КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
15 березня 2010 року 10:39 Справа № 2-а-3005/10/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Виноградової О.І.,
при секретарі: Варданян О.В.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_1,
представник відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській областідо профізичної особи підприємця ОСОБА_2 стягнення фінансових санкцій у сумі 21 950 грн 00 коп.,
ВСТАНОВИВ: Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області (далі ? позивач) звернулося до суду з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (далі ? відповідач) про стягнення фінансових санкцій у сумі 21 950 грн 60 коп.
У судове засідання зявився представник позивача. Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (а.с. 33), заперечень проти позову суду не надав.
За таких обставин суд ухвалив розглянути справу за відсутності відповідача.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав, просив його задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві.
Суд у судовому засіданні, розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив таке.
15 квітня 1998 р. відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Ірпінської міської ради Київської області, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи підприємця серії В00 № 280240, номер запису № 2 357 017 0000 000324 (а.с. 20), та перебуває на обліку у Ірпінській обєднаній державній податковій інспекції Київської області як платник податків з 15 квітня 1998 р. за № 145 (а.с. 19).
4 грудня 2009 р. позивачем було здійснено перевірку відповідача з питань дотримання вимог законодавства, що регулює відносини у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, за результатами якої складено акт № 112/32-2/НОМЕР_1 (далі акт перевірки).
Згідно з цим актом роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснювалася відповідачем за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої. Зокрема, реалізацію 1-ї пляшки горілки Біленька, виробництва ТОВ «Лікеро-горічаний завод «ЛІК», ,місткістю 0,75 л, міцністю 40%, було здійснено за ціною 25 грн. 00 коп., що підтверджується наявним у матеріалах справи фіскальним чеком (а.с. 13).
Зазначену горілку позивачем було отримано за видатковою накладною від 27 листопада 2008 р. №23КК010425с(А.С. 15).
З приводу виявлених перевіряючими порушень відповідачем було надано письмове пояснення, в якому він визнав факт реалізації горілки за ціною нижчою за встановлену (а.с. 14).
Акт від № 112/32-2/НОМЕР_1 від 4 грудня 2009 р. був підписаний відповідачем без зауважень та заперечень (а.с. 12).
8 грудня 2009 р., на підставі акта перевірки, позивачем було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 100953-32-206/0370, згідно з яким відповідачу нарахований штраф у сумі 21 950 грн 60 коп. (а.с. 9),
Зазначене рішення було отримане відповідачем 22 грудня 2009 р., про що свідчить його підпис на копії повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 10).
При вирішенні справи судом взято до уваги, що спеціальним законом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України, є Закон України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19 грудня 1995 р. № 481/95-ВР (далі Закон України № 481/95).
Відповідно до вимог ст. 18 Закону №481/95 Кабінету Міністрів України надано право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» (із змінами і доповненнями) визначено мінімальну роздрібну ціну за 1 літр 100-відсоткового спирту для горілки та лікеро-горілчаних виробів 89 грн 80 коп.
Згідно з вимогами зазначеної постанови мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни під час реалізації (продажу) горілки та лікеро-горілчаних виробів, коньяку три зірочки, коньяку чотири зірочки, коньяку пять зірочок та інших спиртових дистилятів та спиртних напоїв, одержаних шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду, різного вмісту спирту в тарі різної місткості визначаються як добуток відповідних затверджених мінімальних цін, міцності за обємом (у відсотках) та місткості тари (у літрах), розділений на 100 відсотків.
Як убачається з абз. 11 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95, застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до субєктів підприємницької діяльності у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, виготовленими за коньячною технологією, горілкою та лікеро-горілчаними виробами за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на коньяк, алкогольні напої, виготовлені за коньячною технологією, горілку та лікеро-горілчані вироби - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.
Відповідно до вимог Державного стандарту України (ДСТУ) 3993-2000 «Товарознавство. Термін та визначення» партія товару це визначена кількість товарів одного або кількох найменувань, закуплених, відвантажених або отриманих одночасно за одним товаросупровідним документом.
Горілку «Біленька» відповідачем було закуплено згідно з видатковою накладною від 27 листопада 2008 р. № 23КК010425 (а.с. 15).
Як убачається з розрахунку суми фінансових санкцій, 100 відсотків вартості партії товару, отриманою за названою накладною, розрахованої виходячи з мінімальних роздрібних цін, складає 21 950 грн 60 коп. (а.с. 16).
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 17 Закону України № 481/95 рішення про стягнення штрафів, передбачених ч. 2 названої статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Згідно з вимогами ст. 17 Закону № 481/95 дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.
Наявні матеріали справи не містять доказів на підтвердження оскарження відповідачем в судовому порядку рішення про застосування фінансових санкцій від 8 грудня 2009 р. № 100953-32-206/0370, а також доказів сплати відповідачем фінансових санкцій.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги чи заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Проте, у даній справі відповідачем цього зроблено не було. Водночас наведені позивачем обставини підтверджені належними та допустимими доказами.
Наведене свідчить, що відповідачем фінансові санкції у добровільному порядку сплачено не було.
Згідно з вимогами п. 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону № 481/95, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 790 від 2 червня 2003 р., у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
У звязку з тим, адміністративний спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158 -163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 на користь Державного бюджету на р/р 31119106700007, УДК у Київській області, код платежу 21081100, ЗКПО 23569441, МФО 821018, 21 950 (двадцять одну тисячу девятсот пятдесят) грн 60 коп.
Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.І. Виноградова
Постанову складено у повному обсязі та підписано 19 березня 2010 р.