Постанова № 5067074, 28.09.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
28.09.2009
Номер справи
2а-6559/09/10/0170
Номер документу
5067074
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

28.09.09Справа №2а-6559/09/10/0170 11:11 м. Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Кудряшової А.М. ,

при секретарі судового засідання - Дєрюшкової І.А.

за участю представників:

прокурора - Горна К.В., посвідчення №08059;

від позивача Євтодієва Г.В., представник по довіреності №7285/1010-0 від 20.08.2009 р.;

від відповідача не зявився;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора м. Євпаторії АР Крим в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим

до Комунального підприємства "ЕКО-ВТОРМА"

про стягнення

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Євпаторії АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим про стягнення з Комунального підприємства "ЕКО-ВТОРМА" - відповідач - заборгованості по податку на додану вартість в сумі 13836грн.28коп., по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 2489грн.79коп., комунальному податку в сумі 332грн.48коп., по земельному податку в сумі 19946грн.53коп. та по збору за забруднення навоклишнього природного середовища в сумі 11грн.43коп., а взагалі - в сумі 36616грн.46коп. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем до ДПІ в м. Євпаторії АР Крим надавались податкові декларації (розрахунки) по зазначеним податкам та зборам, в яких самостійно визначено суму податкового зобовязання. Зазначене податкове зобовязання узгоджене відповідачем у встановленому порядку, однак на час розгляду справи до бюджету не сплачено. Крім того, за несвоєчасну сплату податкового зобовязання по податку на додану вартість та земельному податку до відповідача були застосовані штрафні санкції та нарахована пеня. Податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій отримані відповідачем у встановленому порядку, однак заборгованість по штрафним санкціям та по пені до бюджету теж не сплачена. У звязку з викладеним, позивач просить стягнути з відповідача зазначену податкову заборгованість у судовому порядку.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про день, час та місце його проведення був повідомлений належним чином оголошенням в газеті "Городская газета" №30 (359) від 20.08.2009 року (а.с.180), заперечення на позов до суду не надав.

Суд, приймаючи до уваги, ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність в матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, з врахуванням думки представника позивача, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.

Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, зазначених у позовній заяві, та просив стягнути з відповідача зазначену суму заборгованості.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги також підтримав у повному обсязі, пояснив, що вказана в позовній заяві сума заборгованості станом на день розгляду справи не сплачена, у звязку з чим просив стягнути її з відповідача.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.

Комунальне підприємство «Еко-вторма» (код ЄДРПОУ 30439139, юридична адреса: 97405, АР Крим, м. Євпаторії, вул. Немічевих, буд.49) 28.12.2001 року зареєстровано Управлінням економіки Євпаторійської міської ради АР Крим як юридична особа, про що в журналі обліку реєстраційних справ зроблено запис №24861882Ю0020514 (а.с.11-16). Згідно з довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач станом на 26.03.2009 р. перебуває на обліку (а.с.9-10). КП «Еко-вторма» є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” та перебуває на обліку в ДПІ в м. Євпаторії АР Крим як платник податків та зборів (обов'язкових платежів).

Суд зазначає, що відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 3 частини першої статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. №1251-XII встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ (надалі Закон №2181) встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації. Пунктом 1.11 статті 1 даного Закону визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону №2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181 встановлені базові податкові (звітні) періоди. Згідно пункту "а" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; згідно пункту "б" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу (у тому числі при сплаті квартальних авансових внесків), подаються протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Крім того, зазначеним підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону №2181 встановлено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом, зокрема, за результатами проведеної документальної перевірки, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до абзацу 1 підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” від 03.04.1997 року №168/97-ВР (надалі Закон про ПДВ) податковим періодом є один календарний місяць, у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал. Згідно з підпунктом 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 зазначеного Закону сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

Судом встановлено, що відповідачем до ДПІ в м. Євпаторії АР Крим подано податкові декларації з податку на додану вартість: за січень 2007 року, в якій вказано самостійно обчислену суму податкового зобовязання по податку на додану вартість 1375грн.00коп. (а.с.17-18), за лютий 2007 р. 613грн.00коп. (а.с.19-20), за липень 2007 р. 2467грн.00коп. (а.с.29-32), за серпень 2007 р. 7088грн.00коп. (а.с.33-36), за вересень 2007 р. 3401грн.00коп. (а.с.37-40), за жовтень 2007 р. 1865грн.00коп. (а.с.41-42), за грудень 2007 р. 1086грн.00коп. (а.с.43-46).

