Постанова № 51544950, 18.02.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.02.2011
Номер справи
10249/10/1570
Номер документу
51544950
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 10249/10/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2011 року м.Одеса

о 12год.50хв. м.Одеса

У залі судових засідань №8

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Харченко Ю.В.

При секретарі Гурченкові Г.М.

За участю представників сторін:

Представника позивача: ОСОБА_1 за довіреністю від 11.01.2011р. №63/10/32-0336.

Представника відповідача: не зявився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином та своєчасно.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 3400,00грн., -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області, в якому позивач просить суд стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансові санкції в сумі 3400,00грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наявність заборгованості у загальній сумі 3 400грн., яка утворилась внаслідок несплати відповідачем суми фінансових санкцій, визначеної рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області від 30.07.2010р. №150704 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 3 400грн.

Ухвалою суду від 29.10.2010р. було відкрито провадження у справі та запропоновано відповідачу у строк до 22.11.2010р. подати до суду письмові заперечення на позов та докази, які спростовують заявлені позовні вимоги.

Ухвалою від 22.11.2010р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду в засіданні суду на 13.12.2010р.

Відповідач у судові засідання 13.12.2010р., 21.01.2011р. та 14.02.2011р. не з'явився, про дату, час та місце судових засідань повідомлявся належним чином та своєчасно, проте наявна у матеріалах справи судова кореспонденція, яка надсилалася на зазначену в реєстраційних документах адресу відповідача, поверталася до суду з відповідними поштовими повідомленнями з відмітками органу звязку - «за зазначеною адресою не знаходиться», з яких вбачається, що адресат Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 за вказаною у реєстраційних документах адресою, зокрема, 65005, АДРЕСА_1, не знаходиться.

При цьому, як вбачається з наявної у матеріалах справи Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців місцезнаходженням Фізична особа-підприємць ОСОБА_2 є, а саме - 65005, АДРЕСА_2.

Відповідно до ч.1 ст.40 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.

Таким чином, з огляду на відсутність будь-яких заперечень з боку відповідача на адміністративний позов, справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів відповідно до приписів ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності та проаналізувавши вимоги чинного, на момент здійснення перевірки, законодавства, суд встановив наступне.

Фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 зареєстровано Виконавчим комітетом Одеської міської ради 24.09.2007р., про що зроблено запис про включення відомостей про фізичну особу-підприємця до Єдиного державного реєстру №25560000000062211 та видано свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 В02 №433050. Ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_1.

Як встановлено судом, станом на 28.10.2010р. (дата звернення до суду з даним позовом), за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом у загальній сумі 3400грн, яка утворилася внаслідок несплати суми фінансових санкцій, визначеної рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області від 30.07.2010р. №150704 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 3 400грн.

Як зясовано судом та вбачається з матеріалів справи, 21.06.2010р. Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Одеській області на підставі Законів України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990р. №509-ХП, "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995року №481/95-ВР (зі змінами та доповненнями), постанов Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями" від 30.07.1996року №854, " Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та справляння акцизного збору" від 07.08.2001р. №940, направлення на проведення позапланової виїзної перевірки з 21.06.2010р. по 02.07.2010р. №243 від 21.06.2010р., була проведена перевірка щодо результатів позапланової виїзної перевірки з питань додержання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, магазину, розташованого за адресою: м.Одеса, вул.Ковалевського,23, який належить Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2.

За наслідками вказаної перевірки Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Одеській області був складений акт №299/32-02/НОМЕР_1 від 21.06.2010р., в якому встановлено факт реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами, в порушення вимог ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР (зі змінами та доповненнями).

На підставі зазначеного акта перевірки Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області 30.07.2010р. винесено рішення №150704 про застосування до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансових санкцій на суму 3 400грн.

Зазначене рішення від 30.07.2010р. №150704 про застосування фінансових санкцій було направлено на адресу відповідача 30.07.2010р., однак відповідне поштове відправлення 03.09.2010р. було повернуто на адресу Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Одеській області, із зазначенням «у звязку з закінченням терміну зберігання».

Таким чином, у звязку з неможливістю вручення відповідачу рішення від 30.07.2010р. №150704 про застосування фінансових санкцій, 03.09.2010р. його було розміщено позивачем на дошці оголошень Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області, про що свідчить наявний у матеріалах справи відповідний Акт від 03.09.2010р. за підписом головних державних податкових ревізорів-інспекторів ОСОБА_3 та ОСОБА_4.

Доказів оскарження відповідачем рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області від 30.07.2010р. №150704 про застосування фінансових санкцій суду не надано, що свідчить про узгодженість визначеної суми фінансових санкцій у розмірі 3 400грн.

Відповідно до абз.10 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19 грудня 1995року №81/95-ВР роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Згідно з ч.1 ст.17 вказаного Закону за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Як вбачається з ч.2 зазначеної статті у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700грн.

Відповідно до ч.1 ст.16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Згідно з ч.ч. 3,4,5 ст.17 вказаного закону зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством. Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим,

спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.

Частинами 5,6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 р. №790 підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема, акт перевірки додержання субєктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обовязкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства. Зазначені рішення про застосування фінансових санкцій, приймаються, у тому числі, керівником, а у разі його відсутності заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Пунктом 10 вказаного Порядку встановлено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Відтак, приймаючи до уваги наведене, а також те, що у встановленому чинним законодавством порядку та строки Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2, визначену рішенням Регіонального управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області від 30.07.2010р. №150704, суму санкцій сплачено не було, за відповідачем станом на 28.10.2010р. (дата звернення до суду з даним позовом) рахується заборгованість по сплаті фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 3 400грн.

Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, оцінюючи надані докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню повністю зі стягненням з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до бюджету суми заборгованості по сплаті фінансових санкцій у вигляді штрафу у сумі 3400грн.

Керуючись ч.4 ст.128, ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 3 400грн., задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (65005, м.Одеса, вул.Балківська,143 А, кв.30, ідент.№3021512340) до Державного бюджету (р/р 31112106700007, код платежу 21081100, банк одержувача ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, одержувач ГУДКУ в Одеській області, код 23213460) заборгованість по сплаті фінансових санкцій у сумі 3 400(три тисячі чотириста)грн.

Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили у разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено та підписано суддею «18»лютого 2011р.

Суддя Харченко Ю.В.

1. Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 3 400грн., задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (65005, м.Одеса, вул.Балківська,143 А, кв.30, ідент.№3021512340) до Державного бюджету (р/р 31112106700007, код платежу 21081100, банк одержувача ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, одержувач ГУДКУ в Одеській області, код 23213460) заборгованість по сплаті фінансових санкцій у сумі 3 400(три тисячі чотириста)грн.

18 лютого 2011 року