Постанова № 51582223, 29.10.2014, Млинівський районний суд Рівненської області

Дата ухвалення
29.10.2014
Номер справи
566/1436/14-п
Номер документу
51582223
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

№ 558/143614-п

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2014 року смт. Млинів Рівненської області

Суддя Млинівського районного суду Бандура А.П., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління Служби безпеки України в Рівненській області

_______________

про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1,

уроженця м. Здолбунів Рівненської області,

жителя ІНФОРМАЦІЯ_2,

освіта вища,

національність:українця,

громадянство: України,

місце роботи, посада: Млинівська центральна районна лікарня Млинівської районної ради, головний лікар

документ, що засвідчує особу: паспорт громадянина України серії СР 250980, виданий 05.02.1998 року Млинівським РВ УМВС України в Рівненській області, ІПН НОМЕР_1;

за ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи рішенням №575 Млинівської районної ради від 14 травня 2010 року призначеним на посаду головного лікаря Млинівської центральної районної лікарні, яка є лікувально-профілактичним комунальним закладом, заснованим на спільній власності територіальних громад сіл та селища Млинівського району Рівненської області, і являючись посадовою особою юридичної особи публічного права, яка не зазначена у п.1 ч.1 ст.4 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції від 07 квітня 2011 року, № 3206-VI (з подальшими змінами та доповненнями), порушив вимоги антикорупційного законодавсва щодо запобігання корупції, яке виразилось в порушенні вимог стосовно повідомлення про конфлікт інтересів.

Так, на виконання рішення Млинівської районної ради від 14 травня 2010 року №575 Про призначення на посаду головного лікаря Млинівської центральної районної лікарні з ОСОБА_1 25 травня 2010 року укладено контракт, згідно якого ОСОБА_1 призначено на посаду головного лікаря Млинівської центральної районної лікарні терміном на п'ять років з 25 травня 2010 року по 25 травня 2015 року.

Відповідно до п. 5.4 Статуту Млинівської центральної районної лікарні, затвердженого рішенням Млинівської районної ради від 23 грудня 2013 року №353, до компетенції головного лікаря відноситься: визначення розмірів доплат та надбавок працівникам закладу, розпорядження коштами затвердженими кошторисом, видання у межах компетенції наказів, розпоряджень, обовязкових для виконання усіма працівниками закладу.

Відповідно до п. 8 та п.п. 9.1-9.9 контракту з головним лікарем Млинівської центральної лікарні, до прав та обовязків головного лікаря закладу входить розпорядження коштами закладу, забезпечення виплати заробітної плати працівникам закладу. Для виконання покладених на головного лікаря обовязків, останній, згідно п. 8 контракту, наділений правом видавати накази та :нші акти обовязкові для всіх працівників закладу.

Згідно п. 1.6 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоровя та установ соціального захисту населення (далі - Умов), затверджених спільним наказом Міністерства охорони здоровя України та Міністерства праці та соціальної політики України №308/519 від 05 жовтня 2005року, передбачено, що конкретні розміри доплат, надбавок та інших виплат визначаються керівником закладу, установи за рахунок і в межах фонду заробітної плати та відображаються в розрахункових відомостях на виплату заробітної плати. Пунктом 2.4.2 Умов, передбачено, що посадові оклади лікарів-хірургів усіх найменувань, у тому числі керівників структурних підрозділів - лікарів цієї спеціальності, підвищуються за здійснення оперативних втручань у залежності від обсягу, складності й характеру їх праці при роботі в стаціонарі - до 40 відсотків, також п. 4.4. Умов, керівнику закладу надане право встановлення працівникам закладу надбавки за високі досягнення у праці, виконання особливо важливої роботи, складність, напруженість у роботі в розмірі до 50 відсотків посадового окладу (тарифної ставки).

