Постанова № 51019026, 07.09.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.09.2011
Номер справи
2а-1670/6111/11
Номер документу
51019026
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня 2011 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/6111/11

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Алєксєєвої Н.Ю.,

за участю секретаря Горбач Д.О.,

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Приватного підприємства "Біо-Актив" до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

В С Т А Н О В И В:

15 липня 2011 року Приватне підприємство "Біо-Актив " звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, обґрунтовуючи свої позовні вимоги незгодою із визначенням Кременчуцькою ОДПІ суми податкового зобов'язання за платежем орендна плата за землю з юридичних осіб в розмірі 77631,53 грн., застосуванням до ПП "Біо-Актив" штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 4,00 грн. за порушення сплати орендної плати за землю за період з січня по квітень 2011 року, про що відповідачем винесене податкове повідомлення-рішення від 07 липня 2011 року №0007491503/2260 на загальну суму 77635,53 грн. Так, позивач зазначив, що не є суб'єктом сплати земельного податку, на нього не поширюється положення статті 286 Податкового кодексу України, ПП "Біо-Актив" сплачує орендну плату за землю виключно на умовах договорів оренди земельних ділянок, укладених із Кременчуцькою міською радою, відповідач не повинен втручатися в господарські правовідносини, що склалися за договорами оренди земельних ділянок.

Представник позивача позовні вимоги підтримав, просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Кременчуцької ОДПІ від 07 липня 2011 року №0007491503/2260.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував, вказавши, що за результатами документальної невиїзної перевірки податкової декларації з плати заземлю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) Кременчуцької ОДПІ встановлено про заниження ПП "Біо-Актив" показників декларації з орендної плати за землю за січень квітень 2011 року на суму 77631,53 грн., що стало підставою для визначення суми податкового зобов'язання самостійно податковим органом, застосування штрафної (фінансової) санкції, винесення податкового повідомлення-рішення від 07 липня 2011 року №0007491503/2260 на суму 77635,53 грн. Вказав, що рішенням Кременчуцької міської ради від 24 листопада 2009 року з 01 січня 2011 року введено в дію нову грошову оцінку землі, у зв'язку із чим фізичним і юридичним особам вказано про необхідність в двохмісячний термін звернутися до Управління Держкомзему у м. Кременчуці та замовити витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які знаходяться в їх користуванні або власності. Зазначив, що ПП "Біо-Актив", при визначенні належних до сплати сум орендної плати в декларації, не враховано положення рішення Кременчуцької міської ради від 24 листопада 2009 року, у зв'язку із чим занижено суму орендної плати за змелю. Просив в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

Приватне підприємство "Біо-Актив" зареєстроване виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області 08 червня 1999 року, про щ о зроблений запис про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР за номером 15851200000000626, видане свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №126572. Взято на податковий облік в органах державної податкової служби 15 червня 1999 року за номером 4883. Зареєстроване платником податку на додану вартість відповідно до свідоцтва від 03 червня 2003 року №23701320, виданого Кременчуцькою ОДПІ.

Відповідно до положень пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

З матеріалів справи вбачається, що в період з 15 червня 2011 року по 21 червня 2011 року Кременчуцькою ОДПІ проведено документальну невиїзну перевірку податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) ПП "Біо-Актив", поданої за 2011 рік (реєстровий №3339 від 29 січня 2011 року) по питанню правильності нарахування плати за землю.

Документальною перевіркою, відповідно до підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України, вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби.

За положеннями пункту 79.1 статті 79 Податкового кодексу України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу.

Відповідно до положень підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу підставою для проведення перевірки є виявлення недостовірності даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.

Кременчуцька ОДПІ зверталась із листом від 27 квітня 2011 року до позивача про надання пояснень та документального підтвердження правомірності декларування показників декларації про плату за землю за 2011 рік з урахуванням положень рішення Кременчуцької міської ради від 29 листопада 2009 року про введення з 01 січня 2011 року в дію нової грошової оцінки землі, положень пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України щодо подання разом із декларацією довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, подання такої довідки у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Листом від 13 травня 2011 року ПП "Біо-Актив" повідомлено Кременчуцьку ОДПІ про те, що рішення Кременчуцької міської ради не є підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, позивачем не укладалося додаткових угод про зміну розміру орендної плати і показники декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) ПП "Біо-Актив", поданої за 2011 рік (реєстровий №3339 від 29 січня 2011 року) розраховані на підставі даних договорів, укладених із виконкомом Кременчуцької міської ради.

