ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2014 р. Справа № 2а-5085/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Потолової Г.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Лівобережної обєднаної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фаетон-Авто» про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Лівобережна ОДПІ м.Дніпропетровська звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з ТОВ «Фаетон-Авто» заборгованості зі сплати загальної суми штрафних санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також, норм про патентування деяких видів підприємницької діяльності у розмірі 77 520грн.64коп.
Від представника позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідач у судове засідання не зявився, був повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про отримання (а.с. 59). Заперечення проти позову до суду не надходили.
За таких обставин, з урахуванням приписів ст.128 КАС України, судом на місці ухвалено щодо здійснення подальшого розгляду адміністративної справи за даної явки сторін та на підставі наявних у ній доказів, в порядку письмового провадження.
Суд, вивчивши матеріали справи, при її розгляді виходить з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Фаетон-Авто» (код ЄДРПОУ 23943371) відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи зареєстроване виконавчим комітетом Індустріальної районної ради м.Дніпропетровська 14.10.2002р.
Так, на підставі направлень від 26.08.2009р. №1051, №1052, №1053 співробітниками ДПА у Дніпропетровській області здійснено перевірку господарської одиниці автосалон «Фаетон» за адресою м.Дніпропетровськ, вул.Донецьке шосе, 174, який належить ТОВ «Фаетон-Авто» щодо перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки складено Акт №0118/04/64/23/23943371 від 27.08.2009р. та винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001922330, №0001912330 від 14.09.2009р.
Крім того, складено Акт від 27.08.2009р. №0014015 про відмову від підписання матеріалів перевірки директором автосалону «Фаетон» ОСОБА_1
Так, рішенням №0001922330 від 14.09.2009р. нараховано штрафну (фінансову) санкцію у сумі 20грн.64коп. за порушення ч.1 ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» №98/96-ВР від 23.03.1996р. (зі змінами та доповненнями), а саме за здійснення підприємницької діяльності без придбання відповідного торгового патенту.
Рішенням №0001912330 від 14.09.2009р. нараховано штрафну (фінансову) санкцію у сумі 77 500грн.00коп. за порушення п.1, п.2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 23.03.1996р. (зі змінами та доповненнями), а саме за проведення розрахункової операції без використання РРО, КОРО та РК та без видачі відповідного розрахункового документу встановленого зразка на загальну суму 15500грн.00коп.
ТОВ «Фаетон-Авто» 24.09.2009р. подано скаргу до ДПА у Дніпропетровській області на рішення Лівобережної МДПІ м.Дніпропетровська від 14.09.2009р. №0001912330 про застосування сум штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Рішенням про результати розгляду скарги від 04.11.2009р. №29615/10/25-008 залишено без змін рішення Лівобережної МДПІ м.Дніпропетровська від 14.09.2009р. №0001912330, а скаргу ТОВ «Фаетон-Авто» без задоволення.
Не погодившись з рішенням ДПА у Дніпропетровській області засновником ТОВ «Фаетон-Авто» 23.11.2009р. подано скаргу до ДПА України на рішення Лівобережної МДПІ м.Дніпропетровська від 14.09.2009р. №0001912330.
За результатами розгляду скарги, рішенням ДПА України від 10.12.2009р. №27433/7/25-0415 залишено без змін рішення Лівобережної МДПІ м.Дніпропетровська 14.09.2009р. №0001912330, а скаргу без задоволення.
Отже, на підставі рішень Лівобережної МДПІ №0001922330, №0001912330 від 14.09.2009р. заборгованість зі сплати загальної суми штрафних санкцій у розмірі 77 520грн.64коп.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, суд виходить з наступного.
01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України від 02.12.2010 року №2755-VІ, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обовязки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обовязки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Проте, оскільки правовідносини у даній адміністративній справі виникли до набрання чинності Податковим кодексом України, в даному випадку, при розгляді справи, слід застосовувати норми раніше діючого законодавства, так як згідно до ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.
Згідно ст.67 Конституції України кожен громадянин зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У відповідності до ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності; достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.
Відповідно п.2 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів;
Згідно ст.11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка.
Планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної податкової служби не частіше одного разу на календарний рік.
Забороняється проведення планових виїзних перевірок за окремими видами зобов'язань перед бюджетами, крім зобов'язань за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами.
Право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку, коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.
Проведення планових виїзних перевірок здійснюється органами державної податкової служби одночасно з іншими органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням та сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів). Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням та сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), визначається Кабінетом Міністрів України.
У відповідності до п.3, п.5 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: 3) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або незберігання розрахункових книжок протягом встановленого терміну; 5) десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій або не збережено контрольну стрічку протягом трьох років, або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі.
Відповідно до ст.21, 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Статтею 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» передбачено, що Патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів. Під торговельною діяльністю у цьому Законі слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.
Як вбачається з матеріалів справи, провадження у справі зупинялось ухвалою від 07.07.2010р. за клопотанням представника позивача, до набрання законної сили рішенням по справі №2-а/577/10/0470 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фаетон-Авто» до Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Дніпропетровську про визнання неправомірними дій та скасування рішень.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.05.2011р. по справі №2-а/577/10/0470, що набрала законної сили, адміністративний позов залишено без розгляду.
Таким чином, на підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.
За змістом частин 4, 5 ст.11 КАС України суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; зясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів.
Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Лівобережної обєднаної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фаетон-Авто» про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фаетон-Авто» на користь Державного бюджету України (на розподільчий рахунок одержувача Управління Державного казначейства Індустріального району, код ЄДРПОУ 24232376, банк одержувача ГУДКУ в Дніпропетровській області МФО 805012, порушення законодавства про патентування, за порушення норма регулювання обігу готівки та про застосування РРО р/р 31116404700006 код платежу НОМЕР_1 у сумі 77 500,00грн.; порушення законодавства про патентування за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО р/р 31412541700006 код платежу НОМЕР_2 у сумі 20,64грн.) суму штрафних (фінансових) санкцій у сумі 77 520,64грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Суддя ОСОБА_2