Постанова № 50897485, 09.11.2010, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.11.2010
Номер справи
2а-2779/10/0370
Номер документу
50897485
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2010 рокуСправа № 2а-2779/10/0370

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - cудді Димарчук Т.М.,

при секретарі судового засідання Йовик С.Б.,

за участю прокурора Ревухи І.В.,

представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом прокурора м. Луцька в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Луцька в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області звернувся з позовом до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1870 грн.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що прокуратурою міста Луцька проведено перевірку в управлінні Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області щодо стану сплати обовязкових платежів (фінансових санкцій) до бюджету субєктами господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів і вантажів та допустили порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Перевіркою встановлено, що 14.04.2010 року, 25.05.2010 року та 10.06.2010 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській та Рівненській області здійснювався контроль автомобільних перевізників шляхом проведення рейдових перевірок транспортних засобів, зокрема, встановлено, що транспортним засобом, який належить ОСОБА_2 неодноразово здійснювались перевезення пасажирів з порушеннями транспортного законодавства, відповідальність за які передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». На підставі актів перевірки за кожним фактом виявленого порушення законодавства про автомобільний транспорт постановами начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області до ОСОБА_2 застосовано фінансові санкції, а саме: постановою № 72121 від 12.05.2010 року в розмірі 680 грн.; постановою № 72188 від 31.05.2010 року в розмірі 680 грн.; постановою № 72379 від 06.07.2010 року в розмірі 510 грн. Загальна сума штрафних санкцій, застосованих до ОСОБА_2 за порушення законодавства про автомобільний транспорт, становить 1870 грн. Оскільки штрафні санкції відповідачем не оскаржені та в добровільному порядку не сплачені, просить стягнути з відповідача вказану суму заборгованості.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача адміністративний позов підтримали з підстав, викладених у позовній заяві та просили його задовольнити.

Відповідач в судове засідання не прибув повторно, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується копіями реєстрів на відправлення рекомендованої кореспонденції. Причини неприбуття до суду не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності не заявив. Оскільки відповідно до статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України повторне неприбуття в судове засідання відповідача, який не є субєктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, не перешкоджає розгляду справи, тому справу розглянуто та вирішено за відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.

Судом встановлено, що приписом щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт № 048554 від 09.12.2009 року, ОСОБА_2 зобовязано усунути порушення законодавства про автомобільний транспорт, які були виявлені за результатами перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, проведеної 13.11.2009 року, зокрема, виявлено відсутність схеми маршруту, розкладу руху, таблиці вартості, квитково-касового листа, витягу з дозволу на перевезення; конструкція транспортного засобу не відповідала встановленим вимогам, при здійсненні перевезень пасажирів автобусом. Відповідачу пропонувалось вжити заходів щодо усунення виявлених порушень у строк негайно з моменту отримання припису, але не пізніше 08.01.2010 року.

Державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області 14.04.2010 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання пасажирських перевезень, якою встановлено, що в транспортному засобі марки VOLKSWAGEN, номерний знак НОМЕР_1, який рухався по маршруту «Луцьк-Броди» та належить ОСОБА_2 доставлено додаткове місце сидіння. Згідно свідоцтва про реєстрацію 16 сидінь, а фактично є 17 сидінь, тобто відповідачем вчинено порушення, передбачене ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» - невиконання припису № 048554 від 09.12.2009 року.

Постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області № 72121 від 12.05.2010 року до ОСОБА_2 за порушення законодавства України про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 12 ч.1 ст.60 Закону України Про внесення змін до Закону України Про автомобільний транспорт, а саме - невиконання припису, застосована фінансова санкція в сумі 680 грн.

Приписом щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт №048741 від 24.02.2010 року, ОСОБА_2 зобовязано було усунути порушення законодавства про автомобільний транспорт, які були виявлені за результатами перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів, проведеної 30.12.2009 року, зокрема, виявлено, що при перевезенні пасажирів автобусом а дорожньому листі відсутні відмітка ДАІ та номер узгодження з Головавтотрансінспекцією на виконання нерегулярних перевезень. Відповідачу пропонувалось вжити заходів щодо усунення виявлених порушень у строк негайно з моменту отримання припису, але не пізніше 23.03.2010 року.

