Постанова № 51172023, 24.09.2015, Південноукраїнський міський суд Миколаївської області (до 25.04.2025 - Южноукраїнський міський суд Миколаївської області)

Дата ухвалення
24.09.2015
Номер справи
486/1588/15-п
Номер документу
51172023
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 486/1588/15-п Провадження № 3/486/439/2015

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 вересня 2015 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області

в складі: головуючого - судді Падалка В.О.

при секретарі - Асєєвій А.А.

з участю прокурора - Кучерявого В.В.,

адвоката ОСОБА_1

розглянувши матеріали, що надійшли від ОВС 1-го сектору відділу БКОЗ Управління СБ України Миколаївської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, маючого на утриманні одну неповнолітню дитину ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючого на посаді секретаря Южноукраїнської міської ради Миколаївської обл., а з 31.01.2015 р. - в.о. голови Южноукраїнської міської ради Миколаївської обл., депутат Южноукраїнської міської ради, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5, до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувався, -

за ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (в редакції на 04.02.2015 р.).

ВСТАНОВИВ:

Рішенням 1 сесії 6 скликання Южноукраїнської міської ради Миколаївської обл. № 1 від 25.11.2010 р. ОСОБА_2 визнано обраним депутатом Южноукраїнської міської ради Миколаївської обл.

Рішенням 58 сесії 6 скликання Южноукраїнської міської ради Миколаївської обл. № 1372 від 20.11.2014 р. ОСОБА_2 був обраний секретарем Южноукраїнської міської ради Миколаївської обл.

Рішенням 62 сесії 6 скликання Южноукраїнської міської ради Миколаївської обл. № 1445 від 04.02.2015 р. ОСОБА_2 визнано виконуючим обовязки голови Южноукраїнської міської ради Миколаївської обл., починаючи з 31.01.2015 року, яка відбуласяпід його головуванням.

Пунктом 4 рішення №1445 62 сесії 6 скликання Южноукраїнської міської ради Про виконання повноважень міського голови, присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування та оплату праці секретаря Южноукраїнської міської ради ОСОБА_2М., прийнято рішення про преміювання ОСОБА_2, починаючи з лютого 2015 року, у розмірі 100% від його посадового окладу. У голосуванні за прийняття вказаного рішення проголосували 28 наявних на сесії депутатів, в тому числі і ОСОБА_2

Питання про необхідність преміювання ОСОБА_2 щомісячно, починаючи з лютого 2015 року у 100% розмірі його посадового окладу, на сесії міської ради не вивчалось та не обговорювалось ні доповідачем, ні іншими присутніми, у тому числі самим ОСОБА_2

При підготовці до сесії Южноукраїнської міської ради, на якій проходило голосування за рішення про встановлення премії, ОСОБА_2 було відомо про вирішення питання про його преміювання, але безпосередньо на сесії ради 04.02.2015 року ОСОБА_2 відповідних заяв про необхідність обговорення питання преміювання не подавав.

ОСОБА_3, у порушення ч.1 ст. 28 Закону України Про запобігання корупції від 14.10.2015 року відповідний колегіальний орган - сесію Южноукраїнської міської ради про наявний конфлікт інтересів не повідомив, заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів не вжив.

Після прийняття рішення 62 сесії Южноукраїнської міської ради 6 скликання № 1445 від 04.02.2015 року Про виконання повноважень міського голови, присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування та оплату праці секретаря Южноукраїнської міської ради ОСОБА_2М., останній його підписав, як секретар міської ради.

Таким чином, при розгляді та голосуванні за рішення №1445 від 04.02.2015 року, у ОСОБА_2 виник конфлікт інтересів - суперечність між особистими інтересами та його службовими повноваженнями, наявність якої вплинула на обєктивність та неупередженість прийняття рішення у відношенні себе.

Своїми діями ОСОБА_3 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (в редакції на 04.02.2015 р.) неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.

В судовому засіданні ОСОБА_2 вину в скоєному ним правопорушенні не визнав, хоча підтвердив фактичні обставини викладені в протоколі, проте те, що під час засідання сесії він про наявний у нього конфлікт інтересів депутатський корпус Южноукраїнської міської ради письмово та усно не повідомив та не вважає це конфліктом інтересів.

Вислухавши ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (в редакції на 04.02.2015 р.), доказана повністю.

Рішенням 1 сесії 6 скликання Южноукраїнської міської ради Миколаївської обл. № 1 від 25.11.2010 р. ОСОБА_2 визнано обраним депутатом Южноукраїнської міської ради Миколаївської обл. (а.с. 78-79).

Рішенням 58 сесії 6 скликання Южноукраїнської міської ради Миколаївської обл. № 1372 від 20.11.2014 р. ОСОБА_2 був обраний секретарем Южноукраїнської міської ради Миколаївської обл. (а.с.9).

Рішенням 62 сесії 6 скликання Южноукраїнської міської ради Миколаївської обл. № 1445 від 04.02.2015 р. ОСОБА_2 призначений виконуючим обовязки голови Южноукраїнської міської ради Миколаївської обл., починаючи з 31.01.2015 року, яка відбуласяпід його головуванням (а.с.10).