ОСОБА_1, виконуючи надані йому повноваження головного лікаря, підписав наказ № 1 від 02 січня 2014 року Про оплату праці лікарів, середнього, молодшого медичного та обслуговуючого персоналу з 1-го січня 2014 року, яким безпосередньо визначив конкретні розміри підвищення посадового окладу за здійснення оперативних втручань, а також надбавки за високі досягнення у праці, виконання особливо важливої роботи, складність, напруженість у роботі для лікарів, середнього, молодшого медичного та обслуговуючого персоналу, і в тому числі, для ОСОБА_2, як завідуючій акушерсько-гінекологічним відділенням та за сумісництвом лікаря акушер-гінеколога по наданню екстреної допомоги, пунктами II, IV цього наказу, починаючи з 01 січня 2014 року, щомісячно, встановлено надбавку за складність і напруженість в роботі з підвищенням посадового окладу на 20% (643 грн.), підвищено посадовий оклад, як керівнику структурного підрозділу, в розмірі 20% (412 грн.), підвищено посадовий оклад за здійснення оперативних втручань на 30% (основна посада - 742 грн., посада за сумісництвом - 309 грн.), яка являється його дружиною, згідно до актового запису про укладення шлюбу №385 від 08 травня 1976 року.

При прийнятті ОСОБА_1 рішень та вчиненні ним дій, повязаних з визначенням розмірів надбавки за складність і напруженість в роботі, а також підвищенні посадового окладу за оперативне втручання, за рахунок і в межах фонду заробітної плати, для ОСОБА_2 виникала суперечність між службовими інтересами ОСОБА_1 та майновими інтересами його близької особи (дружини), наявність якої могла вплинути на обєктивність або неупередженість прийняття ним рішень, а також і вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих йому службових повноважень, тобто виник конфлікт інтересів про який ОСОБА_1, як посадова особа юридичної особи публічного права, зобовязаний був у відповідності до вимог п. 2 ч. 1 ст. 14 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції від 07 квітня 2011 року, № 3206-VI (з подальшими змінами та доповненнями) невідкладно письмово повідомити Млинівську районну раду Рівненської області, як безпосереднього керівника та якій він підзвітний як органу управління майном та Млинівську районну адміністрацію Рівненської області в межах галузевих повноважень.

ОСОБА_1, в порушення вимоги п. 2 ч. 1 ст. 14 Закону України Про засаді запобігання і протидії корупції від 07 квітня 2011 року, № 3206-VI (з подальшими змінами та доповненнями), будучи належним чином ознайомленим із вимогам антикорупційного законодавства, письмово не повідомив голову Млинівської районної ради та голову Млинівської районної державної адміністрації про виникнення у нього конфлікту інтересів.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП визнав та пояснив, що він перебуває на посаді головного лікаря Млинівської центральної районної лікарні. Надбавки за складність і напруженість в роботі до посадового окладу з підвищенням та надбавки за здійснення оперативних втручань мають всі завідуючі відділень, а також хірурги. Прочитавши протокол, який склали працівники СБУ, може скластися враження, що лише ОСОБА_2 отримує вищевказані надбавки, однак, це не так. Всі питання щодо того, кому які надбавки встановлювати, вирішуються комісією. Крім того, ОСОБА_2 безпосередньо підпорядковується своєму керівнику заступнику головного лікаря з медичної частини .

Він бачив, що в списку осіб, для яких були встановлені відповідні надбавки, була і його дружина ОСОБА_2, однак рішення про встановлення надбавок він приймав не одноособово. Із законом України Про засади запобігання та протидії корупції він був ознайомлений. Крім того, ним спільно з юристом лікарні проводились заняття з працівниками лікарні щодо вимог антикорупційного законодавства. Він не повідомляв, ні голову Млинівської районної ради, ні керівництво Млинівської районної державної адміністрації про наявність будь-якого конфлікту інтересів, що міг виникнути у нього під час прийняття ним, як головним лікарем Млинівської ЦРЛ, рішень. Крім того, наголосив на тому, що надбавки за складність і напруженість в роботі до посадового окладу з підвищенням та надбавки за здійснення оперативних втручань мають всі завідуючі відділень та хірурги, а не тільки ОСОБА_2 Він вважає, що усно повідомляв Млинівську районну раду про конфлікт інтересів, тим більше, що всі добре знають, що ОСОБА_2 являється його дружиною і працює на посаді завідуючої акушерсько-гінекологічного відділення Млинівської ЦРЛ.

ОСОБА_2 призначено на посаду завідуючої акушерсько-гінекологічного відділення Млинівської ЦРЛ наказом, на той час, головного лікаря ОСОБА_3 В даний час, він повідомив голову Млинівської районної ради та голову Млинівської районної державної адміністрації про конфлікт інтересів. Раніше він цього не зробив, так як вважав, що все, що він вирішував робилось прозоро. Коли працівники СБУ відбирали в нього пояснення, то він бажав, щоб був присутній захисник, однак йому відповіли, що це все дрібниці і що адвоката йому не потрібно. Він не памятає, чи розяснювали йому працівники СБУ, коли перший раз відбирали в нього пояснення, його право на захист.

Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-7 КУпАП, заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку захисника ОСОБА_1 адвоката ОСОБА_4 та висновок прокурора, вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КупАП, повністю знайшла своє підтвердження в ході судового засідання і це обєктивно підтверджується зібраними та перевіреними в ході судового засідання доказами.

У відповідності до вимог ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до положень ст.172-7 КУпАП, адміністративна відповідальність наступає за неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.

Згідно з п.3 ст.1 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції від 07 квітня 2011 року, № 3206-VI (з подальшими змінами та доповненнями) конфлікт інтересів - це суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішення, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.

У відповідності до п.2 ст.1 Визначення понять Закону України ст.1 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції від 07 квітня 2011 року, № 3206-VI (з подальшими змінами та доповненнями) близькими особами визнаються чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, повязані спільним побутом і мають взаємні права та обовязки із субєктом, зазначеним у частині першій статті 4 цього Закону, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі;

Суб'єктом правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП є особи, зазначені у пункті 1, підпункті а пункту 2 частини першої ст.4 ЗУ Про засади запобігання і протидії корупції від 07 квітня 2011 року, № 3206-VI (з подальшими змінами та доповненнями).

У відповідності до Методичних рекомендації Міністерства юстиції України Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядуввання від 16 жовтня 2013 року для визначення статусу "посадових осіб юридичних осіб публічного права", тобто групи осіб, які прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави чи органів місцевого самоврядування слід врахувати наступне:

а) головним критерієм віднесення особи до кола посадових осіб є наявність в неї організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій;

б) відповідно до судової практики, яка склалася і знайшла своє відображення у відповідному узагальненні Верховного Суду України (йдеться про постанову Пленуму Верховного Суду України від 26 квітня 2002 року № 5 "Про судову практику у справах про хабарництво") організаційно-розпорядчими обов'язками є обов'язки по здійсненню керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, колективних чи приватних підприємств, установ і організацій, їх заступників, керівників структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами), їх заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири тощо). У той же час під адміністративно-господарськими обов'язками розуміються обов'язки по управлінню або розпорядженню державним, колективним чи приватним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації, забезпечення контролю за цими операціями тощо). Такі повноваження в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальних, фінансових відділів і служб, завідуючих складами, магазинами, майстернями, ательє, їх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо.

Дослідженням матеріалів справи встановлено, що рішенням Млинівської районної ради (пятого скликання) від 14 травня 2010 року №575 Про призначення на посаду головного лікаря Млинівської центральної районної лікарні на посаду головного лікаря Млинівської центральної районної лікарні призначено ОСОБА_1.

(а.с.112-114)

З контракту з головним лікарем Млинівської центральної лікарні, що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селища Млинівського району та перебуває в управління Млинівської районної ради від 25 травня 2010 року вбачається, що ОСОБА_1 призначено на посаду головного лікаря Млинівської центральної районної лікарні терміном на п'ять років з 25 травня 2010 року по 25 травня 2015 року.

(а.с.55-57)

З Статуту Млинівської центральної районної лікарні, затвердженого рішенням Млинівської районної ради №353 від 23 грудня 2013 роки вбачається, що субєктами управління Млинівської ЦРЛ являються: Млинівська районна рада, Районна державна адміністрація відповідно делегованих галузевих повноважень та головний лікар ЦРЛ.

Пунктом 5.4-5.6, 5.12- 5.16. передбачено, що головний лікар ЦРЛ:

- здійснює загальне керівництво ЦРЛ та забезпечує виконання поставлених перед, ним завдань;

- розробляє, структуру управління та штатний, розпис ЦРЛ та подає на погодженій Засновнику і на затвердження органу управління;

- затверджує своїм наказом розподіл обовязків між заступниками головного лікаря;

- приймає на роботу і звільняє працівників ЦРЛ, в тому числі керівників структурних підрозділів;

- в межах своїх повноважень видає накази і розпорядження, обовязкові для виконання всіми працівниками;

- є розпорядником коштів, затверджених кошторисом;

- накладає на працівників стягнення відповідно до законодавства;

