Рішення № 50587628, 14.04.2010, Лозівський міськрайонний суд Харківської області

Дата ухвалення
14.04.2010
Номер справи
2-103/2010
Номер документу
50587628
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 2-103/2010

Номер провадження 2-103/2010

Р I Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14.04.2010 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області в складі: головуючого судовим ням - судді Жмуд Н.М., за участю секретаря судових засідань - ОСОБА_1. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Лозівського шонного суду Харківської області в місті Лозова Харківської області цивільну за позовною заявою комунального підприємства "Дирекція єдиного замовника" Лозівської міської ради Харківської області до ОСОБА_2. ОСОБА_3 імирівни про стягнення заборгованості за послуги з холодного водопостачання, візованого опалення та квартирної плати та за зустрічним позовом (виправленим) ОСОБА_4, ОСОБА_3 до Комунального підприємства щія єдиного замовника" Лозівської міської ради Харківської області,

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача звернувся до суду 25 серпня 2009 року з позовом до відповідачів гягнення заборгованості за послуги з холодного водопостачання, централізованого ння та квартирної плати, посилаючись на те. шо відповідачі є мешканцями квартири, тгаваної за адресою: м. Лозова. Харківської області, мікрорайон 5АДРЕСА_1 і іасно є абонентами комунального підприємства «Дирекція єдиного замовника». У гідності з чинним законодавством наймач зобов'язаний вчасно робити оплату за шіьні послуги. Відповідачі регулярно користувалися послугами з водопостачання, постачання та з утримання будинків та прибулинкової території, у повному обс.' оплату провадили частково, субсидією не користувалися. У зв'язку з чим за період з 2005 року по 01.08.2009 рік заборгованість по водопостачанню та водовідведенню г 937 гри. 65 коп., за теплопостачання борг за період з 01.07.2006 року по 01.08.2000 лав 4485 гри. 66 коп., заборгованість по квартирній платі за період з 01.01.2004 року 08.200(> рік становить 1732 грн. 92 коп. Відповідачам було спрямовано та вручено сто в руки попередження, в якому запропоновано }класти договір на погашення гованості за комунальні послуги, проте до цього часу документів на складання ору так І не було подано, борг продовжує рости. В зв'язку з викладеним представник ача звернувся до суду і просить задовольнити позов.

16 жовтня 2010 року відповідачами ОСОБА_3. ОСОБА_2 було подано до суду зустрічну ну заяву до Комунального підприємства «Дирекція єдиного замовника», в якому іаютьея на те. що позовну заяву комунального підприємства "Дирекція єдиного тика" Лозівської міської рада Харківської області до ОСОБА_2 а ОСОБА_5 про стягнення заборгованості за послуги з холодного юстачання, централізованого опалення та квартирної плати не визнають повністю, ькі: загальний строк позовної давності складає 3 роки, і ніяких підстав для його їлення позивач у первісному позову не навів, відповідачі не одержали пі єдиної іниіі про оплату послуг, також позивач не надав договору чи проекту і.о; овор; пя іомлення, між відповідачами та КП «ДСЗ». Також відповідачі посилаються на те. ше о ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», де вказано, що: «Договори про наду ш:сому нал ьних послуг, укладені до набрання чинності цим Законом, мають бути у відповідальність із ним до 1 січня 2006 року. Договори, що не приведені у іьність із цим Законом у зазначений строк втрачають чинність». «Відносини між їй договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюється договірних засадах». Крім цього відповідачі вказали, що позивачем в повній мірі гься їхні права згідно Конституції України. Цивільного кодексу України та <раїни «Про житлово-комунальні послуги», а тому вони вимушені звернутися до трічним позовом, в якому просять суд. прийняти зустрічний позов до спільного з і позовом; зобов»язати КП «ДЄЗ» Лозівської міської ради дати копію Статуту, оворів з підприємства водо і теплопостачання, та додатків до договорів з 2006 по зобов»язати КП «ДЄЗ» Лозівської міської ради дати дані про те, якою є частка Іарини ОСОБА_5, як власника квартири № 84 у витратах на утримання № 10, мікрорайона 5; зобов»язати КГІ «ДЄЗ» Лозівської міської ради надати дані якою є та з яких земель складається прибудинкова територія будинку №10 она 5; зобов»язати КП «ДЄЗ» Лозівської міської ради надати документально кені витрати на утримання будинку № 10 та прибудинкової території она 5 за період з жовтня 2006 року по жовтень 2009 року; зобов»язати КІІ «ДЄЗ» ;>ї міської ради надати ОСОБА_3 та ОСОБА_2 всю технічну документацію по будинку 10 мікрорайону 5, співвласником ОСОБА_3; зобов»язати КП «ДЄЗ» Лозівської міської ради укласти з ічами договори на послуги з централізованого опалення, постачання холодної та води і водовідведення відповідно до Правил надання зазначених послуг. ;ених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року №630; ати КП «ДЄЗ» Лозівської міської ради укласти з відповідачами договори про послуг з утримання будинку, споруд та приюудинкової території по формі та за Типового договору, з визначенням вартості кожної складової частини тарифу то до Порядку формування тарифу, затвердженого цією постановою, з енням прозорості усіх його складових в розрахунку на 1 кв. м запальної площі і. яка належить позивачу, з істотними умовами, визначеними у ст. 26 Закону «Про житлово-комунальні послуги». Звільнити позивачів від сплати судових відповідності ст. 22 ЗУ «Про захист прав споживачів». Покласти усі судові на відповідача, в тому числі на ІТЗ судового розгляду справи, звільнивши від сплати.

