Головуючий у 1 інстанції - Папазова Г.П.
Суддя-доповідач - ОСОБА_1
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 серпня 2010 року справа №2а-4937/10/0570
приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Лях О.П.,
суддів : Горбенко К.П., Попова В.В.
при секретарі Барбаш Л.О.
за участю :
представників позивача ОСОБА_2, ОСОБА_3
представника відповідача ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства Акціонерна холдингова компанія «ВНИИМЕТМАШ»
на постанову Донецького окружного адміністративного суду
від 05 травня 2010 року
у адміністративній справі № 2а-4937/10/0570
за позовом відкритого акціонерного товариства Акціонерна холдингова компанія «ВНИИМЕТМАШ»
до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 10.02.2010 року №0000382341, -
ВСТАНОВИЛА:
ВАТ АХК «ВНИИМЕТМАШ» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 10.02.2010 року № НОМЕР_1.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 05 травня 2010 року у справі № 2а-4937/10/0570 в задоволенні позовної заяви відмовлено.
Позивачем подана апеляційна скарга, в якій він просить скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким позовну заяву задовольнити.
Доводи апеляційної скарги обґрунтовує неправильним застосуванням судом першої інстанції норм матеріального права, а саме вказує на те, що позивачем не отримано державний акт на право власності на земельну ділянку.
Вислухавши доповідь судді - докладчика, пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, колегія суддів приходить до наступного.
Позивач - Відкрите акціонерне товариство Акціонерна холдингова компанія «ВНИИМЕТМАШ» є юридичною особою Російської Федерації, має в своїй структурі відокремлений підрозділ без права юридичної особи - Представництво, яке створено рішенням Ради директорів від 24.12.2004 року та діє на підставі Положення про Представництво.
29 грудня 2005 року позивачем за договором купівлі - продажу у ОСОБА_5 було придбано житловий будинок з господарськими та побутовими будовами та спорудами під номером 3 по вулиці Комунарів у місті Слов'янську, розташований на земельній ділянці загальною площею 1610 кв. м.
28 квітня 2006 року позивач придбав у ОСОБА_5 за договором купівлі-продажу земельну ділянку для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, що розташована у м. Слов'янську по вулиці Комунарів під номером 3, площею 0,1000 га, на якій розташовано нерухоме майно, належне покупцю на підставі договору купівлі - продажу. Цільове призначення земельної ділянки - будівництво та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. Державний акт на право власності на земельну ділянку позивачем на теперішній час не отримано.
З 28.12.2009 року по 18.01.2010 року Слов'янською ОДПІ проведена планова виїзна перевірка ВАТ АХК «ВНИИМЕТМАШ» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2006 року по 30.09.2009 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2006 року по 30.09.2009 року.
За результатами перевірки був складений акт № 523/22-0/26559041 від 29.01.2010, в якому встановлено, що підприємство за період з 01.10.2006 року по 30.09.2009 року не нараховувало та не перераховувало, а також не надавало до Слов'янської ОДПІ податкові розрахунки плати за земельну ділянку площею 1000 кв. м, розташовану за адресою Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Комунарів, 3. Внаслідок цього занижено податкове зобов'язання з плати за землю в сумі 1788,99 грн., в тому числі за період з 01.10.2007 року по 31.12.2007 року у сумі 206,49 грн., за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року у сумі 849,00 грн., за період з 01.01.2009 року по 30.09.2009 року у сумі 733,50 грн.
Слов'янська ОДПІ прийняла податкове повідомлення - рішення від 10.02.2010 року № НОМЕР_1, яким визначила позивачу суму податкового зобовязання за платежем - плата за землю в загальній сумі 6378,99грн., у тому числі 1788,99 грн. - за основним платежем, 4590 грн. - штрафна санкція. Дане повідомлення - рішення винесено на підставі акту перевірки № 523/22-0/26559041 від 29.01.2010 року.
Між сторонами немає розбіжностей щодо обставин справи, встановлених судом першої інстанції та апеляційним судом. Факт користування земельною ділянкою площею 0,1000 га позивачем не заперечується.
Відповідно до ст. 2 КАСУ завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Статтею19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені конституцією та законами України.
Повноваження податкових органів визначені Законом України "Про державну податкову службу в Україні , ст. 10 визначено функції державних податкових інспекцій у тому числі щодо забезпечення обліку платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів.
Контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів є державні податкові інспекції, згідно п. п. 2.1.4 п. 2.1 ст. 2 Закону України Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами .
За ст. 14 Закону України Про систему оподаткування плата за землю (земельний податок) віднесена до загальнодержавних податків і зборів (обовязкових платежів).
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також, пільги з земельного податку визначені Законом України Про плату за землю .
Відповідно до ст. 2 Закону України Про плату за землю використання землі в Україні є платним. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.
Згідно ст. 5 Закону об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.
Статтею 15 Закону України Про плату за землю встановлено, що власники землі або землекористувачі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення прав власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
За вимогами статті 67 Конституції України, статті 206 Земельного кодексу України, статті 2 Закону України Про плату за землю кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З урахуванням викладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про правомірність рішення відповідача при прийнятті оскаржуваного повідомлення-рішення.
Колегія суддів вважає, що судове рішення першої інстанції відповідає вимогам матеріального та процесуального права і не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі, судом першої інстанції ретельно перевірено доводи сторін, дано їм вірну оцінку, постанова суду є законною і обґрунтованою, доводами апеляційних скарг висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються, підстави для скасування постановленого у справі судового рішення відсутні.
На підставі викладеного керуючись ст. 195, ст. 196, п.1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. 206, ст. 211, ст. 212, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства Акціонерна холдингова компанія «ВНИИМЕТМАШ» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 05 травня 2010 року у справі № 2а-4937/10/0570 залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 05 травня 2010 року у справі № 2а-4937/10/0570 за позовом відкритого акціонерного товариства Акціонерна холдингова компанія «ВНИИМЕТМАШ» до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 10.02.2010 року № НОМЕР_1 залишити без змін.
Ухвала Донецького апеляційного адміністративного суду вступає в законну силу з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Головуючий О.П. Лях
Судді К.П. Горбенко
ОСОБА_6