Справа № 2-а-6700/09/1170
Категорія статобліку 6.6. 4
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2009 року м. Кіровоград
Кіровоградський окружний адміністративний суд
в складі головуючого: судді Ком'якович Г.М.
при секретарі: Господарікову М.О.
за участю представників:
прокурора - Яременко О.Д.
позивача - клопотання про розгляд справи без участі представника
відповідача - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: прокурора Новоукраїнського району, який діє в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Новоукраїнському районі
до відповідача: Новоукраїнського житлово - комунального підприємства
про стягнення заборгованості зі сплати земельного податку, суд -
ВСТАНОВИВ :
Прокурор Новоукраїнського району, який діє в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Новоукраїнському районі звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Новоукраїнського житлово - комунального підприємства про стягнення заборгованості зі сплати земельного податку в сумі 16261,81 грн..
Позовні вимоги мотивовані тим, що н есплата Новоукраїнським ЖКП податкового боргу порушує інтереси держави, спричиняє шкоду економічним інтересам держави, загрожує невиконанню загальнодержавних програм, які фінансуються з бюджету, підриває основні принципи існуючого суспільного ладу, шо є підставою для звернення до суду прокурором, на якого відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», ст. 121 Конституції України покладено обов'язок щодо представництва інтересів держави в суді.
У зв'язку з відсутністю фінансування Кіровоградського окружного адміністративного суду на відправлення поштової кореспонденції, судовий виклик осіб, які беруть участь у справі, здійснюється у відповідності до ст. 38 КАС України телефонним засобом зв'язку.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просять суд їх задовольнити.
Представник позивача, належним чином повідомлений про час, дату і місце судового розгляду в судове засідання не прибув, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності та позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, що підтверджується відміткою в рекомендованих повідомленнях (а. с. - 126,140-141) про причини неявки суду не повідомив, письмових заперечень по суті позовних вимог не подано.
Суд вважає, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду судової справи, отже суд здійснив всіх заходів для реалізації відповідачем права судового захисту своїх прав та інтересів.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України
Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали справи суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів громадян або держави в судах у випадках визначених законом.
Ст. 60 КАС України визначено, що у випадках встановлених законом, прокурор може звернутися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
Згідно зі ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою для представництва у суді інтересів держави є наявність порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вичиняються у відносинах між ними або з державою. При цьому представництво інтересів держави здійснюється шляхом звернення прокурора до суду з заявою (позовом) в інтересах органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу» одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за одержанням податкового законодавства, правильного обчислення повнотою та своєчасної сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обв'язкових платежів).
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» на державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділ), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції покладено функції щодо контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі: обліку платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, інших платежів, а також здійснення реєстрації фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів.
У відповідності до приписів пункту 2.1.4 ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові органи відносяться до категорії контролюючих.
Згідно ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, в підпорядкуванні якої, зокрема, знаходиться ДПІ в Новоукраїнському районі.
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу Україні» передбачено право органів Державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування» платниками податків і зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до ст. 9 вищевказаного Закону одним із обов'язків платників податків є обов'язок сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Пунктом 8 ч.1 ст.14 Закону України «Про систему оподаткування» до загальнодержавних податків та зборів належить плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності).
Згідно ч. 1 ст. 14 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 р. № 2535,платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 даного Закону податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач зареєстрований як підприємство приватної власності та перебуває на обліку в ДПІ в Новоукраїнському районі як платник податків.
Дані обставини стверджені та досліджені в судовому засіданні доказами, а саме: копією свідоцтва про державну реєстрацію відповідача (а.с. - 21).
31.01.2007 р. Новоукраїнське ЖКП подало до ДПІ в Новоукраїнському районі податковий розрахунок земельного податку, згідно якого за 2007р. нараховано податок у сумі 2361,23 грн.(за період січень-грудень 2007 року).
17.03.2008 р. Новоукраїнське ЖКП подало до ДПІ в Новоукраїнському районі податковий розрахунок земельного податку, згідно якого за 2007р. нараховано податок у сумі 2258,32 грн.(за період січень-грудень 2008 року).
31.01.2009 р. Новоукраїнське ЖКП подало до ДПІ в Новоукраїнському районі податковий розрахунок земельного податку, згідно якого за 2007р. нараховано податок у сумі 2640,99 грн.(за період січень-грудень 2009 року).
Перевіркою, проведеною прокуратурою Новоукраїнського району, встановлено, що сума податкового боргу Новоукраїнського ЖКП перед бюджетом становить 16 261, 81 грн.
Зазначена заборгованість складається з недоїмки по земельному податку в сумі 14 194,29 грн. та пені, нарахованої за порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4, п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в сумі 2067,52 грн.
