Ухвала суду № 51353369, 25.09.2015, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.09.2015
Номер справи
812/1472/15
Номер документу
51353369
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

5.1.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

25 вересня 2015 рокуСєвєродонецьк№ 812/1472/15

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., перевіривши матеріали адміністративного позову керівника військово-цивільної адміністрації міст Лисичанськ, Новодружеськ і Привілля Луганської області ОСОБА_1 до Державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб підприємців відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, легалізації громадських формувань Лисичанського міського управління юстиції ОСОБА_2 про зобовязання провести державну реєстрацію, -

ВСТАНОВИВ:

24 вересня 2015 року до суду надійшов зазначений позов, в якому позивач як керівник військово-цивільної адміністрації міст Лисичанськ, Новодружеськ і Привілля Луганської області заявив таку вимогу

-зобовязати Державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб підприємців відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, легалізації громадських формувань Лисичанського міського управління юстиції ОСОБА_2 про зобовязання провести державну реєстрацію юридичної особи - військово-цивільної адміністрації міст Лисичанськ, Новодружеськ і Привілля Луганської області.

Позов обгрунтовано посиланням на ті обставини, що відповідач залишив без розгляду подані позивачем документи для реєстрації зазначеної юридичної особи, посилаючись на те, що вони подані не в повному обсязі.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку субєктів владних повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви зясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до частини 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Частиною 2 статті 106 КАС України встановлено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Враховуючи зазначені норми чинного законодавства, на підставі матеріалів адміністративного позову суддя вважає за необхідне зазначити наступне.

Позивачу необхідно визначитися з обгрунтуванням заявлених позовних вимог, оскільки з позовної заяви не вбачається, за яких саме підстав позивач вважає свої законні права та інтереси порушеними, в чому саме полягає незаконність та протиправність дій чи рішення відповідача.

Також позовна заява не містить посилання на докази, які підтверджують законність вимог позивача, копії також не додані до матеріалів справи, що є порушенням ч. 2 ст. 106 КАС України.

Крім того, в позовній заяві відсутні відомості щодо поштової адреси, а також номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) позивача ОСОБА_1 та повної поштової адреси, адреси електронної пошти (за наявності) представника позивача ОСОБА_3

Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір».

Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (зі змінами від 17.09.2015р. №704-VIII) установлено на 2015 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 вересня - 1218 гривень.

Ставки сплати судового збору встановлені частиною 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (редакція станом на 01.09.2015), відповідно до якої за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.

З огляду на вищевикладене, позивачу згідно з вимогами статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову, який має немайновий характер, слід надати суду документ про сплату судового збору у розмірі 1218 грн. в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909; банк отримувача (МФО) 804013; рахунок отримувача 31217206784080; код класифікації доходів бюджету 22030001.

Згідно з ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи те, що позовна заява не відповідає вимогам ст.106 КАС України зазначений адміністративний позов підлягає залишенню без руху.

Керуючись ст.ст.105 -108, 160 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов керівника військово-цивільної адміністрації міст Лисичанськ, Новодружеськ і Привілля Луганської області ОСОБА_1 до Державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб підприємців відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, легалізації громадських формувань Лисичанського міського управління юстиції ОСОБА_2 про зобовязання провести державну реєстрацію залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом 7 (семи) днів з дня отримання копії даної ухвали, шляхом подання позовної заяви з усуненням зазначених недоліків, а саме: з обгрунтуванням позовних вимог щодо обставин справи, що свідчать про наявність протиправності дій та рішення відповідача, якими порушені законні права та інтереси позивача; з посиланням на відповідні докази у справі; з зазначенням відомостей щодо поштової адреси, а також номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) позивача ОСОБА_1 та повної поштової адреси, адреси електронної пошти (за наявності) представника позивача ОСОБА_3, а також шляхом надання до суду документу про сплату судового збору в сумі 1218 грн.

Розяснити позивачу, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву буде повернуто позивачу зі всіма доданим до неї документами.

Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

СуддяОСОБА_4