Постанова № 50902006, 11.09.2015, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.09.2015
Номер справи
814/2832/15
Номер документу
50902006
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11.09.2015 р. Справа № 814/2832/15 Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Лебедєва Г.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в сумі 2194,12 грн., -

В С Т А Н О В И В: До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в сумі 2194,12 грн.

Відповідно до вимог ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позивачем надіслано відповідачу копію позовної заяви та доданих до неї документів. Згідно з п.3 ч.1 ст. 183-2 КАС України судом 21.08.2015 року винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по справі, яку направлено відповідачу для надання заперечення по справі або заяви про визнання позову.

01.09.2015 року відповідач ухвалу від 21.08.2015 року про відкриття скороченого провадження отримав, про що свідчить підпис з датою про отримання кореспонденції на повідомленні про врученні поштового відправлення.

Згідно ч. 4 ст. 33 КАС України, судова кореспонденція надсилається юридичним особам за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Таким чином, відповідач був належним чином сповіщений про розгляд справи, але на час розгляду справи відповідачем не подано до суду заперечення проти позову та документів на їх підтвердження чи заяви про визнання позову.

Дослідивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з таких підстав. Правові, економічні та організаційні засади реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття регулює Закон України Про зайнятість населення від 05.07.2012 року №5067-VI (далі - Закон № 5067-VI).Відповідно до п. 2 ст.1 Закону №5067-VI безробітний - особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи. Згідно до п.1 ч.1 ст.43 Закону №5067-VI статусу безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи. Відповідно до ч.2 ст. 43 Закону №5067-VI статус безробітного надається зазначеним у частині першій цієї статті особам за їх особистою заявою у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування. Порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, визначається Кабінетом Міністрів України. Згідно до п.1 ч.1 ст.45 Закону №5067-VI реєстрація безробітного в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, припиняється у разі зайнятості особи.Частиною 1 ст. 4 Закону 5067-VI визначено, що до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою. Судом встановлено, що 03.02.2014 року ОСОБА_2 (далі - відповідач) звернувся до ОСОБА_1 міськрайонного центру зайнятості (далі - позивач) із заявою, відповідно до якої просив надати йому статус безробітного з виплатою допомоги по безробіттю згідно з Законами України Про зайнятість населення, Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. У заяві від 03.02.2014 року відповідач зазначив, що він не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, інших передбачених законом доходів не має. Згідно ч.2 ст.22 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття допомога по безробіттю виплачується з восьмого дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості. Судом встановлено, що відповідачу ОСОБА_1 міськрайонним центром зайнятості було призначено та виплачено допомогу по безробіттю за період з 01.09.2014 року по 30.03.2015 року в сумі 2194,12 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до наказу від 20.02.2015 року №НТ150220 виплату по безробіттю ОСОБА_2 з 01.02.2015 року було припинено, у зв'язку із закінченням строку виплати, відповідно до пп.12 п.1 ст.31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття".

Також, відповідно до наказу від 30.03.2015 року №НТ150330 реєстрація ОСОБА_2 як безробітного була припинена 30.03.2015 року, у зв'язку з поданням безробітним заяви про припинення реєстрації відповідно до абзацу 17 пп. 1 п.37 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 року №198.

Після припинення реєстрації відповідача як безробітного, позивачем був проведений обмін електронними даними з органами Державної фіскальної служби України, за результатами якого отримана інформація про те, що відповідач під час перебування на обліку в ОСОБА_1 міськрайонному центрі зайнятості в якості безробітного відносився до категорії зайнятого населення, а саме відповідно до наказу від 30.09.2014 року №47-СТ був зарахований до числа студентів денного відділення вищого навчального закладу Великоанадольського лісового коледжу та з 30.09.2014 року по 31.12.2014 року йому нараховувалась стипендія на загальну суму - 2213,20 грн. що підтверджується актом від 23.07.2015 оку №162 про розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до ЗУ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". Оцінивши належність, допустимість, достовірність наданих сторонами доказів, а також достатність та взаємний зв'язок у їх сукупності, суд вважає позовні вимоги підлягають задоволенню у зв'язку з наступним. Згідно ст.2 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття одним з основних принципів, на підставі якого здійснюється страхування на випадок безробіття є законодавче визначення умов і порядку здійснення страхування на випадок безробіття. Серед інших, допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності, є видом матеріального забезпечення на випадок безробіття.Відповідно до ч.2 ст.36 Закону Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.Таким чином, в порушення приписів вищезазначеної норми, відповідач під час перебування на обліку в ОСОБА_1 міськрайонному центрі зайнятості як безробітний та в період одержання матеріальної допомоги по безробіттю не повідомив позивача про свій вступ у вищий навчальний заклад Великоанадольський лісовий коледж та одержання доходу у вигляді стипендії у період з 30.09.2014 року по 31.12.2014 року на загальну суму - 2213,20 грн., що підтверджується листом Великоанадольського лісового коледжу від 09.07.2015 року №221.

Відповідно до довідки ОСОБА_1 міськрайонного центру зайнятості від 12.08.2015 року за ОСОБА_2 за період з 01.09.2014 року по 30.03.2015 року рахується заборгованість на загальну суму 2 194,12 грн., а саме: вересень 2014 р.- 18,13 грн., жовтень 2014 р. - 543,99 грн., листопад 2014 р. - 544,00 грн., грудень 2014 р. - 544,00 грн., січень 2015 р. - 544,00 грн. Відповідно до п.1 ч.1 ст.1 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.Відповідно до ч.3 ст.36 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг. Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 міськрайонного центру зайнятості обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, у зв'язку із чим підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень , звільненого від сплати судового збору відповідно до Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року (в редакції що діяла до 01.09.2015 року), а також за відсутністю витрат позивача - субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно ч.4 ст.94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 14, 86, 158 163,183-2 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в сумі 2194,12 грн. - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1 міськрайонного центру зайнятості суму безпідставно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 2194,12 грн. (дві тисячі сто дев'яносто чотири гривні дванадцять копійок) на р/р №37171001000515 в ГУДКСУ Миколаївської області, МФО 826013, код ЄДРПОУ 20907848.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя Г.В. Лебедєва