В судовому засіданні інтереси позивача представляла представник - ОСОБА_6, що діє на підставі довіреності № 8 від 05 січня 2009 року.

Представник позивача ОСОБА_6 Т.1.. підтримала позовні вимоги в повному обсязі та прохала зв задовольнити, надавши суду заперечення на зустрічний (виправлений) позов ачів. У судових дебатах представник позивача прохала суд позов задовольнити і що КП «ДЄЗ», вважає факти викладені у зустрічній позовній заяві, нтованими, недоведеними та безпідставними. Відповідачі своїм зустрічним і ускладнюють та створюють перепони щодо розгляду справи по суті та ухвалення і, оскільки затребувані документи відповідачем у зустрічному позові уються у процесі розгляду позову про стягнення заборгованості за комунальні . Чинним процесуальним законодавством не передбачено надання документів ваних відповідачкою в своїх зустрічних позовних вимогах. В даному зустрічному немає окремого зустрічного предмета позову, зустрічний позов по своїй суті ся відгуком. Посилання відповідачів відсутність договорів про надання житлово- іьних послуг не є підставою для нездійснення оплати за комунальні послуги, дно до ст. 509 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення. в якому одна і (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну редати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або гися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його рзку. Зобовязання виникають з підстав, встановлених ст. 11 ЦК Кодексу. Згідно ченої статті, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені ш цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, sa аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Таким чином, між КП " ДЄЗ озивачами-Відповідачами виникли відносини, що породжують цивільні права та язки за відсутності письмового договору, як такого, оскільки наше підприємство : житлового-комунальні послуги, а Відповідачі ними користуються. Отже, відповідач зобов'язаний сплатити гроші за спожиту послугу, а Позивач має право Гати від Відвідачів виконання обов'язку щодо оплати наданих послуг. Між КП «ДЄЗ» )зивачем-відповідачем існували та існують правовідносини та встановилися усні іірні відносини з приводу надання житлово-комунальних послуг, адже контролери <ДЄЗ» неодноразово надходили до квартири абонентів та пропонували укласти зір про надання житлово-комунальних послуг, а також були розвішані оголошення з >ду явки до абонентного пункту КП «ДЄЗ» для укладання договору про надання ово-комунальних послуг, а також у кожній квитанції про сплату житлово- яальних послуг зазначено адресу КП «ДЄЗ» та контактний телефон. Але, ОСОБА_3 на ОСОБА_5, ОСОБА_2 жодного разу не з'явились та не надали пропозицій чи заперечень, щодо вказаного договору. Договір є домовленістю двох ільше сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення цивільних прав Зов'язків ( взаємне вираження волі двох або декілька осіб). В свою чергу відачами не надано жодних доказів на не надання чи неналежного надання нами рво-комунальних послуг, а посилання відповідачами на не укладений письмовий ір. укладанню якого Вони самі перешкоджали, так як, згідно із ЗУ «Про житлово- іальні послуги» із змінами та доповненнями від 15 січня 2009 року N882-VI квач має не тільки право але й зобов'язання. На підставі п.1 ч.З ст.20 ЗУ « Про іальні послуги» споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово- іальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Таким згідно ст. 7 ЦК України відносини можуть регулюватися звичаєм , зокрема рм ділового обороту. Звичай - як різновид форм права так само як і нормативний способом зовнішнього вираження і закріплення правових норм. Для застосування

