Постанова № 51545015, 10.03.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.03.2011
Номер справи
11708/10/1570
Номер документу
51545015
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 11708/10/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2011 року м.Одеса

о12год. 45хв. м.Одеса

У залі судових засідань №29

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Харченко Ю.В.

При секретарі Гурченковій Г.М.

За участю представників сторін:

Від Прокуратури Київського району м.Одеси: ОСОБА_1 - посвідчення №284 від 03.12.2010р.

Від позивача: представник Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»ОСОБА_2 - за довіреністю №52 від 27.01.2011р.

Від відповідача: представник Малого колективного підприємства «Водоканал»Малого колективного підприємства «Водоканал»не зявився. Надіслав до суду клопотання (вхід.№45638 від 24.12.2010р.) за підписом Голови МКП «Водоканал»ОСОБА_3 про розгляд справи за відсутності представника Підприємства.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Заступника прокурора Київського району м.Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»до Малого колективного підприємства «Водоканал»про стягнення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики у сумі 6 800грн., -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Заступника прокурора Київського району м.Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», в якому позивач просить суд стягнути з Малого колективного підприємства «Водоканал»штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики у сумі 6 800грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наявність у відповідача заборгованості по сплаті штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 6 800грн., яка утворилася внаслідок несплати ОСОБА_4 колективним підприємством «Водоканал»визначеного Постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області №05/12-0030 від 29.06.2010р. штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 09.12.2010р. було відкрито провадження у справі та запропоновано відповідачу у строк до 28.12.2010р. подати до суду письмові заперечення на позов та докази, які спростовують заявлені позовні вимоги.

Ухвалою суду від 28.12.2010р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду в засіданні суду на 04.02.2011р.

Відповідач ОСОБА_4 колективне підприємство «Водоканал»надіслав до суду письмові заперечення на адміністративний позов (вхід.№45638 від 24.12.2010р.), в якому зазначено, що Підприємство невзмозі провести розрахунки відповідно до вимог Державного підприємства «Національна енергетична компанія»за порушення законодавства в галузі електроенергетики у сумі 6 800грн., у звязку з тим, що розрахункові рахунки заблоковані відділом державної виконавчої служби Балтського районного управління юстиції та накладено арешт на рухоме майно.

Відповідач у судові засідання 04.02.2011р. та 04.03.2011р. не з'явився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судових засідань повідомлений належним чином та своєчасно, у зв'язку з чим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів відповідно до ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Заслухавши пояснення представників прокуратури та позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.

Як зясовано судом та вбачається з матеріалів справи, ВП «Держенергонагляд у Південному регіоні»здійснює свою діяльність відповідно до «Положення про ВП «Держенергонагляд у Південному регіоні»та на підставі довіреності, яку видано ДП «НЕК «Укренерго». Згідно з означеним Положенням державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області є одним із структурних підрозділів ВП «Держенергонагляд у Південному регіоні».

Наказом Міністерства палива та енергетики України № 422 від 03.11.2006р. „Про державний енергетичний нагляд" встановлено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Міністерству палива та енергетики щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, що регламентується Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996р.

Метою Державного енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, посилення впливу на суб'єктів відносин у сфері теплопостачання та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання і споживання енергії та забезпечення споживачами належного технічного стану електричних та тешювикористовуючих установок і теплових мереж.

Судом встановлено, що протягом періоду часу з 24.10.2007р. по 25.10.2007р. державним інспектором (старшим державним інспектором) з енергетичного нагляду ОСОБА_4 відповідно до ст.9 Закону України «Про електроенергетику»від 16 жовтня 1997 року №575/97-ВР (зі змінами та доповненнями) та Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996р. №929 (із змінами та доповненнями) було проведено обстеження (перевірку) Малого колективного підприємства «Водоканал»з питань виконання припису від 05.07.2007р. №259, обстеження на відповідність рівня надійності електропостачання вимогам категорійності.