Згідно акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання пасажирських перевезень № 169798 від 25.05.2010 року у водія транспортного засобу марки VOLKSWAGEN, номерний знак НОМЕР_1, що належить ОСОБА_2, відсутні узгодження з органами ДАІ та Головавтотрансінспекцією на виконання нерегулярних перевезень пасажирів, тим самим не виконано припис № 048741 від 24.02.2010 року, тобто вчинено порушення, відповідальність за яке передбачена ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»

Постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області № 72188 від 31.05.2010 року до ОСОБА_2 за невиконання припису, відповідальність за яке передбачена абз. 12 ч.1 ст.60 Закону України Про внесення змін до Закону України Про автомобільний транспорт застосована фінансова санкція в сумі 680 грн.

Згідно акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 143613 від 10.06.2010 року, складеного працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області, виявлено порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 8 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт, а саме: в транспортному засобі марки Volksvagen LT 35D реєстраційний номерний знак НОМЕР_2, який належить ОСОБА_2 перевезення за маршрутом «Луцьк-Ковель-Київ» протяжністю понад 500 км здійснював один водій.

На підставі даного акту постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області № 72379 від 06.07.2010 року за порушення абз. 8 ч.1 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» до ОСОБА_2 застосовано фінансову санкцію у розмірі 510 грн.

Копії постанов № 72121 від 12.05.2010 року, № 72188 від 31.05.2010 року, № 72379 від 06.07.2010 року про застосування фінансових санкцій з розясненням порядку їх оскарження вручені ОСОБА_2 12.05.2010 року, 04.06.2010 року та 30.08.2010 року відповідно про що свідчить його підпис на оригіналах вказаних постанов.

Згідно ст. 29 Закону України «Про автомобільний транспорт» N 2344-ІІІ від 05.04.2001 року з наступними змінами та доповненнями (надалі Закон України N 2344-ІІІ від 05.04.2001 року) автомобільним перевізником та автомобільним самозайнятим перевізником, які здійснюють перевезення пасажирів на договірних умовах, є субєкти господарювання, які відповідно до законодавства та одержаної ліцензії надають послуги за договором перевезення пасажира транспортним засобом, що використовується ними на законних підставах.

Відповідно до ст.34 Закону України № 2344-ІІІ автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону; забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів .

Частиною 2 ст. 20 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що транспортні засоби та частини до них повинні відповідати вимогам нормативної і конструкторської документації та мати маркування для їх ідентифікації.

Згідно з п. 31 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року (надалі Порядок) за результатами розгляду справи про порушення керівник органу державного контролю або його заступник за наявності підстав виносить припис щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт.

Припис підлягає обов'язковому виконанню в зазначений у ньому строк. Про виконання припису уповноважена особа суб'єкта господарювання повинна письмово повідомити керівникові органу державного контролю.

Припис складається за формою згідно з додатком 6 у двох примірниках, один з яких видається уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.

Абзацом 12 частини 1 статті 60 Закону України N 2344-ІІІ передбачено, що за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства застосовується штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З матеріалів справи вбачається, що постановами № 72121 від 12.05.2010 року та № 72188 від 31.05.2010 року начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області до ОСОБА_2 застосовано фінансові санкції за невиконання вимог приписів щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Частиною 10 статтф 35 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що на автобусні маршрути протяжністю понад 500 км у рейс повинні направлятися два водії.

Згідно з абз. 8 ч. 1 ст. 60 вказаного Закону України за перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

За порушення вимог ч.10 ст. 35 вищевказаного Закону України постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області № 72379 від 06.07.2010 року до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 510 грн.

Відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Оскільки, ОСОБА_2 постанов позивача у встановленому законом порядку не оскаржив, доказів сплати фінансових санкцій не подав, суд приходить до висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до повного задоволення.

Керуючись ст.ст.160 ч.3, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про автомобільний транспорт», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з підприємця ОСОБА_2 в дохід державного бюджету (р/р 31110106700002 в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, одержувач - Державний бюджет 21081100, ід. код 21741605) фінансові санкції у розмірі 1870 грн. (одну тисячу вісімсот сімдесят гривень).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст, якої буде виготовлений 13 листопада 2010 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Т.М. Димарчук