пр. № 2/759/6177/15
ун. № 759/14560/15-ц
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2015 року суддя Святошинского районного суду м. Києва Шум Л.М. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби в місті Києві про визнання незаконним та скасування наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності, стягнення незаконно утриманих грошових коштів, суд-
В С Т А Н О В И В :
07 вересня 2015 р. до суду надійшов вищезазначений позов ОСОБА_1
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду у судах у порядку цивільного судочинства.
Встановлено, що позивач просить суд визнати незаконним та скасувати наказ ГУ ДФС в м. Києві від 28.08.2015 р. № 703-о «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності» та повернути йому незаконно утримані грошові кошти.
Судом встановлено, що відповідно до вказаного вище Наказу позивачу ОСОБА_1 оголошено догану, в тому числі, за порушення п.п. 2.4., 2.5. розділу 2 Загальних правил поведінки державного службовця, затверджених наказом Головного управління державної служби України від 04.08.2010 р. № 214, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.11.2010 р. за № 1089/18384.
Таким чином, судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 був прийнятий на роботу до Державної фіскальної служби України ГУ ДФС у м. Києві на посаду державного службовця.
Згідно п. 15 ч. 1 ст. 3 КАС України, публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної республіки Крим. Органах місцевого самоврядування.
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби
Проте, згідно ч. 2 ст. 18 КАС України, Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією із сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа.
Суд приходить до висновку, що відносини, які виникли між сторонами є публічно правовими, оскільки позивач ОСОБА_1 був прийнятий на роботу до Державної фіскальної служби України ГУ ДФС у м. Києві на посаду державного службовця, а тому зазначені правовідносини підпадають під компетенцію адміністративного судочинства, у зв'язку з чим суд вважає за необхідним відмовити позивачу ОСОБА_1 у відкритті провадження за його позовом поданого до Святошинського районного суду м. Києва в порядку цивільного судочинства.
При цьому, суд роз'яснює позивачу, що з даним позовом він вправі звернутися до суду в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 2 ст. 122, ст. 293 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі за його позовом до Головного управління Державної фіскальної служби в місті Києві про визнання незаконним та скасування наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності, стягнення незаконно утриманих грошових коштів.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва шляхом подачі до районного суду апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: