Вирок № 51592108, 02.11.2010, Соснівський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
02.11.2010
Номер справи
1-409/10
Номер документу
51592108
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

№ 1-409-10

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2010 року Соснівський районний суд м.Черкаси в складі

головуючого- Грабового П.С.

при секретарі - Маламуж Н.В.

за участю прокурора - Лут І. В.

та адвокатів - ОСОБА_1, Майшева, JI. О., ОСОБА_2, ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Черкаси кримінальну справу по обвинуваченню:

ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, гр-на України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, навчається в ЗОШ № 10, проживаєм.Черкаси, АДРЕСА_1, раніше не судимого, в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст.185, ч.2 ст. 186, ч.2 ст. 187 КК України,-

ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, уроженця м. Черкаси, українця, гр-н України, ІНФОРМАЦІЯ_5, не одруженого, навчається в вечірній школі, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_6, раніше не судимого, за вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 185, ч.2, ст.. 186,ст. 187, ч.2 ст. 190 КК України,-

ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_7, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_8, українця, гр-н України, ІНФОРМАЦІЯ_5, не одруженого, навчається в вечірній школі,проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_9, раніше не судимого, в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186, ч.2 ст. 187 КК України,-

ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_10, уроженця м. Черкаси, українця, гр-н України, ІНФОРМАЦІЯ_5, не одруженого, навчається в ЗОШ №2, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_11 кім.317-318, раніше не судимого, в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 24.01.2009 року близько 13.35 годин, знаходячись біля магазину «Дім книги» по вул. Хрещатик, 200 в м. Черкаси, разом та за попередньою змовою з неповнолітніми ОСОБА_5 та ОСОБА_8 , відкрито з погрозою застосування насильства, що не є небезпечним для життя та здоровя заволоділи чужим майном, що виразилось в тому, що він разом з ОСОБА_5 та ОСОБА_8 побачивши, раніше незнайомих їм ОСОБА_9 та ОСОБА_10 домовились про спільне заволодіння майном останніх та з вказаною метою підійшли до неповнолітніх ОСОБА_9 та ОСОБА_10 реалізовуючи свій злочинний намір ОСОБА_8 разом з ОСОБА_4 з метою розділити потерпілих, підізвали до себе ОСОБА_9 та відвели його від ОСОБА_10, а в цей час ОСОБА_5 залишився разом з ОСОБА_10 Після чого ОСОБА_8 та ОСОБА_4, із погрозою застосування насильства, звернулись до ОСОБА_9 з вимогою передачі їм його майна на що останній злякавшись погроз з їх боку передав свій мобільний телефон ОСОБА_4, а ОСОБА_5, в свою чергу, висловив вимогу в бік ОСОБА_10 передачі цінних речей, які при ньому знаходились і побоюючись застосування насильства ОСОБА_10 віддав свій мобільний телефон ОСОБА_5 та в подальшому, незважаючи на вимогу з боку потерпілих про повернення їх майна, ОСОБА_4 та ОСОБА_8 почали відходити від місця вчинення злочину, а ОСОБА_5 тримав руками ОСОБА_9 та ОСОБА_10 не даючи можливості наздогнати ОСОБА_4 та ОСОБА_8 Таким чином він разом з ОСОБА_5 та ОСОБА_7, умисно, відкрито з корисливих спонукань заволоділи: мобільним телефоном «ОСОБА_11 К 750 І», вартістю 450 грн. з сім-карткою оператору „Лайф" вартістю 10 грн. з флеш-карткою вартістю 70 грн., на загальну суму 530 грн., яке належало ОСОБА_10 та мобільним телефоном «ОСОБА_11 XV 200 І», вартістю 507,02 грн. з сім-карткою оператору «Лайф» вартістю 10 грн., на загальну суму 517,02 грн., яке належало ОСОБА_9, а всього заволоділи майном на загальну суму 1047,02 грн. та з викраденим з місця вчинення злочину зникли, чим завдали потерпілим матеріальної шкоди на вищевказані суми.

Він же, повторно, 01.02.2009 року близько 12.00 годин, знаходячись біля будинку № 285 вул. Ільїна в м. Черкаси, за попередньою змовою та разом з неповнолітніми ОСОБА_6, ОСОБА_5 та ОСОБА_8, відкрито заволоділи майном ОСОБА_12 та ОСОБА_13, що виразилось в тому, що він знаходячись за вищевказаною адресою разом з ОСОБА_6, ОСОБА_5 та ОСОБА_8 домовились про спільне заволодіння чужим майном та побачивши, раніше незнайомих їм ОСОБА_12 та ОСОБА_13 і з метою реалізації свого злочинного умислу, підійшовши до останніх, запропонували їм пройти з ними в двір вказаного будинку та коли останні виконали їх вимогу, ОСОБА_8 разом з ОСОБА_4 залишились на вулиці, де спостерігали за наближенням сторонніх осіб та дивились за ОСОБА_13, а в цей час ОСОБА_6 разом з ОСОБА_5 завели до під'їзду вказаного будинку ОСОБА_12 до якого висловили вимогу про передачу їм його майна, ОСОБА_12, побоюючись застосування насильства не чинив опір, ОСОБА_5, заволодів його мобільним телефоном «Сіменс» та грошима в сумі 30грн., після чого передав мобільний телефон ОСОБА_6, який у свою чергу, вийшовши з підїзду, передав мобільний телефон ОСОБА_8, який стояв разом з ОСОБА_4, і в подальшому ОСОБА_5, вийшовши з підїзду, почув від ОСОБА_6, що ОСОБА_13 намагається щось сховати, на що ОСОБА_5, підійшовши до останнього та забрав у нього гроші в сумі 22грн. Після чого, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 завівши в підїзд будинку обох потерпілих, забрали у ОСОБА_12 срібний ланцюжок, який зняв з шиї останнього ОСОБА_5 і таким чином ОСОБА_14, ОСОБА_4, ОСОБА_8 та ОСОБА_5 умисно, відкрито, з корисливих спонукань заволоділи: мобільним телефоном «Сіменс N 65», вартістю 150 грн. з сім-карткою «Київстар» вартістю 25 грн. з грошима на рахунку 50 грн., грошима в сумі 30 грн., срібним ланцюжком та хрестиком, вартістю 78 грн. на загальну суму, 333 грн., яке належало ОСОБА_12, та грошима в сумі 22 грн., які належали ОСОБА_13, а всього на суму 355 грн., після чого з викраденим з місця скоєння злочину з викраденим зникли, чим завдали матеріальної шкоди на вказані суми. Після чого розподілили між собою викрадене майно.

Він же, повторно, 01.02.2009 року близько 13.30 годин, знаходячись біля будинку №2 по вул. Смілянській в м. Черкаси разом та за попередньою змовою з ОСОБА_14, ОСОБА_5 та ОСОБА_8, відкрито викрали чуже майно, що виразилось в тому, що він разом з вищевказаними особами, з метою викрадення чужого майна, підійшли до неповнолітніх ОСОБА_15та ОСОБА_16, після чого ОСОБА_8 запитав у останніх чи є у них гроші, якими хотів заволодіти і коли вони відповіли відмовою, ОСОБА_8 залізши в кишеню куртки ОСОБА_15 дістав звідти мобільний телефон, а в цей час ОСОБА_6, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 спостерігали за наближенням сторонніх осіб та наданням допомоги в разі необхідності і таким чином він спільно з ОСОБА_6, ОСОБА_4 та ОСОБА_8 умисно, відкрито, із корисливих спонукань, заволоділи мобільним телефоном «ОСОБА_11 380і», вартість якого згідно висновку судово-товарознавчої експертизи № 64 від 23.03.2009 року становить 971,31 грн. з сім-каркою „Київстар" вартістю 25 грн. з грошима на рахунку 2 грн. та грошима в сумі 10 грн., що належить ОСОБА_15, після чого з викраденим з місця скоєння злочину зникли, а викрадене майно в подальшому реалізували та розподілили між собою виручені кошти, чим завдали матеріальної шкоди ОСОБА_15 на суму 1008,31 грн.

Він же, 01.02.2009 року близько 19.30 год., знаходячись на розі вулиць Чіковані та ОСОБА_17 в м. Черкаси за попередньою змовою та разом з ОСОБА_5 вчинили розбійний напад на ОСОБА_18, ОСОБА_19. , ОСОБА_19 того Д.С., під час вчинення якого з погрозою застосування насильства небезпечного для життя та здоровя заволоділи майном останніх, що виразилося в тому, що він разом з ОСОБА_4 підійшовши, до раніше незнайомих їм ОСОБА_19 та ОСОБА_20 висловили вимогу передачі майна, яке вони мали при собі та після відмови останніх виконати їх вимогу, ОСОБА_4 діставши з кишені пістолет марки «РК. 077», який згідно висновку судово-балістичної експертизи № 1/150 від

20.03.2009року не є вогнепальною зброєю, а являється пневматичним газобалонним пістолетом моделі „РК.О 77" калібру 4,5 мм (ВВ Саі) заводського виробництва корпорації Сгозтап СІЛА та продемонстрував його ОСОБА_19 та ОСОБА_20, коли останні, зрозумівши реальну загрозу своєму життю та здоровю почали тікати з місця події, ОСОБА_4 зробив три постріли в їх бік і влучивши в ОСОБА_20, спричинив йому фізичний біль, після чого наздогнавши потерпілих ОСОБА_5 та ОСОБА_4 побачили, що до потерпілих приєднався ОСОБА_18, на що вони своїх дій не припинили, а ОСОБА_4, демонструючи пістолет та погрожуючи його застосуванням, висловив вимогу в бік ОСОБА_20, ОСОБА_19 та ОСОБА_21 передачі їх майна, яка була підтримана збоку ОСОБА_5 після чого, коли потерпілі, побоюючись застосування насильства, перестали чинити опір їх діям та продемонстрували свої мобільні телефони, після чого ОСОБА_5 з ОСОБА_22 умисно, відкрито, з корисливих спонукань заволоділи: мобільним телефоном "ОСОБА_11 W 610 і", вартістю 832,58 грн. з сім-карткою „Лайф" вартістю 10 грн., сім-каркою „Київстар" вартістю 25 грн., з флеш-каркою вартістю 100 грн., на загальну суму 967,58, яке належить ОСОБА_21, „ОСОБА_11 К 510 і", вартістю 658,72 грн., з сім- карткою "Лайф" вартістю 10 грн. та грошима на рахунку 2 грн., на загальну суму 670,72 грн., які належить ОСОБА_19 та „ОСОБА_11 Z 550 і" вартістю 400 грн. з сім-карткою „Лайф" вартістю 30 грн., з флеш-карткою вартістю 200 грн., які належать ОСОБА_20, а всього на суму 630 грн., після чого з викраденим з місця скоєння злочину зникли, чим завдали потерпілим матеріальної шкоди на вказані суми.

Він же, повторно, 13.02.2010 року близько 23 год. 45 хв. перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння знаходячись в торгівельному залі ТОВ Фудмережа «Велика Кишеня», що розташований в м. Черкаси, вул. Хіміків 74, маючи умисел на викрадення чужого майна та переконавшись, що за його діями ніхто не спостерігає, таємно, умисно з корисливих мотивів з полиць прилавку викрав: 8 пачок рибки «Морський полосатик» орт. 348732 по ціні 6,11 грн.. за пачку на загальну суму 48,88 грн., 1 пачку рибки «Морський Янтарна з перцем» орт. 1005438, вартістю 6,62 грн., спорт на зап'ястя орт. 1055879, вартістю 61,60 грн., а всього викрав майно на загальну суму 117,10 грн., чим завдав ТОВ Фудмережа «Велика Кишеня» збитків на вищевказану суму.

ОСОБА_5 24.01.2009 року близько 13.35 годин, знаходячись біля магазину «Дім книги» по вул. Хрещатик, 200 в м. Черкаси, разом та за попередньою змовою з неповнолітніми ОСОБА_4та ОСОБА_8 відкрито з погрозою застосування насильства, що не є небезпечним для життя та здоровя заволоділи чужим майном, що виразилось в тому, що він разом з ОСОБА_4 та ОСОБА_8 побачивши, раніше незнайомих їм ОСОБА_9 та ОСОБА_10 домовились про спільне заволодіння майном останніх та з вказаною метою підійшли до неповнолітніх ОСОБА_9 та ОСОБА_10 реалізовуючи свій злочинний намір ОСОБА_8 разом з ОСОБА_4 з метою розділити потерпілих, підізвали до себе ОСОБА_9 та відвели його від ОСОБА_10, а в цей час ОСОБА_5 залишився разом з ОСОБА_10 Після чого ОСОБА_8 та ОСОБА_4, із погрозою застосування насильства, звернулись до ОСОБА_9 з вимогою передачі їм його майна на що останній злякавшись погроз з їх боку передав свій мобільний телефон ОСОБА_4, а ОСОБА_5, в свою чергу, висловив вимогу в бік ОСОБА_10 передачі цінних речей, які при ньому знаходились і побоюючись застосування насильства ОСОБА_10 віддав свій мобільний телефон ОСОБА_5 ОСОБА_23 в подальшому, незважаючи на вимогу з боку потерпілих про повернення їх майна, ОСОБА_4 та ОСОБА_8 почали відходити від місця вчинення злочину, а ОСОБА_5 тримав руками ОСОБА_9 та ОСОБА_10 не даючи можливості наздогнати ОСОБА_4 та ОСОБА_8 Таким чином він разом з ОСОБА_4 та ОСОБА_8., умисно, відкрито з корисливих спонукань заволоділи: мобільним телефоном «ОСОБА_11 К 750 І», вартістю 450 грн. з сім-карткою оператору „Лайф" вартістю 10 грн. з флеш-карткою вартістю 70 грн., на загальну суму 530 грн., яке належало ОСОБА_10 та мобільним телефоном «ОСОБА_11 \\^ 200 І», вартістю 507,02 грн. з сім-карткою оператору «Лайф» вартістю 10 грн., на загальну суму 517,02 грн., яке належало ОСОБА_9, а всього заволоділи майном на загальну суму 1047,02 грн. та з викраденим з місця вчинення злочину зникли, чим завдали потерпілим матеріальної шкоди на вищевказані суми.

Він же, повторно, 30.01.2009 року, близько 12 год. 30 хв., маючи умисел на відкрите викрадення чужого майна, спільно та за попередньою змовою з ОСОБА_24, ІНФОРМАЦІЯ_7, знаходячись біля ЗОШ №17, по вул. Хрещатик, 218 в м. Черкаси, підійшли до малолітніх ОСОБА_25, 12.11.1995р.н., та ОСОБА_26, 16.10.1995р.н. та з метою пограбування завели їх у двір даної школи, де він користуючись перевагою у віці, став погрожувати застосуванням насильства, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я, у вигляді побиття, ОСОБА_26, що потерпілий сприйняв як реальну погрозу, після чого він, скориставшись тим, що ОСОБА_26 не чинив опір його діям умисно, відкрито, з корисливих мотивів заволодів майном останнього, а саме: мобільним телефоном «ОСОБА_27 Н70», вартістю 1648 грн., з сім-картою «Діджус» вартістю 25 грн., з коштами на рахунку у розмірі 10 грн. картою пам'яті на 2гб., вартістю 130 грн., МП-4 плеєр вартістю 450 грн., а всього, заволодів чужим майном на загальну суму 2263 грн. А в цей час, ОСОБА_6, виконуючи свою роль у реалізації спільного злочинного наміру спрямованого на заволодіння майном двох потерпілих, застосував насильство відносно ОСОБА_25, нанісши останньому два удари рукою в живіт, чим спричинив потерпілому фізичний біль та умисно, відкрито, з корисливих мотивів заволодів майном останнього, а саме: мобільним телефоном «Нокіа 3120», вартістю 1100 грн., з сім-картою «Київстар» вартістю 25грн., без поповнення на рахунку, та з сім-картою «Лайф» вартістю 25 грн., без поповнення на рахунку, картою пам'яті на 2гб., вартістю 120грн., грошима в сумі 4грн., а всього заволодів чужим майном на загальну суму 1299 грн. Після чого ОСОБА_5 та ОСОБА_6 з викраденим чужим майном з місця скоєння злочину зникли, чим завдали потерпілим матеріальну шкоду на вищевказані суми.

Він же, повторно, 01.02.2009 року близько 12.00 годин, знаходячись біля будинку № 285 вул. Ільїна в м. Черкаси, за попередньою змовою та разом з неповнолітніми ОСОБА_6., ОСОБА_4 та ОСОБА_8, відкрито заволоділи майном ОСОБА_12 та ОСОБА_13, що виразилось в тому, що він знаходячись за вищевказаною адресою разом з ОСОБА_6, ОСОБА_4 та ОСОБА_8 домовились про спільне заволодіння чужим майном та побачивши, раніше незнайомих їм ОСОБА_12 та ОСОБА_13 і з метою реалізації свого злочинного умислу, підійшовши до останніх, запропонували їм пройти з ними в двір вказаного будинку та коли останні виконали їх вимогу, ОСОБА_8 разом з ОСОБА_4 залишились на вулиці, де спостерігали за наближенням сторонніх осіб та дивились за ОСОБА_13, а в цей час ОСОБА_6 разом з ОСОБА_5 завели до під'їзду вказаного будинку ОСОБА_12 до якого висловили вимогу про передачу їм його майна, ОСОБА_12, побоюючись застосування насильства не чинив опір, ОСОБА_5, заволодів його мобільним телефоном «Сіменс» та грошима в сумі 30грн., після чого передав мобільний телефон ОСОБА_6, який у свою чергу, вийшовши з підїзду, передав мобільний телефон ОСОБА_8, який стояв разом з

ОСОБА_4, і в подальшому ОСОБА_5, вийшовши з підїзду, почув від ОСОБА_6, що ОСОБА_13 намагається щось сховати, на що ОСОБА_5, підійшовши до останнього та забрав у нього гроші в сумі 22грн. Після чого, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 завівши в підїзд будинку обох потерпілих, забрали у ОСОБА_12 срібний ланцюжок, який зняв з шиї останнього ОСОБА_5 і таким чином ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_8 та ОСОБА_5 умисно, відкрито, з корисливих спонукань заволоділи: мобільним телефоном «Сіменс N 65», вартістю 150 грн. з сім-карткою «Київстар» вартістю 25 грн. з грошима на рахунку 50 грн., грошима в сумі 30 грн., срібним ланцюжком та хрестиком, вартістю 78 грн. на загальну суму, 333 грн., яке належало ОСОБА_12, та грошима в сумі 22 грн., які належали ОСОБА_13, а всього на суму 355 грн., після чого з викраденим з місця скоєння злочину з викраденим зникли, чим завдали матеріальної шкоди на вказані суми. Після чого розподілили між собою викрадене майно.

Він же, повторно, 01.02.2009 року близько 13.30 годин, знаходячись біля будинку №2 по вул. Смілянській в м. Черкаси разом та за попередньою змовою з ОСОБА_14, ОСОБА_4 та ОСОБА_8, відкрито викрали чуже майно, що виразилось в тому, що він разом з вищевказаними особами, з метою викрадення чужого майна, підійшли до неповнолітніх ОСОБА_15 та ОСОБА_16, після чого ОСОБА_8 запитав у останніх чи є у них гроші, якими хотів заволодіти і коли вони відповіли відмовою, ОСОБА_8 залізши в кишеню куртки ОСОБА_15 дістав звідти мобільний телефон, а в цей час ОСОБА_6, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 спостерігали за наближенням сторонніх осіб та наданням допомоги в разі необхідності і таким чином він спільно з ОСОБА_6, ОСОБА_4 та ОСОБА_8 умисно, відкрито, із корисливих спонукань, заволоділи мобільним телефоном «ОСОБА_11 W 380і», вартість якого згідно висновку судово-товарознавчої експертизи № 64 від 23.03.2009 року становить 971,31 грн. з сім-каркою «Київстар» вартістю 25 грн. з грошима на рахунку 2 грн. та грошима в сумі 10 грн., що належить ОСОБА_15, після чого з викраденим з місця скоєння злочину зникли, а викрадене майно в подальшому реалізували та розподілили між собою виручені кошти, чим завдали матеріальної шкоди ОСОБА_15 на суму 1008,31 грн.

Він же, 31.01.2009 року, близько 11 год. 15 хв., спільно і за попередньою змовою з ОСОБА_14, ІНФОРМАЦІЯ_7, вчинив розбійний напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний з погрозою застосування насильства небезпечного для життя та здоров'я осіб, які зазнали нападу, який виразився в тому, що у вказаний час, знаходячись поблизу будинку №256 по вул. Шевченка в м. Черкаси, він разом з ОСОБА_6 підійшли до малолітніх ОСОБА_28 А.0.,24.04.1996р.н., та ОСОБА_29, ІНФОРМАЦІЯ_12, і користуючись перевагою у віці, тримаючи їх за одяг, завели потерпілих у двір вищевказаного будинку та стали вимагати передати їм майно, та отримавши відмову видати речі ОСОБА_5 став погрожувати застосуванням насильства небезпечного для життя чи здоров'я, діставши з кишені куртки пневматичний пістолет та продемонстрував його потерпілим, викликавши у них впевненість, що даний пістолет є бойовою зброєю і може бути застосований для нанесення тілесних ушкоджень, після чого ОСОБА_6 виконуючи свою роль у реалізації спільного злочинного наміру, умисно, відкрито, з корисливих мотивів, заволодів чужим майном, що належить ОСОБА_29: мобільним телефоном «Самсунг М610», вартістю 700грн., з картою пам'яті на Ігб., вартістю 97 грн., гаманцем вартістю 36грн., з грошима в сумі 3грн., та таксофонною карткою вартістю 9грн. і майном гр. ОСОБА_28: мобільним телефоном «Соні-Еріксон К750І», вартістю 1000грн., з картою пам'яті на 2гб., вартістю 130грн., грошима в сумі 104грн., які в тому ж місці та часі передав ОСОБА_5 А всього заволодівши майном гр. ОСОБА_28 на загальну суму 1234грн. і майном гр. ОСОБА_29 на загальну суму 845грн., нападники ОСОБА_6 та ОСОБА_5 з місця скоєння злочину зникли, чим завдали потерпілим матеріальних збитків на вищевказані суми, а всього заволодівши майном ОСОБА_28 на загальну суму 1234 грн. і майном ОСОБА_29 на загальну суму 845грн., нападники ОСОБА_6 та ОСОБА_5 з місця скоєння злочину зникли, чим завдали потерпілим матеріальних збитків на вищевказані суми.

Він же, будучи особою, яка раніше вчинила розбій, 31.01.2009 року, близько 12 год. спільно і за попередньою змовою з гр. ОСОБА_6, 29.10.1992р.н., вчинив розбійний напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний з погрозою застосування насильства небезпечного для життя чи здоров'я осіб, які зазнали нападу. Який виразився у тому, що у вищевказаний час, знаходячись біля будинку №53 по вул. Фрунзе в м. Черкаси, він разом з ОСОБА_6, з метою заволодіння чужим майном, підійшли до малолітніх ОСОБА_30, 17.01.1997р.н., та ОСОБА_31, 03.01.1997р.н., і гр. ОСОБА_5 став погрожувати застосуванням насильства, небезпечного для життя чи здоров'я, діставши з кишені куртки пневматичний пістолет, та продемонстрував його потерпілим, і здійснив один постріл з нього в бік останніх, у дерев'яний паркан, викликавши у них впевненість, що даний пістолет є бойовою зброєю, і може бути застосований для нанесення тілесних ушкоджень. Після чого 'завели вказаних малолітніх осіб за гараж, що знаходиться напроти вищевказаного будинку по спуску Удода в м. Черкаси, де гр. ОСОБА_5 умисно, відкрито, з корисливих мотивів заволодів майном гр. ОСОБА_30, а саме: мобільним телефоном «Соні Еріксон», вартістю 1900грн., із сім-карткою «Лайф», вартістю 25грн., з поповненням на рахунку в розмірі 40грн., та картою пам'яті до мобільного телефону, вартістю 350грн., а всього на загальну суму 2365грн.. А гр. ОСОБА_6, виконуючи свою роль у реалізації спільного злочинного наміру, умисно, відкрито, з корисливих мотивів заволодів майном гр. ОСОБА_31, а саме: мобільним телефоном «ОСОБА_11 К550І» вартістю 980грн., із сім-карткою «Київстар», вартістю 25грн., з поповненням на рахунку в розмірі 21грн., а всього загальну суму 1026грн. Після чого з викраденим з місця скоєння злочину зникли, чим завдали потерпілим матеріальних збитків на вищевказані суми.

Він же, будучи особою, яка раніше вчинила розбій, 01.02.2009 року близько 19.30 год., знаходячись на розі вулиць Чіковані та ОСОБА_17 в м. Черкаси за попередньою змовою та разом з ОСОБА_4 вчинили розбійний напад на ОСОБА_21, ОСОБА_19,.ОСОБА_19 того Д.С., під час вчинення якого з погрозою застосування насильства небезпечного для життя та здоровя заволоділи майном останніх, що виразилося в тому, що він разом з ОСОБА_4 підійшовши, до раніше незнайомих їм ОСОБА_19 та ОСОБА_20 висловили вимогу передачі майна, яке вони мали при собі та після відмови останніх виконати їх вимогу, ОСОБА_4 діставши з кишені пістолет марки «РК. 077», який згідно висновку судово-балістичної експертизи № 1/150 від 20.03.2009 року не є вогнепальною зброєю, а являється пневматичним газобалонним пістолетом моделі „РК.О 77" калібру 4,5 мм (ВВ Саі) заводського виробництва корпорації Сгозтап США та продемонстрував його ОСОБА_19 та ОСОБА_20, коли останні, зрозумівши реальну загрозу своєму життю та здоровю почали тікати з місця події, ОСОБА_4 зробив три постріли в їх бік і влучивши в ОСОБА_20, спричинив йому фізичний біль, після чого наздогнавши потерпілих ОСОБА_5 та ОСОБА_4 побачили, що до потерпілих приєднався ОСОБА_21, на що вони своїх дій не припинили, а ОСОБА_4, демонструючи пістолет та погрожуючи його застосуванням, висловив вимогу в бік ОСОБА_20, ОСОБА_19 та ОСОБА_21 передачі їх майна, яка була підтримана збоку ОСОБА_5 після чого, коли потерпілі, побоюючись застосування насильства, перестали чинити опір їх діям та продемонстрували свої мобільні телефони, після чого ОСОБА_5 з ОСОБА_4 умисно, відкрито, з корисливих спонукань заволоділи: мобільним телефоном "ОСОБА_11 W 610 і", вартістю 832,58 грн. з сім-карткою „Лайф" вартістю 10 грн., сім-каркою „Київстар" вартістю 25 грн.,з флеш-каркою вартістю 100 грн., на загальну суму 967,58, яке належить ОСОБА_21, „ОСОБА_11 К 510 і", вартістю 658,72 грн.,з сім-карткою "Лайф" вартістю 10 грн. та грошима на рахунку 2 грн., на загальну суму 670,72грн., які належить ОСОБА_19 та „ОСОБА_11 Z 550 і" вартістю 400 грн. з сім-карткою „Лайф" вартістю 30 грн., з флеш-карткою вартістю 200 грн., які належать ОСОБА_20, а всього на суму 630 грн., після чого з викраденим з місця скоєння злочину зникли, чим завдали потерпілим матеріальної шкоди на вказані суми.

Він же, повторно, 04.12.2009 року близько 19.30 годин знаходячись на 9-му поверсі під'їзду буд. № 8 вул. Пилипенка в м. Черкаси заволодів чужим майном шляхом шахрайства, що виразилось в тому, що він зустрівшись з раніше знайомим неповнолітнім ОСОБА_32 та побачивши в останнього МР-3 плеєр вирішив ним заволодіти, після чого попрохавши у ОСОБА_32 в тимчасове користування МР-3 плеєр зобов»язався його повернути і таким чином умисно, шляхом обману заволодів МП-3 плеєром Transcend T.sonic 530 512 MB вартістю 89,33 грн., який належить ОСОБА_32 та в подальшому не маючи наміру виконувати зобовязання про повернення вищевказаного майна використав МР-3 плеєр у власних інтересах, чим спричинив потерпілому матеріальний збиток на вищевказану суму.

