Ухвала суду № 50686190, 01.02.2011, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.02.2011
Номер справи
Номер документу
50686190
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2011 р. Справа № 20148/09/

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді: Улицького В.З.

суддів: Олендера І.Я., Каралюса В.М.

при секретарі судового засідання: Ільницькій Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Львові апеляційні скарги ДПА України та ДПА у Івано-Франківській області на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02.04.2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ДПА у Івано-Франківській області, третя особа: ДПА України про визнання недійсними наказів та проведення перерахування та виплати заробітної плати ,

встановила:

У серпні 2008 року ОСОБА_1 звернулася з позовом до ДПА у Івано-Франківській області, третя особа: ДПА України про визнання недійсними наказів та проведення перерахування та виплати заробітної плати.

Позивач свої позовні вимоги мотивував тим, що вона працює на посаді начальника фінансового відділу - головного бухгалтера державної податкової адміністрації в Івано-Франківській області, є службовою особою, якій присвоєний ранг державного службовця.

Наказом голови ДПА в Івано-Франківській області ОСОБА_2 від 6 травня 2008 р. № 162-0 за "необгрунтоване зайве витрачання коштів, призначених для виплати премій працівникам ДПА в області" їй оголошено догану та утримано суму заподіяної шкоди в розмірі середньої місячної заробітної плати.

Наказом голови ДПА в області від 5 червня 2008 р. № 208-о "за допущені порушення вимог ст..5,10 Закону України "Про державну службу", ст.13 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", Загальних правил поведінки державного службовця, затверджених наказом Головного управління державної служби від 23.10.2000 р. № 58, п.9 постанови КМ України від 23.04.2003 р. № 567 "Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та п.п. 3.2.1 п. 3 наказу ДПА України від 02.04.04 № 195 "Про затвердження положення про порядок планування, використання та обліку коштів, отриманих органами ДПС від надання ними послуг відповідно до законодавства" позивачці оголошено догану.

Вважаючи вказані накази незаконними та необґрунтованими, позивач звернувся до суду.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02.04.2009 року позов задоволено частково. Визнано недійсним наказ голови ДПА в Івано-Франківській області від 06.05.2008 року за №160-О про притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності. Визнано недійсним наказ голови ДПА в Івано-Франківській області від 05.06.2008 року за №208-О про притягнення до дисциплінарної відповідальності, в частині накладення дисциплінарного стягнення відносно ОСОБА_1. Зобовязано ДПА в Івано-Франківській області здійснити виплату отриманої з ОСОБА_1, внаслідок виконання Наказу голови ДПА в Івано-Франківській області від 06.05.2008 року №162-О. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Постанову суду оскаржили ДПА України та ДПА у Івано-Франківській області. Вважають, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просять скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги апелянтів слід залишити без задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що на виконання Подання прокуратури Івано-Франківської області «Про усунення порушень чинного законодавства при нарахуванні та виплаті премій в ДПА в Івано-Франківській області», Головою ДПА в Івано-Франківській області було видано Наказ за № 162-0 від 6 травня 2008 року, яким за необгрунтовано зайве витрачання коштів, призначених для виплати премій працівникам ДПА в області, ОСОБА_1, було оголошено догану та утримано суму заподіяної шкоди в розмірі середньої місячної заробітної плати.

Зокрема проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що нарахування працівникам відділу персоналу, фінансового сектору та адміністративно-господарського управління ДПА в області упродовж 2006, 2007, січня-лютого 2008 років проводилось начальником фінансового вІдділу-головним бухгалтером ОСОБА_1, якою встановлювались розміри премій для окремих працівників зазначених відділів без обгрунтування їх розрахунку та врахування інтегрованого показника оцінки роботи органів ДПА в області, відповідно до вимог Методики, затвердженої ДПА України від 26.12.2006 року № 813, про що нею особисто та головним спеціалістом фінансового відділу, готувався та подавався на підпис окремий додаток №4 до наказу Голови ДПА в області про преміювання.

В наявних в матеріалах справи Актах перевірок, неодноразово, вказується, що Накази про преміювання, готувались начальником фінансового відділу-головним бухгалтером ОСОБА_1 О,А., додатки до даних наказів готувались головним спеціалістом фінансового відділу ОСОБА_3 Нарахування премії обумовлювалось окремим пунктом наказу про преміювання, суми премій зазначались в додатку № 4 до наказу. Крім того, Наказ про преміювання, з додатками до нього щомісячно погоджувався заступниками голови, керівниками структурних підрозділів.

Відповідно до п. 4.9 Положення про преміювання працівників ДПА в Івано-Франківській області, розмір премії працівникам ДПА може бути зменшено або збільшено за рішенням голови ДПА області.

Крім того, в довідці перевірки КРУ в Івано-Франківській області від 28.03.2008 року, яке проводилося за дорученням прокуратури Івано-Франківської області, щодо законності нарахування та виплати премій працівникам ДПА в Івано-Франківській області за період січень 2005року-лютий 2007 року зазначено, що заробітна плата працівників даних підрозділів не перевищувала заробітної плати працівників прирівнюваних посад, які займаються забезпеченням надходження коштів до бюджету, що свідчить про відсутність зловживань. Фонд преміювання ДПА в Івано-Франківській області використаний у відповідності до вимог Кодексу Законів про Працю України, Постанови від 09 березня 2006 року № 268 «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, положень про преміювання і Колективного договору між адміністрацією ДПА в Івано-Франківській області і професійною спілкою працівників ДПА в Івано-Франківській області.

З огляду на викладене, колегія суддів приходить до переконання, що відповідальність за наявності виявлених порушень, покладається на особу яка наділена правом визначення розміру премій - їх збільшення чи зменшення, а тому, помилковим є твердження про те, що саме з вини позивачки виникли виявлені прокуратурою Івано-Франківської області порушення.

Крім того судом встановлено, що на виконання розпорядження ДПА України від 03.03.2008 року за №52-р "Про проведення службового розслідування" та у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 2000 року № 950 "Про затвердження Порядку проведення службового розслідування стосовно державних службовців", було проведено службове розслідування стосовно посадових осіб податкових органів Івано-Франківської області з метою розслідування фактів, щодо правомірності придбання адміністративного приміщення ДПІ в Рогатинському районі Івано-Франківської області.

За результатами перевірки, було встановлено, зокрема, що ДПА в Івано-Франківській області підготовлено лист від 03.09.2007 року за №6646/8/01-117/237 за підписом заступника голови ДПА області, з проханням щодо виділення коштів в сумі 1997000 грн., на придбання адміністративного приміщення для ДПІ в Рогатинському районі. За результатами розгляду вказаного листа, кошти на придбання адмінприміщення із загального фонду видатків будівництва, ДПА України не виділено.

ДПА в Івано-Франківській області 30.10.2007 року, направлено до ДПА України листа № 8356/8/01-117/289 за підписом голови, щодо затвердження кошторису та виділення коштів спеціального фонду по коду 25010100 (кошти від реалізації марок акцизного збору) в сумі 1997000 гри. для придбання приміщення у м. Рогатин, в якому планується облаштувати сховище марок акцизного збору. За результатами розгляду зазначеного листа ДПА України внесено зміни до кошторису на 2007 рік та перераховано кошти спеціального фонду на закупівлю адміністративного приміщення для ДПІ в Рогатинському районі.

За результатами проведеного службового розслідування було виявлено ряд порушень та за допущені порушення вимог ст.5,10 Закону України "Про державну службу", ст. 1З Закону України "Про державну податкову службу в Україні", Загальних правил поведінки державного службовця, п.9 постанови КМ України від 23.04.2003 р. № 567 "Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та пп. 3.2.1 п. 3 наказу ДПА України від 02.04,04 № 195 "Про затвердження положення про порядок планування, використання та обліку коштів, отриманих органами ДПС від надання ними послуг відповідно до законодавства", у звязку із чим відносно ОСОБА_1, Наказом голови ДПА в Івано-Франківській області за №208-о від 05.06.2008 року, застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді догани.

Із наявних в матеріалах справи Доповідної записки управління по боротьбі з корупцією в органах ДПС ДПА України від 24.04.2008 року, Акту службового розслідування ДПА України від 18.04.2008 року, начальником фінансового відділу-головним бухгалтером ОСОБА_1, листи стосовно виділення коштів на придбання приміщення для ДПІ в Рогатинському районі, готувались не нею та жодних дій, спрямованих на отримання та використання коштів, позивачкою допущено не було. Позивачкою ОСОБА_1, після виділення коштів від ДПА України цільовим призначенням в сумі 1997000 грн., відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 28.03.2002 року за № 228 "Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ", як начальником фінансового відділу - головного бухгалтера ДПА в області, було підготовлено зміни до кошторису видатків бюджетної установи - ДПА в області, які були затверджені заступником голови ДПА України. Крім того, готуючи зміни до кошторису видатків ДПА в Івано-Франківській області, ОСОБА_1, виконувала обов'язки, безпосередньо покладені на неї згідно Положення про фінансовий відділ ДПА в Івано-Франківській області.

Дані обставини зафіксовано у вищезазначеній доповідній записці та Акті службового розслідування. Однак, в даних документах, як і в Наказі Голови ДПА в Івано-Франківській області за №208-о від 05.06.2008 року, жодним чином не вказуються порушення допущені начальником фінансового відділу - головним бухгалтером ДПА в області - ОСОБА_1

Згідно положення ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Апелянтами не наведено підстав правомірності прийняття наказів Голови ДПА в Івано-Франківській області № 162-0 від 06.05.2008року, № 208-0 від 05.06.2008року про притягнення до дисциплінарної відповідальності ОСОБА_1

З огляду на викладене, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про частково законність оскаржуваних вимог правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає.

Керуючись ст. ст. 160 ч. 3, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів -

ухвалила:

Апеляційні скарги ДПА України та ДПА у Івано-Франківській області залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02.04.2009 року у справі №2а-4796/08/0970 без змін.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: В. Улицький

Судді: І. Олендер

ОСОБА_4

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 03.02.2011року