Згідно з розрахунками сум податкового боргу платника податків Новоукраїнське ЖКП нараховано та не сплачено 16 261 , 81 грн.
Таким чином, загальна узгоджена сума податкового боргу Новоукраїнського ЖКП складає 16 261 грн.81 коп.
Згідно з вимогами ст.6 Закону України № 2181-III ДПІ в Новоукраїнському районі на адресу відповідача були виставлені перша і друга податкові вимоги, але податковий борг сплачений не був ( а.с. 24,25 ).
Перша податкова вимога від 05.11.2001 року № 1/45 на суму 4807,05 грн., отримана керівником 12.11.2001 року.
Друга податкова вимога від 19.12.2001 року № 2/124 на суму - 9520,75 грн., отримана головним бухгалтером підприємства 20.12.2001 року.
Відповідно до п. п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1- 17.1.6 цього пункту, чи ні.
На підставі поданої податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності за 2008 рік Новоукраїнське ЖКП були винесені податкові повідомлення - рішення ДПІ форми «Ш» про сплату штрафних санкцій, а саме:
- від 27.03.2008 року № 0000421530 на загальну суму 243 грн.48 коп., від отримання якого відповідач відмовився, про що свідчить акт відмови від ознайомлення та підпису податкового повідомлення - рішення форми «Ш» № 0000421530 від 27.03.2008 р. на суму 243,48 грн. (а. с. 28), після чого вказане податкове повідомлення - рішення було розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт ДПІ в Новоукраїнському районі про розміщення на дошці податкових оголошень Податкового повідомлення - рішення форми «Ш» в № 0000421530 від 27.03.2008 р. на суму 243,48 грн. (а. с. 29);
- від 01.04.2008 року № 000048/1530 на загальну суму 243,48 грн., винесеного на підставі акту № 84/1530/23221436 від 01.04.2008 року «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на землю». Від отримання зазначених вище акту та податкового повідомлення - рішення відповідач відмовився (акт відмови від ознайомлення, отримання та підпису Акту «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної власності № 7 від 01.04.2008 року (а. с. 33) та акт відмови від ознайомлення та підпису Податкового повідомлення - рішення форми «Ш» № 0000481530 від 01.04.2008 року на суму 243, 48 грн. Вказане повідомлення - рішення було розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт ДПІ в Новоукраїнському районі про розміщення на дошці податкових оголошень податкового повідомлення - рішення форми «Ш» в № 0000481530 від 01.04.2008 р. на суму 243,48 грн. (а. с. 35);
- від 05.05.2008р. № 0000501530 на загальну суму 243,48 грн., винесеного на підставі акту № 87/1530/23221436 від 05.05.2008 року «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на землю». Від отримання зазначених вище акту та податкового повідомлення - рішення відповідач відмовився (акт відмови від ознайомлення, отримання та підпису Акту «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної власності № 7 від 05.05.2008 року (а. с. 41) та акт відмови від ознайомлення та підпису податкового повідомлення - рішення форми «Ш» № 0000501530 від 05.05.2008 року на суму 243,48 грн. (а.с.41). Вказане повідомлення - рішення було розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт ДПІ в Новоукраїнському районі про розміщення на дошці податкових оголошень податкового повідомлення - рішення форми «Ш» в № 0000501530 від 05.05.2008 року на суму 243,48 грн. (а. с. 35);
- від 27.06.2008 року № 0000821530 на загальну суму 243,48 грн., винесеного на підставі акту № 138/1530/23221436 від 27.06.2008 року «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на землю». Від отримання зазначених вище акту та податкового повідомлення - рішення відповідач відмовився (акт відмови від ознайомлення, отримання та підпису Акту «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної власності (а. с. 45) та акт відмови від ознайомлення та підпису податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 27.06.2008 року № 0000821530 на суму 243,48 грн. (а.с.44). Вказане повідомлення - рішення було розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт ДПІ в Новоукраїнському районі від 27.06.2008 року про розміщення на дошці податкових оголошень податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 27.06.2008 року № 0000821530 на суму 243,48 грн. (а. с. 46);
- від 03.07.2008 року № 0000881530 на загальну суму 243,48 грн., винесеного на підставі акту № 145/1530/23221436 від 03.07.2008 року «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на землю». Від отримання зазначених вище акту та податкового повідомлення - рішення відповідач відмовився (акт відмови від ознайомлення, отримання та підпису Акту «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної власності (а.с. 52) та акт відмови від ознайомлення та підпису Податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 03.07.2008 року № 0000881530 на суму 243,48 грн. (а.с.53). Вказане повідомлення - рішення було розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт ДПІ в Новоукраїнському районі від 03.07.2008 року про розміщення на дошці податкових оголошень податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 03.07.2008 року № 0000881530 на суму 243,48 грн. (а. с. 51);