Він же, повторно, 04.12.2009 року близько 19.40 годин знаходячись на даху будинку № 8 вул. Пилипенка в м. Черкаси разом з ОСОБА_33, який тимчасово користувався мобільним телефоном «Нокіа 7500», що належить ОСОБА_34, після того як ОСОБА_33 попрохав передати мобільний телефон власнику ОСОБА_32С, у нього виник умисел на таємне викрадення мобільного телефону, який знаходився у його тимчасовому володінні, після чого не повернувши мобільний телефон ОСОБА_32 умисно, незаконно, з корисливих спонукань викрав мобільний телефон «Нокіа 7500» вартістю 803,30 грн. з СІМ карткою «Київстар» вартістю ЗО грн., та карткою пам'яті вартістю 75 грн. чим спричинив потерпілому матеріальний збиток на загальну суму 908,30 грн., після чого з місця вчинення злочину з викраденим зник.

ОСОБА_6 30.01.2009 року, близько 12 год. 30 хв., маючи умисел на відкрите викрадення чужого майна, спільно та за попередньою змовою з ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, знаходячись біля ЗОШ №17, по вул. Хрещатик, 218 в м. Черкаси, підійшли до малолітніх ОСОБА_25, 12.11.1995р.н., та ОСОБА_26, 16.10.1995р.н. та з метою пограбування завели їх у двір даної школи, де ОСОБА_5, користуючись перевагою у віці, став погрожувати застосуванням насильства, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я, у вигляді побиття, ОСОБА_26, що потерпілий сприйняв як реальну погрозу, після чого ОСОБА_5, скориставшись тим, що ОСОБА_26 не чинив опір його діям умисно, відкрито, з корисливих мотивів заволодів майном останнього, а саме: мобільним телефоном «ОСОБА_27 Н70», вартістю 1648 грн., з сім-картою «Діджус» вартістю 25 грн., з коштами на рахунку у розмірі 10 грн. картою пам'яті на 2гб., вартістю 130 грн., МП-4 плеєр вартістю 450 грн., а всього, заволодів чужим майном на загальну суму 2263 грн. А в цей час, ОСОБА_6, виконуючи свою роль у реалізації спільного злочинного наміру спрямованого на заволодіння майном двох потерпілих, застосував насильство відносно ОСОБА_25, нанісши останньому два удари рукою в живіт, чим спричинив потерпілому фізичний біль та умисно, відкрито, з корисливих мотивів заволодів майном останнього, а саме: мобільним телефоном «Нокіа 3120», вартістю 1100 грн., з сім-картою «Київстар» вартістю 25грн., без поповнення на рахунку, та з сім-картою «Лайф» вартістю 25 грн., без поповнення на рахунку, картою пам'яті на 2гб., вартістю 120грн., грошима в сумі 4грн., а всього заволодів чужим майном на загальну суму 1299 грн. Після чого ОСОБА_5 та ОСОБА_6 з викраденим чужим майном з місця скоєння злочину зникли, чим завдали потерпілим матеріальну шкоду на вищевказані суми.

Він же, повторно, 01.02.2009 року близько 12.00 годин, знаходячись біля будинку № 285 вул. Ільїна в м. Черкаси, за попередньою змовою та разом з неповнолітніми ОСОБА_5, ОСОБА_4 та ОСОБА_8, відкрито заволоділи майном ОСОБА_12 та ОСОБА_13, що виразилось в тому, що він знаходячись за вищевказаною адресою разом з ОСОБА_5, ОСОБА_4 та ОСОБА_8 домовились про спільне заволодіння чужим майном та побачивши, раніше незнайомих їм ОСОБА_12 та ОСОБА_13 і з метою реалізації свого злочинного умислу, підійшовши до останніх, запропонували їм пройти з ними в двір вказаного будинку та коли останні виконали їх вимогу, ОСОБА_8 разом з ОСОБА_4 залишились на вулиці, де спостерігали за наближенням сторонніх осіб та дивились за ОСОБА_13, а в'цей час ОСОБА_6 разом з ОСОБА_5 завели до під'їзду вказаного будинку ОСОБА_12 до якого висловили вимогу про передачу їм його майна,

ОСОБА_12, побоюючись застосування насильства не чинив опір, ОСОБА_5, заволодів його мобільним телефоном «Сіменс» та грошима в сумі 30грн., після чого передав мобільний телефон ОСОБА_6, який у свою чергу, вийшовши з підїзду, передав мобільний телефон ОСОБА_8, який стояв разом з ОСОБА_4, і в подальшому ОСОБА_5, вийшовши з підїзду, почув від ОСОБА_6, що ОСОБА_13 намагається щось сховати, на що ОСОБА_5, підійшовши до останнього та забрав у нього гроші в сумі 22грн. Після чого, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 завівши в підїзд будинку обох потерпілих, забрали у ОСОБА_12 срібний ланцюжок, який зняв з шиї останнього ОСОБА_5 і таким чином ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_8 та ОСОБА_5 умисно, відкрито, з корисливих спонукань заволоділи: мобільним телефоном «Сіменс N 65», вартістю 150 грн. з сім- карткою «Київстар» вартістю 25 грн. з грошима на рахунку 50 грн., грошима в сумі 30 грн., срібним ланцюжком та хрестиком, вартістю 78 грн. на загальну суму, 333 грн., яке належало ОСОБА_12, та грошима в сумі 22 грн., які належали ОСОБА_13, а всього на суму 355 грн., після чого з викраденим з місця скоєння злочину з викраденим зникли, чим завдали матеріальної шкоди на вказані суми. Після чого розподілили між собою викрадене майно.

Він же, повторно, 01.02.2009 року близько 13.30 годин, знаходячись біля будинку №2 по вул. Смілянській в м. Черкаси разом та за попередньою змовою з ОСОБА_5, ОСОБА_4 та ОСОБА_8, відкрито викрали чуже майно, що виразилось в тому, що він разом з вищевказаними особами, з метою викрадення чужого майна, підійшли до неповнолітніх ОСОБА_15 та ОСОБА_16, після чого ОСОБА_8 запитав у останніх чи є у них гроші, якими хотів заволодіти і коли вони відповіли відмовою, ОСОБА_8 залізши в кишеню куртки ОСОБА_15 дістав звідти мобільний телефон, а в цей час ОСОБА_6, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 спостерігали за наближенням сторонніх осіб та наданням допомоги в разі необхідності і таким чином він спільно з ОСОБА_6, ОСОБА_4 та ОСОБА_8 умисно, відкрито, із корисливих спонукань, заволоділи мобільним телефоном «ОСОБА_11 W 380і», вартість якого згідно висновку судово-товарознавчої експертизи № 64 від 23.03.2009 року становить 971,31 грн. з сім-каркою «Київстар» вартістю 25 грн. з грошима на рахунку 2 грн. та грошима в сумі 10 грн., що належить ОСОБА_15, після чого з викраденим з місця скоєння злочину зникли, а викрадене майно в подальшому реалізували та розподілили між собою виручені кошти, чим завдали матеріальної шкоди ОСОБА_15 на суму 1008,31 грн.

Він же, 31.01.2009 року, близько 11 год. 15 хв., спільно і за попередньою змовою з ОСОБА_5 вчинив розбійний напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний з погрозою застосування насильства небезпечного для життя та здоров'я осіб, які зазнали нападу, який виразився в тому, що у вказаний час, знаходячись поблизу будинку №256 по вул. Шевченка в м. Черкаси, він разом з ОСОБА_5 підійшли до малолітніх ОСОБА_28 А.0.,24.04.1996р.н., та Петренка.Г.П., ІНФОРМАЦІЯ_12, і користуючись перевагою у віці, тримаючи їх за одяг, завели потерпілих у двір вищевказаного будинку та стали вимагати передати їм майно, та отримавши відмову видати речі, ОСОБА_5 став погрожувати застосуванням насильства небезпечного для життя чи здоров'я, діставши з кишені куртки пневматичний пістолет та продемонстрував його потерпілим, викликавши у них впевненість, що даний пістолет є бойовою зброєю і може бути застосований для нанесення тілесних ушкоджень, після чого ОСОБА_6 виконуючи свою роль у реалізації спільного злочинного наміру, умисно, відкрито, з корисливих мотивів, заволодів чужим майном, що належить ОСОБА_29: мобільним телефоном «Самсунг М610», вартістю 700грн., з картою пам'яті на Ігб., вартістю 97 грн., гаманцем вартістю 36грн., з грошима в сумі 3грн., та таксофонною карткою вартістю 9грн. і майном гр. ОСОБА_28: мобільним телефоном «Соні-Еріксон К750І», вартістю 1000грн., з картою пам'яті на 2гб., вартістю 130грн., грошима в сумі 104грн., які в тому ж місці та часі передав ОСОБА_5 А всього заволодівши майном гр. ОСОБА_28 на загальну суму 1234грн. і майном гр. ОСОБА_29 на загальну суму 845грн., нападники ОСОБА_6 та ОСОБА_5 з місця скоєння злочину зникли, чим завдали потерпілим матеріальних збитків на вищевказані суми, а всього заволодівши майном ОСОБА_28 на загальну суму 1234 грн. і майном ОСОБА_29 на загальну суму 845грн., нападники ОСОБА_6 та ОСОБА_5 з місця скоєння злочину зникли, чим завдали потерпілим матеріальних збитків на вищевказані суми.

Він же, будучи особою, яка раніше вчинила розбій, 31.01.2009 року, близько 12год. спільно і за попередньою змовою з ОСОБА_5 вчинив розбійний напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний з погрозою застосування насильства небезпечного для життя чи здоров'я осіб, які зазнали нападу. Який виразився у тому, що у вищевказаний час, знаходячись біля будинку №53 по вул. Фрунзе в м. Черкаси, він разом з ОСОБА_5, з метою заволодіння чужим майном, підійшли до малолітніх ОСОБА_30, 17.01.1997р.н., та ОСОБА_31, 03.01.1997р.н., і гр. ОСОБА_5 став погрожувати застосуванням насильства, небезпечного для життя чи здоров'я, діставши з кишені куртки пневматичний пістолет, та продемонстрував його потерпілим, і здійснив один постріл з нього в бік останніх, у дерев'яний паркан, викликавши у них впевненість, що даний пістолет є бойовою зброєю, і може бути застосований для нанесення тілесних ушкоджень. Після чого завели вказаних малолітніх осіб за гараж, що знаходиться напроти вищевказаного будинку по спуску Удода в м. Черкаси, де гр. ОСОБА_5 умисно, відкрито, з корисливих мотивів заволодів майном гр. ОСОБА_30, а саме: мобільним телефоном «Соні Еріксон», вартістю 1900грн., із сім- карткою «Лайф», вартістю 25грн., з поповненням на рахунку в розмірі 40грн., та картою пам'яті до мобільного телефону, вартістю 350грн., а всього на загальну суму 2365грн.. А гр. ОСОБА_6, виконуючи свою роль у реалізації спільного злочинного наміру, умисно, відкрито, з корисливих мотивів заволодів майном гр. ОСОБА_31, а саме: мобільним телефоном «ОСОБА_11 К550І» вартістю 980грн., із сім-карткою «Київстар», вартістю 25грн., з поповненням на рахунку в розмірі 21грн., а всього загальну суму 1026грн. Після чого з викраденим з місця скоєння злочину зникли, чим завдали потерпілим матеріальних збитків на вищевказані суми.

ОСОБА_8 24.01.2009 року близько 13.35 годин, знаходячись біля магазину «Дім книги» по вул. Хрещатик, 200 в м. Черкаси, разом та за попередньою змовою з неповнолітніми ОСОБА_4 та ОСОБА_5, відкрито з погрозою застосування насильства, що не є небезпечним для життя та здоровя заволоділи чужим майном, що виразилось в тому, що він разом з ОСОБА_4 та ОСОБА_5 побачивши, раніше незнайомих їм ОСОБА_9 та ОСОБА_10 домовились про спільне заволодіння майном останніх та з вказаною метою підійшли до неповнолітніх ОСОБА_9 та ОСОБА_10 реалізовуючи свій злочинний намір ОСОБА_8 разом з ОСОБА_4 з метою розділити потерпілих, підізвали до себе ОСОБА_9 та відвели його від ОСОБА_10, а в цей час ОСОБА_5 залишився разом з ОСОБА_10 Після чого ОСОБА_8 та ОСОБА_4, із погрозою застосування насильства, звернулись до ОСОБА_9 з вимогою передачі їм його майна на що останній злякавшись погроз з їх боку передав свій мобільний телефон ОСОБА_4, а ОСОБА_5, в свою чергу, висловив вимогу в бік ОСОБА_10 передачі цінних речей, які при ньому знаходились і побоюючись застосування насильства ОСОБА_10 віддав свій мобільний телефон ОСОБА_5 ОСОБА_23 в подальшому, незважаючи на вимогу з боку потерпілих про повернення їх майна, ОСОБА_4 та ОСОБА_8 почали відходити від місця вчинення злочину, а ОСОБА_5 тримав руками ОСОБА_9 та ОСОБА_10 не даючи можливості наздогнати ОСОБА_4 та ОСОБА_8 Таким чином ОСОБА_5 разом з ОСОБА_4 та ОСОБА_7, умисно, відкрито з корисливих спонукань заволоділи: мобільним телефоном «ОСОБА_11 К 750 І», вартістю 450 грн. з сім-карткою оператору «Лайф» вартістю 10 грн. з флеш-карткою вартістю 70 грн., на загальну суму 530 грн., яке належало ОСОБА_10 та мобільним телефоном «ОСОБА_11 200 І», вартістю 507,02 грн. з сім-карткою оператору «Лайф» вартістю 10 грн., на загальну суму

517.2грн., яке належало ОСОБА_9, а всього заволоділи майном на загальну суму

1047.2грн. та з викраденим з місця вчинення злочину зникли, чим завдали потерпілим матеріальної шкоди на вищевказані суми.

Він же, повторно, 01.02.2009 року близько 12.00 годин, знаходячись біля будинку № 285 вул. Ільїна в м. Черкаси, за попередньою змовою та разом з неповнолітніми ОСОБА_14, ОСОБА_5 та- Подвалюк М.В., відкрито заволоділи майном ОСОБА_12 та ОСОБА_13, що виразилось в тому, що він знаходячись за вищевказаною адресою разом з ОСОБА_6, ОСОБА_5 та ОСОБА_8 домовились про спільне заволодіння чужим майном та побачивши, раніше незнайомих їм ОСОБА_12 та ОСОБА_13 і з метою реалізації свого злочинного умислу, підійшовши до останніх, запропонували їм пройти з ними в двір вказаного будинку та коли останні виконали їх вимогу, ОСОБА_8 разом з ОСОБА_4 залишились на вулиці, де спостерігали за наближенням сторонніх осіб та дивились за ОСОБА_13, а в цей час ОСОБА_6 разом з ОСОБА_5 завели до під'їзду вказаного будинку ОСОБА_12 до якого висловили вимогу про передачу їм його майна, ОСОБА_12, побоюючись застосування насильства не чинив опір, ОСОБА_5, заволодів його мобільним телефоном «Сіменс» та грошима в сумі 30грн., після чого передав мобільний телефон ОСОБА_6, який у свою чергу, вийшовши з підїзду, передав мобільний телефон ОСОБА_8, який стояв разом з ОСОБА_4, і в подальшому ОСОБА_5, вийшовши з підїзду, почув від ОСОБА_6, що ОСОБА_13 намагається щось сховати, на що ОСОБА_5, підійшовши до останнього та забрав у нього гроші в сумі 22грн. Після чого, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 завівши в підїзд будинку обох потерпілих, забрали у ОСОБА_12 срібний ланцюжок, який зняв з шиї останнього ОСОБА_5 і таким чином ОСОБА_14, ОСОБА_4, ОСОБА_8 та ОСОБА_5 умисно, відкрито, з корисливих спонукань заволоділи: мобільним телефоном «Сіменс N 65», вартістю 150 грн. з сім-карткою «Київстар» вартістю 25 грн. з грошима на рахунку 50 грн., грошима в сумі 30 грн., срібним ланцюжком та хрестиком, вартістю 78 грн. на загальну суму, 333 грн., яке належало ОСОБА_12, та грошима в сумі 22 грн., які належали ОСОБА_13, а всього на суму 355 грн., після чого з викраденим з місця скоєння злочину з викраденим зникли, чим завдали матеріальної шкоди на вказані суми. Після чого розподілили між собою викрадене майно.

Він же, повторно, 01.02.2009 року близько 13.30 годин, знаходячись біля будинку №2 по вул. Смілянській в м. Черкаси разом та за попередньою змовою з ОСОБА_6., ОСОБА_5 та ОСОБА_4, відкрито викрали чуже майно, що виразилось в тому, що він разом з вищевказаними особами, з метою викрадення чужого майна, підійшли до неповнолітніх ОСОБА_15 та ОСОБА_35, після чого ОСОБА_8 запитав у останніх чи є у них гроші, якими хотів заволодіти і коли вони відповіли відмовою, ОСОБА_8 залізши в кишеню куртки ОСОБА_15 дістав звідти мобільний телефон, а в цей час ОСОБА_6, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 спостерігали за наближенням сторонніх осіб та наданням допомоги в разі необхідності і таким чином він спільно з ОСОБА_6, ОСОБА_4 та ОСОБА_8 умисно, відкрито, із корисливих спонукань, заволоділи мобільним телефоном «ОСОБА_11 W 380і», вартість якого згідно висновку судово-товарознавчої експертизи № 64 від 23.03.2009 року становить 971,31 грн. з сім-каркою «Київстар» вартістю 25 грн. з грошима на рахунку 2 грн. та грошима в сумі 10 грн., що належить ОСОБА_15, після чого з викраденим з місця скоєння злочину зникли, а викрадене майно в подальшому реалізували та розподілили між собою виручені кошти, чим завдали матеріальної шкоди ОСОБА_15 на суму 1008,31 грн.

Підсудний ОСОБА_5, в судовому засіданні вину визнав повністю та показав, що 30.01.2009 року, він прогулювався разом із ОСОБА_6 по місту. З ним він разом навчається, та підтримує товариські відносини. З ними було ще декілька хлопців, однак хто саме, вже не памятає. Так, коли вонии проходили поблизу школи №17, то помітили там двох невідомих хлопців, молодших за них за віком. Він запропонував ОСОБА_6 їх пограбувати, оскільки їм потрібні були гроші. Вирішив пограбувати саме їх „спонтанно. З цим ніхто не заперечував. Хто що буде робити, вони не обговорювали. Він першим підійшов до даних хлопців, та відразу спитав у них, чи є у них цінні речі (точного змісту розмови я вже не памятає). Вони відповіли йому, що у них нічого не має. Він почав говорити їм, що вони його обманюють, та якщо щось знайде, то побє їх за це. ОСОБА_36 він тримаючи одного з хлопців за одяг, завів у двір школи, за споруду, схожу на гараж чи трансформаторну, для того що б їх ніхто не бачив. ОСОБА_6 при цьому завів іншого хлопця. Інші його знайомі ніби як пішли додому, та участі в цьому не приймали. ОСОБА_36 він помітив у того хлопця, якого відводив, в штанах ніби як телефон, чи смартфон, про що і сказав йому, та додав, що він його обманює, та почав погрожувати йому побиттям за це. Далі, вже точно не памятає, чи він змусив його віддати йому свої речі, чи сам їх забрав. Однак в результаті, він у нього забрав мобільний телефон „ОСОБА_27 N70, та МП-4 плеєр з наушниками. ОСОБА_6 у іншого хлопця забрав мобільний телефон „Нокіа (який саме вже не памятає). Як саме він це зробив, він не бачив, та не памятає. Потім ці хлопці почали просити повернути свої речі. Тому він сказав ОСОБА_6, що б він забирав телефон, та тікав до „МакДональдсу. Потім він почав розмовляти з цими хлопцями, під час чого вказав, що б вони за ними не йшли. Коли він з ОСОБА_6 зустрівся поблизу „МакДональдсу, то вирішили піти на Центральний ринок і продати там викрадені нами телефони. По дорозі до цього, він викинув з викраденого телефону сім-картку, де саме не памятає. Телефони він вирішив продати наглядно знайомому чоловікові на імя ОСОБА_3. До цього він раніше купував у нього декілька разів старі телефони, та деякі деталі до них. Коли вони їх продали, то говорили що ці телефони не крадені. Гроші вони поділили порівну. Свою частину він витратив на власні потреби та розваги. Куди він дів МП-4 плеєр, не памятає, можливо дав комусь із знайомих покористуватись. В той же день, ввечері, поблизу парку „Хіміків, він зустрівся з ОСОБА_4, з яким товаришує. Коли вони з ним там прогулювались, то він показав йому старий пневматичний пістолет. Він йому дуже сподобався, та попросив дати його йому, щоб погратись. Взагалі, у нього спочатку ніякого наміру використовувати цей пістолет у злочинних цілях не було. Він його постійно ховав у внутрішній кишені своєї куртки та дома не викладував і нікому не показував. Він з ОСОБА_4 домовлявся, що поверне цей пістолет наступного ж дня.

Наступного дня, а саме 31.01.2009 року, зранку (точно час не памятає), він зустрівся з ОСОБА_6 поблизу ігротеки „Мандарин, що поблизу кафе-бару „Черепашка по вул. Енгельса в м. Черкаси. Вони спочатку з ним просто спілкувались, та вже потім вирішили зїздити в центр міста що б прогулятись. Про пістолет він йому нічого не казав. ОСОБА_36 вже коли були в центрі міста, напроти „Будинку торгівлі, через дорогу, вони помітили двох невідомих їм хлопців, що були молодші від них. Він запропонував їх пограбувати, оскільки у них не було грошей, для того, що б погуляти. Обрав саме їх „спонтанно. Сергій погодився та не заперечував. Хто що буде робити вони не обговорювали, та він відразу підійшов до тих хлопців, та сказав їм, що потрібно відійти, та поспілкуватись. Вони спочатку відмовлялись з ними кудись йти, однак, він тримаючи одного з них завів у двір будинку (в якому знаходиться магазин „Секунда) для того щоб за ними не дивились перехожі. Сергій заводив іншого хлопця. У дворі будинку він сказав цим хлопцям, щоб вони віддавали свої цінні речі (точного змісту розмови не памятає ). Вони спочатку відмовились, однак він відразу дістав вищевказаний пневматичний пістолет та пригрозив ним, сказавши що буде стріляти, хоча наміру стріляти з нього він не мав. Один з хлопців дістав гаманець, в якому було 100 грн. та дрібні гроші (скільки саме не памятає). Гроші він забрав собі та віддав йому порожній гаманець. ОСОБА_37 цей хлопець дістав свій мобільний телефон марки „Соні Еріксон (моделі не памятає ), даний телефон він забрав у хлопця з рук та залишив собі. А у іншого хлопця він забрав гаманець чорного кольору, а ОСОБА_36 забрав його мобільний телефон марки „Самсунг. В гаманці знаходились дрібні гроші (скільки саме не памятає), та якісь картки (які саме не памятає). Даний гаманець він залишив у своєму користуванні разом з картками. ОСОБА_37 вказав, що може помилятись хто що з них забирав, так як плутається в обставинах. Памятає, що вони їм повернули сім-картки з їх телефонів. Потім він сказав хлопцям, щоб вони за ними не йшли та пригрозив побиттям. Після цього вони пішли в магазин „Кооператор, де ОСОБА_36 продав мобільний телефон „Самсунг за скільки саме не памятає. Гроші вони розділили порівну, свою частку витратив на розваги. Гаманець з викраденим вмістом в подальшому він видав працівникам міліції, куди подів інші речі не памятає.

ОСОБА_37 вказав, що пограбування були надто легкі та після цього у них з ОСОБА_36 був ніби піднесений настрій попереднім успіхом і він хотів ще когось пограбувати. Сергій ніби хотів додому, однак вони зійшлись на тому, що ще трохи прогуляються по місту. Тогож дня, а саме 31.01.2009 року напротязі 1-2 години після попереднього пограбування, він з ОСОБА_36 прогулювались поблизу піцерії „Браво по вул. Фрунзе в м. Черкаси (біля приміщення РАЦСу). З правого краю будинку, що на проти спуску Удода, вони помітили двох «молодших від них хлопців, яких він запропонував ОСОБА_36 пограбувати. Сергій з цим погодився та не заперечував. Свої дії вони не обговорювали. Він першим підійшов до хлопців та запитав чи є у них гроші. Ці хлопці відповіли, що не мають грошей. Тому він мовчки дістав із внутрішньої кишені пневмотичний пістолет та вистрелив з нього у деревяний паркан, який був розміщений на відстані близько 1,5 м від хлопців зліва. Він зробив це щоб злякати хлопців, наміру стріляти у них не мав. ОСОБА_6 в той час коли він стріляв стояв біля нього, нічого не говорив коли він діставав пістолет та коли робив посртіл. Він сказав цим хлопцям, щоб вони йшли за ними. Вони завели їх за один з гаражів, що знаходяться на спуску Удода, для того щоб їх ніхто не бачив. ОСОБА_36 він сказав хлопцям, щоб вони всі цінні речі викладували на землю (точного змісту розмови не памятає). Один з цих хлопців виклав на землю мобільний телефон „Соні Еріксон та 50 грн., які він забрав собі. Інший хлопець виклав лише мобільний телефон „Соні Еріксон , який забрав ОСОБА_36. Далі він вирішив відійти від них для того щоб подивитись куди можна втікти. Пройшовши подивитись він побачив, що на землі неподалік гаражу стоять пластикові пляшки. І потім він на виду цих хлопців вистрілив по пластикових пляшках, чи робив це з ним Сегрій не памятає, хоча не заперечує. Стріляв по пляшках не з метою залякати хлопців. Коли він повернувся то сказав цим хлопцям, що вони відійдуть поговорити та щоб вони чекали на них. Він з ОСОБА_36 в цей час втікли спустившись до вул. Гагаріна в м. Черкаси. Після цього, вони в цей же день пішли на Центральний ринок до наглядно знайомого чоловіка на імя ОСОБА_3, якому продали дані два телефони за скільки саме не памятає. Про те що вони крадені ми не говорили.

24.01.2009року він, разом з ОСОБА_6, ОСОБА_4, та ОСОБА_8 гуляли в центрі міста, близько 13.35 годин, коли вони знаходилися біля магазину «Дім книги», що в будинку 200 по вул. Хрещатик в м. Черкаси, вони побачили ОСОБА_9 та ОСОБА_10. Він запропонував що забрати у них, тому вони підійшли до цих хлопців, ОСОБА_6 запитав у них цигарки, але хлопці відповіли, що цигарок у них немає і сказав, що якщо хоче, то може подивитись в його кишенях. Після чого він попросив у того хлопця мобільний телефон, що б зателефонувати, а ОСОБА_6 трохи відійшов від нас та він далі за ним не дивився. ОСОБА_4 та ОСОБА_8 відвели в сторону ОСОБА_9. Що вони робили він також не бачив, оскільки вони були поза моїм зором. Він сказав, що якщо його обшукає і у нього є якісь цінні речі, а він їм збрехав, то поб'є його. Він злякався і дістав із кишені куртки та віддав йому мобільний телефон «ОСОБА_11 К750І ». В той час, коли він розмовляв з цим хлопцем, ОСОБА_4 з ОСОБА_8 розмовляли з іншим, потім, коли він забрав у цього хлопця мобільний телефон, то вони підійшли до ОСОБА_4 і ОСОБА_8 та він побачив в руках у ОСОБА_8 мобільний телефон «ОСОБА_11 лу 200і» та ОСОБА_8 сказав, що цей телефон він з ОСОБА_4 забрали у іншого хлопця (точного змісту розмови вже не памятає). Потім вони сказали цим хлопцям, щоб вони їх почекали, та самі пішли по вул. Смілянській в бік вул. Шевченка, але ці хлопці стали йти за ними і просити, щоб вони повернули телефони, він підійшов до цих хлопців та притримав їх в той час, коли інші хлопці з їхньої компанії втекли, а потім побіг і він. Потім вони зустрілися за приміщенням «Макдональдса», де ОСОБА_4 витяг з мобільних телефонів Сім-картки та викинув їх, а мобільні телефони ОСОБА_4 забрав собі.