- організовує мобілізаційну підготовку закладу згідно з його завданнями;

- без доручення діє від імені ЦРЛ, представляє,її інтереси у взаємовідносинах з вітчизняними та іноземними юридичними особами та у відповідних державних органах та установах;

- наказом, у відповідності із колективним договором, визначає розміри доплат та надбавок згідно кількості та якості виконаної роботи та рівня кваліфікації працівників відповідно до чинного законодавства У країни;

- залучає для виконання складних, операцій, проведення консультацій неясних хворих, спеціалістів обласних спеціалізованих закладів;

- вивчає потребу в матеріально-технічних ресурсах і забезпечує їх придбання в порядку, передбаченому чинним законодавством;

- має право, за згодою власника, здавати в оренду, надавати в тимчасове користування комунальне майно;

- укладає договори з юридичними та фізичними особами щодо придбання, реалізації товарів, послуг, ремонту, будівництва у відповідності з чинним законодавством України;

- виконує інші функції, не заборонені законодавством України;

- щорічно звітує про діяльність ЦРЛ перед Засновником, готує на його запити відповідні документи.

(а.с.13)

Наказом №1 Про оплату праці лікарів, середнього, молодшого медичного та обслуговоюючого персоналу з 1-го січня 2014 року Млинівської центральної районної лікарні від 02 січня 2014 року підписаним головним лікарем ОСОБА_1 підтверджується, що в звязку з початком нового фінансового року і затвердженням штатного розпису з 1-го січня 2014 року лікарському персоналу Млинівської ЦРЛ, в тому числі ОСОБА_2, як завідуючій акушерсько-гінекологічного відділення Млинівської ЦРЛ, яка являється дружиною ОСОБА_1, дозволено сумісництво поза межами робочого часу за основною посадою з 1 січня 2014 року;

- встановлено надбавку за складність і напруженість в роботі до посадового окладу з підвищеннями в розмірі 20 %;

- у відповідності до п.2.55 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоровя та установ соціального захисту населення, затвердженого наказом Міністерства праці та Міністерства охорони здоровя №308/19 від 05 жовтня 2000 року, підвищено посадовий оклад, як курівнику структурного підрозділу, в розмірі 20%;

- підвищено посадовий оклад, визначений за тарифним розрядом, лікарям хірургам за здійснення оперативних втручань у розмірі 30 %.

(а.с.73-77)

Витягом Закону України Про засади запобігання та протидії корупції від 07 квітня 2011 року, № 3206-VI (з подальшими змінами та доповненнями), який знаходиться в матеріалах особової картки ОСОБА_1 підтверджується, що ОСОБА_1 23 січня 2014 року був ознайомлений з вимогами антикорупційного законодавста.

(а.с.63)

З письмових пояснень даних, 22 вересня 2014 року, ОСОБА_5, головним бухгалтером Млинівської центральної районної лікарні, вбачається, що призначення надбавок, доплат, посадових підвищень, інших виплат,протягом 2014 року здійснюється на підставі затвердженого ОСОБА_1 наказу Про оплату праці лікарів, середнього, молодшого медичного та обслуговуючого персоналу з 1-го січня 2014 року. Преміювання працівників здійснювалося в межах наявної економії фонду заробітної плати згідно з Положенням про преміювання працівників закладу та на підставі конкретних наказів про преміювання. Розмір надбавок для працівників лікарні: надбавка за складність і напруженість в роботі до посадового окладу з підвищенням та надбавка за здійснення оперативних втручань ОСОБА_1 визначав на власний розсуд у відповідності до обсягів виконуваної роботи та відповідальності кожного працівника окремо. Дружина ОСОБА_1 ОСОБА_2 на даний час обіймає посаду завідуючої акушерсько-гінекологічним відділенням лікарні, а тому перебуває в його підпорядкуванні. ОСОБА_1 визначив розмір вказаних надбавок для завідуючої акушерсько-гінекологічного відділення ОСОБА_2, як і для решти працівників лікарні. 31 липня 2014 року ОСОБА_2 звернулася із заявою на імя головного лікаря про надання їй щорічної відпустки. ОСОБА_1 задовільнив вказану заяву та видав наказ №101 від 01.08.2014 року Про надання відпустки з виплатою допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу з підвищеннями. На підставі даного наказу в бухгалтерії лікарні були нараховані ОСОБА_2 вказані кошти.