Фіксація його у будь якій формі, включаючи і документ, значення не має, овуванню підлягає те, що для даної сфери діяльності він перебуває усталеного і зеного характеру. Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися ним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів >ного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв >го обороту. Таким чином, між ГІозивачем-Відповідачем та КП «ДЄЗ» виникли :ини, що породжують цивільні права та обов'язки за відсутності письмового >ру. як такого, оскільки КП «ДЄЗ» надає житлово-комунальні послуги, а Відповідач користується. Отже, КП " ДЄЗ" не порушує чинного законодавства, вимагаючи від відачів сплати заборгованості за надані житлово-комунальні послуги без посилання іадений письмовий договір між Відповідачами та Позивачем про надання таких послуг.

Відповідачі ОСОБА_3. ОСОБА_2. в судове засідання не з'явились, були своєчасно та ним чином повідомлені про час, день, місце розгляду справи, однак в матеріалах

Від них наявні заяви, в яких вони прохали суд слухати справу за їх відсутності з довіреністю, посвідченою ОСОБА_7. приватним нотаріусом Лозівського го нотаріального округу Харківської області, 17 жовтня 2009 року, на ім»я ОСОБА_8.

Представник відповідачів 'ОСОБА_8 В.1. у судове засідання а ні 29 березня 20Ц) року а ні 14 2010 року не заявився, був своєчасно та належним чином повідомлений про час. місце розгляду справи. Відповідно ч.2 ст. 169 ЦГІК України, неявка представника в е засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки не є перешкодою для розгляду справи.

16 жовтня 2010 року, від імені відповідачів до суду було подано зустрічну позовну заяву й зазначено, що Лозівським міськрайонним судом розглядається справа № 2- 2009 за позовом Комунального підприємства«Дирекція єдиного замовника» до и ОСОБА_5 та ОСОБА_2 про стягнення гованості, який ми повністю не визнаємо. Загальний строк позовної давності складає и, і ніяких підстав для його поновлення позивач по первісному позову не навів, ми не кали не єдиної квитанції про оплату послуг, також позивач не надав договору чи сту договору для ознайомлення, між нами і КП «ДЄЗ»,таким чином, будь-які ісові претензії до нас не можуть висуватись ще і згідно ЗУ «Про житлово-комунальні ти», де ясно вказано, що "Договори про надання житлово-комунальних послуг, ієні до набрання чинності цим Законом, мають бути приведені у відповідальність із Ю 1 січня 2006 року. Договори, що не приведені у відповідальність із цим Законом у чений строк втрачають чинність". "Відносини між учасниками договірних відносин у житлово-комунальних послуг здійснюється тільки на договірних засадах". Законом і'ни «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що відносини у цій сфері пні здійснюватися виключно на договірних засадах (ст.№ 19). Обов'язок підготувати і :ти договори про надання житлово-комунальних послуг згідно з типовим договором адений цим Законом на виконавця послуг (ч. 2 ст. 21 Закону) та балансоутримувача ст. 29 Закону), причому останній може уповноважити на укладення договору іншу і. У разі, якщо балансоутримувач не є виконавцем, він укладає договори на надання ово-комунальних послуг з іншим виконавцем. В зв'язку з цим , виникає необхідність іомитись зі Статутом, в якому повинні міститись права та обов'язки, а також мета і «ет діяльності Комунального підприємства«Дирекція єдиного замовника» та иання в належному стані житлових і нежитлових приміщень, будинків, споруд, нення нарахування споживачам та збір платежів за житлово-комунальні послуги, э укладати договори з виробниками, на яких умовах та ціною. Якщо це передбачено утом то КП зобов'язане відповідно до п.З ч.2 ст.21 Закону України «Про житлово- нальні послуги» підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово- наїьних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання з типовим договором. Типові договори на надання жиглово-комунатьних послуг рджені двома постановами Кабінету Міністрів України: Типовий договір про ння послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджений ановою КМУ від 12 липня 2005 р. № 560. Типовий договір про надання послуг з залізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення. рджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. №630. У шення вказаних вище двох Постанов Кабінету Міністрів України, Закону України житлово-комунаїьні послуги» ДСЗ не уклав з нами ніяких договорів. Щодо літування тарифів, за якими повинні укладатися Типові договори. жному будинку окремо (тобто повинен бути сформований тариф на ці послуги з іхунку на 1 кв.м. загальної площі квартири по кожному окремо взятому будинку); ір тарифу визначається згідно із типовим переліком послуг, який додається до цього дку та включає 26 послуг. Цей перелік послуг разом з встановленим тарифом за іу із 26-ти послуг повинен бути затверджений органом місцевого самовряду вання, д затвердженням органом місцевого самоврядування цього переліку із 26 послуг і })ів на них Комунального підприємства«Дирекція єдиного замовника» зобов'язане мувати тарифи на ці 26 послуг, тільки тарифи на 26 послуг із Додатку до Порядку, затвердженого постановою іету міністрів України, не сформовано сам перелік послуг і, відповідно, ці тарифи не рджені органом місцевого самоврядування, а тому тариф на послуги з утримання, споруд та прибудинкової території становить 0 гривень 0 копійок. І саме таким ; залишатися допоки в передбаченому порядку, що наведено мною і який визначено гановою Кабінету Міністрів України №560, не буде сформовано і затверджено. У іку з відсутністю законно встановлених тарифів на послуги з утримання будинку, іуд та прибудинкової території, Позивач наполягає на зазначенні в Договорі тарифів за .овими ставками (до сформування КП «ДЄЗ» тарифу на утримання будинку №10, «району 5 м. Лозова та прибудинкової території та появи рішення органу місцевого щрядування про затвердження тарифу на ці послуги). Тариф на постачання холодної ірячої води та тариф на постачання гарячої води і опалення (тарифи для Договору про ння послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і відведення ). Між сторонами не існує жодних договірних відносин, відповідачем шено рішення Лозівської міської ради від 24 квітня 2009 року, п.п.4.3,4.2, яким було дбачене проведення роз'яснювальної роботи з питання введення тарифів та укладення ворів про надання послуг. Незважаючи на це, відповідач готовий сплачувати позивачу адані їм послуги, якщо позивач доведе належним чином факт надавання ним )відачу хоч якихось послуг. Згідно Конституції України ст. 13 та 41, власність в'язує, усі суб'єкти права власності рівні перед законом, ніхто не може бути иправно позбавлений права власності, право приватної власності є непорушним, а ристання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, іесам суспільства.