01.02.2009року близько 19 год. 30 хв. на розі вулиць Чіковані та Р. ОСОБА_17 в м. Черкаси, він зі своїми знайомими ОСОБА_6, ОСОБА_38, ОСОБА_8, ОСОБА_39 та дівчатами на ім'я ОСОБА_40 та ОСОБА_14, всі разом підійшли до ОСОБА_19, ОСОБА_20 та ОСОБА_41, які там стояли. ОСОБА_39 та ОСОБА_6, коли вони підходили до них, то ОСОБА_6 сказав щось про те, що ОСОБА_41 увів у нього дівчину та хоче з ним з даного приводу поговорити, що б він так більше не робив (зміст його слів приблизний). Коли вони всі підійшли, то ОСОБА_39 з ОСОБА_6 відвели ОСОБА_41 в бік та почали з ним розмовляти. Хто точно не памятає, спитав у тих хлопців, що залишилися у них гроші, вони відповіли, що грошей немає. Потім про гроші спитав він, вони також відповіли, що грошей не мають. Вони зарані не домовлялися у цих хлопців щось забрати, але у них спільно виник умисел на заволодіння майном хлопців. В цей час ОСОБА_38 дістав із-під куртки пневматичний пістолет і показав його цим хлопцям. Всі ці хлопці побачивши пістолет, почали тікати, той хлопець, та щось крикнули ОСОБА_41, що стояв з ОСОБА_6 і ОСОБА_39 і він також почав тікати. Вони не просили ОСОБА_38 діставати пістолет, хоча і знали, що він в нього був, але він особисто не думав, що він може його застосувати. Коли хлопці почали тікати, ОСОБА_38 почав стріляти в спини хлопцям, але чи в когось потрапив, він не знає. Вони почали бігти за хлопцями, а ОСОБА_39 та ОСОБА_6 залишились на місці (точно всі обставини вже не памятає). Вони побачили, що хлопці вчотирьох забігли в приміщення „Укертелекому". ОСОБА_4 та чи ОСОБА_6 або ОСОБА_39 зайшли до приміщення туди куди зайшли хлопці, а він залишився чекати на вулиці. Хлопці були в середині близько 2-3 хвилин. Він до середини приміщення не заходив, про що вони розмовляли йому невідомо. Потім хлопці всі разом вийшли та з ними вийшов ОСОБА_21 та ОСОБА_42. Вони всі семеро стояли перед входом „Укртелекому". Потім до них підійшли ОСОБА_39 та ОСОБА_6, вони відкликали ОСОБА_41, та пішли з ним осторонь. Потім він почув звуки бійки між ними, він зрозумів, що ОСОБА_39 та ОСОБА_6 бють хлопця якого відвели, хоча цього не бачив. Чого між ними виникла бійка, він не знає. Чи підходив він до них, не памятає. Де знаходився в цей момент ОСОБА_8, не памятає. Потім він відвів у сторону ОСОБА_21 та пригрозивши йому, забрав його телефон та коли повернувся назад, то почув, що ОСОБА_4 погрожуючи тим пневматичним пістолетом, вимагав у ОСОБА_19 та ОСОБА_20 телефони, але вони не хотіли їх давати. ОСОБА_36 почав також вимагати телефони та коли вони обоє віддали йому свої телефони, то він сказав, що невдовзі поверне їх, але не збирався їх повертати. В той час коли він забирав у хлопців телефони то говорив їм, що поб'є їх. Коли вони відійшли від цих хлопців, то до нього підійшов ОСОБА_20 та запропонував йому ці телефони повернути, бо ті хлопці навчалися з ним і одній школі і ОСОБА_20 їх знав, проте він відмовився повертати телефони. Славко та Сергій більше до них не підходили, вони кудись пішли. Після того як вони забрали мобільні телефони марки „ОСОБА_11 К 510 І", „Соні Еріксон 6101 ", „ОСОБА_11 2 550 ", то він з ОСОБА_4, ОСОБА_8 направились до магазину „Спар" по вул. Чіковані в м. Черкаси. Коли вони йшли до магазину він передав ОСОБА_43 один з викрадених мобільних телефонів „ОСОБА_11 W 610 І ". Коли вони стояли перед входом до магазину до них підійшло двоє здорових чоловіків та хлопці у яких вони забрали мобільні телефони, хлопці вказали на них і чоловіки до них підійшли. Потім один з чоловік забрав у ОСОБА_4 мобільний телефон „Соні Еріксон 6101" та пістолет чорного кольору. А другий чоловік забрав у нього два інші мобільні телефони. Після цього дані чоловіки відвели їх до міліції. Коли вони йшли до магазину ОСОБА_4 викинув сім-картку з того телефону, який він йому передав, він також викинув з одного телефону «ОСОБА_11 Z 550» сім-картку просто на підлогу.

01.02.2009року він з ОСОБА_6, ОСОБА_4, та ОСОБА_8 гуляли в центрі міста, близько 13 годин, коли вони знаходилися біля автосалону, що в будинку 2 по вул. Смілянській в м. Черкаси, вони побачили двох хлопців, приблизно 13- 14 років. Хтось із них, вже не пам»ятає хто саме, запропонував підійти до цих хлопців та забрати у них гроші чи якісь інші цінні речі. Сергій з ОСОБА_4 перейшли на іншу сторону вулицю, а він з ОСОБА_8 підійшли до цих хлопців та зупинили їх, він запитав у них гроші, але хлопці відповіли, що грошей у них немає. Потім до них підійшли ОСОБА_4 та ОСОБА_6, а ОСОБА_8 заліз одному з хлопців в кишеню куртки та дістав мобільний телефон «Соні Еріксон» червоного кольору, але якої моделі не знає. Дмитро забрав телефон собі, а також сказав цим хлопцям, щоб вони з ними пройшли в двір б. 2 по вул.. Смілянській в м. Черкаси, коли вони начали вести цих хлопців в двір, один із них звернувся за допомогою до приходящого мимо чоловіка і цей чоловік почав на них кричати, а ОСОБА_8 та ОСОБА_4 почали тікати, за ними побігли він та ОСОБА_6. Коли вони знову зустрілися то ОСОБА_8 вже витягнув з мобільного телефону сім-картку та викинув її. Цей телефон вони вирішили продати, а виручені гроші поділити. Сергій зайшов в кооператор на другий поверх та продав викрадений ними телефон за 370 грн. (вони в цей час знаходилися неподалік). Виручені гроші вони поділили між собою порівну. Крім цього ОСОБА_6 сказав, що в телефоні була флеш-карта, але куди ОСОБА_6 її дів, він не знає.

01.02.2009року близько 19 год. 30 хв. на розі вулиць Чіковані та Р. ОСОБА_17 в м. Черкаси, він зі своїми знайомими ОСОБА_6, ОСОБА_38, ОСОБА_8, ОСОБА_39 та дівчатами на імя ОСОБА_40 та ОСОБА_14, всі разом підійшли до хлопців, які там стояли, але з цих хлопців він нікого не знав і бачив вперше. ОСОБА_39 та ОСОБА_6 відвели одного з хлопців в бік та почали з ним розмовляти. Дмитро спитав у тих хлопців, що залишилися чи є у них гроші, вони відповіли, що грошей немає. Потім про гроші спитав він, вони також відповіли, що грошей не мають. Вони зарані не домовлялися у цих хлопців щось забрати, але у них спільно виник умисел на заволодіння майном хлопців. Потім він та ОСОБА_8 сказали, щоб вони їм не брехали, що в них немає грошей, бо вони їх побють. В цей час ОСОБА_38 дістав із-під куртки пневматичний пістолет і показав його цим хлопцям. Всі ці хлопці побачивши пістолет, почали тікати, той хлопець, що стояв з ОСОБА_6 і ОСОБА_39 також почав тікати. Вони не просили ОСОБА_38 діставати пістолет, хоча і знали, що він в нього був, але він особисто не думав, що він може його застосувати. Коли хлопці почали тікати, ОСОБА_38 почав стріляти в спини хлопцям, але чи в когось потрапив, він не знає. Вони почали бігти за хлопцями, а ОСОБА_39 та ОСОБА_6 залишились на місці. Вони побачили, що хлопці вчотирьох забігли в приміщення „Укертелекому. ОСОБА_43 та Дмитро зайшли до приміщення туди куди зайшли хлопці, а він залишився чекати на вулиці. Хлопці були в середині близько 2-3 хвилин. Він до середини приміщення не заходив, про що вони розмовляли йому невідомо. Потім хлопці всі разом вийшли. Вони всі семеро стояли перед входом „Укртелекому. До них підійшов ОСОБА_39 та ОСОБА_6, вони відкликали того ж хлопця, що й перед цим. Потім він почув звуки бійки між ними, він зрозумів, що ОСОБА_39 та ОСОБА_6 бють хлопцяя кого відвели, хоча цього він не бачив. Чого між ними виникла бійка, він не знає. Потім він кожному хлопцеві окремо сказав, щоб дали йому подивитись свої мобільні телефони. Кожен по-черзі почав діставати свій мобільний телефон та віддавати йому в руки, дані телефони він поклав до своїх кишень курточки та сказав, що поверне телефони пізніше, але він не збирався їх повертати. В той час коли він забирав у хлопців телефони то говорив їм, що побє їх, ОСОБА_8 також погрожували хлопцям, що їх побє, але коли вони відійшли від цих хлопців, ОСОБА_8 запропонував ці телефони повернути, бо ті хлопці навчалися з ним і одній школі і ОСОБА_8 їх знав, проте він відмовився повертати телефони. Славко та Сергій більше до них не підходили, вони кудись пішли. Після того як вони забрали мобільні телефони марки „ОСОБА_11 К 510 І, „ОСОБА_11 W 6101 , „ОСОБА_11 Z 550 . З телефонами в кишенях вони з ОСОБА_4, ОСОБА_8 направились до магазину „Спар по вул.Чіковані в м. Черкаси. Коли вони йшли до магазину він передав ОСОБА_43 один з викрадених мобільних телефонів „ОСОБА_11 W 610 І . Коли вони стояли перед входом до магазину до них підійшло двоє здорових чоловіків та хлопці у яких вони забрали мобільні телефони, хлопці вказали на них і чоловіки до на підійшли. Потім один з чоловік забрав у ОСОБА_4 мобільний телефон „ОСОБА_11 W 6101 та пістолет чорного кольору. А другий чоловік забрав у нього два інші мобільні телефони. Після цього дані чоловіки відвели їх до міліції. Коли вони йшли до магазину ОСОБА_4 викинув сім-картку з того телефону, який він йому передав, він також викинув з одного телефону „ОСОБА_11 Z 550 сім-картку просто на підлогу.

04.12.2009року близько 19.00 годин він разом із своїм знайомим ОСОБА_33 та ОСОБА_44 гуляли біля його будинку. В цей час вони зустріли своїх знайомих: ОСОБА_45 та ОСОБА_46, з яким разом вирішили зайти до під»їзду його будинку, що б

погрітись та пограти в карти. Так як в під»їзді будинку ліфт не працював вони вийшли пішки на 9 поверх, де сіли на площадці на лавку та грали в карти. В ході їхнього спілкування він попрохав у ОСОБА_47 його МП-3 плеєр, що б послухати музику, на що ОСОБА_46 надав свій МП-3 плеєр. Закінчивши партію в карти, вони ще грали, а ОСОБА_33 попрохав у 'ОСОБА_46 його мобільний телефон ОСОБА_27 7500, що б послухати музику, на що ОСОБА_27 також надав ОСОБА_33 свій мобільний телефон. Включивши музику ОСОБА_33 слухав мелодії, які були записані в телефоні, а він в цей час також слухав музику в наушниках по МП-3 плеєру. Через деякий час ОСОБА_33 сказав, що хоче в туалет, а так як його батьки йому не дозволяють впускати до квартири хлопців, ОСОБА_33 вирішив вийти на дах будинку. Оскільки двері, що ведуть на дах були зачинені, ОСОБА_33 вийшов на дах та він вирішив з ним вийти покурити. Залишивши в себе МП-3 плеєр він сказав хлопцям, що також вийде на дах та повернеться до них. На даху, до ОСОБА_33 зателефонував хтось на його мобільний телефон, після чого ОСОБА_33 повідомив, що телефонувала його мати та сказала, що б він негайно йшов додому, після чого ОСОБА_33 сказав йому, що не хоче повертатись до хлопців та через дах піде до іншого під»їзду та спуститься ліфтом. ОСОБА_37 ОСОБА_33 сказав, що він не віддав мобільний телефон ОСОБА_27 та попрохав, що б він передав йому даний мобільний телефон. Після чого, віддавши йому мобільний телефон ОСОБА_27 7500 пішов, а він залишився ще деякий час на даху. В цей час йому спало на думку заволодіти даним мобільним телефоном ОСОБА_27 та його МП-3 плеєром. Після чого, він вимкнувши мобільний телефон ОСОБА_27 спустився до хлопців на 9 поверх та на запитання ОСОБА_27 де його мобільний телефон він повідомив, що ОСОБА_33 ще залишився на даху та спуститься. ОСОБА_36 коли ОСОБА_27 запитав його, де його МП-3 плеєр, він відповів, що дав його ОСОБА_33, так як той попрохав його послухати. Посидівши близько 5-7хв. хлопці вирішили вийти на дах, що б покликати ОСОБА_33 так як той довго не йшов до них, вони всі вийшли на дах та виявили, що ОСОБА_33 ніде не має, хоча він знав, що ОСОБА_33 пішов додому давно. Після чого ми всі спустились на вулицю та пішли до магазину «АТБ», що по вул. Пастерівська, шукати ОСОБА_33. По дорозі я сказав хлопцям, що піду сам шукати ОСОБА_33 та залишивши хлопців, пішов гуляти містом, де по дорозі вийнявши сім-карту з Олексієвого телефону, викинув її в сніг, після чого повернувшись додому на слідуючий день, тобто 05.12.2009 року взявши мобільний телефон ОСОБА_27 та його МП-3 плеєр та пішов гуляти містом з метою продати вказані речі. Близько 10:00 біля бару «Івушкін», що по вул. Р.Люксембург в м. Черкаси, я зустрів свого знайомого на ім.»я ОСОБА_5, якому в ході розмови запропонував придбати у нього за 300грн. телефон «Нокіа 7500» на що він подивившись на телефон, погодився його купити, після чого відразу з ним розплатився так як у нього були з собою гроші. ОСОБА_37 він ОСОБА_5 дав послухати МП-3 плеєр сказавши йому, що він належить йому. Пізніше, зателефонувавши ОСОБА_33, вони домовились з ним зустрітись біля Будинку торгівлі та близько 12:00 годин, зустрівшись з ОСОБА_33, він запропонував йому зайти до пі церії Бамболіно, на що він погодився. ОСОБА_36 вони разом пішли до пі церії, однак про те, що він продав телефон ОСОБА_27, ОСОБА_33 не говорив, посидівши в пі церії вони пішли гуляти містом. Через декілька днів до нього прийшли працівники міліції, яким він все розповів та вказав куди подів мобільний телефон та МП-3 плеєр.

Підсудний ОСОБА_4.. в судовому засіданні вину визнав повністю та показав, що 24.01.2009 року він, разом з ОСОБА_6, ОСОБА_48 та ОСОБА_8 гуляли в центрі міста, близько 13.35 годин, коли вони знаходилися біля магазину «Дім книги», що в будинку № 200 по вул. Хрещатик в м. Черкаси, побачили ОСОБА_9 та ОСОБА_10. ОСОБА_5 запропонував підійти до цих хлопців, точного змісту цих слів не памятає, або щоб попросити цигарки, або щось забрати. Вони підійшли до цих хлопців, ОСОБА_6 запитав у них цигарки, але хлопці відповіли, що цигарок у них немає. Потім він з ОСОБА_8 відвели ОСОБА_9 в бік, аж за будинок і стали питати чи є у нього гроші чи мобільний телефон, хлопець відповів, що нічого у нього немає. Він з ОСОБА_8 сказали, що вони його обшукають і якщо в нього є якісь цінні речі, а він їм збрехав, то вони його поб'ють. Він злякався і дістав із кишені куртки та віддав мобільний телефон «ОСОБА_11 200і». Точно не памятає, чи передав він йому телефон, а він в свою чергу передав його ОСОБА_8, чи навпаки. В той час, коли вони розмовляли з цим хлопцем, ОСОБА_6 з ОСОБА_48 розмовляли з іншим та в ході спілкування з ОСОБА_9 за ними не спостерігали, тому точно вказати що у них відбувалось він не зміг. Потім, коли вони забрали у цього хлопця мобільний телефон, то підійшли до ОСОБА_6 і ОСОБА_48. В цей час ОСОБА_5 показав йому мобільний телефон «ОСОБА_11 К750І», та сказав, що цей телефон вони забрали у іншого хлопця (точного змісту розмови не памятає). Потім вони сказали цим хлопцям, щоб вони їх почекали, та самі пішли по вул. Смілянській в бік вул. Шевченка, але ці хлопці стали йти за ними і просити, щоб повернули телефони, ОСОБА_5 підійшов до цих хлопців та притримав їх в той час, коли вони втекли. Телефони він залишив собі.

01.02.2009року близько 12 год. він, разом з ОСОБА_48, ОСОБА_6 та ОСОБА_8 знаходилися неподалік Центрального стадіону, на перехресті вулиць Ільїна та Смілянської в м. Черкаси. Вони знаходилися з боку, де знаходиться бібліотека ім. Симоненка. Побачили як через дорогу переходять двоє підлітків. Дмитро запропонував підійти до них та забрати якісь цінні речі чи гроші. Діма та Сергій догнали цих хлопців біля аптеки, що розташована в тому ж будинку, що і бібліотека, вони стали з ними про щось балакати, а він з ОСОБА_48 зайшли в аптеку, так як ОСОБА_48 треба було купити мазь від герпесу, а коли вийшли, то ОСОБА_48 сказав, щоб всі пішли в двір будинку. Ці хлопці пішли з ними в двір цього будинку, щоб побалакати. Вони всі разом зайшли в двір, ОСОБА_48 спитав у хлопців чи є в них гроші і мобільні телефони, хлопці відповіли, що в них нічого немає. Сашко запропонував одному з хлопців пройти з ним в підїзд, за ним пішов ОСОБА_8, а ОСОБА_6 у іншого хлопця спитав, чи є у нього гроші і мобільний телефон, він відповів, що немає і показав свій мобільний телефон «Нокіа», але телефон був старий і ОСОБА_6 запропонував хлопцеві заховати його назад в кишеню. Через деякий час з підїзду вийшов Діма і в руках він тримав мобільний телефон «Сіменс». Потім всі підійшли до бесідки і там ОСОБА_48 став питати у одного з хлопців чи. є у того гроші, але хлопець відповів, що грошей в нього немає. Потім ОСОБА_48 і ОСОБА_6 повели цих двох хлопців в підїзд будинку, а вони з ОСОБА_8 в цей час залишалися на дворі і скориставшись цим, пішли, при цьому у ОСОБА_8 залишився телефон «Сіменс», який забрали у одного з хлопців. Через деякий час їх наздогнали ОСОБА_48 та ОСОБА_6 і сказали, що вони забрали у одного з хлопців гроші в сумі близько 20 грн., а у того у якого забрали телефон, вони ще забрали срібний ланцюжок з хрестиком та гроші в сумі близько 30 грн. Мобільний телефон «Сіменс», що забрали у одного з тих хлопців, ОСОБА_6 зоставив собі, ланцюжок залишив собі ОСОБА_48, а гроші розділили між собою він та ОСОБА_8. Коли забирали у тих хлопців речі та гроші, він їм ніяк не погрожував і їх не бив і у його присутності цього не робив ніхто.

01.02.2009року він з ОСОБА_6, ОСОБА_49 та ОСОБА_8 гуляли в центрі міста, близько 13 годин, знаходилися біля автосалону, що в будинку 2 по вул. Смілянській в м. Черкаси, побачили двох хлопців, приблизно 13-14 років. Хтось із них, вже не памятає хто саме, запропонував підійти до цих хлопців та забрати у них гроші чи якісь інші цінні речі. Він з ОСОБА_49 перейшли на іншу сторону вулицю, а ОСОБА_48 з ОСОБА_8 підійшли до цих хлопців та зупинили їх, потім до них підійшли і вони. Дмитро заліз одному з хлопців в кишеню куртки та дістав звідти мобільний телефон «Соні Еріксон» червоного кольору, але якої моделі він не знає. Дмитро забрав телефон собі, а також сказав цим хлопцям, щоб вони з ними пройшли в двір б. 2 по вул. Смілянській в м. Черкаси, коли вони почали вести цих хлопців в двір, один із них звернувся за допомогою до приходящого повз чоловіка і цей чоловік почав на них кричати, вони з ОСОБА_8 почали тікати, за ними побігли ОСОБА_48 та ОСОБА_49. Коли знову зустрілися то ОСОБА_8 вже витягнув з мобільного телефону сім-картку та викинув її. Цей телефон вони вирішили продати, а виручені гроші поділити. Сергій зайшов в кооператор на другий поверх та продав викрадений нами телефон за 370 грн. (вони в цей час знаходилися неподалік). Виручені гроші поділили між собою порівну. Крім цього ОСОБА_49 сказав, що в телефоні була флеш- карта, але куди ОСОБА_49 її дів, він не знає.

01.02.2009року близько 19 год. 30 хв. на вході в парк «Хіміків», що на перехресті вулиць Чіковані та Р. ОСОБА_17 він зустрівся з ОСОБА_48, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_39 та дівчатами на ім'я ОСОБА_40 та ОСОБА_14. ОСОБА_50 магазину «Наш край» вони побачили ОСОБА_19, ОСОБА_20 та ОСОБА_41. Вони всі разом підійшли до цих хлопців. ОСОБА_39 з ОСОБА_6 відізвали ОСОБА_41 в сторону і стали про щось з ним балакати. Він, Дмитро та Сашко стали балакати з тими трьома хлопцями, що залишилися, він спитав у них, чи є у них гроші, вони відповіли, що немає. Після цього, щоб їх налякати, він дістав пневматичний пістолет, який у нього був з собою та показав його цим хлопцям. Вони злякалися і всі почали тікати в бік «Укртелекому», що по вул. Р. Люксембург в м. Черкаси, що напроти 3-ї міської лікарні м. Черкаси, за ними побіг і той хлопець, що до цього розмовляв з ОСОБА_39 та ОСОБА_6. Він, Дмитро та Сашко стали їх наздоганяти, при цьому він з пістолету тричі вистрелив уверх. З даного приводу вказав, що він дійсно стріляв вгору, однак робив це в русі, тому з приводу того куди він влучив, нічого вказати не може, робив це, що б вони зупинились. Всі хлопці забігли в приміщення «Укртелекому», він за ними зайшов туди також. ОСОБА_36 він побачив свого знайомого ОСОБА_42, а також ОСОБА_21, інші хлопці стояли біля нього,. Він попросив ОСОБА_42, щоб він сказав тим хлопцям, щоб вони вийшли надвір. Чи заходив ще хтось з його товаришів, вже не памятає. Вони всі вийшли, після чого він відійшов в сторону і став спілкуватися з ОСОБА_42. При цьому ОСОБА_5 відвів у сторону ОСОБА_21 та коли він повернувся, то у нього він помітив телефон, який, як він зрозумів, він забрав у ОСОБА_21. Точніше з даного приводу вказати не може, так як не памятає точних обставин, тобто чи погрожував він йому чи щось інше. Він також бачив як ОСОБА_6 та ОСОБА_39 відвели вбік ОСОБА_41, з яким вони спілкувалися раніше. Це було відразу, як вони вийшли з «Укртелекому». Після розмови з ОСОБА_42 він повернувся до хлопців, які стояли біля входу до приміщення «УкрТелекому», там він дістав пістолет і погрожуючи ним почав вимагати у юнаків мобільні телефони. Вони спочатку не погоджувались, але він продовжував їм погрожувати. Після цього до нього підійшли ОСОБА_48 та ОСОБА_42. При цьому ОСОБА_48 також говорив юнакам щоб вони віддали їм мобільні телефони. Злякавшись хлопці віддали їм свої телефони. Під час цього ОСОБА_8 казав, щоб ОСОБА_48 віддав хлопцям телефони та пояснив, що ОСОБА_48 забрав у тих хлопців три мобільних телефони і ОСОБА_8 просив їх повернути, так як ці хлопці навчаються з ним в одній школі, але ОСОБА_48 його не послухав. Потім вони разом підійшли до магазину «Наш край» та стояли розмовляли, коли до них підійшли ті хлопці, у яких забрали мобільні телефони із дорослими, ці дорослі їх затримали та відвели в міліцію. Під час даної події ОСОБА_8 вимоги, або спроби забрати чиєсь майно не робив. В який точно момент він підійшов до них не памятає. ОСОБА_6 та ОСОБА_33 взагалі були осторонь від них разом із ОСОБА_41 та між ними наче виникла бійка, однак як вони розповіли, нічого у нього не забирали, а бились через те, що ОСОБА_41 увів дівчину в ОСОБА_6. Пістолет, яким він погрожував і з якого стріляв, він знайшов в середині січня 2009 року в парку «Хіміків», потім в магазині придбав до нього балон та пульки і носив цей пістолет для самозахисту.

13.02.2010року близько 19 години він зустрівся разом зі своїми товаришами на імя ОСОБА_51 та ОСОБА_40 та вони разом направились до магазину «ОСОБА_3 кишеня», що знаходиться за адресою проспект Хіміків 74 в м. Черкаси з метою покататись на ковзанах. Прийшовши до вищевказаного магазину вони присіли за столик та почали вживати спиртні напої, а саме по 3 пляшки пива ємністю 0.5л. кожна, після чого вони знаходились в стані алкогольного спяніння. Після чого вони направились до приміщення вищевказаного магазину та зайшли до торгової зали, потім розійшлись по магазину. Приходячи по рядам він взяв пляшку пива ємністю 1л. «Чернігівське світле», палочки з ватою, вологі серветки і 4 пакетика кави та одну пачку рибки «Морські янтарна з перцем», за що пізніше на касі він розрахувався. Коли він ходив по торгівельним рядом, то захотів викрасти наступні речі: 8 пачок рибки «Морські полосатики», одну пачку риби «Морські янтарні з перцем», спортивні запястки з фіксатором та вказані речі він заховав під верхній одяг, а саме під куртку. Коли він підійшов до каси, то там знаходились ОСОБА_51 та ОСОБА_40. Коли вони пройшли через касу, до них підійшов працівник охорони даного магазину та сказав, що б вони показали, що в них в кишенях. Побачивши, що в ОСОБА_51 викрадені наколінники, він попрохав їх пройти до службового приміщення, на що вони погодились. Прийшовши в службове приміщення, працівники охорони попрохали їх викласти викрадені речі на стіл, після чого ОСОБА_51 дістав з-під куртки наколінники для гри в волейбол, які поклав. Він виклав рибку «Морський полосатик» 8шт., рибку «Морський янтарна з перцем» 1шт. та спортивні запястки з фіксатором, а ОСОБА_40 виклав 3 баночки енергетичного напою «Рева». Після чого працівники охорони викликали працівників міліції по даному факту, які доставили їх до Придніпровського РВ для вирішення питання по суті. ОСОБА_37 додав, що він з хлопцями не домовлявся викрасти товар в магазині, проходячи по торгівельним рядам у нього самостійно виникла ідея викрасти з даного магазину речі. І те, що ОСОБА_51 та ОСОБА_40 також викрали вчинили крадіжку він дізнався лише коли кожен з них у кімнаті охорони дістали неоплачений товар.