В матеріалах справи також наявна заява відповідача від 17.01.2008 року (а.с.47) про вибір квартального звітного (податкового) періоду, згідно з якою зазначений звітний період вибрано з 01.01.2008 року.

Відповідачем до ДПІ в м. Євпаторії АР Крим за 2008 рік подані податкові декларації з податку на додану вартість: за 1 квартал 2008 р., в якій вказано самостійно обчислену суму податкового зобовязання по податку на додану вартість 2036грн.00коп. (а.с.48-50), за 2 квартал 2008 р. 809грн.00коп. (а.с.51-53), за 3 квартал 2008 р. 671грн.00коп. (а.с.54-57), а взагалі на суму 21411грн.00коп.

Згідно з пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Державною податковою інспекцією в м. Євпаторії АР Крим 18.04.2007 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати узгоджених сум податкового зобовязання по податку на додану вартість, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 та пп.7.7.1 п.7.1 ст.7 Закону про ПДВ, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобовязань по податку на додану вартість.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №610/15-02 від 18.04.2007 року (а.с.64-65). Зазначений акт перевірки відповідачем отримано 20.04.2007 р., що підтверджено поштовим повідомленням (а.с.68).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0000631502/0 від 24.04.2007 року (а.с.69) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 234грн.48коп. (у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 28 квітня 2007 року, що підтверджено поштовим повідомленням (а.с.72).

Державною податковою інспекцією в м. Євпаторії АР Крим 08.08.2007 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати узгоджених сум податкового зобовязання по податку на додану вартість, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 та пп.7.7.1 п.7.1 ст.7 Закону про ПДВ, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобовязань по податку на додану вартість по податковій декларації за липень 2006 року.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №856/15-02 від 08.06.2007 року (а.с.80-81). Зазначений акт перевірки вручено відповідачу 14.06.2007 р., що підтверджено поштовим повідомленням (а.с.77).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0000861502/0 від 18.06.2008 року (а.с.76) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 1024грн.00коп. (у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 21 червня 2007 року, що підтверджено поштовим повідомленням (а.с.73).

Державною податковою інспекцією в м. Євпаторії АР Крим 15.11.2007 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати узгоджених сум податкового зобовязання по податку на додану вартість, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 та пп.7.7.1 п.7.1 ст.7 Закону про ПДВ, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобовязань по податку на додану вартість по податковим деклараціям за серпень та вересень 2006 року.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №1654/15-02 від 15.11.2007 року (а.с.88-89). Зазначений акт перевірки вручено відповідачу 21.11.2007 р., що підтверджено поштовим повідомленням (а.с.87).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0001731502/0 від 26.11.2007 року (а.с.86) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 2358грн.00коп. (у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 30 листопада 2007 року, що підтверджено поштовим повідомленням (а.с.85).

Державною податковою інспекцією в м. Євпаторії АР Крим 08.04.2008 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати узгоджених сум податкового зобовязання по податку на додану вартість, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 та пп.7.7.1 п.7.1 ст.7 Закону про ПДВ, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобовязань по податку на додану вартість по податковим деклараціям за жовтень та листопад 2006 року.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №732/15-02 від 08.04.2008 року (а.с.94-95). Зазначений акт перевірки вручено відповідачу 12.04.2008 р., що підтверджено поштовим повідомленням (а.с.92).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0000571502/0 від 15.04.2008 року (а.с.92) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 4003грн.01коп. (у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 21 квітня 2008 року, що підтверджено поштовим повідомленням (а.с.91).

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що відповідачем узгоджено податкове зобовязання по податку на додану вартість в загальній сумі 29030грн.49коп. (21411,00+4003,01+2358,00+1024,00+234,48).

Згідно із пп.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону №2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Пунктом 16.4 статті 16 цього Закону встановлено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.

На суму податкового боргу відповідача по податку на додану вартість нараховано пеню у загальній сумі 1643грн.26коп., що підтверджено копією особового рахунку відповідача за 2009 рік (а.с.138).

Згідно даних особового рахунку (а.с.132-138), розрахунку суми заборгованості (а.с.131) та адміністративного позову відповідачем з урахуванням часткової сплати не сплачена заборгованість по податку на додану вартість по зазначеним податковим деклараціям та податковим повідомленням-рішенням в сумі 13836грн.28коп.