Відповідно до рішення Южноукраїнської міської ради № 1445 від 04.02.2015 року Про присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування та оплату праці секретаря Южноукраїнської міської ради ОСОБА_2М. останньому присвоєний 8 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах 4 категорії посад.

Таким чином, ОСОБА_2 являється посадовою особою місцевого самоврядування, у звязку з чим відноситься до субєктів відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до пп. в п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України Про запобігання корупції .

Відповідно до абз. в п. 1 ст. 3 Закону України Про запобігання корупції» від 14.10.2015 року, ОСОБА_2 є субєктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень та на нього поширюються обмеження передбачені цим законом, як на законно обраного секретаря Южноукраїнської міської ради, що підтверджується рішенням №1372 58 сесії 6 скликання Южноукраїнської міської ради Миколаївської обл. від 20.11.2014 року.

Згідно вимог ч.1 ст. 28 вищезазначеного Закону посадові особи місцевого самоврядування зобовязані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Відповідно до примітки до ст. 172-7 КУпАП конфлікт інтересів це суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність яких може вплинути на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.

Згідно зі ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» секретар сільської, селищної, міської ради: 1) у випадку, передбаченому частиною першою статті 42 цього Закону, здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови; 2) скликає сесії ради у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 цього Закону; повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради; 3) веде засідання ради та підписує її рішення у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 цього Закону; 4) організує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради, забезпечує оприлюднення проектів рішень ради відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" та інших законів; 5) забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організує контроль за їх виконанням, забезпечує оприлюднення рішень ради відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації", забезпечує офіційне оприлюднення рішень ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, а також документів, підготовлених у процесі здійснення радою регуляторної діяльності, та інформації про здійснення радою регуляторної діяльності; 6) за дорученням сільського, селищного, міського голови координує діяльність постійних та інших комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій; 7) сприяє депутатам ради у здійсненні їх повноважень; 8) організує за дорученням ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування; 9) забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов'язаних з місцевим самоврядуванням відповідної територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку; 10) вирішує за дорученням сільського, селищного, міського голови або відповідної ради інші питання, пов'язані з діяльністю ради та її органів.

Згідно з ч. 6 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» при здійсненні наданих повноважень сільський, селищний, міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним - перед відповідною радою, а з питань здійснення виконавчими органами ради повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади. Сільський, селищний, міський голова щорічно звітує відповідно сільській, селищній, міській раді про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами відповідної ради.

Згідно п.2 ч.1 ст.8 Закону України Про статус депутатів місцевих рад, депутат повинен дотримуватись правил депутатської етики та не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях.

Частиною третьою вище названої статті визначено, що на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження Законом України Про засади запобігання і протидії корупції.

В судовому засіданні встановлено, що 04 лютого 2015року відбулась 62 сесія 6 скликання Южноукраїнської міської ради під головуванням секретаря Южноукраїнської міської ради ОСОБА_2, що підтверджується копією відповідного протоколу (а.с.19-27), на якій були присутні 28 з 36 депутатів міської ради, в тому числі і ОСОБА_2, повноваження якого, як секретаря вказаної ради, визнанорішенням 58 сесії 6 скликання Южноукраїнської міської ради Миколаївської обл. за №1372 від 20.11.2014 року (а.с.9).

За рішення №1445 62сесії 6 скликання Южноукраїнської міської ради Про виконання повноважень міського голови, присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування та оплату праці секретаря Южноукраїнської міської ради ОСОБА_2М., проголосували 28 наявних на сесії депутатів, в тому числі і ОСОБА_2

ОСОБА_2 у судовому засіданні не заперечував, що він, як депутат, секретар та виконуючий обовязки міського голови Южноукраїнської міської ради Миколаївської області 6 скликання, будучи субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, всупереч вимогам ч.1 ст. 28 Закону України Про запобігання корупції від 14.10.2015 року, не повідомив сесію Южноукраїнської міської ради Миколаївської області, про наявність конфлікту інтересів та не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості його виникнення.

Згідно письмових пояснень, допитаних у якості свідків депутатів Южноукраїнської міської ради 6 скликання ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, на 62 сесії ради питання про наявний у ОСОБА_2 конфлікт інтересів під час голосування за проект рішення Про виконання повноважень міського голови, присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування та оплату праці секретаря Южноукраїнської міської ради ОСОБА_2М., останній депутатський корпус не повідомив. Крім того, ОСОБА_2 особисто проголосував за проект рішення підняттям депутатського мандату (а.с.55-62).

При визначенні ОСОБА_2 виду і розміру адміністративного стягнення, суддя враховує характер вчиненого ним правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан і вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

У відповідності до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_2 на користь держави підлягають стягненню витрати, повязані зі сплатою судового збору.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( в редакції на 04.02.2015 р.) і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі - 170 (сто сімдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір (р/р 31216206700010, код КЕКД 22030001, "Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)", отримувач державний бюджет м. Южноукраїнська, код 37753202, банк одержувача ГУДСКУ в Миколаївській області, МФО банку 826013) у розмірі 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Миколаївської області через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Южноукраїнського міського суду ОСОБА_8