Підсудний ОСОБА_8 в судовому засіданні вину визнав повністю та показав, що

24.01.2009року він, разом з ОСОБА_6, ОСОБА_4, та ОСОБА_5 гуляли в центрі міста, близько 13.35 годин, коли вони знаходилися біля магазину «Дім книги»,,що в будинку № 200 по вул. Хрещатик в м. Черкаси, побачили ОСОБА_9 та ОСОБА_10. ОСОБА_5 запропонував підійти до них. Точного змісту його слів памятає. Вони підійшли до них, ОСОБА_6 запитав чи є цигарки, хлопці дали йому цигарку. Потім ОСОБА_37 спитав, чи є у них гроші, хлопці відповіли, що грошей вони не мають. Він з ОСОБА_4 відвели ОСОБА_9 за будинок, а ОСОБА_6 з ОСОБА_37 відвів іншого в бік. ОСОБА_4 запитав у нього, чи є у нього гроші, на що він відповів, що грошей у нього немає, тоді він сказав, що якщо знайдуть в нього гроші, то йому буде гірше, але він підтвердив, що грошей в нього немає. Після цих погроз ОСОБА_4 забрав мобільний телефон «ОСОБА_11 200і» у цього хлопця та змусив показати кишені і виявилося, що грошей у нього не було. Потім до них підійшли ОСОБА_6 та ОСОБА_37 та останній показав їм мобільний телефон «ОСОБА_11 К 750 і», який забрали у іншого хлопця і вони стали відходити від цих хлопців. Хлопці стали просити, щоб їм повернули мобільні телефони, ОСОБА_37 сказав їм, щоб вони їх почекали і що зараз вони повернуться, та самі пішли по вул. Смілянській в бік вул. Шевченка, але ці хлопці стали йти за ними і просити, щоб вони повернули телефони, ОСОБА_37 підійшов до цих хлопців та притримав їх в той час, коли вони втекли, а потім відпустивши їх сам побіг за ними. Після цього ми зустрілися за приміщенням «Макдональдса», де ОСОБА_4 витяг з мобільних телефонів Сім-картки та викинув їх, а мобільні телефони ОСОБА_4 забрав собі.

01.02.2009 року близько 11.00 годин він зустрівся зі своїми знайомими, а саме ОСОБА_5, ОСОБА_38 та ОСОБА_6, йшли гуляти містом та проходили неподалік Центрального стадіону м. Черкаси. Дійшовши по вул. Ільїна вони звернули на вул. Смілянську, де вони побачили двох хлопців років приблизно 13 років, які йшли по вул. Смілянська та перейшовши дорогу вул. Ільїна рухались в напрямку центру біля приміщення бібліотеки ім.. Симоненко. Сашко сказав йому, щоб вони подивився, куди ці хлопці підуть, а сам, разом з ОСОБА_38 зайшов до аптеки, що по вул. Смілянська, щоб купити якусь мазь, після того, як вони вийшли, він показав їм, куди пішли ті хлопці. Вони перейшли дорогу та ззаду підішли до цих хлопців. Сашко запропонував підійти до тих двох хлопців та забрати якісь цінні речі чи гроші, ти не заперечував. Він, разом з ОСОБА_37 підійшли до цих хлопців і він почав з ними балакати, ОСОБА_37 спитав у цих двох хлопців чи є у них гроші, вони відповіли, що грошей не мають. Саша перепитав чи це точно, вони підтвердили. Сашко запропонував тим хлопцям пройти з ними в двір, вони погодилися. Потім до них підійшли ОСОБА_38 і ОСОБА_6 і всі зайшли в двір будинку № 285 по вул. Ільїна. Коли вони були в дворі, ОСОБА_6 запропонував тим двом хлопцям зайти до підїзду і сам, разом з ОСОБА_37, зайшов до підїзду, він з ОСОБА_38 залишилися. Вони були відсутні десь 5 хвилин, а коли ОСОБА_6 вийшов з під де ОСОБА_5 зайшов до аптеки, що по вул. Смілянська, щоб купити якусь мазь, після чого вийшовши з аптеки їзду в руках він тримав мобільний телефон «Сіменс N 65». Сергій з вказаним телефоном підійшов до них з ОСОБА_38, а двоє хлопців в цей час стояли біля під»їзду. Він зрозумів, що вказаний телефон ОСОБА_6 забрав у одного з хлопців та підійшовши до нього ОСОБА_6 вимкнув телефон, після чого вийнявши картку з мобільного телефону передав його йому, сказавши щоб він йшов з ОСОБА_38 до «Макдональдса». Потім ОСОБА_6 підійшов до цих хлопців і став обшукувати їх кишені, при цьому у одного з хлопців забрав гроші в сумі, приблизно 15 грн. ( точно вказати не можу ). Потім, поки ОСОБА_6 з ОСОБА_37 розмовляли з цими хлопцями,він з ОСОБА_38 пішов у бік «Макдональдса», де чекали на хлопців, які через хвилин 5-10 підійшли до них, та він передав мобільний телефон ОСОБА_6, який повідомив, що вказаний телефон він залишить для особистого користування. ОСОБА_37 повідомив, що у вказаних хлопців він забрав гроші в сумі 50 грн. та срібний ланцюжок, показавши його їм з ОСОБА_38. Сашко дав йому 15 грн. які він в подальшому витратив на особисті потреби.

01.02.2009 року він з ОСОБА_6 , ОСОБА_4, та ОСОБА_8 гуляли в центрі міста, близько 13 годин, коли вони знаходилися біля автосалону, що в будинку 2 по вул. Смілянській в м. Черкаси, побачили двох хлопців, приблизно 13-14 років. ОСОБА_48 запропонував підійти до цих хлопців та забрати у них гроші чи якісь інші цінні речі. Він з ОСОБА_48 перейшли на іншу сторону вулицю та підійшли до цих хлопців та зупинили їх, він запитав у них гроші, але хлопці відповіли, що грошей у них немає. Він побачив у хлопця в кишені брюк купюру в 10 грн. та поліз з кишеню за цією купюрою, а там був мобільний телефон, який він також дістав. В цей час до них підійшли ОСОБА_4 та ОСОБА_6 і він передав ОСОБА_4 мобільний телефон. ОСОБА_43 став з ним відходити в бік і вони всі разом пішли за ним. Вони зайшли в арку будинку та пройшли в двір б. 2 по вул.. Смілянській в м. Черкаси. ОСОБА_36 став вимагати у іншого хлопця мобільний телефон, а він з ОСОБА_4 у якого в руках був телефон, який він забрав у першого хлопця стали відходити в бік. Хлопець, у якого ОСОБА_36 вимагав мобільний телефон звернувся за допомогою до приходячого повз чоловіка і цей чоловік почав на них кричати, він з ОСОБА_4 почали тікати, за нами побігли ОСОБА_48 та ОСОБА_36. Цей телефон вони вирішили продати, а виручені гроші поділити. Сергій зайшов в кооператор на другий поверх та продав викрадений ними телефон за 370 грн. (вони в цей час знаходилися неподалік). Виручені гроші вони поділили між собою порівну. Крім цього ОСОБА_36 сказав, що в телефоні була флеш-карта, але куди ОСОБА_36 її дів, він не знає.

01.02.2009р., приблизно о 19 год. 30 хв. на вході в парк «Хіміків», що на перехресті вулиць Чіковані та Р. ОСОБА_17 він зустрівся з ОСОБА_48, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_39 та дівчатами на ім'я ОСОБА_40 та ОСОБА_50. ОСОБА_50 магазину «Наш край» вони побачили ОСОБА_19, ОСОБА_20 та ОСОБА_41. Вони всі разом підійшли до них. ОСОБА_39 та ОСОБА_6 підійшли до ОСОБА_41 та покликали його в сторону і про щось з ним балакали, як він зрозумів через те, що він колись увів у ОСОБА_6 дівчину. Вони залишились поряд з іншими хлопцями. Під час цього ОСОБА_4 з ОСОБА_5 сказали, щось на зразок того, що б вони віддавали гроші, точного змісту не памятає. При цьому він взагалі стояв поруч та такі дії були для нього несподіванкою, оскільки вони ні про що не домовлялись, він чув лише слова ОСОБА_6, як він говорив про ОСОБА_41 та свою колишню дівчину. Ті хлопці почали тікати в бік «Укртелекому», що був поруч. Ті хлопці, що були до цього з ОСОБА_41, також побігли за ОСОБА_41 в ту сторону і всі вони забігли в приміщення «Укртелекому». Коли хлопці бігли, він почув звуки, схожі на постріли скільки точно було цих пострілів він не знає, але не менше трьох. Точно вказати в який саме момент ОСОБА_4 почав стріляти він не може, так як вже не памятає цього. Він зрозумів, що це стріляє ОСОБА_4 так як до цього бачив у нього пневматичний пістолет, яким він хизувався перед ними в парку. ОСОБА_43, Сашко та Сергій побігли за цими хлопцями, а він і ОСОБА_39 пішли за ними. Коли вони підійшли до приміщення «Укртелекому», всі ті хлопці були в цьому приміщенні, ОСОБА_52 та ОСОБА_50 зайшли до приміщення погрітися, з ними зайшов ніби ОСОБА_6 (точно не памятає) та покликав на вулицю ОСОБА_41. ОСОБА_4 також зайшов за ними, після чого вони всі вийшли, а з ними також вийшли ОСОБА_53 та ОСОБА_42. Коли ОСОБА_41 вийшов, то ОСОБА_6 із ОСОБА_39 відвели ОСОБА_41 в сторону на територію школи №2. Під час всього цього він стояв дещо осторонь, так ОСОБА_5 відводив дещо в сторону ОСОБА_21 та про щось з ним розмовляв. ОСОБА_4 залишився поряд з іншими хлопцями. Коли ОСОБА_5 повернувся, то до нього підійшов ОСОБА_21 та попросив, що б він допоміг повернути йому телефон, який у нього забрав ОСОБА_5. Коли він підійшов до ОСОБА_5 та ОСОБА_4, то побачив, що в руках у ОСОБА_48 знаходяться три мобільні телефони «Соні Еріксон» і ОСОБА_48 сказав, що він зараз піде і прийде через деякий час. Він зрозумів, що ОСОБА_48 хоче забрати у цих хлопців мобільні телефони, тому сказав, щоб він повернув мобільні телефони, але ОСОБА_48 відмовився це зробити і пішов разом з ОСОБА_4 в напрямку буд. 189/1 по вул. Р. Люксембург. Він пішов за ними та попросив ОСОБА_48 повернути мобільні телефони назад, але ОСОБА_48 відмовився. Потім вони всі разом пішли до магазина «Наш край», де вже знаходилися ОСОБА_6, ОСОБА_39 і дівчата, та стояли і розмовляли. Вказав, що під час всього цього, він участі у викраденні тих телефонів не приймав, дійсно був поруч, однак не знав що йому робити, оскільки не хотів приймати участі у всьому цьому, але й не міг просто розвернутись та піти від всіх них. ОСОБА_6 з ОСОБА_39 після того, як відвели в сторону ОСОБА_41 назад не повертались та що вони робили не знає. Про те що ОСОБА_4 буде застосовувати пневматичний пістолет він не знав та тільки чув, постріли коли вони бігли. Пізніше дізнався що він ним безпосередньо погрожував, що б хлопці віддали свої телефони, однак він це особисто не бачив. Коли до них підійшли ті хлопці, у яких ОСОБА_48 забрав мобільні телефони із дорослими, ці дорослі затримали ОСОБА_48 та ОСОБА_4 та відвели в міліцію, а його і ОСОБА_6 не чіпали.

Підсудний ОСОБА_6. в судовому засіданні вину визнав повністю та показав, що 24.01.2009 року він, разом з ОСОБА_48, ОСОБА_4, та ОСОБА_8 гуляли в центрі міста, близько 13.35 годин, коли вони знаходилися біля магазину «Дім книги», що в будинку 200 по вул. Хрещатик в м. Черкаси, побачили чотирьох хлопців, приблизно 13-14 років. ОСОБА_5, запропонував підійти до хлопців за цигарками, ми підійшли. Вони підійшли до цих хлопців, він запитав у них цигарки, але хлопці відповіли, що цигарок у них немає. ОСОБА_4 та ОСОБА_8 відвели ОСОБА_9 в сторону та почали з ним про щось розмовляти, а він у ОСОБА_10 запитав чи є у нього гроші чи телефон, однак він відповів, що у нього нічого не має та він може перевірити його кишені, якщо хоче впевнитись у цьому. Під час цього ОСОБА_5 попросив у цього ж хлопця мобільний телефон, ніби як для того, що б зателефонувати та відвів його дещо в сторону. Він за ними не пішов, оскільки помітив, що поруч проходить ОСОБА_33, тому наблизився до нього та став з ним розмовляти окремо від інших хлопців. Що вони робили він не дивився. В ході розмови ОСОБА_33 сказав, що поспішає та пішов далі у своїх справах. Під час цього ОСОБА_4 з ОСОБА_8 розмовляли з ОСОБА_9 аж за кутом будинку, потім ОСОБА_8 з ОСОБА_4 підійшли до нього та він побачив в руках у ОСОБА_8 мобільний телефон «ОСОБА_11 200 І». Дмитро сказав, що цей телефон він з ОСОБА_4 забрали у хлопця і що той ховав телефон в трусах. Потім до них підійшов ОСОБА_48, який в руках тримав мобільний телефон «ОСОБА_11 К 750і ». Сашко обидва телефони забрав собі та поклав в кишеню. Потім його друзі сказали цим хлопцям, щоб вони їх почекали, та самі пішли по вул. Смілянській в бік вул. Шевченка, але ці хлопці стали йти за ними і просити, щоб вони повернули телефони, ОСОБА_48 підійшов до цих хлопців та притримав їх в той час, вони всі втекли.

01.02.2009 року близько 12 год. він разом з знайомими ОСОБА_48, ОСОБА_38 та ОСОБА_8 знаходилися неподалік Центрального стадіону, на перехресті вулиць Ільїна та Смілянської в м. Черкаси. Вони знаходилися з боку, де знаходиться магазин «Зброя». Зі сторони, де знаходиться бібліотека ім. Симоненка вони побачили двох підлітків. Сашко запропонував підійти до них та забрати гроші чи інші цінні речі. Вони перейшли на той бік, де шли ці хлопці, догнали, коли вони підходили до аптеки, що в буд. 285 по вул. Ільїна в м. Черкаси, Діма їх зупинив та став їх питати в якій школі вони навчаються; вони відповіли, що в школі №23, тоді Діма спитав, чи не знають вони когось з шостого класу, хлопці відповіли, що не знають. Потім Діма сказав цим хлопцям, щоб вони пройшли в двір цього будинку, щоб побалакати. Вони всі разом туди в двір. Коли вони зайшли в двір, ОСОБА_48 спитав у хлопців чи є в них гроші і мобільні телефони, хлопці відповіли, що в них нічого немає. Сашко заставив хлопців показати кишені і виявилося, що у одного хлопця в кишені мобільний телефон «Сименс», а в іншого стара «Нокіа». Сашко запропонував тому хлопцеві у якого був телефон «Сіменс» пройти з ним в підїзд. Коли вони відійшли, він у іншого хлопця спитав, чи є у нього гроші, він відповів, що немає і показав йому свій мобільний телефон «Нокіа», але телефон був старий і він йому запропонував заховати його назад в кишеню. Потім він зайшов до підїзду, де був ОСОБА_48 з іншим хлопцем і побачив, як ОСОБА_48 тримав в руках мобільний телефон «Сіменс», який належав хлопцеві, потім ОСОБА_48 спитав у цього хлопця чи є у нього гроші, хлопець дістав з кишені гроші ( скільки він не бачив, але близько ЗО грн.) і віддав їх Сашкові, і той поклав їх до кишені своєї куртки, а мобільний телефон віддав мені і він з ним вийшов з підїзду та передав його ОСОБА_8. Потім він повернувся в підїзд та побачив, як ОСОБА_48 знімає з шиї того хлопця срібний ланцюжок з хрестиком. Потім вони вийшли на вулицю і він побачив, як той інший хлопець стоїть біля автомобіля і намагається щось сховати в взуття. Він про це сказав Сашкові і він підійшов до цього хлопця та спитав, що він ховає, після цього хлопець віддав Сашкові гроші, які тримав в руках (близько 20 грн., скільки точно не знаю) і ОСОБА_48 поклав ці гроші до кишені куртки. Потім цього хлопця вони підвели до підїзду та ОСОБА_48 попросив, щоб він показав взуття,

бо думав, що він там ще заховав гроші, але у взутті грошей не було. Після цього вони пішли, а хлопці залишилися біля підїзду. Мобільний телефон «Сіменс», що вони забрали у одного з тих хлопців, він зоставив собі, ланцюжок залишив собі ОСОБА_48, а гроші вонм розділили між собою ОСОБА_8 та ОСОБА_38. Пізніше, коли його затримали працівники міліції, він телефон добровільно видав працівникам міліції. Коли вони забирали у тих хлопців речі та гроші, він їм ніяк не погрожував і їх не бив і у його присутності цього не робив ніхто.

01.02.2009року він, з ОСОБА_48 , ОСОБА_4, та ОСОБА_8 гуляли в центрі міста, близько 13 годин, коли вони знаходилися біля автосалону, що в будинку 2 по вул. Смілянській в м. Черкаси, вони побачили двох хлопців, приблизно 13-.14 років. Хтось із них, вже не пам»ятає хто саме, запропонував підійти до цих хлопців та забрати у них гроші чи якісь інші цінні речі. Він з ОСОБА_4 залишилися на іншому боці вулиці, а ОСОБА_48 з ОСОБА_8 перейшли проїзну частину вулиці та підійшли до цих хлопців та зупинили їх та стали про щось розмовляти, потім до цих хлопців підійшли і вони. Коли вони підійшли до цих хлопців, ОСОБА_48 запропонував їм пройти в двір будинку. Через арку вони зайшли в двір та стали розмовляти з цими хлопцями. Сашко запитав у них гроші, але хлопці відповіли, що грошей у них немає. Сашко став обшукувати у них кишені і побачив у одного з них гаманець та мобільний телефон і став наполягати, щоб цей хлопець віддав йому мобільний телефон, але хлопець звернувся за допомогою до проходячого повз чоловіка і цей чоловік почав на них кричати, а ОСОБА_8 та ОСОБА_4 почали тікати, за ними побігли він та ОСОБА_48. Коли вони знову зустрілися то ОСОБА_8 дістав мобільний телефон « Соні Еріксон» червоного кольору та сказав, що забрав у одного з тих хлопців мобільний телефон, але він особисто не бачив, коли ОСОБА_8 забирав цей телефон. Потім ОСОБА_8 витягнув з мобільного телефону сім- картку та викинув її. Цей телефон вони вирішили продати, а виручені гроші поділити. Він зайшов в кооператор на другий поверх та продав викрадений ними телефон за 370 грн. Виручені гроші вони поділили між собою порівну. Крім цього в телефоні була флеш- карта, але він її віддав Сашкові, але куди він її дів, він не знає.

01.02.2009року у нього виник кофлікт з ОСОБА_41 Яком з приводу дівчини, що робили його друзі ОСОБА_5, ОСОБА_4 та ОСОБА_8 він не знає, він з ОСОБА_41 розмовляв окремо від них.

З приводу злочинів, що були вчиненні на території Придніпровського РВ м. Черкаси, може пояснити, що 30.01.2009 року близько 13 години він зустрів ОСОБА_5

Олександра. Вони почали розмовляти і направились у бік ЗОНІ №17. Неподалік від ЗОШ №17 біля пятиповерхового будинку побачили двох хлопців на вигляд яким було років по 14-15, які стояли і розмовляли між собою. ОСОБА_5 підійшов до вказаних хлопців і почав з ними розмовляти, про що саме він не чув, оскільки він з хлопцями стояли осторонь. Він підійшов до них трохи пізніше. ОСОБА_5 сказав хлопцям, щоб вони йшли з ним за гаражі, які були розташовані у дворі пятиповерхового будинку, що поряд з ЗОШ №17. Хлопці відмовились йти з ним і тоді ОСОБА_5 підійшов ближче до одного з хлопців, який на зріст був нижчий та щось сказав йому, але що саме він не почув. Після чого, вказаний хлопець пішов за ОСОБА_5 у бік гаражів. Він пішов за ними з іншим хлопцем. За гаражами ОСОБА_5 сказав хлопцям: «Останній раз питаю чи є у вас гроші», на що хлопці відповіли, що немає. ОСОБА_54 запитав у хлопців у кого з них є мобільний телефон, щоб зателефонувати на Лайф. Хлопець, який був нижче ростом дістав з кишені куртки мобільний телефон «ОСОБА_27 N70», сріблястого кольору та віддав ОСОБА_54. Олександр взяв телефон і поклав його собі в кишеню. У іншого хлопця він попросив телефон, що б подзвонити, однак він спочатку відмовлявся його давати, однак він сказав, що буде стояти поруч з ним. Тоді він дав йому свій мобільний телефон «Нокіа 3120». Олександр побачив, що у хлопця, який був вище на зріст, є МРЗ - плеєр, або МР4 - плеєр, точно він не пам'ятає, сріблясто-чорного кольору. ОСОБА_54 попросив у хлопця подивитись МР - плеєр, останній відмовився. Тоді, Олександр підійшов до хлопця і витяг у нього з кишені куртки МР-плеєр та забрав собі. Він почав потрохи відходити від них, та ОСОБА_54 сказав йому, що б він забирав телефон, та йшов до Макдональдзу, що він і зробив. По дорозі, неподалік від пятиповерхового будинку він вимкнув мобільний телефон, дістав з нього сім-карту «Лайф» і викинув її. ОСОБА_54 ще залишався там. Коли він прийшов до «МакДональдсу», то хвилин через 10 до них підбіг ОСОБА_5 і показав викрадені МР-плеєр і мобільний телефон. Потім, ОСОБА_5 запропонував піти на Центральний ринок, щоб продати його знайомому мобільні телефони. Вони пішли на Центральний ринок, де неподалік перехрестя вул. Леніна-Благовісна в м. Черкаси, продали викрадені мобільні телефони чоловіку на ім'я ОСОБА_3, який продавав зарядні пристрої і мобільні телефони. Мобільний телефон «Нокіа 3120» разом з картою пам'яті на 1 ЄВ, вони продали за 300 гривень, мобільний телефон «ОСОБА_27 N70» вони продали гривень за 400-450 грн., точно він не пам'ятає. В телефоні була сім-карта «Лайф», яку ОСОБА_5 викинув, де саме він не знає, та карта пам'яті, яку вони продали разом з телефоном. Отримані від продажу гроші вони поділили порівну. Свою частину грошей в сумі 100 гривень він витратив на власні потреби.

31.01.2009року близько 11 години він разом з ОСОБА_5 гуляли в центрі міста. Коли перебували в Центрі міста, то побачили двох хлопців, яким було років по 15- 16. ОСОБА_5 запропонував йому підійти до хлопців і побалакати з ними. Він погодився і наздогнали хлопців. Коли підійшли до них, то ОСОБА_5 запитав у хлопців чи є у них гроші. Хлопці відповіли, що вони його не чують. ОСОБА_5 запитав чи є у хлопців мобільні телефони (чи гроші), вони сказали, що не дадуть їх. Він сказав, йти за ним, та тримаючи за курточку, повів одного з них за будинок, в якому знаходиться магазин «Секунда». Він повів туди іншого хлопця. ОСОБА_55 сказав віддати йому мобільні телефони. Вони спочатку відмовлялись, однак він раптово дістав пневматичний пістолет, та пригрозив ним. Він цей пістолет у нього до цього не бачив. Хлопці дістали з кишень мобільні телефони і віддали ОСОБА_55: один телефон «Самсунг», синього кольору, слайдер, а інший «ОСОБА_11 К750», темно-червого кольору. ОСОБА_5 поклав телефони собі в кишеню і запитав у хлопців чи є у них гроші. Хлопці відповіли, що немає. Олександр сказав одному з хлопців показати свій гаманець. Хлопець дістав з сумки гаманець і дав його ОСОБА_5, який відкрив гаманець і побачив там гроші, після чого сказав, що хлопець сказав йому не правду, тому він все забере собі. Гаманець з грошима він поклав собі в кишеню і коли хлопці почали просити, щоб він повернув їм речі, то ОСОБА_5 почав словесно їм погрожувати, що поб'є. Другий хлопець також показав свій гаманець, в якому були дрібні гроші, та ОСОБА_5 забрав цей гаманець собі. Сім-карти з телефонів вони хлопцям повернули, також ОСОБА_5 повернув гаманець, з якого забрав 104 грн. Потім, ОСОБА_5 сказав їм, що б вони не йшли за нами, оскільки він буде стріляти. Після того, як вони втікли від них, то ОСОБА_5 запропонував йому продати мобільні телефони і вони пішли в магазин «Кооператор» на другий поверх, де він продав викрадений мобільний телефон «Самсунг» за 200 гривень. В телефоні також була карта пам'яті на 1 ЄВ, яку він залишив собі та зберігав у себе дома. Дану карту пам'яті він добровільно видав

02.02.2009року працівникам міліції. Другий телефон ОСОБА_5 залишив собі і де він його дів він не знає, також він деякий час ходив із викраденим гаманцем, однак потім кудись його дів. Отримані від продажу мобільного телефону гроші вони поділили між собою порівну. Свою частину отриманих грошей він витратив на власні потреби.

31.01.2009року близько 13 години вони з ОСОБА_5 гуляли по вул. Фрунзе, де біля пятиповерхового будинку, що напроти спуску «Удода» вони зустріли двох хлопців і вирішили забрати у них мобільні телефони і гроші. Підійшовши до них, ОСОБА_5 запитав, чи є у них гроші. Вони спочатку сказали, що немає, однак він знову дістав той пістолет, та вистрілив з нього у паркан, і сказав їм йти за нами. Про те, що він збирався його використати він не знав, та вони про це не домовлялись. Вони всі зайшли за гаражі, що знаходяться на спуску «Удода», та ОСОБА_5 сказав їм, що б вони викладували всі свої речі. Після чого, хлопці дістали з кишень мобільні телефони і поклали на землю: один телефон «ОСОБА_11 К550», чорного кольору, другий «Соні Еріксон 700», коричневого кольору, та 50 грн. ОСОБА_5 забрав 50 грн., та «Соні Еріксон 700», а він інший телефон. Потім, ОСОБА_5 сказав йому постояти з хлопцями, а сам пішов подивитись куди можна втекти. Коли повернувся, то сказав хлопцям, щоб вони стояли на місці і нікуди не йшли, а вони спустились вниз по спуску на «Митницю». Потім вирішили продати телефони і пішли до знайомого ОСОБА_5 - Володимира, який продавав на Центральному ринку аксесуари до телефонів. Вони вимкнули мобільні телефони і витягли з них сім-карти (одна - «Лайф», а іншу він не пам'ятає) та карти пам'яті, одна на 1 йВ, друга на 4 ОВ, які ОСОБА_5 забрав собі. Викрадені мобільні телефони в цей же день вони продали на Центральному ринку чоловіку на ім'я ОСОБА_3: «Соні Еріксон 700» за 400 гривень, а за скільки продали другий телефон він не пам'ятає. Отримані від продажу телефонів гроші, вони поділили порівну, а викрадені гроші в сумі 50 гривень, ОСОБА_5 залишив собі.