Законом України “Про податок на додану вартість”, зокрема пунктом 10.2 статті 10 встановлено, що платники податку відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.

Суд зазначає, що розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку визначені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року №2535-XII зі змінами та доповненнями.

Частиною першою статті 4 зазначеного Закону встановлено, що розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів.

Згідно зі статтею 5 Закону України “Про плату за землю” об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.

Положеннями частини першої статті 14 Закону України “Про плату за землю” визначено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Стаття 17 Закону України “Про плату за землю” передбачає, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Судом встановлено, що відповідач самостійно надав до Державної податкової інспекції в м. Євпаторія АР Крим податкові розрахунки земельного податку за 2007 рік (а.с.110-112), згідно з яким відповідачем самостійно нараховано податок за рік у загальній сумі 9379грн.06коп., який підлягає сплаті на протязі року щомісячно з січня по листопад включно рівними частками по 781грн.59коп. та за грудень 781грн.57коп. Також відповідачем до ДПІ в м. Євпаторії АР Крим надано податковий розрахунок земельного податку на 2008 рік (а.с.106-109), згідно з яким відповідачем самостійно нараховано податок за рік у загальній сумі 9641грн.67коп., який підлягає сплаті на протязі року щомісячно з січня по листопад включно рівними частками по 803грн.47коп. та за грудень 803грн.50коп.

Таким чином, загальна сума податкового зобовязання по земельному податку по розрахункам за 2007-2008 року, що узгоджена відповідачем та підлягає сплаті, складає 19020грн.73коп.

Згідно статті 27 Закону України “Про плату за землю”№2535-ХІІ від 03.07.1992 року контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Крім того, ДПІ в м. Євпаторія АР Крим 28.03.2007 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати відповідачем земельного податку, в ході якої виявлені порушення ст.17 Закону України «Про плату за землю» та пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобовязань по земельному податку по розрахунку за 2006 рік (№776 від 30.01.2006 р.) по строкам сплати 30.08.2006 року та 02.10.2006 року.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №528/15-3 від 28.03.2007 року (а.с.59-60), що вручений уповноваженій особі відповідача.

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 стосовно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0001551503/0 від 30.03.2007 року (а.с.58) про застосування штрафних санкцій по земельному податку в сумі 389рн.70коп. (у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 30 березня 2007 року, що підтверджено підписом уповноваженої особи відповідача на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с.58).

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що відповідачем узгоджено податкове зобовязання по земельному податку в загальній сумі 19410грн.43коп. (19020,73+389,70).

Згідно із пп.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону №2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Пунктом 16.4 статті 16 цього Закону встановлено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.

На суму податкового боргу відповідача по податку на додану вартість нараховано пеню у загальній сумі 1325грн.10коп., що підтверджено копією особового рахунку відповідача за 2009 рік (а.с.160).

Згідно даних особового рахунку (а.с.154-160), розрахунку суми заборгованості (а.с.153) та адміністративного позову відповідачем з урахуванням часткової сплати не сплачена заборгованість по земельному податку по зазначеним податковим деклараціям та податковому повідомленню-рішенню в сумі 19946грн.53коп., зокрема, основний борг 18644грн.25коп., пеня 1302грн.28коп.

Відповідно до статті 1 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 11.12.1991 р. №1963-XII платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Статтею 5 даного Закону визначені строки сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів: згідно частини 1 статті 5 юридичними особами податок сплачується щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Відповідачем до ДПІ в м. Євпаторії АР Крим були надані Розрахунки суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2007 та 2008 роки (надані відповідно 30.01.2007 року та 16.01.2008 року), згідно яких ним самостійно нараховано податкове зобов'язання, що підлягало сплаті рівними частками у строк до 15 квітня, до 15 липня, до 15 жовтня поточного року та до 15 січня наступного року: на 2007 рік - у загальній сумі 1458грн.00коп. (а.с.97), на 2008 рік - у загальній сумі 1458грн.00коп. (а.с.99). Крім того, відповідачем до ДПІ в м. Євпаторії АР Крим 19.04.2007 року було надано до ДПІ уточнюючий розрахунок (а.с.98), згідно з яким сума податку за 2007 рік зменшена до 1093грн.00коп. Згідно даних особового рахунку (а.с.140-143) та розрахунку суми заборгованості (а.с.139) відповідачем на день розгляду справи з урахуванням переплати в сумі 62грн.26коп. не сплачена заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у загальній сумі 2489грн.74коп., що нарахована по строку 16.07.2007 р. у сумі 301грн.74коп., по строку 15.10.2007 р. 365грн.00коп., по строку 14.01.2008 р. 365грн.00коп., по строку 14.04.2008 р. 365грн.00коп., по строку 14.07.2008 р. 365грн.00коп., по строку 14.10.2008 р. 364грн.00коп., по строку 14.01.2009 р. 364грн.00коп.