- від 01.08.2008 року № 0000941530 на загальну суму 243,48 грн., винесеного на підставі акту № 159/1530/23221436 від 01.08.2008 року «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на землю». Від отримання зазначених вище акту та податкового повідомлення - рішення відповідач відмовився (акт відмови від ознайомлення, отримання та підпису Акту «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної власності (а.с. 58) та акт відмови від ознайомлення та підпису Податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 01.08.2008 року № 0000941530 на суму 243,48 грн. (а.с.59). Вказане повідомлення - рішення було розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт ДПІ в Новоукраїнському районі від 01.08.2008 року про розміщення на дошці податкових оголошень податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 01.08.2008 року № 0000941530 на суму 243,48 грн. (а. с. 57);
- від 03.09.2008 року № 0001101530 на загальну суму 243,48 грн., винесеного на підставі акту № 1530/23221436 від 03.09.2008 року «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на землю». Від отримання зазначених вище акту та податкового повідомлення - рішення відповідач відмовився (акт відмови від ознайомлення, отримання та підпису Акту «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної власності (а.с. 64) та акт відмови від ознайомлення та підпису Податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 03.09.2008 року № 0001101530 на суму 243,48 грн. (а.с.63). Вказане повідомлення - рішення було розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт ДПІ в Новоукраїнському районі від 03.09.2008 року про розміщення на дошці податкових оголошень податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 03.09.2008 року № 0001101530 на суму 243,48 грн. (а. с. 65);
- від 03.10.2008 року № 0001271530 на загальну суму 243,48 грн., винесеного на підставі акту № 204/1530/23221436 від 03.10.2008 року «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на землю». Від отримання зазначених вище акту та податкового повідомлення - рішення відповідач відмовився (акт відмови від ознайомлення, отримання та підпису Акту «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної власності (а.с. 71) та акт відмови від ознайомлення та підпису Податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 03.10.2008 року № 0001271530 на суму 243,48 грн. (а.с.69). Вказане повідомлення - рішення було розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт ДПІ в Новоукраїнському районі від 03.10.2008 року про розміщення на дошці податкових оголошень податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 03.10.2008 року на суму 243,48 грн. (а. с. 70);
- від 20.10.2008 року № 0001331530 на загальну суму 217,35 грн., винесеного на підставі акту № 210/1530/23221436 від 20.10.2008 року «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на землю». Від отримання зазначених вище акту та податкового повідомлення - рішення відповідач відмовився ( акт № 17 відмови від ознайомлення, отримання та підпису Акту «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної власності (а.с. 75) та акт відмови від ознайомлення та підпису Податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 20.10.2008 року № 0001331530 на суму 217,35 грн. (а.с.77). Вказане повідомлення - рішення було розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт ДПІ в Новоукраїнському районі від 20.10.2008 року про розміщення на дошці податкових оголошень податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 20.10.2008 року № 0001331530 на суму 217,35 грн. (а. с. 76);
- від 31.10.2008 року № 00013415530 на загальну суму 243,49 грн., винесеного на підставі акту № 211/1530/23221436 від 31.10.2008 року «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на землю». Від отримання зазначених вище акту та податкового повідомлення - рішення відповідач відмовився ( акт № 18 відмови від ознайомлення, отримання та підпису Акту «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної власності (а.с. 83) та акт відмови від ознайомлення та підпису Податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 31.10.2008 року № 00013415530 на суму 243,49 грн. (а.с.82). Вказане повідомлення - рішення було розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт ДПІ в Новоукраїнському районі від 31.10.2008 року про розміщення на дошці податкових оголошень податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 31.10.2008 року № 00013415530 на суму 243,49 грн. (а. с. 81);
- від 04.02.2009 року № 0000111530 на загальну суму 243,49 грн., винесеного на підставі акту № 23/1530/23221436 від 04.02.09 року «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на землю». Від отримання зазначених вище акту та податкового повідомлення - рішення відповідач відмовився ( акт № 1 від 04.02.2009р. відмови від ознайомлення, отримання та підпису Акту «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної власності (а.с. 87) та акт відмови від ознайомлення та підпису Податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 04.02.2009 року № 0000111530 на загальну суму 243,49 грн. (а.с.89). Вказане повідомлення - рішення було розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт ДПІ в Новоукраїнському районі від 04.02.2009 року про розміщення на дошці податкових оголошень податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 04.02.2009 року № 0000111530 на загальну суму 243,49 грн. (а. с. 88);
- від 02.12.2008 року № 0001601530 на загальну суму 243,49 грн., винесеного на підставі акту № 261/1530/23221436 від 02.12.2008року «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на землю». Від отримання зазначених вище акту та податкового повідомлення - рішення відповідач відмовився (акт № 20 від 02.12.2008р. відмови від ознайомлення, отримання та підпису Акту «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної власності (а.с. 94) та акт відмови від ознайомлення та підпису Податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 02.12.2008 року № 0001601530 на загальну суму 243,49 грн. (а.с.95). Вказане повідомлення - рішення було розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт ДПІ в Новоукраїнському районі від 02.12.2009 року про розміщення на дошці податкових оголошень податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 02.12.2008 року № 0001601530 на загальну суму 243,49 грн. (а. с. 93);