Крім повного визнання підсудними своєї вини в скоєнні злочинів, їх вина підтверджується показами свідків, висновком судової експертизи та іншими матеріалами справи.

Показами на досудовому слідстві потерпілого гр. ОСОБА_9, який пояснив, що

24.01.2009року близько 13 год. 35 хв. він разом з своїми друзями ОСОБА_10, ОСОБА_56, ОСОБА_57, знаходилися біля «Будинку Книги», що по вул. Хрещатик в м. Черкаси. ОСОБА_55 до них підійшли чотири хлопця, яких він раніше не знав і ніколи не бачив, вони були старші за них і вели себе так, що він зразу зрозумів, що вони хочуть у них щось забрати. Сергій і ОСОБА_57 зразу забігли до магазину, а один із цих хлопців відвів його в сторону аж за вугол будинку, там де знаходиться арка, але проходу там немає в цей час двоє інших хлопців відвели в бік ОСОБА_10. Той хлопець, що відвів його в бік, спитав чи є у нього гроші, цигарки та мобільний телефон, він відповів, що грошей і цигарок немає. Цей хлопець сказав* щоб він віддав йому мобільний телефон, він сказав, що не віддасть, тоді хлопець пригрозив йому, що побє і він дістав з кишені мобільний телефон та віддав його хлопцеві, а той покликав до себе другого хлопця і передав мобільний телефон другому хлопцеві. Цей другий хлопець поклав його мобільний телефон до себе в кишеню куртки та спивав у нього чи є у гроші. Він відповів, що немає і що він може, якщо хоче провірити кишені, на що цей хлопець сказав, що він не міліціонер, щоб перевіряти кишені і вдарив його кулаком в грудну клітину, завдавши йому цим тільки болю, ніяких тілесних ушкоджень він не наніс. Після цього обоє цих хлопців повернулися та пішли назад до магазину «Будинок Книги», де знаходився ОСОБА_10 з двома іншими хлопцями, за ними пішов і він, коли він підходив до ОСОБА_10, він побачив, як один із хлопців, тих що зоставалися біля ОСОБА_10, забрав у ОСОБА_10 мобільний телефон і всі разом ці хлопці стали іти в бік «Будинку торгівлі». Він з ОСОБА_10 йшли за ними і просили віддати нам телефони, але той хлопець, що забрав у нього мобільний телефон, сказав, що він нічого не брав. Потім інший із цих хлопців підійшов до них та притримав його за одяг і не дав іти далі, а інші хлопці в цей час стали переходити проїзну частину вул. Смілянської, та, скориставшись цим, побігли. Потім за ними побіг і той хлопець, що нас тримав. Він з самого початку, як тільки ці хлопці до нас підійшли, зрозумів, що вони хочуть у них забрати гроші чи інші цінні речі, але не чинив їм опір так як боявся їх, вони вели себе досить агресивно, були старші за мене, їх було більше і він знав, що вони, що в разі опору, вони могли б його побити. Мобільний телефон ОСОБА_11 2001» йому подарувала мама в квітні 2008 року. Крім самого мобільного телефону до нього в комплект входили: навушники, ЮСБі-шнур та зарядний пристрій. Крім цього в телефоні була Сім-картка на номер 8-063-34-06-575. Хлопців, що забрали в нього мобільний телефон, він зможе впізнати: перший хлопець: вік приблизно 15 років, невисокого зросту, близько 160 см, середньої статури, був одягнутий в куртку, спортивні брюки чорного кольору, спортивна шапка чорного кольору з написом «Пітбуль», обутий був в кеди сірого кольору, другий хлопець: вік приблизно 16-17 років, середнього зросту, близько 165 см, середньої статури, був одягнутий в куртку чорного кольору, спортивні брюки чорного кольору, спортивну шапку чорного кольору, кросівки чорного кольору. Цих двох хлопців він зможе впізнати точно, а тих, що відводили в бік ОСОБА_10, він не впевнений, що зможе впізнати. У нього викрали мобільний телефон маркм „ ОСОБА_11 200і , який придбали 11.04.2008 року, з сім-карткою „Лайф варістю 10 грн., грошей на рахунку не було, аксесуарів на телефоні не було. До нього підійшов самий найнижчий з хлопців, спочатку він запитував про гроші та телефон, а потім до нього підійшов інший хлопець та забрав у нього телефон. Йому погрожували фізичним насильством, а саме хлопець, який забрав у нього телефон.

Показами на досудовому слідстві потерпілого ОСОБА_10, який пояснив, що

24.01.2009року близько 13 год. 35 хв. він разом з своїми друзями ОСОБА_9, ОСОБА_56 та хлопцем на імя ОСОБА_57 (прізвище його я не знаю), знаходилися біля «Будинку Книги», що по вул. Хрещатик в м. Черкаси. ОСОБА_55 до них підійшли чотири хлопця, вони були старші за нас і вели себе так, що він зразу зрозумів, що вони хочуть у них щось забрати. Один із них, той що самий високий, відвів його в сторону, а двоє інших відвели в бік Костю, вони його повели аж за будинок. Той хлопець, що відвів його в бік, спитав чи є у нього гроші та цигарки, він відповів, що грошей і цигарок у нього немає, він сказав, що провірить в його кишені, на що він відповів, що він може перевіряти, але все одно в нього в кишенях нічого немає. В цей час до нього підійшов другий хлопець, нижчий за першого, він спитав чи є у нього мобільний телефон бо йому треба зателефонувати. Він сказав, що телефон у нього є, але грошей на рахунку немає. Цей хлопець став наполягати, щоб він дав йому телефон, він йому не погрожував, але вів себе так, що він боявся, бо хлопець був старшим за нього, був не один і він знав, що якщо не буде виконувати те, що вони кажуть його можуть побити, тим паче, поки він розмовляв з цими хлопцями, ОСОБА_56 і ОСОБА_57 кудись втекли, а Кості він теж не бачив і таки чином він залишився з цими хлопцями наодинці, тому він витягнув з кишені мобільний телефон «ОСОБА_11 К750 І» та віддав цьому хлопцеві. Цей хлопець став робити вигляд, що набирає СМС-повідомлення та став від нього відходити в бік, він пішов за ним та наполягав, щоб хлопець віддав телефон. В цей час до нього підійшов Костя та сказав, що два інших хлопця забрали у нього мобільний телефон та при цьому один з цих хлопців вдарив його кулаком в груди. Ті два хлопця, що відводили Костю в сторону, також підішли до них і всі разом вони почали іти в бік «Будинку торгівлі». Він з Костею йшли за ними і просили віддати нам телефони, але один із цих хлопців підійшов до них та притримав їх за одяг і не дав іти далі, а інші хлопці в цей час стали переходити проїзну частину вул. Смілянської, а хлопці, скориставшись цим, побігли. Потім за ними побіг і той хлопець, що нас тримав, він з самого початку, як тільки ці хлопці до них підійшли, зрозумів, що вони хочуть забрати гроші чи інші цінні речі, але не чинив їм опір так як боявся їх, вони вели себе досить агресивно, були старші за нього, їх було більше і він знав, що вони, що в разі опору, вони могли б його побити. Мобільний телефон «ОСОБА_11 К750 І» йому подарували на день народження в листопаді 2007 року. Крім самого мобільного телефону до нього в комплект входили: навушники, ЮСБі-шнур та зарядний пристрій. Хлопців, що забрали в нього мобільний телефон. Додатково допитаний ОСОБА_10 пояснив, що ОСОБА_6 як такої участі в пограбуванні не брав, він просто підходив до хлопця який питав у нього про гроші та сигарети, він про щось розмовляв з ним, а потім від них відійшов. Він у нього не запитував ні про гроші ні про будь-які цінності . Погрози в його бік були, а саме погрожував хлопець який забрав у нього телефон, він сказав, якщо він не віддасть телефон, він застосує силу і він віддав свій телефон У нього забрали мобільний телефон марки „ОСОБА_11 К 750 І вартістю 1089 грн., який був придбаний в листопаді 2007 року, в телефоні стояла сім-картка оператора „Лайф, вартістю 10 грн. на рахунку грошей не було, в телефоні була флеш- карка на 1 Гб, який купували окремо за 70 грн.

Показами на досудовому слідстві показами потерпілого ОСОБА_25, який вказав, що 30.01.2009 року він домовився з мамою зустрітись біля школи і піти до лікаря, тому близько 12.30 годин він вийшов зі школи і у дворі чекав на неї. В цей час він зустрів свого друга ОСОБА_26 Нікіту. Вони відійшли від школи у бік пятиповерхового будинку, що розташований поряд зі школою по вул. Хрещатик, де стояли і розмовляли. В цей час до них підійшли два незнайомих хлопці, яких раніше ніколи не бачив. Один з хлопців, який був нижчий на зріст запитав у них, чи є у нас 5 гривень. Нікіта сказав, що грошей у нього немає. Тоді цей хлопець запитав, чи має він при собі гроші. Він також відповів, що не має. Після чого, хлопець пригрозив їм, що покличе своїх друзів і вони їх поб'ють. Спочатку там ніби стояли якісь хлопці, однак чи вони були з ними він не знає, так як з ними спілкувались тільки високий та низький хлопець, та вони ж заводили їх у двір школи. Низький хлопець взяв Нікіту за плечі і повів у бік гаражів, що поблизу спортивного майданчику школи №17. Він залишився з хлопцем, який на зріст був самий найвищий і був одягнутий в сіру куртку. Даний хлопець попросив у нього мобільний телефон, щоб зателефонувати на Лайф. Він сказав, що у нього закінчились гроші на рахунку і телефон свій він не дасть. Після чого, хлопець вдарив його ногою по рюкзаку і сказав йти за гаражі. Він штовхнув його по спині і вони підійшли до інших хлопців. Найвищий хлопець попросив у нього мобільний телефон, щоб зателефонувати, він відмовив йому, після чого хлопець два рази вдарив його кулаком в живіт. Після цього, він був змушений віддати хлопцям свій мобільний телефон. Він витяг свій телефон «Нокіа 3120» та віддав його самому вищому хлопцю, який поклав його собі в кишеню. ОСОБА_37, він забрав у нього 4 гривні. В цей час, коли у нього телефон, хлопець нижчий на зріст, який підійшов до них спочатку, забрав у Нікіти МР4-плеєр і поклав собі в кишеню. Потім, хлопці сказали йому щоб він йшов до школи і привів ще кого-небудь з телефоном. Йому підійшов до школи, де побачив старших учнів і розповів їм про те, що сталось і попросив допомогти. Коли вони повернулись до гаражів, то ні хлопців, ні Нікіти там вже не було. Пізніше, біля школи він зустрів ОСОБА_25 та його батьків, яким вони розповіли, що сталось. ОСОБА_37 додав, що низький хлопець декілька разів називав високого хлопця на імя ОСОБА_6. Разом з мобільним телефоном була викрадена сім-карта «Лайф» (8-093-2400489) вартістю 25грн., без поповнення на рахунку, сім-карта «Київстар», яка була під кришкою телефону (8-097-2282376), вартістю 25грн., без поповнення на рахунку, та карта пам'яті на 2 ЄВ, яка коштує 120грн. Телефон який у нього викрали «Нокіа 3120», був придбаний в листопаді 2008 року за 1100грн. ОСОБА_37 у нього забрали 4грн.

Показами на досудовому слідстві потерпілого ОСОБА_26, який вказав, що 30.01.2009 року близько 12.30 годин він вийшов зі школи і хотів йти додому. ОСОБА_50 школи він зустрів свого друга ОСОБА_25. Вони відійшли від школи у бік пятиповерхового будинку, що розташований поряд зі школою по вул. Фрунзе, де стояли і розмовляли. В цей час з боку вул. Смілянської до них підійшли два незнайомих хлопці, яких раніше вони ніколи не бачили. Один з хлопців, який був нижчий на зріст запитав у них, чи є у них 5 гривень. Він сказав, що грошей немає. Тоді цей хлопець запитав у ОСОБА_25, чи є у нього гроші. Віталій також відповів, що немає. Після чого, хлопець пригрозив їм, що покличе своїх друзів і вони їх поб'ють. Низький хлопець, взяв його за плечі і повів у бік гаражів, що розташовані у двір, що біля школи. Він почав обшукувати його кишені. Він просив хлопців, щоб вони відпустили його, але вони продовжували обшукувати його. В кишені його куртки хлопець низький на зріст, який його обшукував знайшов його мобільний телефон „ОСОБА_27 N70, сірого кольору, смартфон і поклав собі в кишеню. Через декілька хвилин до них підійшов ще хлопець з ОСОБА_25. Цей хлопець попросив у ОСОБА_25 його мобільний телефон, щоб зателефонувати, ОСОБА_25 відмовив йому, після чого хлопець два рази вдарив ОСОБА_25 кулаком в живіт. Після цього, ОСОБА_25 був змушений віддати хлопцям свій мобільний телефон. Він витяг свій телефон «Нокіа 3120» та віддав його самому вищому хлопцю. ОСОБА_37, у ОСОБА_25 забрали 4 гривні. В цей час, коли забирали у ОСОБА_25 телефон, хлопець нижчий на зріст, який підійшов до них спочатку, заліз рукою в кишеню його штанів і забрав у МР4-плеєр «ІШгеео», сріблясто- чорного кольору і поклав собі в кишеню. Потім, хлопці сказали ОСОБА_25 йти, що він і зробив. Через декілька хвили хлопці пішли у бік ресторану «Мак Дональдс», він пішов за ними, щоб подивитись куди вони підуть, але в центрі він втратив їх з поля зору та повернувся до школи. ОСОБА_50 школи він зустрів своїх батьків та ОСОБА_25 і вони розповіли їм, що сталось. Разом з мобільним телефоном була викрадена сім-карта «Діджус» (8-097- 6160025), вартістю 25 грн., з поповненням на рахунку в розмірі 10 грн., та карта пам'яті на 1 ЄВ, вартістю 130 грн. Мобільний телефон «ОСОБА_27 Н70» який забрали коштує 1648 грн., та МП-4 плеєр коштує 450 грн.

Показами на досудовому слідстві потерпілого ОСОБА_29, який вказав, що 31.01.2009 року близько 11.15 години він разом зі своїм двоюрідним братом ОСОБА_28 вийшли з дому та направились в басейн, що розташований на території Центрального стадіону в м.Черкаси. Вони піднялись по сходах з «Митниці» і пішли по вул. Леніна до бул. Шевченка. Коли вони йшли по бул. Шевченка, біля магазину «Транзит», близько 11.30 год. до них ззаду підійшли два хлопці, яких раніше ніколи не бачили. Один з хлопців, який був нижчий на зріст запитав у них, чи мають вони при собі гроші. Вони відповіли, що грошей немає. Після чого, хлопець вищий на зріст запропонував їм піти у двір за магазин, щоб побалакати. Вони відповіли, що нікуди з ними не підуть. Після чого, хлопець нижчий на зріст взяв його за рукав куртки, а вищий на зріст

-ОСОБА_28 за рукав куртки і силоміць повели у двір будинку № 256 по бул.Шевченка в м.Черкаси, при цьому почали погрожувати фізичною розправою, а саме говорили, що вони їх поб'ють. Вони змушені були піти з ними у двір. Завівши у двір вищевказаного будинку, один з хлопців, який був нижчий на зріст сказав, щоб вони віддали все, що є у них в кишенях. Вони сказали, що нічого їм не віддадуть. Тоді, хлопець нижчий на зріст почав погрожувати фізичною розправою і дістав з внутрішньої кишені своєї куртки пістолет чорного кольору та направив на ОСОБА_28. Вони злякались і змушені були віддати їм свої речі. Так, він витяг з кишені куртки свій мобільний телефон «Самсунг М610», слайд ер, синього кольору, в якому була сім-карта «Київстар» та карта пам'яті на 1 вВ. ОСОБА_37, він віддав свій гаманець чорного кольору в якому було 3 гривні. Хлопець вищий на зріст взяв його телефон, вимкнув його і витяг з нього сім-карту, яку повернув, а гаманець з грошима і телефоном поклав собі в кишеню. ОСОБА_28 віддав вищому на зріст хлопцю свій мобільний телефон «ОСОБА_11 К750», чорно-сірого кольору та гаманець чорного кольору з грошима в сумі 104 гривні. Хлопець повернув брату сім-карту з його мобільного телефону та гаманець, а гроші в сумі 104 гривні передав своєму товаришу. Потім, хлопець, який був нижчий на зріст поклав у кишеню пістолет і вони удвох відійшли у бік. Побалакавши між собою, хлопці підійшли до них і обшукали їхні сумки. Нижчий на зріст ошукав сумку ОСОБА_28, а вищий - його пакет. Але з сумок вони нічого не забрали. По.тім, хлопці вийшли з двору і направились у бік БК «Дружба народів». Вони з ОСОБА_28 пішли до басейну, звідки зателефонували батьку ОСОБА_58 і повідомили про те, що сталось.

Показами на досудовому слідстві потерпілого ОСОБА_28, який вказав, що 31.01.2009 року близько 11.15 години він разом зі своїм двоюрідним братом ОСОБА_29 вийшли з дому та направились в басейн, що розташований на території Центрального стадіону в м.Черкаси. Вони піднялись по сходах з «Митниці» і пішли по вул. Леніна до бул. Шевченка. Коли вони йшли по бул. Шевченка, біля магазину «Транзит» до них ззаду підійшли два хлопці, яких раніше ніколи не бачили. Один з хлопців, який був нижчий на зріст запитав у них, чи мають вони при собі гроші. Вони відповіли, що грошей у них немає. Після чого, хлопець вищий на зріст запропонував їм піти у двір за магазин, щоб побалакати. Вони відповіли, що нікуди з ними не підуть. Після чого, хлопець виший на зріст взяв його за рукав куртки, а нижчий на зріст - ОСОБА_29 за рукав куртки і силоміць повели у двір будинку № 256 по бул.Шевченка в м.Черкаси, при цьому почали погрожувати фізичною розправою, а саме говорили, що вони їх поб'ють. Вони змушені були піти з ними у двір. Завівши у двір вищевказаного будинку, один з хлопців, який був нижчий на зріст сказав, щоб вони віддали все, що є у кишенях. Вони сказали, що нічого їм не віддадуть. Тоді, хлопець нижчий на зріст почав погрожувати їм фізичною розправою і дістав з внутрішньої кишені своєї куртки пістолет чорного кольору та направив на нього. Вони злякались і змушені були віддати їм свої речі. Так, він витяг з кишені штанів свій мобільний телефон «ОСОБА_11 К750», чорно-сірого кольору, в якому була сім-карта «Київстар» та карта пам'яті на 2 ЄВ. ОСОБА_37, він віддав свій гаманець чорного кольору в якому було 104 гривні. Хлопець вищий на зріст взяв його телефон, вимкнув його і витяг з нього сім-карту, яку повернув йому, а з гаманця дістав гроші, які віддав своєму товаришу. Гаманець він повернув. ОСОБА_29 віддав вищому на зріст хлопцю свій мобільний телефон «Самсунг М610», слайдер, синього кольору та гаманець чорного кольору з грошима в сумі 3 гривні. ОСОБА_37, повернув він повернув брату сім-карту з його мобільного телефону. Мобільний телефон і гаманець ОСОБА_29 хлопець поклав собі в кишені. Потім, хлопець, який був нижчий на зріст поклав у кишеню пістолет і вони удвох відійшли у бік. Побалакавши між собою, хлопці підійшли до них і обшукали сумки. Нижчий на зріст ошукав його сумку, а вищий - пакет ОСОБА_29. Але з сумок вони нічого не забрали. Потім, хлопці вийшли з двору і направились у бік БК «Дружба народів». Так, у нього забрали мобільний телефон «Соні-Еріксон К750І», придбаний за 1000грн., з картою памяті на 2гб., придбану до нього, за 130грн., з сім-картою «Київстар» (8-096-546-05-50), придбану за 45грн., без поповнення на рахунку. ОСОБА_37 у нього спочатку забрали гаманець, чорного кольору, з матеріалу схожого на шкіру, вартістю 20грн., з якого забрали 104грн. З даних речей високий хлопець повернув йому сім-карту та гаманець.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_23, яка пояснила, що вона має сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_13 02.02.2009 року о 10.00 год.,коли вона знаходилась в себе вдома, в присутності двох понятих добровіно видала працівникам міліції курточку сина, чорного кольору, в якій знаходились флеш-карта «Кінгстон», а також чотири пакетики з кульками до пневматичної зброї, сім балончиків із стисненим газом до пневматичної зброї. Які було опечатано в п/е пакет. Дана курточка належить її синові, та вона її купувала йому особисто. Флеш-карта була наче від мобільного телефону (точно не розбирається), де він її взяв їй не відомо. ОСОБА_55 кульки та балончики були до пневматичного пістолету, звідки вони були вона не знає, та про дані речі їй стало відомо тільки після затримання працівниками міліції сина. Пістолету вдома вона не бачила, та у сина в користуванні такого взагалі не було. Про те, що він вчиняв злочини, з приводу заволодіння чужими речами їй також було невідомо. З приводу сина може вказати, що він по собі спокійний, не нервовий, із дорослими ввічливий. Займався спортом, на даний час навчається у вечірній школі, до навчання ставиться недбало. Коли ще не дружив із даною компанією хлопців, то у нього нічого подібного не було, ніяких приводів у міліцію не мав, а вже коли змінив компанію друзів, то сталося те, за що його притягують. На даний час він зрозумів всю серйозність своїх вчинків, та дуже кається. ОСОБА_55 взагалі може вказати, що у них сімя дуже бідна. Вона особисто являється інвалідом III групи (виробнича травма правої руки). ОСОБА_55 її колишній чоловік (його батько), не надає фінансову допомогу, та взагалі не цікавиться власним сином, можливо це і було однією з причиною дій сина.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_59, який пояснив, що

02.02.2009року працівниками міліції його було запрошено в якості понятого при добровільній видачі. На що він дав добровільну згоду, та йому і іншому понятому було розяснені права та обовязки. Після чого, гр. ОСОБА_60 добровільно видала працівникам міліції куртку чорного кольору, флеш карту чорного кольору, з надписом «Kingston», а також чотири газові балончики до пневматичного пістолету в кількості 7 шт., та 4 пачки кульок до пневматичного пістолету. Як пояснила гр. ОСОБА_60, то дана курточка належить її синові, а флеш картка знаходилась в його куртці. Балончики та кульки він приніс 30.01:09р. Після чого їх було поміщено в п/е пакети та опечатано.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_61, який пояснив, що 02.02.2009 року працівниками міліції його було запрошено в якості понятого при добровільній видачі. На що він дав добровільну згоду, та йому і іншому понятому було розяснені наші права та обовязки. Після чого гр. ОСОБА_5 добровільно видав працівникам міліції портмоне чорного кольору, в якому знаходились картка знижок магазину «Спар», візитка «Адідас», та таксофонна картка. Як пояснив останній, то дані речі він забрав у малолітнього хлопця поблизу «Будинку торгівлі» в кінці січня 2009 p., та залишив їх собі для користування. Після чого їх було поміщено в п/е пакет та опечатано.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_62, який пояснив, що працює в ПП «ОСОБА_43В.»., та займається продажем мобільних телефонів. Так, в магазині Кооператор, що по вул. Шевченка, він працював у відділі «мобільний імідж». ОСОБА_55 в кінці січня 2009 року (точно дату та час не памятає), близько обіду, до нього підійшло двоє невідомих неповнолітніх хлопців. Один з них був високим, а інших низьким. Той що був високим, показав йому мобільний телефон «Самсунг М610», та сказав, що хоче його продати. Він його оглянув, та запитав у них, чи є до нього документи. На що йому той хлопець відповів, що' придбав його давно, та документи не збереглися. Із його зовнішнього виду, підстав йому не вірити не було, то ж він запропонував йому за цей телефон 170 грн. Цей хлопець погодився, та продав його. Після цього він більше цих хлопців не бачив. Даний телефон він виставив на продаж у даному відділі, та продав його через деякий час (коли саме він не памятає). Даних особи, якій було його продано, він не знає, та це не фіксувалось. Записів з приводу купівлі та продажу даного телефону, не було.

Показами на досудовому слідстві потерпілого ОСОБА_31, який вказав, що 31.01.2009 року вирішив із ОСОБА_6 сходити до кінотеатру «Салют». Він грошей при цьому грошей не мав, тому спочатку зателефонував до матері, запитав дозволу, та після цього пішов з ОСОБА_6 до дому, що б взяти гроші. У нього при собі вже були гроші. З вулиці Леніна, де знаходиться школа, вони пішли навпростець, через двори, до вул. Фрунзе, де збирались спуститись на «Митницю» по спуску «Удода». Вони проходили через двір даного будинку, та коли вийшли на вул. Фрунзе, то до них підійшло двоє невідомих хлопців. Той що нижчий на зріст, підійшов до них першим, та відразу запитав чи є пару рублів, на що вони з ОСОБА_6 відповіли, що не мають. То він тоді їм сказав щось на зразок «а якщо перевірити?». Він почав діставати свої дрібні гроші, та дістав 2грн., і сказав «ось, бери». В цей час підійшов другий хлопець, який був високим. Він так зрозумів, що прохожі почали звертати на них увагу, тому низький хлопець, сказав, що б він сховав гроші. Після чого сказав їм, що у нього є пістолет, та якщо він ще щось знайде, то вистрілить. Після чого цей низький хлопець, дістав з внутрішньої сторони курточки, з права, пістолет, яким відразу вистрілив у деревяний паркан. ОСОБА_55 він сховав пістолет туди ж звідки дістав. Коли він побачив цей пістолет, то подумав, що він справжній (тобто яким можна поранити людину), оскільки в них не розбирається, та нічого подібного до цього не бачив. Після чого він сказав щось на зразок «ну ти поняв малий, если что-то найду, то вистрелю». Внаслідок чого він дуже злякався, тому робив все, що вони їм вказували. ОСОБА_55 він же після цього спитав чи є у них мобільні телефони. Він сказав, що є, однак у нього погано працюють кнопки. Високий хлопець запитав у ОСОБА_6 чи у нього є подзвонити на «Лайф», ОСОБА_6 відповів що не має, а він вказав, що у нього Київстар. ОСОБА_55 низький хлопець попросив, що б вони дали їх йому подивитись. Він показав свій телефон, та потім він же подивився на телефон ОСОБА_6. Після цього вони положили їх назад в кишені курточок. Потім він сказав їм, що б вони йшли з ними. Вони вдвох пішли в бік гаражів, що на спуску «Удода». По дорозі, високий хлопець запитав у них чи будуть вони заявляти в міліцію. На що вони відповіли, що не знають. ОСОБА_55 він про щось поговорив із низьким хлопцем. ОСОБА_37 високий хлопець розпитував у них де живуть, хто у них батьки. Він відповів що на Митниці, а ОСОБА_6 вказав, що на Казбеті. Коли вони зайшли за один з гаражів, на вищевказаному спуску, низький вказав, що б вони стали поближче до гаражу, та вказав, на задню сторону одного з них. Це вже було близько 12год. ОСОБА_55 він же їм сказав, що б вони повиложували все на землю. Він виложив свій телефон «ОСОБА_11 К550І», дві купюри по 1грн. Сергій виложив свій телефон «Соні Еріксон», та гроші в сумі приблизно 50-60грн., та можливо ще щось, він вже не памятає. Це вони положили на землю, собі під ноги. Після цього, низький хлопець, без слів, знову дістав той же пістолет, та вистрілив ним в гараж поблизу ОСОБА_6, від чого він ще більше злякався, та вже стояв «застовбенівши». Після цього високий хлопець сказав «дай і я постріляю». Вони знайшли якусь пластикову пляшку, та по черзі, по одному разу вистрілили в неї. Чому вони це робили, він не знає, можливо хотіли ще більше залякати, що у них і вийшло. Коли вони закінчили, то низький хлопець, підняв із землі телефон та гроші ОСОБА_6, а високий хлопець забрав його телефон. Вони почали просити, що б їх відпустили, однак вони сказали, що б вони зачекали, та «лазили» по телефону ОСОБА_6. Вони вмикали музику,* дивились, що на ньому є. ОСОБА_23 через декілька хвилин, низький хлопець звернувся до високого та сказав «ОСОБА_6, нам нужно поговорить», а їм сказав, що б вони чекали на цьому ж місці. Вони зайшли за гараж (тобто спереду гаражу), а вони залишились чекати, та приблизно через 5хв., вийшли із-за гаражу, та помітили, що їх вже ніде не має. Його дві гривні вони не забрали, та віддали їх ОСОБА_6, вказавши, що це йому на проїзд. Під час всього цього вони нас не били, та по кишеням не обшукували. При цьому у нього відібрали мобільний телефон «ОСОБА_11 К550І», чорного кольору (імеі 358516016848577), який був придбаний у магазині «Алло» 28.12.2007 року за 980грн.. ОСОБА_37 у ньому була сім-картка «Київстар» (8067-994-09-50) вартістю 25грн., та на момент викрадення на рахунку було 21грн. поповнення.