За наслідками зазначеного обстеження Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області був складений акт обстеження №499 від 25.10.2007р., на підставі якого 25.10.2007р. Інспекцією винесено Припис №499, яким, з урахуванням ст.9 Закону України «Про електроенергетику»та Акта обстеження від 25.10.2007р. №499 Голові Малого колективного підприємства «Водоканал»ОСОБА_3 було приписано привести у відповідність з вимогами І категорії з надійності електропостачання схему електропостачання електроприймачів обєкту КНС по вул.Ломоносова Малого колективного підприємства «Водоканал» згідно п.п. «д»п. 4.4 «Инструкции по проектированию городских и поселковых электрических сетей»(ВСН 97-83), привести у відповідність з вимогами ІІ категорії з надійності електропостачання схему електропостачання електроприймачів обєкту Арт. Свердловина по вул.Колгоспна Малого колективного підприємства «Водоканал»згідно п.п. «п»п.4.5 «Инструкции по проектированию городских и поселковых электрических сетей» та привести у відповідність з вимогами ІІ категорії з надійності електропостачання схему електропостачання електроприймачів обєкту Насосна ІІ підйому по пров.Коритнянський Малого колективного підприємства «Водоканал»згідно п.п. «п»п.4.5 «Инструкции по проектированию городских и поселковых электрических сетей». При цьому, План заходів щодо виконання Припису необхідно було надати до 31.10.2007р. В подальшому, Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області було змінено терміни виконання ОСОБА_4 колективним підприємством «Водоканал» вимог вказаного Припису №499 від 25.10.2007р. до 01.01.2009р., про що свідчить наявний у справі відповідний лист №13/208 від 23.07.2008р. Водночас, з підстав невиконання означеного Припису №499 від 25.10.2007р., 09.01.2009р. державним інспектором з енергетичного нагляду ОСОБА_5 складено акт перевірки №05/12-0001, в якому встановлено факт ухилення Малого колективного підприємства «Водоканал»від виконання Припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області №499 від 25.10.2007р. в частині п.п.1,2,3, що є порушенням ст.27 Закону України «Про електроенергетику»від 16 жовтня 1997 року №575/97-ВР, на підставі якого 20.01.2009р. Інспекцією винесено Припис №05/12-0019, яким з урахуванням ст.9 Закону України «Про електроенергетику»та Акта перевірки від 09.01.2009р. №05/12-0001 Голові Малого колективного підприємства «Водоканал»ОСОБА_3 було приписано привести у відповідність вимогам І категорії з надійності електропостачання схему електропостачання електроприймачів обєкту КНС по вул.Ломоносова згідно п. 4.4 «Инструкции по проектированию городских и поселковых электрических сетей»(ВСН 97-83), провести у відповідність вимогам ІІ категорії з надійності електропостачання схему електропостачання електроприймачів обєкту «Артсвердловина»по вул.Колгоспна згідно п.4.5 «Инструкции по проектированию городских и поселковых электрических сетей» та привести у відповідність вимогам ІІ категорії з надійності електропостачання схему електропостачання електроприймачів обєкту «Насосна ІІ підйому»по пров.Коритнянський згідно п.4.5 «Инструкции по проектированию городских и поселковых электрических сетей». До того ж, План заходів щодо виконання Припису необхідно було надати до 10.02.2009р.

Водночас, 11.09.2009р. державним інспектором з енергетичного нагляду ОСОБА_5 складено акт перевірки №05/12-0058, в якому встановлено факт ухилення Малого колективного підприємства «Водоканал»від виконання Припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області №05/12-0019 від 20.01.2009р. в частині п.п.1,2,3, що в порушення ст.27 Закону України «Про електроенергетику»від 16 жовтня 1997 року №575/97-ВР.

Також, 14.09.2009р. старшим державним інспектором з енергетичного нагляду ОСОБА_6 винесено Розпорядження №05/12-0461, яким з урахуванням ст.9 Закону України «Про електроенергетику»та Акта перевірки від 11.09.2009р. №05/12-0058 Голову Малого колективного підприємства «Водоканал»ОСОБА_3 було зобовязано привести у відповідність вимогам І категорії з надійності електропостачання схему електропостачання електроприймачів обєкту КНС по вул.Ломоносова згідно п. 4.4 «Инструкции по проектированию городских и поселковых электрических сетей»(ВСН 97-83), провести у відповідність вимогам ІІ категорії з надійності електропостачання схему електропостачання електроприймачів обєкту «Артсвердловина»по вул.Колгоспна згідно п.4.5 «Инструкции по проектированию городских и поселковых электрических сетей» та привести у відповідність вимогам ІІ категорії з надійності електропостачання схему електропостачання електроприймачів обєкту «Насосна ІІ підйому»по пров.Коритнянський згідно п.4.5 «Инструкции по проектированию городских и поселковых электрических сетей». До того ж, План заходів щодо виконання Розпорядження необхідно було надати до 01.10.2009р.

