Постанова № 51545194, 13.04.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.04.2011
Номер справи
2а/1570/2483/2011
Номер документу
51545194
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а/1570/2483/2011

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2011 року о 10 год. 30 хв. м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Соколенко О.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»до Відділу освіти Ширяївської районної державної адміністрації про стягнення штрафу в сумі 8500 грн. 00 коп., -

ВСТАНОВИВ:

29.03.2011 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»до Відділу освіти Ширяївської районної державної адміністрації про стягнення штрафу в сумі 8500 грн. 00 коп.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 183-2 КАС України судом 31.03.2011 року винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по справі, яку направлено відповідачу для надання заперечення по справі або заяви про визнання позову. Відповідно до вимог ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції із змінами та доповненнями, внесеними Законом України № 2453-VI від 07.07.2010 року, який набрав чинності 30.07.2010 року) позивачем надіслано відповідачу копію позовної заяви та доданих до неї документів.

Зазначену ухвалу відповідачем було отримано 07.04.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення з розпискою про отримання, яке наявне в матеріалах справи. На виконання вказаної ухвали відповідач не скористався своїм правом надання заперечень по справі, або заяви про визнання позову.

Згідно п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України справа повинна бути розглянута не пізніше трьох днів з дня закінчення десятиденного строку для надання заперечень по справі, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Відповідно до положень ст.183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Дослідивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про електроенергетику»від 16 жовтня 1997р. №575/97-ВР державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право, зокрема, давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці; вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Згідно зі ст.27 Закону України «Про електроенергетику»правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, а саме, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Громадяни та службові особи несуть адміністративну відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у вигляді штрафу у розмірі до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в порядку, встановленому законом.

Відповідно до п.1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 р. №929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2006 р. №131) державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).

Згідно з п.п.1,10,11 п.11 Положення Держенергонагляд має право застосовувати до суб'єктів господарювання штрафні санкції у порядку, визначеному законодавством; вимагати від суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії усунення порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії; надавати (надсилати) суб'єктам електроенергетики, суб'єктам відносин у сфері теплопостачання і споживачам електричної енергії обов'язкові для виконання приписи, розпорядження та інші розпорядчі документи щодо усунення порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії.

Пунктом 15 Положення закріплено, що законні вимоги посадових осіб Держенергонагляду є обов'язковими для виконання керівниками та посадовими особами суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії незалежно від форми власності.

Відповідно до ч. 4 ст.27 Закону України «Про електроенергетику», Національна комісія регулювання електроенергетики України, Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж, Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб’єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою. Згідно з ч.6 ст.27 Закону України «Про електроенергетику»суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Відповідно до ч.9 ст.4 , ч.1 ст.12 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»від 05 квітня 2007 року №877-V невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до суб'єкта господарювання згідно із законом.

Судом встановлено, що 22.09.2010 року Північно-Західним відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Одеській області за результатами перевірки Відділу освіти ширяєвської районної державної адміністрації складено акт № 05/12-0041 про правопорушення за невиконані вимоги п.п. 1,2 розпорядження № 05/12-0156 від 07.05.2010 року, що є порушенням приписів ст. 27 Закону України “Про електроенергетику”, та ст. 11 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” (а.с.8). Вказаний акт був підписаний уповноваженою особою суб’єкта господарювання (відповідача), який отримав один примірник вказаного акту. Крім того, як вбачається з матеріалів справи відповідач отримав вищезазначене розпорядження 12.05.2010 року (а.с.10 –зворотній бік).

На підставі вказаного акту перевірки від 22.09.2010 року № 05/12-0041 Північно-Західним відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Одеській області 27.09.2010 року винесена постанова №05/12-0041 про накладання штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики в розмірі 8500 грн. 00 коп. (а.с.6). Вказана постанова була направлена відповідачу супровідним листом від 27.09.2010 року № 13/459 (а.с.7) та отримана відповідачем 01.10.2010 року, що підтверджується підписом в повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.7-зворотній бік).

Суб’єкт господарювання згідно з пунктом 10 Положення про порядок накладення на суб’єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Проте, судом встановлено, що у відповідності до вищезазначених положень законодавства, відповідач не сплатив суму штрафу в добровільному порядку та вказане рішення (постанова №05/12-0041) ним оскаржено не було, а тому вказана штрафна санкція на підставі положень ст.27 Закону України “Про електроенергетику” підлягає стягненню в судовому порядку.

Враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" підтверджені наданими доказами, є обґрунтованими, та відповідають чинному законодавству, а отже, підлягають задоволенню.

Статтями 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 6, 9, 69-71, 86, 158-163, 167, 183-2, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Відділу освіти Ширяївської районної державної адміністрації про стягнення штрафу в сумі 8500 грн. 00 коп. - задовольнити.

Стягнути з Відділу освіти Ширяївської районної державної адміністрації (ідентифікаційний код 02145323) 8500 грн. 00 коп. (вісім тисяч п’ятсот гривень 00 копійок) штрафу на р/р 31115106700509, Ширяївський 21801100, банк ГУДКУ в Одеській області, м. Одеса, МФО 828011, одержувач –Державний бюджет Ширяївський, ЄДРПОУ 23214666.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя О.М.Соколенко