Згідно з частиною 3 статті 7 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” недоїмки із сплати податку, а також суми штрафів, пеня стягуються з платників податку згідно із законодавством.

Відповідно до статті 1 Декрету Кабінету Міністрів України “Про місцеві податки і збори” від 20.05.1993 р. №56-93 одним із видів місцевих податків і зборів є комунальний податок. Згідно зі статтею 15 зазначеного Декрету комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Статтею 19 Декрету КМУ “Про місцеві податки і збори” встановлено, що місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.

Відповідачем до ДПІ в м. Євпаторії АРК подані податкові розрахунки комунального податку за 2 квартал 2007 р., в якому відповідачем самостійно визначено податкове зобов'язання в сумі 73грн.10коп. (а.с.100), за 3 квартал 2007 р. 73грн.10коп. (а.с.101), за 4 квартал 2007 р. 71грн.40коп. (а.с.102), за 1 квартал 2008 р. 71грн.40коп. (а.с.103), за 2 квартал 2008 р. 61грн.20коп. (а.с.104), за 3 квартал 2008 р. 56грн.10коп. (а.с.105). Згідно даних особового рахунку (а.с.145-148) та розрахунку суми заборгованості (а.с.144) відповідачем з урахуванням переплати в сумі 0грн.72коп. не сплачена заборгованість по комунальному податку в сумі 332грн.48коп.

Відповідно до статті 22 Декрету КМУ “Про місцеві податки і збори” відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати місцевих податків і зборів до бюджету місцевого самоврядування покладається на платників відповідно до чинного законодавства. Контроль за сплатою місцевих податків і зборів здійснюється державними податковими інспекціями.

Суд зазначає, що правові, економічні та соціальні основи організації охорони навколишнього природного середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь визначені Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища» від 25.06.1991 року №1264-XII.

Статтею 24 зазначеного Закону передбачено, що об'єкти, які шкідливо впливають або можуть вплинути на стан навколишнього природного середовища, види та кількість шкідливих речовин, що потрапляють у навколишнє природне середовище, види й розміри шкідливих фізичних та біологічних впливів на нього підлягають державному обліку.

Підприємства, установи та організації проводять первинний облік у галузі охорони навколишнього природного середовища і безоплатно подають відповідну інформацію органам, що ведуть державний облік у цій галузі.

Єдині на території України правила встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища, а також його стягнення передбачені Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору» від 01.03.1999 року №303, в пункті 2 якої зазначено, що збір за забруднення навколишнього природного середовища справляється за: викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; розміщення відходів.

Територіальні органи Мінприроди подають до органів державної податкової служби перелік підприємств, установ, організацій, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності, яким в установленому порядку видано дозволи на викиди, спеціальне водокористування та розміщення відходів.

Невключення підприємств, установ, організацій, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності до зазначеного переліку не звільняє їх від сплати збору.

Безпосередньо порядок обчислення і сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища (далі - збір), а також відповідальність платників за достовірність даних про обсяги викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти, розміщені відходи та за правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати збору передбачено Інструкцією про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженою спільним наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державною податковою адміністрацією України від 19 липня 1999 року №162/379 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.08.1999 р. за №544/3837).

Згідно з п.2.1. Інструкції платниками збору є суб'єкти господарювання, незалежно від форм власності, включаючи їх об'єднання, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої територіальної громади; бюджетні, громадські та інші підприємства, установи і організації; постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи в Україні; громадяни, які здійснюють на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів.

Відповідно до п.7.1. Інструкції платники збору складають податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища і подають його до органу державної податкової служби за місцем податкової реєстрації (місцеперебуванням на податковому обліку в органах державної податкової служби).