Разом з тим, 24.06.2010р. державним інспектором з енергетичного нагляду ОСОБА_7 складено акт перевірки №05/12-0030, в якому встановлено факт невиконання ОСОБА_4 колективним підприємством «Водоканал»вимог Розпорядження Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області №05/12-0461 від 14.09.2009р. в частині п.п.1,2,3, що в порушення ст.27 Закону України «Про електроенергетику»від 16 жовтня 1997 року №575/97-ВР.

На підставі означеного акта перевірки Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області №05/12-0030 від 24.06.2010р. та згідно з п.п.2,8 Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавтства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999р. №1312, Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області винесено Постанову №05/12-0030 від 29.06.2010р. про накладення штрафу у розмірі 6 800грн. за порушення законодавства про електроенергетику.

Вказана Постанова №05/12-0030 від 29.06.2010р. отримана відповідачем 05.07.2010р., про що свідчить наявна у матеріалах справи копія відповідного повідомлення про отримання поштового відправлення.

Проте, визначена означеною Постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області сума штрафу у розмірі 6 800грн. відповідачем у встановленому законом порядку сплачена не була.

Відповідно до ч.4 ст.9 Закону України «Про електроенергетику»від 16 жовтня 1997року №575/97-ВР (зі змінами та доповненнями) нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Згідно з ч.5 вказаної статті Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право, у тому числі давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів та приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці.

Відповідно до ч.3 ст.27 Закону України «Про електроенергетику»та п.2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999р. №1312, суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч.4 ст.27 вказаного Закону Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

Згідно з п.п.7, 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою відповідно Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Пунктом 10 вказаного Положення суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Згідно з ч.6 ст.27 Закону України «Про електроенергетику»суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Таким чином, як вбачається з матеріалів справи, за ОСОБА_4 колективним підприємством «Водоканал» рахується заборгованість по сплаті штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 6 800грн.

Відтак, беручи до уваги вищевикладене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Заступника Прокурора Київського району м.Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго" обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню повністю зі стягненням з Малого колективного підприємства «Водоканал»до бюджету суми штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 6800грн.

Керуючись ч.4 ст.128, ст. ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Заступника Прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго" до Малого колективного підприємства «Водоканал»про стягнення суми штрафу у розмірі 6800грн., задовольнити.

2. Стягнути з Малого колективного підприємства «Водоканал»(66101, Одеська обл., м.Балта, провул.Коритнянський,34, р/р 26001001232001 у АКБ «Імексбанк», МФО 328384, код ЄДРПОУ 30981258) до Державного бюджету (р/р 31117106700057, банк ГУ ДКУ в Одеській області, одержувач УДК у Балтському районі Одеської області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23214749). суму штрафу у розмірі 6 800(шість тисяч вісімсот)грн. 00коп.

Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили у разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено та підписано «10»березня 2011року.

Суддя Харченко Ю.В.

1. Адміністративний позов Заступника Прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго" до Малого колективного підприємства «Водоканал»про стягнення суми штрафу у розмірі 6800грн., задовольнити.

2. Стягнути з Малого колективного підприємства «Водоканал»(66101, Одеська обл., м.Балта, провул.Коритнянський,34, р/р 26001001232001 у АКБ «Імексбанк», МФО 328384, код ЄДРПОУ 30981258) до Державного бюджету (р/р 31117106700057, банк ГУ ДКУ в Одеській області, одержувач УДК у Балтському районі Одеської області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23214749). суму штрафу у розмірі 6 800(шість тисяч вісімсот)грн. 00коп.

10 березня 2011 року