- від 31.12.2008 року № 000182/1530 на загальну суму 243,49 грн., винесеного на підставі акту № 285/1530/23221436 від 31.12.2008року «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на землю». Від отримання зазначених вище акту та податкового повідомлення - рішення відповідач відмовився ( акт № 23 від 31.12.2008р. відмови від ознайомлення, отримання та підпису Акту «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної власності (а.с. 101) та акт відмови від ознайомлення та підпису Податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 31.12.2008 року № 000182/1530 на загальну суму 243,49 грн. (а.с.99). Вказане повідомлення - рішення було розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт ДПІ в Новоукраїнському районі від 31.12.2009 року про розміщення на дошці податкових оголошень податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 31.12.2008 року № 000182/1530 на загальну суму 243,49 грн. (а. с. 100);
- від 29.02.2008 року № 0000291530 на загальну суму 170 грн., винесеного на підставі акту № 54/1530/23221436 від 29.02.2008 року «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на землю». Від отримання зазначених вище акту та податкового повідомлення - рішення відповідач відмовився (акт відмови від ознайомлення та підпису податкового повідомлення - рішення форми «Ш» від 29.02.2008 року № 0000291530на загальну суму 170 грн. (а.с.104). Вказане повідомлення - рішення було розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт ДПІ в Новоукраїнському районі від 20.02.2008 року про розміщення на дошці податкових оголошень Податкового повідомлення - рішення форми «Ш» 29.02.2008 року № 0000291530 на загальну суму 170 грн.(а. с. 105).
Доказів оскарження відповідачем зазначених повідомлень-рішень в судовому порядку до суду не надано.
Відповідно до абз. «б» п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Згідно п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 зазначеного Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 цього ж Закону Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
П.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 зазначеного Закону передбачає, що Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до абз. 3 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 даного Закону у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а" - “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Загальна сума заборгованості підприємства перед ДПІ в Новоукраїнському районі на час розгляду справи складає 16 261 грн. 81 коп.
Згідно п.п.5.4.1 п. 5.4 ст.5 вищезазначеного Закону вказано, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Несвоєчасна сплата податків, зборів, інших обов'язкових платежів до бюджету порушує інтереси держави, оскільки спричиняє шкоду її економічним інтересам, загрожує виконанню загальнодержавних програм, що фінансуються з бюджету. Ці обставини обумовлюють необхідність їх захисту прокуратурою шляхом подання позовної заяви.
У зв'язку із несвоєчасною сплатою податкового боргу порушуються економічні інтереси держави.
Підпункт 16.1.1 п.16.1 ст.16 вищезазначеного Закону передбачає, що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Як вбачається із матеріалів справи ДПІ у Новоукраїнському районі нарахувала відповідачу пеню в розмірі - 52,26 грн. за несвоєчасну сплату податків.
Відповідно до вимог Закону України «Про порядок погашення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами» до відповідача було вжито заходів по примусовому стягненню податкового боргу. У державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 02.10.1999 року внесено запис про заставу (реєстраційний номер 313-365) про те, що всі активи відповідача перебувають у податковій заставі. Термін дії податкової застави продовжено з 01.20.2004 року до 23.09.2009 року у відповідності до витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна.
Згідно до п. п. 3.1.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000 року а ктиви платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
У справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються (ч.4 ст.94 КАС України).
Відповідно до ч.1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
За таких обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами та підлягають до задоволення в повному обсязі.
Керуючись статтями ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов - задовольнити.
2. Стягнути з Новоукраїнського житлово - комунального підприємства (р/р 26601328 у ВОБУ № 3017, МФО 323914 у Новоукраїнському районі, код 23221436) на користь Державної податкової інспекції в Новоукраїнському районі (р/р 31117029700322 в УДК в Кіровоградській області, МФО 823016, код 23680948) заборгованість зі сплати земельного податку в сумі 16 261 ( шістнадцять тисяч двісті шістдесят одна) грн. 81 коп. за рахунок активів боржника.
3. Судові витрати віднести на рахунок Державного бюджету України.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
В повному обсязі постанову складено 28.08.2009 року.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Г.М. Ком'якович