Пунктом 7.2. Інструкції встановлено, що базовий податковий (звітний) період збору за забруднення навколишнього природного середовища дорівнює календарному кварталу. Податкові розрахунки збору подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби).

Збір сплачується платниками за місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби) протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання податкового розрахунку збору, тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Згідно з п.8.2. Інструкції контроль за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища до бюджету, а також своєчасністю подання податкових розрахунків цього збору здійснюється органами державної податкової служби.

Крім того, в п.9.2. Інструкції зазначено, що платники несуть відповідальність за правильність обчислення, повноту та своєчасність сплати, а також за правильність складання і своєчасність подання розрахунків органам державної податкової служби та органам Мінприроди України згідно з законодавством.

Судом встановлено, що відповідачем до ДПІ в м. Євпаторії АР Крим надано податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2007 рік, в якому визначено суму податкового зобовязання у розмірі 11грн.80коп. (а.с.113). Згідно даних особового рахунку (а.с.150-152) та розрахунку суми заборгованості (а.с.149) відповідачем з урахуванням переплати в сумі 0грн.37коп. не сплачена заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 11грн.43коп.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно з пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу (пп.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону №2181).

На адресу відповідача позивачем були направлені перша податкова вимога №1/380 від 12.09.2006 р. (а.с.115), яка отримана відповідачем 13.09.2006 року, що підтверджено підписом уповноваженої особи відповідача на корінці податкової вимоги, та друга податкова вимога №2/414 від 13.10.2006 р., яка згідно поштового повідомлення отримана 21.10.2006 року (а.с.116).

Суд вважає необхідним зазначити, що прийняті позивачем податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги у судовому порядку відповідачем не оскаржувались, на час розгляду справи не визнані неправомірними та не скасовані, будь-які документи, що підтверджують необґрунтованість та неправомірність застосування штрафних санкцій відповідачем під час розгляду справи у суді не надано. У звязку з викладеним, суд зазначає, що на час розгляду справи в матеріалах справи відсутні будь-які відомості, що дають підстави вважати дії та прийняті позивачем податкові повідомлення-рішення і податкові вимоги неправомірними та необґрунтованими.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджене податкове зобов'язання в загальній сумі 36616грн.46коп., зокрема по податку на додану вартість в сумі 13836грн.28коп., по податку з власників транспортних засобів, самохідних машин та механізмів в сумі 2489грн.79коп., по комунальному податку в сумі 332грн.48коп., по земельному податку в сумі 19946грн.53коп. та по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 11грн.43коп.

Відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень та податкових вимог.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

У судовому засіданні 28 вересня 2009 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 05 жовтня 2009 року.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Комунального підприємства «Еко-вторма» (код ЄДРПОУ 30439139, юридична адреса: 97405, АР Крим, м. Євпаторії, вул. Немічевих, буд.49) заборгованість в загальній сумі 36616 (тридцять шість тисяч шістсот шістнадцять) гривень 46 копійок:

- на користь Державного бюджету м. Євпаторії (р/р №3111202970015, код платежу 1401010030, в УДК м. Євпаторії ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740798) заборгованість з податку на додану вартість у сумі 13836 (тринадцять тисяч вісімсот тридцять шість) гривень 28 копійок,

- на користь Державного бюджету м. Євпаторії (р/р №3321380770015, код платежу 1601020053, в УДК м. Євпаторії ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740798) заборгованість з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 2489 (дві тисячі чотириста вісімдесят дев'ять) гривень 74 копійки,

- на користь Державного бюджету м. Євпаторії (р/р №3111202970015, код платежу 5008020030, в УДК м. Євпаторії ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740798) заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 11 (одинадцять) гривень 43 копійки,

- на користь Місцевого бюджету м. Євпаторії (р/р №3324828700015, код платежу 1601020053, в УДК м. Євпаторії ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740798) заборгованість по комунальному податку у сумі 332 (триста тридцять дві) гривні 48 копійок,

- на користь Місцевого бюджету м. Євпаторії (р/р №3321380770015, код платежу 1305010053, в УДК м. Євпаторії ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740798) заборгованість по земельному податку у сумі 19946 (дев'ятнадцять тисяч дев'ятсот сорок шість) гривень 53 копійки.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Окружного

адміністративного суду

Автономної Республіки Крим Кудряшова А.М.