(а.с.100-101)

Поясненнями, даними 26 вересня 2014 року, ОСОБА_6, заступником головного лікаря з медичної частини Млинівської центральної районної лікарні, підтверджується, що призначення надбавок, доплат, посадових підвищень, інших виплат, протягом 2014 року здійснюється на підставі затвердженого ОСОБА_1 наказу Про оплату праці лікарів, середнього, молодшого медичного та обслуговуючого персоналу з 1-го січня 2014 року. Преміювання працівників здійснювалося в межах наявної економії фонду заробітної плати згідно з Положенням про преміювання працівників закладу та на підставі конкретних наказів про преміювання. В кінці 2013 на початку 2014 року, він був присутній на засіданні тарифікаційної комісії лікарні. Крім нього на даній комісії були присутні голова комісії ОСОБА_1, та члени комісії : головний бухгалтер лікарні ОСОБА_5, голова профкому лікарні ОСОБА_7, начальник відділу кадрів ОСОБА_8 та заступник головного бухгалтера ОСОБА_9. Головний лікар ОСОБА_1 заслухав його, свідка, доповідь про стан виконання показників закладу по лікувальній роботі та пропозиції по встановленню посадових окладів, надбавок та доплат для лікарського складу, середнього та молодшого медичного персоналу, а також для обслуговуючого персоналу. Також ОСОБА_9 проінформувала ОСОБА_1 про суму коштів виділених на фінансування закладу на 2014 рік. З урахуванням доповідей та у відповідності до п.1.6 спільного наказу №308/519 від 05.10.2005 р. Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоровя України Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення головний лікар ОСОБА_1 визначив конкретний розмір посадових окладів, доплат, надбавок та інших виплат для всіх працівників закладу, включаючи і керівників структурних підрозділів та завідуючих відділеннями. В подальшому за вказівкою ОСОБА_1 начальник відділу кадрів ОСОБА_8 підготувала текст наказу №1 від 02 січня 2014 року Про оплату праці лікарів, середнього, молодшого медичного та обслуговуючого персоналу з 1-го січня 2014 року та подала його на затвердження головному лікарю. Після перевірки відповідності розмірів посадових окладів, надбавок, доплат та підвищень ОСОБА_1 підписав вказаний наказ та передав його у відділ кадрів для реєстрації в книзі наказів та подальшої передачі витягу з наказу до бухгалтерії. У відповідності до вимог зазначеного вище наказу №308/519 від 05.10.2005 р. конкретні розміри надбавки за складність і напруженість в роботі до посадового окладу з підвищенням та підвищення посадового окладу за здійснення оперативних втручань ОСОБА_1 визначив у відповідності до обсягів виконуваної роботи та відповідальності кожного працівника окремо. Дружина ОСОБА_1 ОСОБА_2 на даний час обіймає посаду завідуючої акушерсько-гінекологічним відділенням лікарні, а тому перебуває в його підпорядкуванні. ОСОБА_1 свої наказом №1 від 02.01.2014 року Про оплату праці лікарів, середнього, молодшого медичного та обслуговуючого персоналу з 1-го січня 2014 року визначив конкретний розмір вказаних вище надбавок, доплат, підвищень посадового окладу та інших виплат для завідуючої акушерсько-гінекологічного відділення ОСОБА_2, як і для решти працівників лікарні.

(а.с.106-108)

Аналогічного змісту пояснення дали ОСОБА_7, завідувач кардіологічним відділенням Млинівської центральної районної лікарні та голова профкому Млинівської ЦРЛ, ОСОБА_9, заступник головного бухгалтера Млинівської центральної районної лікарні, ОСОБА_8, начальник відділу кадрів Млинівської центральної районної лікарні

((а.с.102-103, 109-111, 112-114)

Запис акту про укладення шлюбу №385 від 08 травня 1976 року свідчить, що ОСОБА_1 та Гарасимик (після укладення шлюбу ОСОБА_1) ОСОБА_10 уклали шлюб 08 травня 1976 року

(а.с.95)

У відповідності до п.1,2 ч.1 ст.14 ЗУ Про засади запобігання і протидії корупції від 07 квітня 2011 року, № 3206-VI (з подальшими змінами та доповненнями) ОСОБА_1 зобовязаний був невідкладно у письмовій формі повідомити безпосереднього керівника голову Млинівської районної ради про наявність конфлікту інтересів.