Показами на досудовому слідстві потерпілого ОСОБА_30, який вказав, що 31.01.2009 року після занять він вирішив з ОСОБА_31 сходити до кінотеатру «Салют». У нього грошей при цьому грошей не було, тому вони спочатку вирішили сходити до нього додому. З вулиці Леніна, де знаходиться школа, вони пішли навпростець, через двори, до вул. Фрунзе, де збирались спуститись на «Митницю» по спуску «Удода». Даний спуск знаходиться напроти будинку №53 по вул. Фрунзе в м. Черкаси (в якому знаходиться приміщення піцерії). Даний спуск для пішоходів, та починається біля будинку №53 по вул. Фрунзе (якщо дивитись по карті). Вони проходили через двори, та коли вийшли на вул. Фрунзе, то до них підійшло двоє невідомих хлопців. Це було близько 12год. Той що нижчий на зріст, підійшов до нас першим, та відразу запитав чи є у них пару рублів, на що вони відповіли, що не мають. То він тоді сказав щось на зразок «а якщо перевірити?». Коли вони відповіли, що грошей у них немає, то низький хлопець дістав ніби з внутрішньої кишені курточки пістолет, та сказав, якщо він ще щось знайде, то буде стріляти (як він зрозумів, то в них). Він вистрілив ним в паркан. ОСОБА_55 він сховав пістолет туди ж звідки дістав. Коли він побачив цей пістолет, то зрозумів що це пневматичний пістолет (звук був надто тихим). Однак, він все рівно дуже злякався, оскільки подумав, що з нього в них будуть стріляти, та зможуть серйозно поранити, та робив все, як вони говорили. ОСОБА_55 він же після цього спитав чи є мобільні телефони. Потім низький хлопець сказав, що б вони йщли з ними. Вони вдвох пішли в бік гаражів, що на спуску «Удода», та вони за ними. По дорозі, високий хлопець запитував різні дані, тобто де живуть, навчаємось, хто батьки та ще щось. Що вони їм відповідали, він вже не памятає. Цей же хлопець, їм сказав щось на зразок «краще віддайте все, бо будемо стріляти». Коли їх завели за один з гаражів, на вищевказаному спуску, то низький їм вказав, що б вони повиложували всі свої речі на землю. Він виложив свій телефон «Соні Еріксон 700», та 50грн. Денис виложив свій телефон «Соні Еріксон», та дві гривні. Це вони положили на землю, собі під ноги. Після цього, ці два хлопці ще стріляли з пневматичного пістолета по пластиковій пляшці. Кінцево, низький хлопець, підняв із землі його телефон та гроші, а високий хлопець забрав телефон ОСОБА_31. Низький хлопець при цьому сказав, що б він взяв ті дві гривні, ніби собі як на проїзд. Вони почали просити, що б їх відпустили, та він просив, що б повернули телефон, однак вони так цього і не зробили. ОСОБА_55 низький хлопець звернувся до високого та сказав «ОСОБА_30, нам нужно поговорить», а їм сказав, що б вони чекали на цьому ж місці. Вони зайшли за гараж (тобто спереду гаражу), а вони залишились чекати, та приблизно через 5хв., вийшли із-за гаражу, та помітили, що їх вже ніде не має. При цьому у нього викрали мобільний телефон «ОСОБА_11 J700», металево-бронзового кольору (імеі 3538870208824414) придбаний у жовтні 2008 року в Будинку торгівлі за 1900грн. Даний телефон був із сім-карткою «Лайф» (8093- 119-43-96), вартістю 25грн., та на момент викрадення на рахунку було 40грн. поповнення. ОСОБА_37 у нього було вкрадено 50грн., та флеш-карту обємом 4гб., до мобільного телефону, яка знаходилась тоді в ньому, вартістю 350 грн.

Показами на досудовому слідстві потерпілого ОСОБА_12, який пояснив, що 01.09.2009 року близько 12 год. він разом із свої другом ОСОБА_13 йшов по вул. Смілянська до центру міста, вони проходили біля бібліотеки ім. Симоненка в м. Черкаси, коли вони підходили до аптека, яка в тому ж будинку, що і бібліотека, до них ззаду підійшли двоє хлопців, яких він раніше не знав і бачив вперше. Вони почали з ними розмовляти, а потім з аптеки вийшли ще двоє хлопців і також підійшли до них, всього їх було четверо, перший хлопець: вік приблизно 14 років, невисокого зросту, близько 150 см, худорлявий, волосся темне, був одягнутий в куртку чорного кольору, спортивні брюки чорного кольору, спортивну шапку чорного кольору, другий хлопець: вік приблизно 15-16 років, високого зросту, близько 170 см, середньої статури, був одягнутий в куртку чорного кольору, спортивні брюки чорного кольору, спортивну шапку чорного кольору, третій хлопець: вік приблизно 15 років, середнього зросту, близько 160 см, середньої статури, був одягнутий в куртку чорного кольору «Адідас», спортивні брюки чорного кольору, спортивну шапку чорного кольору, на губі у нього був герпес, четвертий хлопець: вік приблизно 15-16 років, середнього зросту, близько 165 см, середньої статури, був одягнутий в куртку чорного кольору, брюки якого кольору не пам»ятаю. Перший хлопець їх зупинив і спитав в якій школі навчаються, вони відповіли що в школі №23, потім цей же хлопець спитав, чи знають когось з шостого класу так як хтось з цього класу забрав у них мобільний телефон і він хоче цю особу знайти. Вони відповіли, що з цього класу нікого не знають. Потім третій із цих хлопців сказав, щоб вони з ними пройшли в двір будинку, побалакати. Він зразу зрозумів, що ці хлопці хочуть у них забрати гроші чи якісь речі, але заперечувати не став так як цих хлопців було багато, вони були старші і він боявся, що якщо буду чинити опір, вони його побють. Він спитав, чи можна іти, але цей же хлопець сказав, що ні і що їм потрібно з ними побалакати. Коли вони зайшли в двір, третій хлопець спитав у нього чи є гроші, він відповів, що немає, хоча з собою було 30 грн., цей хлопець сказав, щоб він віддавав гроші, а то буде гірше і він злякавшись його, віддав йому гроші в сумі 30 грн. Потім другий хлопець запропонував піти в підїзд будинку, а ОСОБА_37 зостався в дворі. Коли вони були в підїзді, другий хлопець запитав його чи є в нього мобільний телефон, він сказав, що мобільного телефону немає, він пригрозив фізичною розправою і він дістав з кишені свій мобільний телефон «Сіменс М- 75» і віддав цьому хлопцеві. Хлопець з його телефоном в руках вийшов з підїзду і став на телефоні слухати музику. Вони підійшли до інших хлопців і другий віддав його телефон першому хлопцеві.Третій хлопець сказав Сашкові, щоб він вивертав кишені, ОСОБА_37 став показувати, що в нього знаходиться в кишенях, але так як в кишенях нічого не було, у ОСОБА_37 нічого не забрали. Потім четвертий хлопець сказав всім іншим, щоб вони швидше йшли, і він у цього хлопця запитав, чи вони не будуть нас бити на що він відповів, що вони не бють вони стріляють. При цьому ніякого пістолету чи чогось такого він не бачив і їх слова він не прийняв за реальну погрозу. Третій із цих хлопців запропонував піти йому

і ОСОБА_37 знову в підїзд. Коли вони туди йшли, ОСОБА_37 нахилився, щоб завязати шнурок, а заодно хотів заховати гроші, але другий хлопець це помітив і з третім підійшли до них і другий забрав у ОСОБА_37 з руки гроші, які поклав собі у кишеню. Потім їх повели до підїзду і вони спитали ще раз чи є у нас гроші і запропонували віддати все, що вони мають, або будуть роздягати нас до трусів, але він відповів, що грошей більше немає. Його і ОСОБА_37 завели в підїзд і третій хлопець заставив ОСОБА_37 вивертати кишені, а також зняти взуття і подивився чи немає у нього в шкарпетках грошей. Цей же хлопець заставив його вивертати кишені, а потім побачив й нього на шиї срібний ланцюжок з хрестиком і сказав, щоб він зняв їх. Він просив не забирати ці речі, або повернути хоча б хрестик, але хлопець не слухав його і поклав ці речі собі до кишені. Під час цього з ними знаходився і другий хлопець, а два інших були на вулиці. Потім ці хлопці стали виходити з підїзду і він спитав, де його мобільний телефон, на що один із хлопців відповів, що телефон у тих хлопців, які залишилися на вулиці, але коли вони вийшли з підїзду, там вже нікого не було. Він з самого початку, як тільки ці хлопці до них підійшли, зрозумів, що вони хочуть забрати гроші чи інші цінні речі, але не чинив їм опір так як боявся їх, вони вели себе досить агресивно, були старші, їх було більше і він знав, що вони, що в разі опору, вони могли побити. Гроші, які в нього забрали, в сумі ЗО грн. належать йому особисто їх подарували на свята, мобільний телефон також подарувала мама, цей телефон вона придбала приблизно вісім років назад за 850 грн., але подарувала пізніше, срібний ланцюжок та хрестик подарувала мама на день народження, їх вартість на той момент складала 180 грн.

Показами на досудовому слідстві потерпілого ОСОБА_13, який пояснив, що 01.02.2009 року близько 12 год., він разом з своїм другом ОСОБА_63 йшли по вул. Смілянській в районі бібліотеки ім. Симоненка в м. Черкаси. Позаду них помітили чотирьох хлопців, яких він раніше не знав і бачив вперше. Вони них наздогнали, коли вони підходили до аптеки, що в тому ж будинку, що і бібліотека. їх було четверо, перший хлопець: вік приблизно 14 років, невисокого зросту, близько 150 см, худорлявий, волосся темне, був одягнутий в куртку чорного кольору, спортивні брюки чорного кольору, спортивну шапку чорного кольору, другий хлопець: вік приблизно 15-16 років, високого зросту, близько 170 см, середньої статури, був одягнутий в куртку чорного кольору, спортивні брюки чорного кольору, спортивну шапку чорного кольору, третій хлопець: вік приблизно 15 років, середнього зросту, близько 160 см, середньої статури, був одягнутий в куртку чорного кольору «Адідас», спортивні брюки чорного кольору, спортивну шапку чорного кольору, на губі у нього був герпес, четвертий хлопець: вік приблизно 15-16 років, середнього зросту, близько 165 см, середньої статури, був одягнутий в куртку чорного кольору, брюки якого кольору не пам»ятає. Перший хлопець їх зупинив і спитав в якій школі вони навчаються, вони відповіли що в школі №23, потім цей же хлопець спитав, чи знають вони когось з 6-Б класу так як хтось з цього класу забрав у його брата мобільний телефон і він хоче цю особу знайти. Вони відповіли, що з цього класу нікого не знають, але якщо цей хлопець захоче, може підійти до школи і вони покажуть, де знаходиться цей клас. Потім третій із цих хлопців сказав, щоб вони з ними пройшли в двір будинку, побалакати. Він зразу зрозумів, що ці хлопці хочуть у них забрати гроші чи якісь речі, але заперечувати не став так як цих хлопців було багато, вони були старші і він боявся, що якщо буду чинити опір, вони його побють. Вадим спитав, чи можна їм іди, але цей же хлопець сказав, що ні і що їм потрібно з ними побалакати. Коли вони зайшли в двір, третій хлопець спитав у ОСОБА_63 чи є у нього гроші, ОСОБА_63 відповів, що немає і цей хлопець повів ОСОБА_63 в підїзд будинку, а він зостався в дворі. Другий хлопець запитав чи є в нього мобільний телефон та гроші, він відповів, що грошей немає ( хоча з собою були гроші в сумі 22 грн.) і сказав, що є мобільний телефон, але він старий і показав йому телефон «Нокіа», але хлопець сказав, що телефон старий і сказав, щоб він його заховав. Потім цей хлопець також зайшов в підїзд і коли через деякий час вийшов і в руках він тримав мобільний телефон, який належить ОСОБА_63. Хлопець грався телефоном і підійшов до нього і інших хлопців та разом вони підійшли до бесідки, до них підійшов і ОСОБА_63. Потім третій хлопець попросив показати, що в нього є в кишенях, він не хотів цього робити, але робив так як боявся цього хлопця. Він виймав все, що в нього було в кишенях, але гроші не показав. При цьому він дістав ключ від дверей квартири і цей хлопець спитав де він живе, а також сказав, що він зараз дома не живе і щоб він запросив його на чай, але він відповів, що вдома батьки і його запросити не може. Під час цього поряд з ним знаходився другий та третій хлопці, а біля ОСОБА_63 - перший і четвертий. Третій із цих хлопців запропонував піти йому і ОСОБА_63 знову в підїзд. Коли вони туди йшли, він нахилився, щоб завязати шнурок, а заодно непомітно дістав з кишені гроші та хотів їх сховати, але другий хлопець це помітив і з третім підійшли до нього та другий забрав з руки гроші, які поклав собі у кишеню. Потім їх повели до підїзду і спитали ще раз чи є гроші і запропонували віддати все, що мають або будуть роздягати до трусів, але він відповів, що грошей більше немає. Його і ОСОБА_63 завели в підїзд і третій хлопець заставив його вивертати кишені, а також зняти взуття і подивився чи немає в шкарпетках грошей. Цей же хлопець заставив ОСОБА_63 вивертати кишені, а потім побачив у нього на шиї срібний ланцюжок з хрестиком і сказав, щоб ОСОБА_63 зняв їх. Вадим просив не забирати ці речі, або повернути хоча б хрестик, але хлопець його не слухав і поклав ці речі собі до кишені. Під час цього з ними знаходився і другий хлопець, а два інших були на вулиці. Потім ці хлопці стали виходити з підїзду і ОСОБА_63 спитав, де його мобільний телефон, на що один із хлопців відповів, що телефон у тих хлопців, які залишилися на вулиці, але коли вони вийшли з підїзду, там вже нікого не було. Крім цього ОСОБА_63 йому сказав, що у нього крім мобільного телефону та ланцюжка з хрестиком, третій хлопець забрав гроші в сумі 30 грн. А також ОСОБА_63 розказав, що коли вони були в бесідці, ОСОБА_63 спитав у тих хлопців, чи будуть вони їх бити, на що четвертий із хлопців відповів, що вони не бють, вони стріляють. Він особисто цього не чув і ні у кого із цих хлопців пістолету не бачив. Він з самого початку, як тільки ці хлопці до них підійшли, зрозумів, що вони хочуть у них забрати гроші чи інші цінні речі, але не чинив їм опір так як боявся їх, вони вели себе досить агресивно, були старші та їх було більше і він знав, що вони разі опору могли побити. Гроші, які забрали, в сумі 22 грн. належать йому особисто їх подарували на свята.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_64, яка пояснила, 03.02.2009 року вона була та ще одна жінка були запрошенні працівниками міліції в якості понятих. В їх присутності в приміщенні службового кабінету Соснівського РВ м. Черкаси хлопець, який представився ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_13 добровільно видав працівникам міліції мобільний телефон марки „Сіменс М-65 сірого кольору, в протокол був занесений серійний номер телефону та потім ОСОБА_5 видав ланцюжок білого кольору. Як пояснив ОСОБА_6 та ОСОБА_5 даний телефон та ланцюжок вони відібрали у хлопця по вул. Ільїна в м. Черкаси. Потім був складений протокол де вона розписалась.

Показами на досудовому слідстві потерпілого ОСОБА_65, який пояснив, що 01.02.2009 року близько 13 год. 30 хв. він разом з своїм другом ОСОБА_35 проходили біля автосалону, розташованому в буд.2 по вул. Смілянській в м. Черкаси. ОСОБА_55 їх ззаду хтось окликнув і до них підійшли двоє хлопців, яких він бачив вперше, вони стали з ними спілкуватися і вони запитали, чи є у них гроші, вони відповіли, що грошей немає. В цей час через проїзну частину вул. Смілянської до них підійшли ще два хлопця, як було ясно знайомі перших двох. Вони стали колом кругом нас і один із них, той що самий менший зростом, заліз рукою до нього в кишеню джинсів і дістав звідти його мобільний телефон «ОСОБА_11 W380 І», коли він став заперечувати проти його дій, хлопець пригрозив, щоб він не чинив опір і так як хлопців було більше, вони були старші і вели себе досить агресивно, він зрозумів, що якщо буде чинити опір, вони його побють. Потім цей же хлопець сказав, що у його брата викрали такий самий мобільний телефон як у нього і він зараз перевірить, чи це не той самий телефон. Він сказав, що це його телефон і вимагав його повернути, хоча розумів, що хлопець це каже тільки для того, щоб забрати телефон собі. Цей хлопець став з його телефоном в руках, відходити в бік, а потім поклав телефон собі в кишеню і сказав, щоб вони відійшли в сторону. Ці хлопці через арку провели їх в двір будинку 2 по вул. Смілянській в м. Черкаси і зразу ж зліва від входу в арку зупинили їх і уже інший хлопець, той що з них був самий високий почав вимагати, щоб Crop віддав йому мобільний телефон, але Crop сказав, що не дасть і тоді цей хлопець пригрозив Сгору, що побє його, при цьому під час цієї розмови двоє із цих хлопців, той що забрав у мене телефон і другий, що був на вигляд самий старший, стали від них відходити. В цей час з арки вийшов якийсь сторонній чоловік і Crop звернувся до нього за допомогою, сказавши, що у них хочуть забрати мобільні телефону і коли цей чоловік став до них підходити, всі ті хлопці побігли через двір в напрямку вул. Хрещатик, при цьому його мобільний телефон вони забрали з собою. Він з самого початку, як тільки ці хлопці до них підійшли, зрозумів, що вони хочуть у них забрати гроші чи інші цінні речі, але не чинив їм опір так як боявся їх, вони вели себе досить агресивно, були старші за нього, їх було більше і він знав, що вони в разі опору могли б його побити. Мобільний телефон «ОСОБА_11 \V380 І», купили батьки 08.01.2009 року в магазині «Кооператор» за 1150 грн. Крім самого мобільного телефону до нього в комплект входили: навушники, ЮСБі- тттнур та зарядний пристрій. Хлопців, що забрали в нього мобільний телефон, він зможе впізнати: перший хлопець: вік приблизно 14 років, невисокого зросту, близько 150 см, худорлявий, над бровою у нього був шрам, був одягнутий в куртку чорного кольору, спортивні брюки чорного кольору, спортивну шапку чорного кольору, саме цей хлопець забрав у мене особисто мобільний телефон, другий хлопець: вік приблизно 15 років, середнього зросту, близько 160 см, середньої статури, був одягнутий в куртку чорного кольору «Адідас», спортивні брюки чорного кольору, спортивну шапку чорного кольору, на губі у нього був герпес, цей хлопець до мене підійшов разом з першим, третій хлопець: вік приблизно 15-16 років, високого зросту, близько 170 см, середньої статури, обличчя в прищах, був одягнутий в куртку чорного кольору, спортивні брюки чорного кольору, спортивну шапку чорного кольору, цех хлопець погрожував ОСОБА_35 і особисто вимагав передачу його мобільного телефону, четвертий хлопець: вік приблизно 16-17 років, на вигляд самий старший, середнього зросту, близько 165 см, середньої статури, був одягнутий в куртку чорного кольору, брюки чорного кольору. Всих цих хлопців він зможе впізнати.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_35, який пояснив, що 01.02.2009 року близько 13 год. 30 хв. він разом з своїм другом ОСОБА_15 проходили біля автосалону, розташованому в буд.2 по вул. Смілянській в м. Черкаси. ОСОБА_55 їх ззаду хтось окликнув і до них підійшли двоє хлопців, яких я бачив вперше, вони стали з нами спілкуватися і вони у нас запитали, чи є у них гроші, вони відповіли, що грошей немає. В цей час через проїзну частину вул. Смілянської до нтх підійшли ще два хлопця, як було ясно знайомі перших двох. Вони стали колом кругом них і один із них, той що самий менший зростом, заліз рукою до кишені джинсів ОСОБА_15 і дістав звідти мобільний телефон «ОСОБА_11 \V380 І», коли ОСОБА_15 став заперечувати проти його дій, він пригрозив, щоб вони не чинили опір і так як хлопців було більше, вони були старші і вели себе досить агресивно, він зрозумів, що якщо буде чинити опірт вони його побють. Потім цей же хлопець сказав, що у його брата вкрали такий самий мобільний телефон як у ОСОБА_15 і він зараз перевірить, чи це не той самий телефон. ОСОБА_43 сказав, що це його телефон і вимагав його повернути. Цей хлопець став з телефоном в руках, відходити в бік, а потім поклав телефон собі в кишеню і сказав, щоб вони відійшли в сторону. Ці хлопці через арку провели їх в двір будинку 2 по вул. Смілянській в м. Черкаси і зразу ж зліва від входу в арку зупинили і уже інший хлопець, той що з них був самий високий почав вимагати у нього мобільний телефон, але він сказав, що не віддасть і тоді цей хлопець пригрозив йому, що побє, при цьому під час цієї розмови двоє із цих хлопців, той що забрав у ОСОБА_15 телефон і другий, що був на вигляд самий старший, стали від них відходити. В цей час з арки вийшов якийсь сторонній чоловік і він звернувся до нього за допомогою, сказавши, що у них хочуть забрати мобільні телефону і коли цей чоловік став до підходити, всі ті хлопці побігли через двір в напрямку вул. Хрещатик, при цьому мобільний телефон ОСОБА_15 вони забрали з собою. Він з самого початку, як тільки ці хлопці до них підійшли, зрозумів, що вони хочуть забрати гроші чи інші цінні речі, але не чинив їм опір так як боявся їх, вони вели себе досить агресивно, були старші, їх було більше і він знав, що вони, що в разі опору вони могли побити. Хлопців, що забрали в ОСОБА_15 мобільний телефон, він зможе впізнати: перший хлопець: вік приблизно 14 років, невисокого зросту, близько 150 см, худорлявий, над бровою у нього був шрам, був одягнутий в куртку чорного кольору, спортивні брюки чорного кольору, спортивну шапку чорного кольору, саме цей хлопець забрав у мене особисто мобільний телефон, другий хлопець: вік приблизно 15 років, середнього зросту, близько 160 см, середньої статури, був одягнутий в куртку чорного кольору «Адідас», спортивні брюки чорного кольору, спортивну шапку чорного кольору, на губі у нього був герпес, цей хлопець до мене підійшов разом з першим, третій хлопець: вік приблизно 15-16 років, високого зросту, близько 170 см, середньої статури, обличчя в прищах, був одягнутий в куртку чорного кольору, спортивні брюки чорного кольору, спортивну шапку чорного кольору, цех хлопець погрожував ОСОБА_35 і особисто вимагав передачу його мобільного телефону, четвертий хлопець: вік приблизно 16-17 років, на вигляд самий старший, середнього зросту, близько 165 см, середньої статури, був одягнутий в куртку чорного кольору, брюки чорного кольору.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_62, який пояснив, що він працює в магазині „Кооператор у відділі продажу мобільних телефонів. 01.02.2009 року до них у відділ зайшли чотири хлопці віком 14-15 років, один з них підійшов до нього та запропонував придбати в нього мобільний телефон марки „ОСОБА_11 W 380і, документи та телефон та документи особи він не запитував, так як телефон продавав на запчастини. Телефон він оцінив за 370 грн., ціна хлопця задовільнила і він віддав гроші. Телефон на запчастини не пустив, а виставив на продаж, при цьому зробив відмітку в журналі обліку та продажу б/у мобільних телефонів. На наступний день даний телефон був проданий, його продала його співробітниця. Хлопець, що приніс телефон не говорив звідки у нього мобільний телефон, а він і не запитував. Зазвичай якщо на телефон не має докуменів, вони купують його на запчпстини. Хлопця, що приносив мобільний телефон впізнати не може.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_66,яка пояснила, що вона працює в магазині „Кооператор у відділі продажу мобільних телефонів. 02.02.2009 року вона була на роботі, у відділ завітала дівчина, яка на вітрині вибрала мобільний телефон марки „ОСОБА_11 W 380і, який був оцінений в 600 грн. Розрахувавшись дівчина придбала даний телефон, про що вона зробила відмутку в журналі. Телефон, що придбала дівчина прийняв її колега ОСОБА_62 за 370 грн.Хто приніс даний телефон вона не бачила та впізнати не може.

Показами на досудовому слідстві потерпілого ОСОБА_21, який пояснив, що 01.02.2009 року близько 19 год. 30 хв. він з ОСОБА_42 перебували в приміщенні «Укртелекому», що поблизу парку «Хіміків». Під час цього туди зайшли ОСОБА_20, Зел енський ОСОБА_6 та ОСОБА_41 Вони повідомили, що по ним стріляють та женуться за ними, тому зайшли сюди, оскільки їх чекають на вулиці. ОСОБА_55 за ними в приміщення зайшов ОСОБА_4, який помітивши ОСОБА_42 сказав йому, що потрібно поговорити та вийти на вулицю. Хто ще з ним заходив туди, він вже точно не памятає - або ОСОБА_33 або ОСОБА_6. Коли вони всі вийшли на вулицю за ОСОБА_42 та ОСОБА_4, то ОСОБА_6 з ОСОБА_33 відразу відвели в сторону ОСОБА_41. Що з ним було далі він не знає. ОСОБА_4 про щось спочатку спілкувався з ОСОБА_42, як він зрозумів, то вони були знайомі. Під час цього ОСОБА_5 відвів його у сторону від всіх. Під час розмови він почав погрожувати побиттям та вимагати його телефон. Точного змісту цих розмов він вже не памятає. Взагалі, він дістав спочатку свій гаманець та дав йому, однак він повернув його, оскільки він був порожній і в цей момент він помітив, що він тримає в руці телефон «Соні-Еріксон

61Оі», тому вихопив його у нього з руки. Він почав просити, що б він повернув телефон та йшов до інших хлопців. В цей час він помітив, що в цей час ОСОБА_4 тримає у руці пістолет та погрожуючи використати його, вимагав телефони у ОСОБА_20 та ОСОБА_19. Він дуже злякався та помітив неподалік ОСОБА_8, він у всьому цьому участі не приймав та просто стояв неподалік. Точно вже вказати не може, хто саме підійшов до нього, однак ОСОБА_8, після того, як ОСОБА_5 забрав телефони у ОСОБА_20 та ОСОБА_19 підійшов до нього та вказав йому повернути наші телефони, оскільки він їх знає, однак ОСОБА_5 відмовився це зробити. При цьому ОСОБА_6 з ОСОБА_33 так і не повертались до них та що вони робили з ОСОБА_41 і про що спілкувались він не знає. Вони звернулись до знайомого його батька, що проживає поруч та розповіли йому про те, що трапилось, а він в свою чергу зателефонував його батьку. Згодом підійшов батько та вони всі пішли шукати цих хлопців і зустріли їх поблизу магазину «Спар». Він показав на тих хлопців батькові, і він разом із ОСОБА_67 підійшли до них та затримали. В одного знайши пістолет та його телефон а в іншого були телефони ОСОБА_20 та ОСОБА_19. Відразу після цього вони викликали міліцію та стали чекати на їхній приїзд. Йому фізичного насильства ніхто з нападавши не спричинив а лише погрожували його застосуванням.