За наслідками проведення документальної невиїзної перевірки податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) ПП "Біо-Актив", поданої за 2011 рік (реєстровий №3339 від 29 січня 2011 року) по питанню правильності нарахування плати за землю, Кременчуцькою ОДПІ складений акт від 24 червня 2011 року №4448/15-227/30446633, у висновках якого зафіксовано про встановлення заниження позивачем показників декларації з орендної плати за землю за січень квітень 2011 року на суму 77631,53 грн, в тому числі за січень 2011 року - 26 525,68 грн., за лютий 2011 року - 23 002,85 грн., за березень 2011 року - 14 051,50 грн., за квітень 2011 року - 14 051,50 грн.

Відповідачем винесене податкове повідомлення-рішення від 07 липня 2011 року №0007491503/2260 про визначення суми податкового зобов'язання в розмірі 77631,53 грн, застосування штрафної (фінансової) санкції в розмірі 4,00 грн, а всього на суму 77635,53 грн.

Позивач, не погодившись із вказаним податковим повідомленням-рішенням, звернувся до суду із позовом про визнання його протиправним та скасування.

Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Надаючи оцінку податковому повідомленню-рішенню від 07 липня 2011 року №0007491503/2260, суд виходить з наступного.

В ході судового розгляду справи встановлено, що в період, який перевірявся Кременчуцькою ОДПІ січень квітень 2011 року ПП "Біо-Актив" орендовано земельні ділянки, які розташовані в м. Кременчуці, на підставі договорів оренди, укладених з виконкомом Кременчуцької міської ради, а саме:

- земельна ділянка по вул. Ярмарковій, 13 - землі промисловості, загальною площею 27487,00 м2.

Плата за землю вноситься у розмірі 3% від грошової оцінки щорічно.

Нормативна грошова оцінка складає 42,81 грн. за 1 м2.

- земельна ділянка на розі вул. Московської та вул. Чкалова. площа - 2747 м2. (406 м2 - 10%; 2341 м2 - 1,5%).

Нормативна грошова оцінка складає 115,56 грн. за 1 м2.

- земельна ділянка по просп. 50-річчя Жовтня в кварталі 278, площа - 1837 м2.

До матеріалів справи залучено копію податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) ПП "Біо-Актив", поданої за 2011 рік (реєстровий №3339 від 29 січня 2011 року). Згідно з поданою Позивачем декларацією з орендної плати за землю загальна сума нарахованої орендної плати за земельні ділянки по вищевказаним земельним ділянкам складає - 69 764,56 грн.,

За твердженням Кременчуцької ОДПІ, позивачем задекларовано орендну плату на рівні 2010 року, без врахування витягу (довідки) з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, що стало підставою для визначення суми орендної плати за період січень квітень 2011 року самостійно Кременчуцькою ОДПІ.

В ході судового розгляду справи позивачем вказувалося на наявність укладених між ПП "Біо-Актив" та Кременчуцькою міською радою договорів оренди земельних ділянок по вул. Ярмарковій, 13, площею 27487,00 м2; на розі вул. Московської та вул. Чкалова, площею 2747 м2; по просп. 50-річчя Жовтня в кварталі 278, площею 1837 м2.

За твердженням представника позивача дані про розмір орендної плати, визначений сторонами договорів оренди земельних ділянок є єдиним джерелом для визначення сум орендної плати, належних до декларування і сплати, а Кременчуцька ОДПІ не має права втручання до правовідносин, що склалися між сторонами господарських договорів оренди.

Суд не погоджується із такою позицією позивача з огляду на таке.

Відповідно до пункту 8.1 статті 8 Податкового кодексу України в Україні встановлюються загальнодержавні податки та збори.