З повідомлення Млиніської районної ради Рівненської області № 01-11/244 від 22 вересня 2014 року вбачається, що згідно вимог статті 14 Закону України Про засади запобігання та протидії корупції на імя районної ради в 2013-2014 роках від посадових осіб Млинівської центральної районної лікарні ні письмових, ні усних повідомлень щодо конфлікту інтересів не поступало.

(а.с.97)

Повідомленням Млинівської районної державної адміністрації Рівненської області від 22 вересня 2014 року №2-26/2647 підтверджується, що Млинівська райдержадміністрація на має в наявності інформації та документів щодо повідомлення посадовими особами Млинівської центральної районної лікарні про наявність конфлікту інтересів протягом 2013-2014 років.

Млинівська центральна районна лікарня не перебуває в управління райдержадміністрації, а є комунальним закладом Млинівської районної ради Рівненської області.

(а.с.99)

З повідомлення ОСОБА_1 № 1050 від 23 жовтня 2014 року вбачається, що ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного лікаря Млинівської центральної районної лікарні, повідомив голову Млинівської районної державної адміністрації та голову Млинівської районної ради на виконання вимог п.2 ч.1 ст.14 Закону України Про засади запобігання та протидії корупції № 3206 - VI від 07 липня 2011 року (надалі - Закон) про те, що у його опосередкованому підпорядкуванні та безпосередньому підпорядкуванні заступнику головного лікаря по медичній роботі у складі трудового колективу Млинівської центральної районної лікарні перебуває особа, яка в розумінні абз.2 ч.1 ст.1 Закону є близьким родичем - дружиною - ОСОБА_2, що займає посаду завідувача акушерсько- гінекологічним відділенням та за сумісництвом лікаря акушер-гінеколога по наданню екстреної допомоги Млинівської ЦРЛ, що потенційно може призвести до виникнення конфлікту інтересів.

(а.с.132)

Таким чином, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що ОСОБА_1 у відповідності до п.п."а" п.2 ч.1 ст.4 ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції" № 3206 - VI від 07 квітня 2011 року (з подальшими змінами та доповненнями) є посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, передбачене ст. 172-7 КУпАП, а тому при прийнятті рішень щодо встановлення надбавок за складність і напруженість в роботі до посадового окладу, підвищення посадового окладу, як керівнику структурного підрозділу і здійснення оперативних втручань ОСОБА_2, як завідуючій акушерсько-гінекологічного відділення Млинівської ЦРЛ, яка являється його дружиною, виник конфлікт інтересів, який виразився в виникненні суперечності між його особистими інтересами та службовими повноваженнями, наявність якої могла вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих йому службових повноважень, пов'язаних з перебуванням його на посаді головного лікаря Млинівської центральної районної комунальної лікарні.

Статею 14 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції від 07 квітня 2011 року, № 3206-VI (з подальшими змінами та доповненнями) передбачено необхідність невідкладно у письмовій формі повідомити керівництво про наявність конфлікту інтересів, чого зроблено ОСОБА_1 не було. Статтею 172-7 КУпАП передбачено, що для складу адміністративного правопорушення достатньо самого факту не вжиття заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та неповідомлення ОСОБА_1 у письмовій формі Млинівську районну раду про виникнення такого конфлікту, а тому відповідальність наступає вже за сам факт неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів, не беручи до уваги матеріальну вигоду чи тяжкість наслідків.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який по місцю проживання характеризується позитивно, ступінь його вини, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.

До обставин, що помякшують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд відносить щире розкаяння винного.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

На підставі наведеного,

керуючись

ст.1, 14 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції

від 07 квітня 2011 року, № 3206-VI (з подальшими змінами та доповненнями),

ст.ст. 9,40-1, 172-7,245,280,283-284 КУпАП,

суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 170 (сто сімдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір в сумі 36 (тридцять шість) гривень 54 копійки в Управління Державного казначейства у Млинівському районі

/код за ЄДРПОУ 37914958 ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, рахунок отримувача 31215206700242, код класифікації доходів бюджету: 22030001, код ЄДРПОУ суду 26406231/

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до апеляційного суду Рівненської області через Млинівський районний суд Рівненської області, який виніс постанову.

Суддя Млинівського райсуду А.П. Бандура