Клопотання мотивоване тим, що правовідносини про стягнення спірних коштів не містять ознак публічно-правового спору, оскільки саме у даних правовідносинах позивач не здійснює щодо відповідача владних управлінських функцій і останній не є щодо першого підконтрольною установою. На основі викладеного просить закрити провадження у справі.

Позивач на розгляд справи не зявився, свого представника в судове засідання не направив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення судової повістки за поштовим відправленням № 3302817200793 від 08.09.2015 року.

Представники відповідача в судовому засіданні клопотання про залучення третьої особи підтримали, просили його задовольнити.

Заслухавши думку представників відповідача щодо заявленого клопотання суд, приходить до висновку, що вищевказане клопотання про закриття провадження у справі не підлягає до задоволення, з наступних підстав.

Указом Президента України від 23.04.2011 року № 499/2011 "Про Положення про Державну фінансову інспекцію України" затверджено Положення про Державну фінансову інспекцію України, яка являється правонаступником Головного контрольно-ревізійного управління України.

При цьому, 07.12.2011 року головою Державної фінансової інспекції України затверджено Положення про Державну фінансову інспекцію у Рівненській області, яка є правонаступником Контрольно-ревізійного управління у Рівненській області.

Правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні визначені Законом України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 року № 2939-XII (назва Закону в редакції Закону № 5463-VI від 16.10.2012 року) (далі Закон № 2939-XII).

Статтею 2 Закону № 2939-XII визначено, що головним завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобовязань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообовязкового державного соціального страхування, бюджетних установах і субєктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообовязкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів.

Відповідно до частини 3 Положення про Державну фінансову інспекцію України основними завданнями Держфінінспекції України є реалізація державної політики у сфері державного фінансового контролю, а також внесення пропозицій щодо її формування.

Згідно з пунктами 1, 7 та 10 статті 10 Закону № 2939-XII органу державного фінансового контролю надається право: перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур державних закупівель, проводити перевірки фактичної наявності цінностей; пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства; звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Згідно з Положенням про державні фінансові інспекції у районах, містах та міжрайонні, об'єднані в районах та містах фінансові інспекції, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №1236 від 03.10.2011 року основним завданням підрозділу є реалізація повноважень Інспекції на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

В силу завдань та функцій Державної фінансової інспекції, її регіональних управлінь, визначених Конституцією України, Законом України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", Положення про Державну фінансову інспекцію України, органи Державної фінансової інспекції України мають право проводити ревізії у підконтрольних установах.

Згідно з пунктом 50 Постанови Кабінету Міністрів України № 550 від 20.04.2006 року за результатами ревізії контролюючі органи вживають заходи шляхом звернення до суду в інтересах держави щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів, а також стягнення у дохід держави коштів, одержаних за незаконними договорами, без встановлених законом підстав або з порушенням вимог законодавства.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Таким чином, даний публічно-правовий спір, у якому однією зі сторін є орган виконавчої влади, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень, є справою адміністративної юрисдикції.

Оскільки у справі, що розглядається судом, позов пред'явлено з приводу публічно-правових відносин, тому суд у відповідності до статей 17-19 КАС України правомірно відкрив провадження у справі та призначив її до судового розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи вище викладене, підстав для задоволення клопотання про закриття провадження у справі, не має.

Керуючись статтею 157, ч.7 ст.160 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання відповідача ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю «Луцькавтодор-Сервіс» про закриття провадження у справі за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Рівненській області до ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю «Луцькавтодор-Сервіс» про стягнення коштів, відмовити.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали, повний текст якої буде виготовлений 26 вересня 2015 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

ГоловуючийС.Ф. Костюкевич