ю ст. 317 Цивільного Кодексу України, зміст права власності полягає у володінні, стуванні та розпорядженні майном.

Згідно до ст.ст. 322 та 323 ЦКУ, тягар утримання майна та ризик його випадкового знищення шкодження лежить на його власнику.

Відповідно Рішення Конституційного Суду України від 02 березня 2004 року (п. 1.1), яке є очним, обов'язковим для виконання на всій території України та оскарженню не ігає, допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т.ін.) щються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними ир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків, і при цьому підтвердження і власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема іення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього, гитуційний Суд України в цьому Рішенні також зазначив, що виходить з правової характеристики спільного майна власників квартир, конкретизованої у Законі України об'єднання співвласників багатоквартирного будинку». Ст. 1 цього Закону визначає овий комплекс як «єдиний комплекс нерухомого майна, що утворений земельною кою в установлених межах, розміщеним на ній жилим багатоквартирним будинком pro частиною разом із спорудами ті інженерними мережами, які утворюють цілісний звий комплекс».

І) ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», Іання приватизованих квартир (будинків) здійснюється за рахунок коштів їх иків згідно з Правилами користування приміщеннями жилих будинків та цинкових територій, які затверджуються Кабінетом Міністрів України, незалежно ірм власності на них; власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками ііжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього /строю і зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням ку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку, овлення місцевою владою так званих «тарифів», на які посилається в своїх сунках ДЄЗ, для кінцевих споживачів - платників за комунальні послуги - є іенням всіх виїцеперерахованих нормативних актів. Місцева влада мас право »влювати тарифи лише для експлуатуючих організацій. «Одиницями обліку» ж для их споживачів, яким є в тому числі і ОСОБА_9, можуть бути лише окремі квартирні будинки як цілісні майнові комплекси.

