Ухвала суду № 51419818, 22.09.2015, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.09.2015
Номер справи
808/2280/15
Номер документу
51419818
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

22 вересня 2015 рокусправа № 808/2280/15

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючого судді: Дадим Ю.М.

суддів: Богданенка І.Ю. Уханенка С.А.

за участю секретаря судового засідання: Сколишева О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «СПП ЛАНА» на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 25 травня 2015 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СПП ЛАНА» до Державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області про визнання протиправними дій, -

В С Т А Н О В И В :

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25 травня 2015 року у задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «СПП ЛАНА» до Державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області про визнання протиправними дій - відмовлено.

Позивач - Товариства з обмеженою відповідальністю «СПП ЛАНА», не погодившись з вищезазначеною постановою суду подало апеляційну скаргу, у якій посилаючись на те, що судом першої інстанції було прийнято рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права, просить оскаржувану постанову суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення, яким задовольнити його позовні вимоги у повному обсязі.

Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах оскарження та доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Сторони в судове засідання не з'явились, були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, тому у відповідності до положення ст. 41 КАС України фіксування судового процесу не здійснюється.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "СПП ЛАНА" зареєстровано Михайлівською районною державною адміністрацією Запорізької області 06.11.1997, це підтверджується довідкою АБ№466507 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Як свідчать матеріали справи, 20 березня 2015 року до Держсільгоспінспекції в Запорізькій області за №1129/01-15 надійшла заява ФГ "Вікторія" від 18.03.2015 вих. №17 щодо проведення перевірки правомірності утилізації зіпсованого продовольчого зерна (озимої пшениці вагою 92,940 кг, ріпака - 41,910 кг та ярого ячменю - 142,980 кг), яке належить ФГ "Вікторія" та знаходилось на зберіганні у ТОВ "СПП ЛАНА" на підставі документів виконавчого провадження.

Начальником відділу контролю умов зберігання сільськогосподарської продукції управління якості сільськогосподарської продукції інспекції - Єлфімовою О.М. було здійснено виїзд з метою перевірки правомірності утилізації зіпсованого продовольчого зерна на ТОВ "СПП ЛАНА", розташованого за адресою: Запорізька обл., Михайлівський р-н, с. Плодородне, вул. Генкіна, буд. 30, проте позивачем було відмовлено в наданні складів та документів бухгалтерської звітності підприємства для огляду.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що дії відповідача були законними, з чим погоджується суд апеляційної інстанції.

Згідно з абз.7 ст. 22 Закону України "Про зерно та ринок зерна в Україні" від 04.07.2002 № 37-IV, державний контроль за якістю зерна та продуктів його переробки покладається на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду(контролю)в агропромисловому комплексі.

Відповідно до п.1, 3 Положення про Державну інспекцію сільського господарства України, затвердженого Указом Президента України № 459/2011 від 13.04.2011 року (далі - Положення) державна інспекція сільського господарства України (Держсільгоспінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрі України через Міністра аграрної політики та продовольства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі. Основним завданням Держсільгоспінспекції України є, зокрема, реалізація державної політики у сферах здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.

Згідно з ч.1 ст.1 Закону України №877-V, державний нагляд - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України №877-V, перелік підстав для здійснення позапланових заходів є вичерпним і такими підставам можуть бути: - подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням; - виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності, поданих суб'єктом господарювання; - перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду; - обґрунтоване звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення; - неподання у встановлений термін суб'єктом господарювання документів обов'язкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про причини, які перешкоджали поданню таких документів; - настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов'язано з діяльністю суб'єкта господарювання.

Згідно з ч.1 ст.7 Закону України №877-V, для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

Як свідчать матеріали справи, Начальником Державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області Ставицьким В.В. видано Наказ від 01.04.2015 №38 та Направлення №8 від 01.04.2015 на проведення позапланової перевірки зберігання зерна на підприємстві ТОВ "СПП ЛАНА", розташованому на території: Запорізька область, Михайлівський район, с. Плодородне, вул. Генкіна, буд.30.

Разом з тим, матеріали справи не містять доказів оскарження позивачем Наказу та Направлення на проведення позапланової перевірки, не надані такі докази сторонами й під час розгляду справи по суті. Отже, останні є чинними та підлягали виконанню.

Оскільки виїзд з метою перевірки правомірності утилізації зіпсованого продовольчого зерна на ТОВ "СПП ЛАНА" був здійснений відповідачем на виконання Наказу та Направлення на проведення позапланової перевірки, які позивачем не оскаржені, тобто є правомірними, а правові підстави для визнання протиправними дій відповідача щодо здійснення виїзду з метою перевірки правомірності утилізації зіпсованого продовольчого зерна на ТОВ "СПП ЛАНА" відсутні.

Частиною 3 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Таким чином, суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції, що відповідач виїхавши з метою перевірки, з наказом та направленням, діяв відповідно до норм Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 р. № 877-V.

З урахуванням встановлених судом обставин справи та норм законодавства викладених вище, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку, відмовляючи у задоволенні позовних вимог позивача, а доводи апеляційної скарги не спростовують правильності висновків суду першої інстанції і не дають підстав для висновку про помилкове застосування судом першої інстанції норм матеріального або процесуального права, яке призвело б до неправильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Зважаючи на відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про залишення оскаржуваного рішення суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст. 198, ст. 200, ст. 205, ст. 206, ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «СПП ЛАНА» - залишити без задоволення.

Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 25 травня 2015 року - залишити без змін.

Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.

Головуючий: Ю.М. Дадим

Суддя: І.Ю. Богданенко

Суддя: С.А. Уханенко