МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
06.07.2015 р. № 814/1558/15
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Марича Є.В. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомДержавної фінансової інспекції в Миколаївській області, вул. Спаська, 42-А,Миколаїв,54001
доБаштанська міська рада Баштанського району Миколаївської області, вул.Баштанської Республіки, 38,Баштанка,Баштанський район, Миколаївська область,56101
прозобовязання вчинити певні дії,ВСТАНОВИВ:
Державна фінансова інспекція у Миколаївській області (далі-позивач, Фінінспекція) звернулась до суду з позовом до Баштанської міської ради (далі-відповідач) з наступною вимогою:
- зобовязати Баштанську міську раду виконати вимогу від 10.04.2015 № 04-13/152 та стягнути з ОСОБА_1 тз ОСОБА_2 кошти в сумі 14 123,27 гривень в дохід бюджету Баштанського району на реєстраційний рахунок №31411544700027 в управлінні Державної казначейської служби України в Баштанському районі, код доходів ККД 24060300, МФО банку 826013 ОКПО 37893760.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що в ході перевірки було встановлено одноразове премійовання працівників міської ради без відповідного рішення, а відтак відповідач зобовязаний виконати вимогу №04-13/152 від 10.04.2015 року.
Відповідач заперечує проти позовних вимог та вважає, що протиправні дії щодо нарахування одноразової грошової допомоги до свята відсутні, а позовні вимоги безпідставними.
Представниками сторін подано клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
За результатами проведеної позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Баштанської міської ради в акті ревізії від 31.03.2015 № 04-24/06 зафіксовано порушення, внаслідок якого міській раді завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 14 123,27 гривень через розпорядження міського голови від 01.12.2014 № 81-р щодо одноразового преміювання всіх працівників міської ради, в тому числі міського голови та його заступника в той час, як відповідне рішення щодо преміювання міського голови та його заступника міською радою не приймалося.
10 квітня 2015 року позивачем було прийнято вимогу №04-13/152 про стягнення з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 кошти в сумі 14 123,27 гривень в дохід бюджету Баштанського району на реєстраційний рахунок №31411544700027 в управлінні Державної казначейської служби України в Баштанському районі, код доходів ККД 24060300, МФО банку 826013 ОКПО 37893760.
У своїх запереченнях Баштанська міська рада посилається на колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом Баштанської міської ради 2013-2015 р. абзац 5 підпункт «г» пункту 2.9 розділу 2 «Формування фонду оплати праці, оплата праці та захист заробітної плати» « ...здійснювати преміювання працівників відповідно до особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у 2013-2014 роках в межах коштів передбачених на преміювання у кошторисі на утримання апарату управління, утвореного у розмірі не менш як 9 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці» (арк. с. 33-35).
Однак, міський голова є не працівником міської ради, а головною посадовою особою територіальної громади (ст. 12 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Але, як визначено тим же п. 2.9 колективного договору: «...преміювати міського голову, його заступників, встановлювати їм надбавки, надавати матеріальну допомогу у порядку та розмірах, установлених Постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати міському голові приймається міською радою», тобто згідно постанова КМУ від 09.03.2006 № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».
Ревізією виявлено порушення саме п. 6 постанови КМУ від 09.03.2006 № 268.
Посилання відповідача на рішення сесії 5 скликання від 18.03.2008 р. № 2 «Про затвердження Положення про преміювання та Положення про встановлення надбавок доплат працівникам міської ради», є недоречним, оскільки, як вже зазначалось, голова міської ради є головною посадовою особою територіальної громади, а не працівником міської ради.
Також, відповідач у своїх запереченнях посилається на підпункт «г» пункту 4 Постанови КМУ від 24.10.1996 № 1295 «Про умови оплати праці працівників органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів» щодо одноразової допомоги заступника міського голови. Однак, ревізією виявлено факт безпідставної виплати премії міському голові та його заступнику, а не одноразової допомоги, в порушення постанови КМУ від 09.03.2006 № 268. У разі наявності розбіжності між актами, прийнятими одним і тим самим правотворчим органом, застосовується акт, прийнятий пізніше. Отже посилання відповідачем на постанову КМУ від 24.10.1996 є помилковим.
Отже, в ході розгляду справи позивачем доведено правомірність винесеної вимоги. Станом на час розгляду справи вимогу позивача не було виконано.
Згідно ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів та у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати у справі відсутні.
Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Зобовязати Баштанську міську раду виконати вимогу від 10.04.2015 № 04-13/152 та стягнути з ОСОБА_1 тз ОСОБА_2 кошти в сумі 14 123,27 гривень в дохід бюджету Баштанського району на реєстраційний рахунок №31411544700027 в управлінні Державної казначейської служби України в Баштанському районі, код доходів ККД 24060300, МФО банку 826013 ОКПО 37893760.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Суддя Є.В. Марич