Згідно із підпунктом 9.1.10 пункту 9.1 статті 9 Податкового кодексу України до загальнодержавних податків та зборів належить, зокрема, плата за землю.

Підпунктом 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що плата за землю - це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності, відповідно до підпункту 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, є обов'язковим платежем, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Платниками податку, згідно із статтею 269 Податкового кодексу України, є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Податкова політика держави головним чином реалізується через систему оподаткування, яка відповідно до пункту 1 частини 2 статті 92 Конституції України встановлюється виключно законами України.

Конституцією України, а саме частиною 1 статті 67, пунктом 1 частини 2 статті 92 встановлений обов'язок кожного сплачувати податки і збори, що встановлюються законами України, у порядку і розмірах, передбачених ними.

Стосовно визначення розміру орендної плати виключно в договорі оренди земельної ділянки, суд зазначає, що відповідно до положень пунктів 288.1 288.4 статті 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Відповідно до положень підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою:

- для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;

- для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.

Посилання позивача на ті обставини, що між ПП "Біо-Актив" та Кременчуцькою міською радою не укладалося додаткових угод до договорів оренди про зміну розміру орендної плати, а відповідно відсутні підстави для врахування розміру, іншого, ніж встановлений договором, не приймаються судом до уваги, адже в силу положень частини 1 статті 203 Цивільного кодексу України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.

Відповідно, застосування при розрахунку ставки плати за землю (орендної плати) розміру, встановленого законом є обов'язковим.

Ставки плати за землю, особливості їх встановлення, порядок обчислення та строки сплати плати за землю встановлені розділом ХІІІ Податкового кодексу України.

Так, згідно із пунктом 285.1 статті 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Для визначення розміру податку та орендної плати, відповідно до пункту 289.1 статті 289 Податкового Кодексу України, використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.

Статтею 18 Закону України "Про оцінку земель" визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше одного разу на 5-7 років.

Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки, згідно статті 20 Закону України "Про оцінку земель", оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно до положень статті 23 Закону України "Про оцінку земель" технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Зазначені положення законодавства України спростовуються твердження позивача про неможливість використання ним при визначенні розміру орендної плати за землю даних інших, ніж зазначені в договорі оренди земельної ділянки.

Кременчуцька міська рада рішенням від 24 листопада 2009 року сесії V скликання "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Кременчука Полтавської області" передбачила введення в дію нової нормативної грошової оцінки земель з 1 січня 2011 року.

Пунктом 3 даного рішення визначено, що фізичним та юридичним особам в 2-х місячний термін необхідно звернутися в Управління Держкомзему у м. Кременчук та замовити витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які знаходяться в їх користуванні або власності.

Таким чином рішенням Кременчуцькою міської ради було зобов'язано власників земель та землекористувачів звернутися до Управління Держкомзему у м. Кременчуці за для отримання даних з нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно до наявних в матеріалах справи документів, зокрема, копії листа Управління земельних ресурсів виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 06 вересня 2011 року №10-15/1614, рішення Кременчуцької міської ради "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Кременчука Полтавської області" прийняте 24 листопада 2009 року і опубліковане 03 грудня 2009 року в офіційному виданні газеті "Вісник Кременчука".

Пунктом 5 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.

Регуляторні акти, прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування, відповідно до частини 5 статті 12 Закону України "Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності", офіційно оприлюднюються в друкованих засобах масової інформації відповідних рад, а у разі їх відсутності - у місцевих друкованих засобах масової інформації, визначених цими органами та посадовими особами, не пізніш як у десятиденний строк після їх прийняття та підписання.

Таким чином, з 03 грудня 2009 року позивач зобов'язаний був вжити всіх заходів для отримання витягу про грошову оцінку земель, що знаходилися в його користуванні і при декларуванні плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2011 рік повинно бути враховано показники грошової оцінки землі, введеної в дію з 01 січня 2011 року.

