ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2015 року Справа № 803/3424/15
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Плахтій Н.Б.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області (далі - Луцька ОДПІ, позивач) звернулася з позовом до Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (далі ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», відповідач) про стягнення в дохід державного бюджету податковий борг в сумі 778 250,12 грн. та в дохід місцевого бюджету м.Луцька податковий борг в сумі 22 900,78 грн.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що станом на 31.08.2015 року за відповідачем рахується податковий борг на загальну суму 801 150,90 грн.: з яких: 778 250,12 грн. - заборгованість з податку на додану вартість; 17 672,12 грн. заборгованість по земельному податку з юридичних осіб; 5228,66 грн. заборгованість по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Позивачем в установлені законом строки вживались заходи щодо стягнення заборгованості шляхом надіслання податкової вимоги, однак дані заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідачем. Просить стягнути з рахунків ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» в дохід державного бюджету податковий борг в сумі 778 250,12 грн. та в дохід місцевого бюджету м.Луцька податковий борг в сумі 22 900,78 грн.
В судове засідання представник позивача не прибула, подала клопотання про розгляд справи без її участі.
Представник відповідача у заяві визнав адміністративний позов, просив розгляд справи здійснювати за його відсутності.
Оскільки представники сторін в судове засідання не прибули, тому судовий розгляд справи здійснювався у відсутності представника позивача, представника відповідача на підставі наявних у ній доказів у порядку письмового провадження відповідно до частини четвертої статті 122 КАС України.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є підставними та підлягають до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» зареєстроване як юридична особа 29.05.2002 року та взяте на облік як платник податків Луцькою ОДПІ 07.06.2002 року, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 07.05.2015 року №1503181401638 (а.с.6), спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.28-29).
Відповідно до пункту 15.1 статті 15 Податкового кодексу (далі - ПК України) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) обєкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є обєктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обовязок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Згідно з підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобовязання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно із пунктом 57.3 статті 57 ПК України, у разі визначення грошового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму грошового зобовязання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України грошове зобовязання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобовязання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у звязку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Сума грошового зобовязання, згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України, (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання є податковим боргом.
Судом встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг на загальну суму 801 150,90 грн., з яких: 778 250,12 грн. - заборгованість з податку на додану вартість; 17 672,12 грн. заборгованість по земельному податку з юридичних осіб; 5228,66 грн. заборгованість по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що підтверджується довідкою про наявність податкового боргу (а.с.7), розрахунком боргу (а.с.8-9), зворотнім боком облікової картки по податку на додану вартість (38-44), зворотнім боком облікової картки по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (а.с.45-53), зворотнім боком облікової картки по земельному податку з юридичних осіб (а.с.54-55).
Заборгованість по податку на додану вартість в сумі 778 250,12 грн. виникла внаслідок несплати узгоджених грошових зобовязань згідно декларацій №9174892389 від 19.08.2015 року.(а.с.10-12). Крім того, відповідачу нараховано пеню у сумі 6 986,12 грн.
Заборгованість по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у сумі 5228,66 грн. виникла внаслідок несплати узгоджених грошових зобовязань згідно декларацій №9018575518 від 19.02.2015 року.(а.с.45-53).
Заборгованість по земельному податку з юридичних осіб в сумі 17 672,12 грн. виникла внаслідок несплати узгоджених грошових зобовязань згідно декларацій №9018047821 від 18.02.2015 року (а.с.13-16).
У відповідності до пункту 59.1 статті 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобовязання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з пунктом 59.4 статті 59 ПК України податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобовязань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.5 статті 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
У відповідності до пункту 59.1 статті 59 ПК України Луцькою ОДПІ надсилалась відповідачу податкова вимога від 06.11.2014 року №11639-25, яка відповідачем отримана 12.11.2014 року (а.с.19).
Вжиті контролюючим органом заходи не призвели до погашення податкового боргу, доказів добровільної сплати заборгованості відповідачем суду не надано.
Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з пунктами 95.1, 95.3 статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Про наявність у ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» відкритих рахунків у банках свідчить довідка Луцької ОДПІ (а.с.7).
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про підставність позовних вимог про стягнення з відповідача в дохід державного бюджету податковий борг в сумі 778 250,12 грн. та в дохід місцевого бюджету м.Луцька податковий борг в сумі 22 900,78 грн.
Керуючись ст.ст.11, 17, 158, 160, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (43001, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Ковельська, будинок 41, код ЄДРПОУ 32035139) в дохід державного бюджету податковий борг в сумі 778 250,12 грн. (сімсот сімдесят вісім тисяч двісті пятдесят грн. 12 коп.) та в дохід місцевого бюджету м.Луцька податковий борг в сумі 22 900,78 грн.(двадцять дві тисячі девятсот грн. 78 коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
ОСОБА_1Плахтій