ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Куліченко М.В.
Суддя-доповідач:Капустинський М.М.
УХВАЛА
іменем України
"15" вересня 2015 р. Справа № 279/8004/14-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Капустинського М.М.
суддів: Мацького Є.М.
Шидловського В.Б.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області на постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "05" травня 2015 р. у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області про скасування постанови державного виконавця ,
ВСТАНОВИВ:
В жовтні 2014р. Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області звернулось до суду з позовом про визнання незаконними дій Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області, скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 16.04.2014р. Крім того, позивач просив поновити пропущений строк звернення до суду.
Постановою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 05.05.2015р. адміністративний позов задоволено частково. Поновлено Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області пропущений з поважних причин строк звернення до суду. Відмовлено Управлінню Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області в задоволенні позову за необґрунтованістю вимог.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області звернулось до суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить постанову суду від 05.05.2015р. скасувати та прийняти нове рішення про задоволення позову про визнання незаконними дій Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області, скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 16.04.2014р.
Враховуючи, що справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, а усі особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули, відповідно до п.2 ч.1 ст.197 КАС України апеляційний розгляд проведено у порядку письмового провадження.
Перевіривши матеріали справи та дослідивши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області 16.04.2014 року винесено постанову про відкриття виконавчого провадження за виконавчим листом № 2а-6938/11, виданого Коростенським міськрайонним судом Житомирської області25.06.2011р., про стягнення з Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області на користь ОСОБА_3 коштів, передбачених ст.ст.50,54 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з розрахунку мінімальної пенсії за віком, визначеної ст.28 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за період з 01.10.2010р. по 28.02.2011р. в сумі 16674,00 грн.
Згідно з п.1 ч.1 ст.19 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа, зазначеного в ст.17 цього Закону, за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення.
Відповідно до ст.17 вказаного Закону примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом; зокрема, підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи, як виконавчі листи, що видаються судами.
Відповідно до приписів ч.1 ст.25 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.
Статтею 26 Закону України "Про виконавче провадження" визначено вичерпний перелік підстав для відмови у відкритті виконавчого провадження, а саме у разі: 1) пропуску встановленого строку пред'явлення документів до виконання; 2) неподання виконавчого документа, зазначеного у статті 17 цього Закону, та неподання заяви про відкриття виконавчого провадження у випадках, передбачених цим Законом; 3) якщо рішення, на підставі якого видано виконавчий документ, не набрало законної (юридичної) сили, крім випадків, коли воно у встановленому законом порядку допущено до негайного виконання; 4) пред'явлення виконавчого документа до органу державної виконавчої служби не за місцем або не за підвідомчістю виконання рішення; 5) якщо не закінчилася відстрочка виконання рішення, надана судом, яким постановлено рішення; 6) невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим статтею 18 цього Закону; 6-1) офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; 7) якщо виконавчий документ повернуто стягувачу за його заявою, крім виконавчих документів про стягнення аліментів та інших періодичних платежів; 8) наявності інших передбачених законом обставин, що виключають здійснення виконавчого провадження.
Вирішуючи спір, суд першої інстанції дійшов правильних висновків про відсутність доказів того, що виконавчий документ не відповідає вимогам, передбаченим Законом України "Про виконавче провадження", закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання чи він пред'явлений до виконання не до належного органу державної виконавчої служби, або ж доказів наявності інших передбачених законом обставин, що виключають здійснення виконавчого провадження.
Відтак, суд першої інстанції вірно з'ясував, що спірна постанова про відкриття виконавчого провадження від 16.04.2014 року прийнята з дотриманням вимог Закону України "Про виконавче провадження".
Доводи апеляційної скарги, що відповідно до Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" та Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ відповідач був зобов'язаний прийняти постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження, не дають підстав для висновків, що судом першої інстанції було неправильно застосовано норми матеріального права чи порушено норми процесуального права .
Згідно приписів ст.3 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду. Стягувач за рішенням суду про стягнення коштів з державного органу звертається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у строки, встановлені Законом України "Про виконавче провадження", із заявою про виконання рішення суду.
Проте, п.3 Прикінцевих та Перехідних положень вказаного Закону визначено, що виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, боржниками за якими є визначені ч.1 ст.2 цього Закону суб'єкти, які видані або ухвалені до набрання чинності цим Законом, подаються до органу державної виконавчої служби протягом шести місяців з дня набрання чинності цим пунктом. Якщо рішення суду про стягнення коштів або виконавчі документи за цими рішеннями, боржниками за якими є визначені ч.1 ст.2 цього Закону суб'єкти, не було подано в строк, встановлений цим пунктом, це не є підставою для відмови у виконанні даного судового рішення.
Як встановлено судом, постанова про відкриття виконавчого провадження від 16.04.2014 року (а.с.4) прийнята на підставі виконавчого листа, який видано на виконання постанови суду, що набрала законної сили до набрання чинності Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".
Таким чином, згідно перехідних Положень Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" виконавчий лист №2а-6938/11, виданий 25.06.2011р. Коростенським міськрайонним судом Житомирської області, підлягає виконанню органом державної виконавчої служби.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області залишити без задоволення, а постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "05" травня 2015 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя М.М. Капустинський
судді: Є.М. Мацький
В.Б. Шидловський
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області вул.Грушевського, 16/1,м.Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11501
3- відповідачу/відповідачам: Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області м-н Соборний, 1,м.Житомир,10014
- ,