Листом від 29 січня 2011 року №29/01-11 ПП "Біо-Актив" повідомлено Кременчуцьку ОДПІ про проведення орієнтовного розрахунку орендної плати за 2011 рік і гарантування подання уточнюючої (відкоригованої) декларації й доплати відсутньої орендної плати після одержання документів про нормативну грошову оцінку землі.

Зазначеного позивачем вчинено не було.

Рішенням IV сесії Кременчуцької міської ради від 22 лютого 2011 року внесено зміни до рішення Кременчуцької міської ради від 24 листопада 2009 року, яким встановлено, що з 01 березня 2011 року по 30 червня 2011 року нормативна грошова оцінка земель розраховується з коригуючим коефіцієнтом 0.65.

Кременчуцькою ОДП1 було зроблено запит до управління Держкомзему у місті Кременчуці Полтавської області від 04 травня 2011 року №321/9/15-221 та отримано відповідь від 06 червня 2011 року №01-27/1016 про те, що підприємством отримано довідки (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки від 31 січня 2011 року №01-21/1685; №01-21/2165; №01-21/2361, копії яких наявні в матеріалах справи.

За даними витягів про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, грошова оцінка складає в 2011 році: 372,18 грн.; 625,16 гри.; 558,33 грн.

Орендна плата за землю за 2011 рік повинна складати 274620,79 грн.:

щодо земельної ділянки по вул. Ярмарковій, 13 в м. Кременчуці - 27487,00 м2 х 372,18 грн. = 10230111,66 грн. х 3% = 306903,35 грн. річна сума (25575,28 грн. в місяць) за січень, лютий, липень - грудень місяці - 204602,24 грн., з урахуванням коригуючого коефіцієнту 0,65 - 16623,93 грн. в місяць за березень - червень місяці - 66495,72 грн. всього - 271097,96 грн.

щодо земельної ділянки на перехресті вул.. Московської і Чкалова 2747,00 кв.м. - 42273,96 грн. річна сума (за місяць 3522,83 грн.) - (406,00 м2 х 558,33 грн. = 226681,98 грн. х 10% = 22668,20 грн. річна сума, за місяць - 1889,02 грн.; 2341,00 м2 х 558,33 грн.: 1307050,53 грн. х 1,5% = 19605,76 грн. річна сума, за місяць-1633,81грн ).

Орендна плата за січень - квітень 2011 року повинна складати: за січень 2011 року - 29098,11 грн, за лютий 2011 року - 25575,28 грн, за березень 2011 року - 16623,93 грн, за квітень 2011 року - 16623,93 грн, а всього за даний період - 87921,25 грн.

Сума орендної плати задекларована ПП "Біо-Актив" за січень квітень 2011 року склала 10289,72 грн.

Розрахунок суми проведений позивачем без врахування показників нормативної грошової оцінки землі, введеної в дію з 01 січня 2011 року рішенням Кременчуцької міської ради від 24 листопада 2011 року, що ПП "Біо-Актив" не заперечується.

Такі дії позивача не відповідають вимогами розділу ХІІІ Податкового кодексу України, у зв'язку із чим вірним є встановлення Кременчуцькою ОДПІ в ході проведення документальної невиїзної перевірки податкової декларації з плати заземлю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) заниження суми орендної плати за землю ПП "Біо-Актив" за січень - квітень 2011 року на 77631,53 грн., в тому числі: за січень 2011 р. - 26525,68 грн. за лютий 2011 р. - 23002,85 грн. за березень 2011р.-14051,50 грн. за квітень 2011 р. - 14051,50 грн., а всього на суму 77631,53 грн.

Згідно із частинами 1, 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про доведеність Кременчуцькою ОДПІ правомірності податкового повідомлення-рішення від 07 липня 2011 року №0007491503/2260, яким ПП "Біо-Актив" визначено суму податкового зобов'язання за платежем орендна плата з юридичних осіб в розмірі 77631,53 грн, застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 4,00 грн, а всього на суму 77635,53 грн, у зв'язку із чим позовні вимоги ПП "Біо-Актив" про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 07 липня 2011 року №0007491503/2260 задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства "Біо-Актив" до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 09 вересня 2011 року.

СуддяН.Ю. Алєксєєва