Показами на досудовому слідстві потерпілого ОСОБА_20, який пояснив, що 01.02.2009 року близько 19-20 год., він разом із своїми знайомими ОСОБА_41 та ОСОБА_19 пішли до магазину «Наш Край», що на розі вул.Чіковані - Р.ОСОБА_17 в м.Черкаси. Вони зайшли до магазину, придбали собі чіпсів та вийшли на вулицю. В магазині він помітив чотирьох хлопців, двох з яких він раніше бачив на районі, один з них був ОСОБА_6, вони також щось купляли. Коли вони вийшли з магазину і направилися в сторону парку «Хіміків», то вказані хлопці підійшли до них та почали просити щоб вони пішли з ними поговорити, однак вони відмовилися з ними говорити та пішли в іншу сторону. Поблизу парку їх наздогнали четверо вказаних хлопців, двоє з них, це були ОСОБА_6 та інший хлопець з короткою зачіскою, відвели ОСОБА_41 вбік та стали з ним розмовляти а двоє інших почали вимагати у них гроші. Вони говорили що якщо знайдуть у них гроші то будуть вимагати ще більше, вони сказали що не мають коштів, та розвернулися і почали йти в сторону «УкрТелекому», при цьому позвали із собою ОСОБА_41. Відразу після цього я почув три хлопки та відчув три поштовхи в спину, він розвернувся та помітив, що один із них тримає в руках пістолет та стріляє в нашу сторону. Вони почали тікати та побігли до «УкрТелекому», де він помітив двох знайомих: ОСОБА_68 та ОСОБА_42, яким вони розповіли про те, що трапилося з нами і запитали в них що робити. В цей час до приміщення «УкрТелекому» зайшов невідомий хлопець близько 170 см. одягнений він був в чорну куртку та чорну трикотажну шапку з червоними полосами та сказав щоб вони вийшли на вулицю, а то буде гірше, при цьому намікаючи на пістолет. Коли вони були в приміщенні «УкрТелекому» то він помітив ОСОБА_33, який зайшов туди ненадовго та відразу вийшов. Через деякий час вони вийшли з приміщення «УкрТелекому» та стали розмовляти з хлопцями, які були налаштовані по відношенню до них дуже вороже. Коли вони вийшли то ОСОБА_6 та ОСОБА_33 відразу забрали ОСОБА_41 та відвели його в сторону щоб порозмовляти з ним, а вони втрьох: він, ОСОБА_19 та ОСОБА_21 залишилися з хлопцями. ОСОБА_42 перед цим відвів в сторону та відпустив хлопець який погрожував їм пістолетом. Невідомий раніше хлопець відвів ОСОБА_21 вбік та повернувся приблизно через 2 хв. і в руках тримав телефон «Соні Еріксон» 610 і, який належав ОСОБА_21, він в цей час тримав в руках свій мобільний телефон марки «Соні Еріксон» Ъ 550і, який він придбав в травні 2007 року за кошти в сумі 840 грн., і той хлопець проходячи поруч вирвав у нього його з рук. Він сказав йому щоб повернув телефон, однак той відмовився та сказав, що йому він потрібний більше. Після цього той хлопець підійшов до ОСОБА_19 та почав погрожувати йому фізичною розправою, а саме казав що побє його

і погрожував пістолетом, якщо той не віддасть йому свій мобільний телефон. ОСОБА_19 дістав з кишені телефон марки «Соні Еріксон» К 510 і, та передав його невідомому хлопцеві. Може сказати, що в це час коли той хлопець забирав у них телефони, інші двоє серед яких був той що погрожував пістолетом та ОСОБА_42, якого він знає по школі, стояли осторонь та слідкували щоб вони не потікали. Йому фізичного насильства ніхто з нападавши не спричинив, а лише погрожували його застосуванням, коли стріляли то влучили в праве плече, однак жодних синців та болі не було, тому за допомогою до лікарні він не звертався. Після того як у них забрали мобільні телефони, невідомі хлопці розвернулися та пішли в невідомому напрямку. А вони пішли до знайомого ОСОБА_21 - ОСОБА_67, якому сказали що на них напали та забрали телефони. Через декілька хвилин прийшов батько ОСОБА_21 - ОСОБА_69, яким вони пояснили ситуацію яка склалася та пішли шукати злочинців. Коли проходили повз магазин «Спар», помітили двох із них та показали чоловікам, які відразу підійшли до них та затримали. При них був пістолет яким їм погрожували та три телефони, які вони у них забрали, після чого вони викликали працівників міліції.

Показами на досудовому слідстві потерпілого ОСОБА_70, який пояснив наступне, що 01.02.2009 року близько 19 год. 30 хв. поблизу парку «Хіміків» він гуляв з ОСОБА_20 та ОСОБА_41. Під час цього до них підійшли ОСОБА_39, ОСОБА_6, ОСОБА_4 та ОСОБА_8. ОСОБА_39 відразу з ОСОБА_6 відізвали ОСОБА_41 в сторону і стали про щось з ним балакати. А він залишився з іншими на місці. Під час цього ОСОБА_4 з ОСОБА_5 почали запитувати у нас, чи є гроші. Вони відповіли їм, що у них нічого не має. ОСОБА_71 дістав пістолет, яким пригрозив їм. Однак вони, позвавши ОСОБА_41 втекли від них в бік «Укртелекому». Під час цього він почув три хлопки, схожі на постріли, і відчув три поштовхи в спину, і один трохи зачепив голову, від чого я відчув фізичного болю. Тілесних ушкоджень він при цьому не отримав. Стріляв у нього ОСОБА_4 та направив сам пістолет в його сторону. Вони всі забігли в приміщення «Укртелекому». ОСОБА_55 він побачив свого знайомого ОСОБА_42 та ОСОБА_21. Вони сказали їм про те, що відбувається. ОСОБА_55 за ними в приміщення зайшов ОСОБА_4, який помітивши ОСОБА_42 сказав йому, що потрібно поговорити та вийти на вулицю. Хто ще з ним заходив туди, він вже точно не памятає. Коли вони всі вийшли на вулицю, то ОСОБА_6 з ОСОБА_39 відразу відвели в сторону ОСОБА_41. Що з ним було далі він не знає. ОСОБА_4 про щось спочатку спілкувався з ОСОБА_42, як він зрозумів, то вони були знайомі. Під час цього, оскільки постріли були не надто сильними, коли він тікав. Після цього він з ОСОБА_20 віддали ОСОБА_5 свої телефони. Після чого ОСОБА_8 сказав їм, що спробує щось зробити та повернути телефони, для чого сказав ОСОБА_5, що б він повернув наші телефони, оскільки вони його знайомі, однак він відмовив йому та вони пішли від нас після цього. А вони після цього звернулись до знайомого ОСОБА_21 - ОСОБА_67, якому повідомили про те, що трапилось. ОСОБА_55 ще згодом підійшов його батько та вони всі пішли шукати цих хлопців і зустріли їх біля магазину поблизу магазину «Спар». ОСОБА_5 відвів у сторону ОСОБА_21 та коли повернувся, то тримав у руці його мобільний телефон «Соні-еріксон 610». Де в цей час знаходився ОСОБА_8, він точно вказати не може, оскільки не памятає. Коли підійшов ОСОБА_5, то ОСОБА_4 почав погрожувати їм пістолетом, для того, що б вони віддали йому свої телефони (він та ОСОБА_20). Вони спочатку відмовлялись, однак коли ОСОБА_5 також почав погрожувати, що побє їх та вони все одно заберуть наші телефони, то вони зрозуміли що їм нікуди діватись. ОСОБА_55 він не хотів, щоб по йому стріляли з пістолету.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_41, який пояснив,

01.02.2009року близько 19 год. 30 хв. поблизу парку «Хіміків» він гуляв з ОСОБА_20 та ОСОБА_19. Під час цього до них підійшли ОСОБА_39, ОСОБА_6, ОСОБА_4 та ОСОБА_8. ОСОБА_39 відразу з ОСОБА_6 відізвали його в сторону і ОСОБА_6 почав говорити, що він неправильно поступив, оскільки відбив його колишню дівчину. ОСОБА_39 відразу включився в розмову та почав розясняти що так не роблять. Під час цього інші хлопці стояли в стороні та він за ними не дивився. Коли він почув, що ОСОБА_20 кричить, що б він біг за ними, то він обернувся і побачив у ОСОБА_4 в руках пістолет. Після чого вони всі побігли до «Укртелекому», що там знаходиться поряд. По дорозі він почув три гучні хлопки, схожі на постріли. Коли вони забігли до приміщення «Укртелекому», то зустріли там ОСОБА_42 та ОСОБА_21, яким розповіли швидко, що відбувається та запитали що їм робити. Під час цього всередину зайшов ОСОБА_6 та сказав йомк, що б він йшов за ним, однак він відмовився. Тоді зайшов ОСОБА_4, який, як він зрозумів, знає ОСОБА_42, якому сказав вийти з ним на вулицю. Тому вони всі вийшли на вулицю. Точно вже вказати не може, хто до нього першим підходив, адже коли вони вийшли, то відбувалась суматоха. ОСОБА_39 та ОСОБА_6 сказали йому йти за ними, що б продовжити розмову. ОСОБА_37 додав, що ОСОБА_4 продовжував тримати в руці пістолет. Коли він пішов разом з хлопцями, то вони відвели його до школи №2. ОСОБА_23 почав щось говорити, про те, що він неправильно себе поступив і тому подібне з приводу конфлікту з його дівчиною. Під час цього він наніс йому удар по тулубу та рукою по обличчю. Він вже точно не памятає скільки було ударів та куди саме. Після цього до нього підійшов ОСОБА_39 та вдарив в голову, сказавши, що б він так більше не робив та йшов геть звідси. Що відбувалось з іншими хлопцями під час всього цього, він вказати не може, оскільки не дивився за ними. ОСОБА_39 та ОСОБА_23 кудись пішли від нього а він пішов до свого знайомого ОСОБА_72. Під час всього цього у нього ніхто нічого не забирав та не намагався цього робити.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_73, який пояснив, що 01.02.2009 року близько 20.00 год. він знаходився вдома, до нього зателефонував його знайомий ОСОБА_67 та повідомив, що до нього прийшов його син і розповів, що його пограбували невідомі хлопці забравши мобільний телефон. Він відразу прийшов до „УКРтелекому, що по вул. Р.Люксембург в м. Черкаси. ОСОБА_55 на нього чекали його син та його друзі Сергітий, ОСОБА_19. Син пояснив, що у нього забрали та його ррузів забрали мобільні телефони та пішли в напрямку ЗОНІ № 2. Вони всі разом пішли шукати цих хлопців. Коли проходили повз магазину „Спар що по вул. Чіковані, його син вказав на двох хлопців, які забрали у них телефони. Він разом з ОСОБА_67 підійшли до цих хлопців та взяли їх за руки, щоб ті не втекли, запитали де телефони та пістолет. Спочатку хлопці сказали, що нічого не брали, але вони наказали хлопцям, щоб вони показали кишені і хлопці з кишень почали діставити. Один хлопець,що нижчого зросту в темній шапці та темній курточці віддав телефон, а інший хлопець викинув телефони під дерево. У хлопця був телефон його сина та пістолет темного кольору, який потім добровільно віддав йому. Після цього вони викликали працівників міліції та чекали їх приїзду.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_33, який пояснив, що 01.02.2009 року близько 19:30 він разом з дівчатами та хлопцями - ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_8 перебували біля магазину «Наш Край». Під час цього вони зустріли ОСОБА_19, ОСОБА_41 та ОСОБА_20. Помітивши їх, ОСОБА_6, що був біля нього почав розповідати, що ОСОБА_41 раніше відбив у нього дівчину та ще ніби з кимось побив його за це. Точного змісту розмови не памятає. Коли вони всі підійшли до цих хлопців, то ОСОБА_6 попросив відійти ОСОБА_41 в сторону, що б поговорити та він з ними також відійшов трохи від компанії. Коли вони стояли втрьох дещо в стороні від інших, то почали розмовляти з ним з проводу того як він поступив із ОСОБА_6. Під час цього хтось із хлопців, яких вони зустріли, крикнув щось на зразок «біжим», чи щось подібне (точно хто не памятає) та вони втрьох побігли в бік «Укртелекому». ОСОБА_41 також побіг за ними, так і не закінчивши з нами розмову, що нас обурило, внаслідок чого вони вирішили піти саме за ним. Тобто хто і що робив із хлопців їхньої компанії, коли він з ОСОБА_6 розмовляли з ОСОБА_41, він вказати не може. Про пістолет нічого вказати не може, так як просто не памятає всіх обставин. Вже під час слідства він точно дізнався, що тоді ОСОБА_4 використовував пневматичний пістолет. Ті четверо хлопців забігли в приміщення «Укртелекому», що знаходився неподалік. Він з ОСОБА_6 йшли за ними прискореним кроком. Всередину «Укртелекому» зайшов ОСОБА_4 та вийшов вже разом із всіма хлопцями, а також ще з ОСОБА_42 і Бояршевим Славіком. Чи заходили туди він або ОСОБА_6, він точно не памятає, памятає, що вони хотіли закінчити з ОСОБА_41 розпочату розмову та вже коли він вийшов, то знову відвели його в сторону. ОСОБА_55 коли вони відійшли на територію школи №2, то ОСОБА_6 знову розпочав зясовувати відносини із ОСОБА_41, під час чого наніс йому один удар по голові в область потилиці, ногою по нижній частині ноги та один удар в грудну клітину. Під час цього він підійшов до ОСОБА_41 і вказав, що він був дуже сміливим, коли з другом били ОСОБА_6 і такі питання вирішуються один на один, після чого один раз вдарив його кулаком по голові, після чого ми з ОСОБА_6 розвернулись та пішли до дівчат. При цьому ми не бачили, що робили інші хлопці. Хочу зауважити що участі у заволодінні їхніх речей він не приймав та не мав такого наміру. Він з ОСОБА_6 були лише із ОСОБА_41 через вищевказані причини. На досудовому слідстві він дізнався про дії інших хлопців, однак вони їх не попереджали хто і що буде робити та що вони хотіли забрати чиїсь речі. ОСОБА_37 хоче зауважити, що тоді відбувалась «суматоха», тому точно вказати чи підходив до них ще хтось, хто куди йшов по хронології він також точно вказати не може через те, що вже не памятає

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_74, яка пояснила, що 01.02.2009 року близько 19 год. вона разом з своїми знайомими ОСОБА_38, ОСОБА_6, ОСОБА_42 ( як прізвище не знає), ОСОБА_5, ОСОБА_39, ОСОБА_50, гуляли і знаходилися біля магазину «Наш Край», що по вул. Р.Люксембург в м. Черкаси, ОСОБА_39 побачив якогось свого знайомого, якого, як він повідомив, звати ОСОБА_41 і, разом з ОСОБА_6 підійшов до нього. Вони стали про щось розмовляти, а вона з ОСОБА_50 зайшли в приміщення «Укртелекому», що напроти 3-ї міської лікарні, що по вул. Р. Люксембург м. Черкаси, щоб погрітися. В цьому приміщенні вони знаходилися близько 30 хв. Коли вони вийшли з приміщення «Укртелекому», всі хлопці ОСОБА_38, ОСОБА_6, ОСОБА_42, ОСОБА_37, та ОСОБА_39 стояли біля приміщення «Укртелекому», поряд з ними вона нікого не бачила, ОСОБА_41 також поряд не було. Вони покликали ОСОБА_39, та разом з ним пішли в магазин «Наш край», а потім розійшлися по- домам. На питання: Коли Ви знаходилися в приміщенні «Укртлекому», чи заходили туди сторонні хлопці чи хтось із Ваших знайомих? відповіла, що ніхто не заходив, принаймні вона не бачила. На питання: „Коли Ви знаходилися в приміщенні «Укртлекому», чи на вулиці, чули Ви звуки, схожі на звуки пострілів? відповіла, що не чула.На питання: „Коли Ви знаходилися поряд з Вашими знайомими чи в приміщенні «Укртлекому», чи не бачили Ви, щоб між Вашими знайомими та якимись сторонніми хлопцями виник конфлікт чи бійка? відповіла, що не бачила.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_50, яка пояснила, що 01.02.2009 року близько 19 год. 30 хв. вона разом з своїми знайомими: ОСОБА_6, ОСОБА_42, ОСОБА_38 (прізвища не знає), ОСОБА_48, ОСОБА_39 та ОСОБА_52 гуляли і знаходилися біля магазину «Наш Край», що по вул. Р.Люксембург в м. Черкаси, хлопці, які були з ними, побачили якихось хлопців, як вона зрозуміла їх знайомих, і підішли до них. Вони стали про щось розмовляти, а вона з ОСОБА_52 зайшли в приміщення «Укртелекому», що напроти 3-ї міської лікарні, що по вул. Р. Люксембург в м. Черкаси, щоб погрітися. В цьому приміщенні вони знаходилися близько 20 хв. Коли вийшли з приміщення «Укртелекому», всі хлопці ОСОБА_38, ОСОБА_6, ОСОБА_42, ОСОБА_48, та ОСОБА_39 стояли біля приміщення «Укртелекому», поряд з ними вона нікого не бачила. Вони всі разом пішли на зупинку автобусу і я з ОСОБА_52 сіли в маршрутне таксі №9 та поїхали додому, а хлопці залишилися. На питання: „Коли Ви знаходилися в приміщенні «Укртлекому», чи заходили туди сторонні хлопці чи хтось із Ваших знайомих? відповіла, ніхто не заходив, принаймні вона не бачила.На питання:Коли Ви знаходилися в приміщенні «Укртлекому», чи на вулиці, чули Ви звуки, схожі на звуки пострілів? відповіла, що не чула, в приміщенні «Укртелекому» ми з ОСОБА_52 слухали в навушниках музику і тому нічого не чули. На питання: „Коли Ви знаходилися поряд з Вашими знайомими чи в приміщенні «Укртлекому», чи не бачили Ви, щоб між Вашими знайомими та якимись сторонніми хлопцями виник конфлікт чи бійка? відповіла, що не бачила.

Показами на досудовому слідстві потерпілого ОСОБА_75, який пояснив, що Навчається у 8-В класі ЗОШ №22. У нього є товариш на ім.»я ОСОБА_76, з яким підтримує дружні відносини. Так як з ним товаришує тривалий час, то також знайомий з його старшим рідним братом на ім.»я ОСОБА_5, 1993р.н., з яким також підтримує дружні відносини. Так як спочатку грудня 2009 року в школі оголосили карантин у зв»язку з грипом, вони всі знаходились вдома на канікулах.

04.12.2009року близько 19.00 годин він разом із своїм знайомим на ім.»я ОСОБА_45 гуляли в районі школи №20, де неподалік проживає його бабуся. Проходячи поблизу будинку №8 по вул. Пилипенка в м. Черкаси, вони зустріли своїх знайомих ОСОБА_5, ОСОБА_33 та ОСОБА_44, які гуляли біля вказаного будинку. В ході їхнього спілкування ОСОБА_5 запропонував зайти до під»їзду будинку, де він проживає, що б погрітись та пограти в карти. Вони всі згодились та зайшли до під»їзду. По дорозі він слухав свій МП-3 плеєр, який купив на свій день народження за гроші, які подарували його бабуся та батьки. Так як ліфт не працював, то вони вийшли пішки на 9 поверх, де сіли на площадці на лавку та грали в карти. В ході гри ОСОБА_5 попрохав його МП-3 плеєр, що б послухати музику, на що він надав йому свій МП-3 плеєр. Закінчивши партію в карти, вони ще грали, а ОСОБА_33 попрохав у нього його мобільний телефон ОСОБА_27 7500, що б послухати музику, яка у нього була записана на телефоні та на флеш-картці, на що він погодився та надав на ОСОБА_33 свій мобільний телефон. Включивши музику ОСОБА_33 слухав мелодії, які були записані в телефоні, а ОСОБА_5 в цей час також слухав музику в наушниках по МП-3 плеєру. Через деякий час ОСОБА_33 сказав, що хоче в туалет та сказав, що вийде на дах будинку, після чого по сходах піднявся на дах будинку. Через хвилину ОСОБА_5 сказав, що хоче вийти на дах до ОСОБА_33 та з його МП-3 плеєром вийшов на дах будинку, а вони залишились грати з хлопцями в карти. Приблизно через 10хв. до них повернувся ОСОБА_5, який сказав, що ОСОБА_33 через дах пішов додому. Він запитав ОСОБА_5 де його речі, а саме його мобільний телефон ОСОБА_27 7500 та МП-3 плеєр. На що він повідомив, що всі речі забрав ОСОБА_33 та з ними пішов додому, сказавши що повернеться. Вони посиділи з хлопцями та ще трішки почекали, але ОСОБА_33 не повертався, після чого він вирішив з хлопцями піднятись на дах, що б подивитись чи не має там ОСОБА_33 з його речами. Вийшовши на дах вони нікого не виявили та вирішили вийти на вулицю, що б пошукати його по району. Оскільки у хлопців не було мобільних телефонів, він не міг набрати номер свого мобільного телефону, що б дізнатись куди подівся ОСОБА_33. Спустившись на вулицю, вони всі пішли до магазину АТБ, що по вул. Пастерівська в м. Черкаси шукати ОСОБА_33. По дорозі ОСОБА_5 сказав, що піде зустрічати матір з роботи та вони залишились самі, після чого походивши ще 15хв., вони вирішили йти всі додому. Повернувшись додому, він розповів матері та батькові, що у нього забрали мобільний телефон та набравши номер його телефону, з телефону батька, його телефон був відключений. На слідуючий день, вони вирішили самостійно знайти ОСОБА_33, що б забрати свій телефон та МП-3 плеєр. Але так його і не знайшли. Після чого вони написали заяву до міліції. Мобільний телефон ОСОБА_27 7500 належить йому, так як батьки його придбали для нього та подарували на його день народження 10.10.2009 року, придбавши його за 800грн. в магазині Кооператор у відділенні «Мобільний імідж». До вказаного мобільного телефон в наборі був тільки зарядний пристрій. Окремо він придбав до нього сім-картку за 30грн. оператора «Київстар», на рахунку грошей якої грошей не було. ОСОБА_37 до мобільного телефон він придбав за власні кошти флеш-карту на 2гб. вартістю 75грн. МП-3 плеєр Трансенд він придбав за власні кошти на свій день народження в 2009 році за гроші в сумі 120грн, бувшим у використанні, в комплекті до нього з наушниками.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_77, який пояснив, що 05.12.2009 року близько 10.00 годин він перебував у справах в районі вул. Р.Люксембург в м. Черкаси. В цей час неподалік бару «Івушки», що знаходиться на перехресті вул. Р.Люксембург-Чайковського в м. Черкаси, він зустрів наглядно знайомого ОСОБА_5, який проживає ІНФОРМАЦІЯ_14 (номера квартири не знає). В ході їхнього спілкування ОСОБА_5 запропонував йому придбати у нього мобільний телефон, який зі слів ОСОБА_5 належав йому. При цьому ОСОБА_5 дістав мобільний телефон «Нокіа 7500», чорного кольору. Подивившись вказаний телефон, він зацікавився ним, так як телефон був в доброму стані. Він вирішив його придбат для себе. Олександр назвав йому ціну в 300грн., на що він погодився та сказав, що зможе з ним відразу розрахуватись, так як мав при собі гроші. Віддавші гроші в сумі 300грн., він забрав телефон, а також він в ОСОБА_5 побачив МП-3 плеєр, який він попрохав у ОСОБА_5 взяти послухати. На що він погодився та надав йому МП-3 плеєр. Про те, що вказані речі були крадені, йому було невідомо, так як ОСОБА_5 при їхньому спілкуванні сказав, що вказаний мобільний телефон належить йому. В подальшому вказаним мобільним телефоном та МП-3 плеєром він став користуватись.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_33, який пояснив, що 04.12.2009 року близько 19.00 він разом із своїми знайомими ОСОБА_5 та ОСОБА_44 гуляли неподалік від місця проживання ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_15 та в цей час вони зустріли своїх знайомих ОСОБА_45 та ОСОБА_46, з якими разом вирішили зайти до будинку, де мешкає ОСОБА_5, що б погрітись та пограти в карти. Так, як в під»їзді будинку ліфт не працював, вони вийшли пішки на 9 поверх, де сіли на площадці на лавку та грали в карти. В ході їхнього спілкування ОСОБА_5 попрохав у ОСОБА_47 його МП-3 плеєр, що б послухати музику, на що ОСОБА_46 надав йому свій МП-3 плеєр. Закінчивши партію, хлопці ще грали, а він вирішив взяти у ОСОБА_46 його мобільний телефон ОСОБА_27 7500, що б послухати музику, на що ОСОБА_27 надав йому свій мобільний телефон. Включивши музику, він слухав мелодії, які у нього були записані в телефоні, та через деякий час він заходів в туалет та вирішив вийти на дах вказаного будинку. Залишивши у себе телефон ОСОБА_27 він сказав хлопцям, що вийде в туалет та зараз до них повернеться та вийшов на дах будинку. Через якусь хвилину за ним на дах вийшов ОСОБА_5, який все ще слухав музику на МП-3 плеєрі. В цей час до нього на його мобільний телефон зателефонувала мати, яка наказала йому йти додому. Після чого він вирішив до хлопців не повертатись, а так як ліфт у вказаному ліфті не працює, він вирішив спуститись дахом до іншого під»їзду та ліфтом спуститись на 1 поверх. Так, він підійшов до ОСОБА_5 та сказав йому, що б він передав мобільний телефон ОСОБА_27, так як йому необхідно були йти терміново додому. На що ОСОБА_5 погодився та він пішов дахом до іншого під»їзду, де ліфтом спустився вниз та направився додому. Через кілька днів він зустрів ОСОБА_5, від якого дізнався, що він не повернув мобільний телефон та МП-3 плеєр ОСОБА_27 та продав їх та з цього приводу його шукають працівники міліції. Чому він так зробив, йому невідомо, та куди він дів дані речі також вказати не зміг.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_45, який пояснив, що на даний час навчається в 6-В класі ЗОНІ №24 м. Черкаси. Так як, спочатку грудня 2009 року в школі оголосили карантин у звязку з грипом, то вони всі знаходились вдома на канікулах.

04.12.2009року близько 19.00 години він разом із своїм знайомим ОСОБА_46 гуляли в районі школи №20, де неподалік його місця проживання, проходячи біля будинку №8 по вул. Пилипенка в м. Черкаси, де він проживає, вони зустріли своїх знайомих ОСОБА_5, який проживає в цьому ж будинку, ОСОБА_33 та ОСОБА_44, які гуляли біля вказаного будинку. В ході їхнього спілкування ОСОБА_5 запропонував зайти до під»їзду будинку, де він проживає, що б погрітися та пограти в карти. Вони всі погодились та зайшли до під»їзду. По дорозі, його товариш ОСОБА_32 слухав свій МП-3 плеєр. Так як в під»їзді будинку ліфт не працював, вони вийшли пішки на 9 поверх, де сіли на площадці на лавку та грали в карти. В ході гри, ОСОБА_5 попрохав ОСОБА_32 МП-3 плеєр, що б послухати музику, на що ОСОБА_32 надав свій МП-3 плеєр. Закінчивши партію в карти, ОСОБА_33 попрохав у ОСОБА_32 його мобільний телефон ОСОБА_27 7500, що б послухати музику, яка у нього була записана на телефоні. На що ОСОБА_27 погодився та надав ОСОБА_33 свій мобільний телефон. Вони в цей час ще догравали в карти, а ОСОБА_33 слухав мелодії, які були записані в телефоні та ОСОБА_5 в цей час також слухав музику в наушниках по МП-3 плеєру. Через деякий час ОСОБА_33 сказав, що хоче в туалет та сказав, що вийде на дах будинку. Після чого на сходах піднявся на дах будинку. Через хвилину ОСОБА_5 також сказав, що хоче вийти на дах до ОСОБА_33 та з МП-3 плеєром вийшов на дах будинку, а вони залишались з хлопцями грати в карти. Приблизно через 10хв. до них повернувся ОСОБА_5, який сказав, що ОСОБА_33 через дах пішов додому. ОСОБА_32 запитав у нього, де його речі, а саме мобільний телефон ОСОБА_27 7500 та МП-3 плеєр, на що ОСОБА_5 повідомив, що всі речі забрав ОСОБА_33 та з ними пішов через дах додому, сказавши що повернеться. Вони ще трохи посиділи з хлопцями, чекаючи, що ОСОБА_33 повернеться, однак він не повернувся. Після чого вони з хлопцями вирішили піднятись на дах, що б подивитись чи немає там ОСОБА_33. Вийшовши на дах вони нікого не виявили та вирішили вийти на вулицю, що б пошукати його по району. Оскільки у них при собі не було мобільних телефонів, ОСОБА_27 не міг набрати номер свого мобільного телефону, що б дізнатись куди подівся ОСОБА_33. Спустившись на вулицю, вони всі пішли до магазину «АТБ», що по вул. Пастерівська, шукати ОСОБА_33. По дорозі ОСОБА_5 сказав, що піде зустрічати матір з роботи та вони залишились самі. Після чого, походивши ще 15хв., вони вирішили йти всі додому.

-Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_44, який пояснив, що з початку грудня 2009 року в школі оголосили карантин у звязку з грипом, то вони всі знаходились вдома на канікулах. 04.12.2009 року близько 19.00 він разом із своїм знайомим ОСОБА_5 та ОСОБА_33 гуляли неподалік місця проживання ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_16. ОСОБА_55 в цей час зустріли своїх знайомих ОСОБА_45 та ОСОБА_32, з якими разом вирішили зайти до будинку, де мешкає ОСОБА_5, що б погрітись та пограти в карти.Так,як в під»їзді будинку ліфт не працював, то вони вийшли пішки на 9 поверх, де сіли на площадці на лавку та грали в карти. В ході їхнього спілкування ОСОБА_5 попрохав ОСОБА_32 МП-3 плеєр, що б послухати музику, на що ОСОБА_32 надав свій МП-3 плеєр. Закінчивши партію, хлопці ще грали, а ОСОБА_33 попрохав у ОСОБА_32 його мобільний телефон ОСОБА_27 7500, що б послухати музику, на що ОСОБА_27 також надав ОСОБА_33 свій мобільний телефон. Включивши музику ОСОБА_33 слухав мелодії, які були записані в телефоні. Через деякий час ОСОБА_33 захотів в туалет та вирішив вийти на дах будинку. Залишивши в себе телефон ОСОБА_27 він їм сказав, що вийде в туалет та відразу повернеться та вийшов на дах будинку. Через якусь хвилину за ним на дах вийшов і ОСОБА_5, який все ще слухав музику на МП-3 плеєрі. Через декілька хвилин до них повернувся ОСОБА_5, який був сам, та на запитання ОСОБА_32 де його мобільний телефон та МП-3 плеєв, повідомив, що ОСОБА_33 забрав і мобільний телефон і МП-3 плеєр з собою, сказавши, що скоро прийде.. Вони ще трохи посиділи з хлопцями, чекаючи, що ОСОБА_33 повернеться, однак він не повернувся. Після чого вони з хлопцями вирішили піднятись на дах, що б подивитись чи немає там ОСОБА_33. Вийшовши на дах вони нікого не виявили та пішли на вулицю, що б пошукати його по району. Оскільки у них при собі не було мобільних телефонів, ОСОБА_32 не міг набрати номер свого мобільного телефону, що б дізнатись куди подівся ОСОБА_33. Спустившись на вулицю, вони всі пішли до магазину «АТБ», що по вул. Пастерівська, шукати ОСОБА_33. По дорозі ОСОБА_5 сказав, що піде зустрічати матір з роботи та вони залишились самі. Після чого, походивши ще 15хв., вони розійшлись по домівках.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_78, який пояснив, що 13.02.2010 року близько 19 год. він зустрівся разом із своїми товаришами ОСОБА_4 та ОСОБА_40 та вони разом направились до магазину «ОСОБА_73 кишеня», що по вул. Хіміків 74 в м. Черкаси з метою покататись на ковзанах. Прийшовши до вказаного магазину вони присіли за столик та почали вживати спиртні напої, а саме: по три пляшки пива, ємністю по 0,5л. кожна. Після цього вони попрямували до приміщення вищевказаного магазину та зайшли до торгової зали, після чого розійшлись там по рядам. Проходячи по рядам у мене раптово виник умисел викрасти що не будь з даного мазазину, а саме: він викрав наколінники волейбольні та вказану річ сховав під верхній одяг, а саме: під куртку. Коли він .підійшов до каси, то там знаходились ОСОБА_4 та ОСОБА_40. ОСОБА_55 пройшовши через касу, до них підійшов працівник охорони та сказав, що б вони показали, що у них в кишенях, після чого побачивши, що у нього під курткою сховані наколінники, він попрохав пройти до службового приміщення, на що вони згодились. В службовому приміщенні працівники охорони попросили викласти викрадені речі на стіл. Після чого він дістав з-під куртки викрадені ним наколінники для гри у волейбол на стіл. А також побачив, що ОСОБА_4 виклав упаковки рибки «Морський полосатик» на стіл 8 шт., упаковку рибки «Морський янтарна з перцем» 1 шт., спортивні запястки із фіксатором, а в цей час ОСОБА_40 виклав 3 баночки енергетичного напою «Ревво». Після чого працівники охорони викликали працівників міліції. Про те що інші хлопці вчинили крадіжку він дізнався в кімнаті охорони, ніякої домовленості між ними не було.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_79, який пояснив, що

13.02.2010року близько 19 год. він зустрівся разом із своїми товаришами ОСОБА_4 та ОСОБА_51 та вони разом направились до магазину «ОСОБА_73 кишеня», що по вул. Хіміків 74 в м. Черкаси з метою покататись на ковзанах. Прийшовши до вказаного магазину вони присіли за столик та почали вживати спиртні напої, а саме: по три пляшки пива, ємністю по 0,5л. кожна. Після цього вони попрямували до приміщення вищевказаного магазину та зайшли до торгової зали, після чого розійшлись там по рядам. Проходячи по рядам у мене раптово виник умисел викрасти що не будь з даного мазазину, а саме: він викрав три баночки енергетичного напою «Ревво», які заховав під вархній одяг (під куртку). Підійшовши до каси, то через декілька хвилин підійшли ОСОБА_4 та ОСОБА_51. ОСОБА_55 пройшовши через касу, до них підійшов працівник охорони та сказав, що б вони показали, що у них в кишенях, після чого побачивши, що у ОСОБА_51 під курткою сховані наколінники, він попрохав пройти їх до службового приміщення, на що вони згодились. В службовому приміщенні працівники охорони попросили викласти викрадені речі на стіл. Після чого він дістав з-під куртки викрадені ним 3 банки енергетичного напою «Ревво». А також побачив, що ОСОБА_4 виклав упаковки рибки «Морський полосатик» на стіл 8 шт., упаковку рибки «Морський янтарна з перцем» 1 шт., спортивні запястки із фіксатором, а в цей час ОСОБА_51 виклав спортивні наколінники для гри у волейбол. Після чого працівники охорони викликали працівників міліції. Про те що інші хлопці вчинили крадіжку він дізнався в кімнаті охорони, ніякої домовленості між ними не було.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_45, який пояснив, що на даний час навчається в 6-В класі ЗОШ №24 м. Черкаси. Так як, спочатку грудня 2009 року в школі оголосили карантин у звязку з грипом, то вони всі знаходились вдома на канікулах.

04.12.2009року близько 19.00 години він разом із своїм знайомим ОСОБА_46 гуляли в районі школи №20, де неподалік його місця проживання, проходячи біля будинку №8 по вул. Пилипенка в м. Черкаси, де він проживає, вони зустріли своїх знайомих ОСОБА_5, який проживає в цьому ж будинку, ОСОБА_33 та ОСОБА_44, які гуляли біля вказаного будинку. В ході їхнього спілкування ОСОБА_5 запропонував зайти до під»їзду будинку, де він проживає, що б погрітися та пограти в карти. Вони всі погодились та зайшли до під»їзду. По дорозі, його товариш ОСОБА_32 слухав свій МП-3 плеєр. Так як в під»їзді будинку ліфт не працював, вони вийшли пішки на 9 поверх, де сіли на площадці на лавку та грали в карти. В ході гри, ОСОБА_5 попрохав ОСОБА_32 МП-3 плеєр, що б послухати музику, на що ОСОБА_32 надав свій МП-3 плеєр. Закінчивши партію в карти, ОСОБА_33 попрохав у ОСОБА_32 його мобільний телефон ОСОБА_27 7500, що б послухати музику, яка у нього була записана на телефоні. На що ОСОБА_27 погодився та надав ОСОБА_33 свій мобільний телефон. Вони в цей час ще догравали в карти, а ОСОБА_33 слухав мелодії, які були записані в телефоні та ОСОБА_5 в цей час також слухав музику в наушниках по МП-3 плеєру. Через деякий час ОСОБА_33 сказав, що хоче в туалет та сказав, що вийде на дах будинку. Після чого на сходах піднявся на дах будинку. Через хвилину ОСОБА_5 також сказав, що хоче вийти на дах до ОСОБА_33 та з МП-3 плеєром вийшов на дах будинку, а вони залишались з хлопцями грати в карти. Приблизно через 10хв. до них повернувся ОСОБА_5, який сказав, що ОСОБА_33 через дах пішов додому. ОСОБА_32 запитав у нього, де його речі, а саме мобільний телефон ОСОБА_27 7500 та МП-3 плеєр, на що ОСОБА_5 повідомив, що всі речі забрав ОСОБА_33 та з ними пішов через дах додому, сказавши що повернеться. Вони ще трохи посиділи з хлопцями, чекаючи, що ОСОБА_33 повернеться, однак він не повернувся. Після чого вони з хлопцями вирішили піднятись на дах, що б подивитись чи немає там ОСОБА_33. Вийшовши на дах вони нікого не виявили та вирішили вийти на вулицю, що б пошукати його по району. Оскільки у них при собі не було мобільних телефонів, ОСОБА_27 не міг набрати номер свого мобільного телефону, що б дізнатись куди подівся ОСОБА_33. Спустившись на вулицю, вони всі пішли до магазину «АТБ», що по вул. Пастерівська, шукати ОСОБА_33. По дорозі ОСОБА_5 сказав, що піде зустрічати матір з роботи та вони залишились самі. Після чого, походивши ще 15хв., вони вирішили йти всі додому.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_44, який пояснив, що з початку грудня 2009 року в школі оголосили карантин у звязку з грипом, то вони всі знаходились вдома на канікулах. 04.12.2009 року близько 19.00 він разом із своїм знайомим ОСОБА_5 та ОСОБА_33 гуляли неподалік місця проживання ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_16. ОСОБА_55 в цей час зустріли своїх знайомих ОСОБА_45 та ОСОБА_32, з якими разом вирішили зайти до будинку, де мешкає ОСОБА_5, що б погрітись та пограти в карти.Так, як в під»їзді будинку ліфт не працював, то вони вийшли пішки на 9 поверх, де сіли на площадці на лавку та грали в карти. В ході їхнього спілкування ОСОБА_5 попрохав ОСОБА_32 МП-3 плеєр, що б послухати музику, на що ОСОБА_32 надав свій МП-3 плеєр. Закінчивши партію, хлопці ще грали, а ОСОБА_33 попрохав у ОСОБА_32 його мобільний телефон ОСОБА_27 7500, що б послухати музику, на що ОСОБА_27 також надав ОСОБА_33 свій мобільний телефон. Включивши музику ОСОБА_33 слухав мелодії, які були записані в телефоні. Через деякий час ОСОБА_33 захотів в туалет та вирішив вийти на дах будинку. Залишивши в себе телефон ОСОБА_27 він їм сказав, що вийде в туалет та відразу повернеться та вийшов на дах будинку. Через якусь хвилину за ним на дах вийшов і ОСОБА_5, який все ще слухав музику на МП-3 плеєрі. Через декілька хвилин до них повернувся ОСОБА_5, який був сам, та на запитання ОСОБА_32 де його мобільний телефон та МП-3 плеєв, повідомив, що ОСОБА_33 забрав і мобільний телефон і МП-3 плеєр з собою, сказавши, що скоро прийде.. Вони ще трохи посиділи з хлопцями, чекаючи, що ОСОБА_33 повернеться, однак він не повернувся. Після чого вони з хлопцями вирішили піднятись на дах, що б подивитись чи немає там ОСОБА_33. Вийшовши на дах вони нікого не виявили та пішли на вулицю, що б пошукати його по району. Оскільки у них при собі не було мобільних телефонів, ОСОБА_32 не міг набрати номер свого мобільного телефону, що б дізнатись куди подівся ОСОБА_33. Спустившись на вулицю, вони всі пішли до магазину «АТБ», що по вул. Пастерівська, шукати ОСОБА_33. По дорозі ОСОБА_5 сказав, що піде зустрічати матір з роботи та вони залишились самі. Після чого, походивши ще 15хв., вони розійшлись по домівках.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_80, який пояснив, що працює інспектором охорони та здійснює охорону магазину «ОСОБА_73 кишеня», що по вул. Хіміків 74 в м. Черкаси. 13.02.2010 року знаходячись на робочому місці, в торговому залі вказаного магазину, близько 22:45 по рації оператор відеокамер повідомив, що в залі знаходяться особи, які скоюють крадіжку речей з магазину. Після чого він пройшов за даними громадянами до каси, з метою перевірки, чи розрахуються вони за весь взятий ними товар. Поблизу каси він помітив, що один з невідомих розрахувався лише за товар, що знаходився у кошику, а два інших пройшли за ним повз каси. За межами каси їх зупинив його колега і попросив показати чек, що перевірити товар, за який вказані особи розрахувались та побачивши чек, вони виявили, що у ньому вказаний не весь товар, який вони взяли та запросив їх до службового приміщення, де дані громадяни назвались ОСОБА_4, 27.12.1991р.н., прож. ІНФОРМАЦІЯ_17, ОСОБА_51, ІНФОРМАЦІЯ_18, прож. ІНФОРМАЦІЯ_19 та ОСОБА_40, 27.04.1994р.н., прож. ІНФОРМАЦІЯ_20. Яким було запропоновано викласти неоплачений товар на стіл, на що останні погодились та ОСОБА_4 виклав 8 упаковок рибки «Морські полосатики», 1 упаковку рибки «Морські янтарна з перцем», спортивні запястки з фіксатором, ОСОБА_78 виклав наколінники для гри у волейбол та ОСОБА_79 виклав 3 баночки енергетичного напою «Рево». Після чого викликали працівників міліції по даному факту.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_81, який пояснив, що працює інспектором охорони та здійснює охорону магазину «ОСОБА_81 кишеня», що по вул. Хіміків 74 в м. Черкаси. 13.02.2010 року знаходячись на робочому місці, в торговому залі вказаного магазину, близько 22:45 по рації оператор відеокамер повідомив, що в залі знаходяться особи, які скоюють крадіжку речей з магазину. Після чого він пройшов за даними громадянами до каси, з метою перевірки, чи розрахуються вони за весь взятий ними товар. Поблизу каси він помітив, що один з невідомих розрахувався лише за товар, що знаходився у кошику, а два інших пройшли за ним повз каси. За межами каси їх зупинив його колега і попросив показати чек, що перевірити товар, за який вказані особи розрахувались та побачивши чек, вони виявили, що у ньому вказаний не весь товар, який вони взяли та запросив їх до службового приміщення, де дані громадяни назвались ОСОБА_4, 27.12.1991р.н., прож. ІНФОРМАЦІЯ_21, ОСОБА_51, ІНФОРМАЦІЯ_18, прож. ІНФОРМАЦІЯ_19 та ОСОБА_40, 27.04.1994р.н., прож. ІНФОРМАЦІЯ_20. Яким було запропоновано викласти неоплачений товар на стіл, на що останні погодились та ОСОБА_4 виклав 8 упаковок рибки «Морські полосатики», 1 упаковку рибки «Морські янтарна з перцем», спортивні запястки з фіксатором, ОСОБА_78 виклав наколінники для гри у волейбол та ОСОБА_79 виклав 3 баночки енергетичного напою «Рево». Після чого викликали працівників міліції по даному факту.

Показами на досудовому слідстві свідка ОСОБА_82, який пояснив, що працює інспектором охорони та здійснює охорону магазину «ОСОБА_81 кишеня», що по вул. Хіміків 74 в м. Черкаси. 13.02.2010 року знаходячись на робочому місці, в торговому залі вказаного магазину, близько 22:45 по відеокамері спостереження він помітив як троє осіб, що ходили між прилавками, ховають під одяг різний товар, про що повідомив своїх колег. За межами каси їх зупинив його колега і попросив показати чек, що перевірити товар, за який вказані особи розрахувались та побачивши чек, вони виявили, що у ньому вказаний не весь товар, який вони взяли та запросив їх до службового приміщення, де дані громадяни назвались ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, прож. ІНФОРМАЦІЯ_21, ОСОБА_51, ІНФОРМАЦІЯ_18, прож. ІНФОРМАЦІЯ_19 та ОСОБА_40, 27.04.1994р.н., прож. ІНФОРМАЦІЯ_20. Яким було запропоновано викласти неоплачений товар на стіл, на що останні погодились та ОСОБА_4 виклав 8 упаковок рибки «Морські полосатики», 1 упаковку рибки «Морські янтарна з перцем», спортивні запястки з фіксатором, ОСОБА_78 виклав наколінники для гри у волейбол та ОСОБА_79 виклав 3 баночки енергетичного напою «Рево». Після чого викликали працівників міліції по даному факту.

Крім показів свідків, які доказують вину підсудних в скоєному ними злочинів його вина підтверджується іншими доказами, зокрема:

Протоколами огляду речей та визнання їх речовими доказами.

Висновком судово-товарознавчої експертизи № 62 від 24.03.2009 року згідну якого вартість мобільного телефону марки „ОСОБА_11 К 750 І могла становити 450 грн. та мобільний телефон марки „ОСОБА_11 W 200 і вартість якого могла становити 507,02 грн.

Висновком судово-товарознавчої експертизи № 63 від 21.03.2009 року згідно якого вартість мобільного марки „Сіменс М 65 становить 150 грн. (за цінами вторинного ринку мобільний телефонів при умові його справного технічоного стану).

Висновком судово-товарознавчої експертизи № 64 від 23.03.2009 року, згідно якого вартість мобільного телефону марки „ОСОБА_11 W 380і могла становити 971,31 грн.

Висновком судово-товарознавчої експертизи № 65 від 25.03.2009 року згідно якої варстість мобільного телефону марки „ОСОБА_11 К 510 і 658,72 грн., вартість мобільного телефону марки „ОСОБА_11 Z 550 і складає 400 грн., вартість мобільного телефону марки ОСОБА_11 W 610 і складає 832,58 грн.

Висновком судово-товарознавчої експертизи №12 від 19.01.2010 року, згідно якої залишкова вартість мобільного телефону ОСОБА_27 7500 станом на 04.12.2009 року складала 803,3грн., залишкова вартість МП-3 плеєра Трансенд станом на 04.12.2009 року складала 89,33грн.

Висновком судово-психіатричної експертизи №119 від 19.03.2010 року, згідно якої ОСОБА_4 виявляв і виявляє ознаки розладу особистості, емоційно-нестійкого дисорціального типу в стані компенсації, але це не позбавляло і не позбавляє його здатності усвідомлювати своїх дій та керувати ними. За своїм психічним станом ОСОБА_4 може брати участь у слідчих діях та судовому засіданні та застосуванню будь-яких примусових заходів медичного характеру не потребує.

Таким чином суд вважає, що вина підсудних доведена повністю.

Суттєвих порушень при проведені досудового слідства не встановлено.

Суд кваліфікує дії ОСОБА_4 за ч. 2 ст. 186 КК України - відкрите викрадення чужого майна (грабіж), поєднаний з погрозою застосування насильства, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб за ч. 2 ст. 187 КК України - напад з метою заволодіння чужим майном (розбій), поєднаний з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров'я особи, яка зазнала нападу, вчинений за попередньою змовою, групою осіб ч. 2 ст. 185 КК Украйни - таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене повторно.

Суд кваліфікує дії ОСОБА_5 за ч. 2 ст. 186 КК України - відкрите викрадення чужого майна (грабіж), поєднаний з застосуванням насильства, що не є небезпечним для життя та здоровя потерпілого та з погрозою застосування насильства, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, вчинений повторно за попередньою змовою групою осіб за ч. 2 ст. 187 КК України - напад з метою заволодіння чужим майном (розбій), поєднаний з погрозою застосування насильства небезпечного для життя та здоров'я особи, яка зазнала нападу, вчинений за попередньою змовою групою осіб, особою, яка раніше вчинила розбій та ст. ч. 2 ст. 190 КК України - заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно за ч. 2 ст. 185 КК України

-таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене повторно

Суд кваліфікує дії ОСОБА_6 за ч. 2 ст. 186 КК України - відкрите викрадення чужого майна (грабіж), поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоровя потерпілого та з погрозою застосування такого насильства, вчинений за попередньою змовою групою осіб та за ч. 2 ст. 187 КК України - напад з метою заволодіння чужим майном (розбій), поєднаний з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров'я особи, яка зазнала нападу, вчинений за попередньою змовою групою осіб, особою, яка раніше вчинила розбій.

Суд кваліфікує дії ОСОБА_8 скоїв злочин, передбачений ч. 2 ст. 186 КК України - відкрите викрадення чужого майна (грабіж), поєднаний з погрозою застосування насильства, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, вчинений повторно за попередньою змовою групою осіб.

Обираючи підсудним покарання суд враховує ступінь тяжкості та характер суспільної небезпечності скоєних злочинів, особистість винних, обставини, що помякшують та обтяжують їх відповідальність.

Обставин, що обтяжують відповідальність суд не вбачає.

Обставинами, що помякшують їх відповідальність є чистосердечне визнання своєї вини та щире каяття підсудних, молодий вік, позитивна характеристика за місцем проживання та навчання.

З урахуванням наведеного суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудних ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 можливо тільки в умовах ізоляції від суспільства.

Враховуючи вищевикладене суд вважає, що підсудному ОСОБА_8 можливо призначити покарання повязане з позбавленням волі, але з іспитовим строком тобто з застосуванням ст. 104 КК України Цивільний позов не заявлено.

Долю речових вирішити у відповідності до ст. 81 КПК України.

Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України суд, -

ЗАСУДИВ:

Визнати винним ОСОБА_4 в скоєнні злочину передбаченого ч.2 ст. 185, ч.2 ст. 186, ч.2 ст. 187 КК України та призначити йому покарання за ч. 2 ст.185 КК України - 2 роки позбавлення волі, за ч.2 ст.186 КК України - 4 роки позбавлення волі, за ч.2 ст. 187 КК України -7 років позбавлення волі без конфіскації майна.

На підставі ст.70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_4 покарання у вигляді 7 років позбавлення волі без конфіскації майна.

Визнати винним ОСОБА_5 в скоєнні злочину передбаченого ч.

2ст. 185, ч.2 ст. 186, ч.2 ст. 187 ч.2 ст. 190 КК України та призначити йому покарання за ч. 2 ст. 185 КК України - 2 роки позбавлення волі, за ч.2 ст. 186 КК України - 4 роки позбавлення волі, за ч.2 ст. 190 КК України - 1 рік позбавлення волі, за ч.2 ст. 187 КК України - 8 років позбавлення волі без конфіскації майна.

На підставі ст.70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_5 покарання у вигляді 8 років позбавлення волі без конфіскації майна.

Визнати винним ОСОБА_6 в скоєнні злочину передбаченого ч.

2ст. 186, ч.2 ст. 187 .КК України та призначити йому покарання за ч. 2 ст. 186 КК України -.4 роки позбавлення волі, за ч.2 ст. 187 КК України - 7 років позбавлення волі без конфіскації майна.

На підставі ст.70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_6 покарання у вигляді 7 років позбавлення волі без конфіскації майна.

Визнати винним ОСОБА_8 в скоєнні злочину передбаченого ч.

2ст. 186 КК України та призначити йому покарання за ч. 2 ст. 186 КК України - 4 роки позбавлення волі.

На підставі ст.104 КК України засудженого ОСОБА_7 звільнити від відбування покарання, встановивши для нього 2-х річний іспитовий строк.

На підставі ст.76 КК України зобовязати засудженого ОСОБА_8 протягом строку випробування не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання та періодично зявлятися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Строк покарання ОСОБА_76 єй О.І. відраховувати з 19.03.2010 року

Міру запобіжного заходу ОСОБА_5 тримання під вартою залишити без змін.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_4 та ОСОБА_6 змінити з підписки про невиїзд на утримання під вартою, взявши під варту в залі суду негайно.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_8 підписку про невиїзд залишити до набрання вироку законної сили без змін.

Речові докази: мобільні телефони, згідно постанови від 11.02.2009 року (арк.. 138 том. 2).- що передані потерпілим під розписки повернути їм за належністю, пістолет чорного кольору - знищити, ланцюжок з металу срібного кольору вагою 3, 45 грама. - повернути ОСОБА_12, мобільний телефон ОСОБА_27 7500 чорного кольору ІМЕІ, плеєр з наушниками, повернуті під розписку ОСОБА_75, залишити йому за належністю, речові докази згідно постанови від 23.02.2010 року, що передані під розписку ОСОБА_83, повернути йому за належністю.

Стягнути солідарно з ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_8 витрати за проведення по справі судових експертиз в сумі 845 грн. 10 коп. Кошти перерахувати на рахунок: одержувач НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області код 25574009 на рахунок 3125427221006 банк одержувача УДК в Черкаській області МФО 854018.

Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Черкаської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.

Головуючий:

Часті запитання

Який тип судового документу № 51592108 ?

Документ № 51592108 це Вирок

Яка дата ухвалення судового документу № 51592108 ?

Дата ухвалення - 02.11.2010

Яка форма судочинства по судовому документу № 51592108 ?

Форма судочинства - Кримінальне

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 51592108 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Інформація про судове рішення № 51592108, Соснівський районний суд м. Черкас

Судове рішення № 51592108, Соснівський районний суд м. Черкас було прийнято 02.11.2010. Форма судочинства - Кримінальне, форма рішення - Вирок. На цій сторінці ви зможете знайти важливі відомості про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити важливі відомості.

Судове рішення № 51592108 відноситься до справи № 1-409/10

Це рішення відноситься до справи № 1-409/10. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа:


Наша система дозволяє пошук за різними критеріями, такими як регіон або назва суда. Також у персональному кабінеті є можливість докладного налаштування, що суттєво прискорює процес пошуку інформації. Це дозволяє ефективно заощаджувати ваш час при отриманні необхідної інформації з реєстру судових рішень та інших офіційних джерел.

Попередній документ : 51592083
Наступний документ : 51592177