УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
_______________
_________________
* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, '481-620
УХВАЛА
"05" листопада 2013 р. Справа № 906/1251/13.
Господарський суд Житомирської області у складі:
Судді: Терлецька-Байдюк Н.Я.
За участю представників сторін:
- від стягувача: не з'явився
- від боржника: ОСОБА_1С - довіреність №38/5//2.8-11/4 від 11.01.2013р.
За заявою: Головного управління юстиції у Житомирській області про відстрочку виконання рішення господарського суду Житомирської області від 23.09.2013р. у справі №906/1251/13 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Навігатор"
До: Головного управління юстиції у Житомирській області (м. Житомир)
про 100912,86 грн. (відстрочка виконання рішення суду)
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Житомирської області від 23.09.2013р. стягнуто з Головного управління юстиції у Житомирській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Навігатор" - 100912,86грн. заборгованості, з яких: 98960,76грн. - основний борг, 1952,10грн. - 3% річних, а також 2018,26грн. сплаченого судового збору.
14.10.2013р. на примусове виконання вищезазначеного рішення видано наказ.
11.10.2013р. на адресу суду від Головного управління юстиції у Житомирській області надійшла заява №2.8-12/16/289 від 11.10.2013р., відповідно до якої останній просить суд відстрочити виконання рішення господарського суду Житомирської області від 23.09.2013р. у справі №906/1251/13 до 31.03.2014р.
Стягувач повноважного представника в дане судове засідання не направив. Разом з тим у відзиві, який надійшов до суду 21.10.2013р., просив відмовити в задоволенні заяви Головного управління юстиції у Житомирській області про відстрочку виконання рішення.
В судовому засіданні представник Головного управління юстиції у Житомирській області надав усні пояснення, відповів на запитання суду. Вимоги, викладені в заяві, підтримав. В обґрунтування заяви зазначив, що ГУЮ у Житомирській області є бюджетною установою, яка повністю фінансується за рахунок Державного бюджету України, які надходять на загальний і спеціальний фонди установи відповідно до цільового призначення. Головним розпорядником бюджетних коштів для територіальних управлінь юстиції є Міністерство юстиції України. Кошторисом ГУЮ у Житомирській області на 2013 рік по загальному фонду за КЕКВ 3110 (змінено номер коду з 2110 на 3110 з 01.01.2013 згідно з наказом Міністерства фінансів України від 21.06.2013 № 754 "Про внесення змін до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету") на придбання обладнання і предметів довгострокового користування передбачено лише 16000грн. Обсяги видатків на утримання органів юстиції на 2013 рік, стверджені Законом України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" та доведені Міністерством фінансів Міністерству юстиції лімітною довідкою про бюджетні асигнування та кредитування на 2013 рік, повністю розподілено. Міністерство юстиції не має можливості збільшити кошторисні призначення ГУЮ у Житомирській області, підтвердженням чого є лист Міністерства юстиції України від 30.08.2013 № 4108-0-30-13/17. На даний час за ГУЮ у Житомирській області рахується прострочена заборгованість в сумі 292638,24 грн., яка не може бути зареєстрована в органі держказначейства у зв'язку з відсутністю кошторисних призначень. Заборгованість перед стягувачем може бути погашена тільки при надходженні додаткових коштів на загальний фонд державного бюджету за КЕКВ 3110.
Заслухавши пояснення представника ГУЮ у Житомирській області, дослідивши матеріали справи та заяву про відстрочку виконання рішення, господарський суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Оскільки Головне управління юстиції у Житомирській області (боржник) є бюджетною установою при укладанні договору про закупівлю товарів за державні кошти №0312/1 від 03.12.2012р. сторони перебачили, що замовник (боржник) має право на відстрочку платежу в разі відсутності фінансування; постачальник (стягувач) має право своєчасно та в повному обсязі отримувати плату за поставлені товари (крім випадку затримки оплати замовлення покупцем як бюджетної державної установи (відсутність коштів на розрахунковому рахунку)) (а.с.11-13).
Отже стягувач усвідомлював, що боржник є бюджетною установою і підписавши вказаний договір, погодився з його умовами.
Відповідно до ст. 121 ГПК України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Відповідно до 7.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" № 9 від 17.10.2012 року, господарський суд на підставі статті 121 ГПК має право за заявою сторони, державного виконавця, прокурора чи його заступника або за власною ініціативою у виняткових випадках залежно від обставин справи відстрочити, розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови. Оскільки згадана стаття не обмежує відповідне право господарського суду певним строком, воно може бути реалізоване у будь-який час після набрання рішенням законної сили і до його фактичного повного виконання, в межах строку пред'явлення наказу до виконання. Також не обмежується право заявника на повторне звернення з відповідною заявою, якщо вона вже розглядалася судом.
Відповідно до п. 7.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 9 від 17.10.2012 року "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
З матеріалів справи вбачається, що боржник звертався до Міністерства юстиції України з проханням виділити йому кошти для погашення заборгованості перед позивачем, однак його було повідомлено, що виділені кошти на утримання органів юстиції на 2013 рік повністю розподілені (а.с.81).
Крім того, матеріали справи також містять лист №2.4-28/5/497 від 07.10.2013р., з яким стягувач також звернувся до Міністерства юстиції України з проханням розглянути питання щодо виділення у 2014 році коштів на погашення боргу перед ТОВ "Навігатор" (а.с.82).
Враховуючи фінансовий стан Головного управління юстиції у Житомирській області, господарський суд вважає за можливе задовольнити заяву Головного управління юстиції у Житомирській області частково та відстрочити виконання рішення суду до 01.02.2014р.
Керуючись ст.ст. 86,121 ГПК України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
Відстрочити виконання рішення господарського суду Житомирської області від 23.09.2013р. по справі №906/1251/13 до 01 лютого 2014 року.
Ухвала суду може бути оскаржена у встановленому законом порядку.
Суддя ОСОБА_2
Друк:
1 - в справу
2 - стягувачу (рек. з пов.)
3 - боржнику