Таким чином, ми, як позивачі по зустрічному позову - вимагаємо «розсекречення» іухгалтерії ДЄЗу та зобов'язання його звітуватись перед нами. як шсником/співвласником нашого багатоквартирного будинку про свої фактичні витрати іьому будинку. Ця інформація апріорі не може бути «секретною», оскільки шасник/співвласники не можуть бути позбавленими інформації про власне майно, в тому іислі - інформації про вартість його утримання. В кожній експлуатуючій організації іберігається, згідно п. 1.2 - 1.3 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових ериторій - технічна документація всього багатоквартирного будинку та прибудинкової ериторії, яка включає в себе, зокрема: технічний паспорт на квартирний багатоповерховий) житловий будинок; проектно-кошторисну документацію зі схемами лаштування внутрішньобудинкових мереж водопостачання, каналізації, центрального іпалення, тепло-, газо-, електропостачання тощо; акти державної комісії про приймання млого будинку в експлуатацію; паспорти котельного господарства, котлові книги, у разі іаявності вбудованих та прибудованих котелень; паспорти ліфтового господарства; акти риймання - передачі жилого будинку у разі зміни його власника чи балансоутримувача. Іідповідачі по зустрічному позову, як виконавці послуг з утримання будинків і споруд та рибудинкових територій, повинні забезпечувати своєчасне внесення змін до Цих ехнічних паспортів. Згідно п.2 ч.І ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні ослуги», відповідачі, як споживачі, мають право «...одержувати ... необхідну інформацію ро перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного латежу, структуру ІДіни/тарифу, норми споживання, порядок надання житлово- омунальних послуг, їх споживчі властивості тощо».Прохаємо надати належний рахунок зазначеної заборгованості у відповідності до зазначеного Закону, ДЄЗ вперто адає розрахунок, взятий «зі стелі»на ім»я людини, яка не є власником і не прописана у іній квартирі, в якому фігурують невідомо яким чином отримані цифри. Крім того, ідповідачам не було надано плану прибудинкової території, а тому нам невідомо, чи гримується ця «прибудинкова територія» хоч якимось чином. І на підставі викладеного, дповідачі прохають суд прийняти цей зустрічний позов до спільного з первісним иовом. Зобов'язати Комунальне підприємство «Дирекція єдиного замовника»Лозівської іської ради дати копію Статуту, копію договорів з підприємствами водо і :плопостачання, та додатків до договорів з 2006 по 2009 рік. Зобов'язати Комунальне дприємство «Дирекція єдиного замовника» Лозівської міської ради дати дані про те, сою є частка ОСОБА_3, як власника квартири № 84 у витратах на римання будинку № 10, мікрорайону 5. Зобов'язати Комунальне підприємство Іирекція єдиного замовника»Лозівської міської ради надати дані про те, якою є та з яких мель складається прибудинкова територія будинку № 10 мікрорайону 5. Зобов'язати змунальне підприємство «Дирекція єдиного замовника» Лозівської міської ради надати жументально підтверджені витрати на утримання будинку № 10 та прибудинкової риторії мікрорайону 5 за період з жовтня 2006 року по жовтень 2009 року. Зобов'язати змунальне підприємство «Дирекція єдиного замовника»Лозівської міської ради надати ваді ОСОБА_5 та ОСОБА_2 всю технічну документацію по динку № 10 мікрорайону 5, співвласником якого є ОСОБА_3 Зобов'язати Комунальне зприємство «Дирекція єдиного замовника»Лозівської міської ради укласти з нами говорів на послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і довідведення відповідно до Правил надання зазначених послуг, затверджених становою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630, по формі та за змістом твердженого цією постановою про надання послуги та за тарифами, що встановлені впорядженням КМДА № 1245 від 20.06.2002р. «Про встановлення тарифів на робництво теплової енергії та житлово-комунальні послуги для населення». Зобов'язати імунальне підприємство «Дирекція єдиного замовника»Лозівської міської Ради укласти «ами договір про надання послуг з утримання будинку, споруд та прибудинкової жторії по формі та за змістом Типового договору, затвердженого постановою Кабінету іністрів України від 12.07.2005 р. № 560, з обов'язковими Додатками по п.п. 2 і З шового договору, з визначенням вартості кожної складової частини тарифу відповідно і Порядку формування тарифу, затвердженого цією постановою, з забезпеченням юзорості усіх його складових в розрахунку на 1 кв.м загальної площі квартири, яка лежить позивачу, з істотними умовами, визначеними у ст. 6 Закону України «Про шюво-комунальні послуги».

Звільнити позивачів від сплати судових витрат у відповідності ст. 22 ЗУ «Про захист прав оживачів».

жовтня 2009 року відповідачами ОСОБА_3, ОСОБА_2 було подано до суду зустрічну травлену) позовну заяву до Комунального підприємства «Дирекція єдиного мовника» в якому вказано, що Лозівським міськрайонним судом розглядається справа 2-1536/2009 за позовом Комунального підприємства «Дирекція єдиного замовника» до ади ОСОБА_5 та ОСОБА_2 про стягнення іоргованості, який ми повністю не визнаємо.

Загальний строк позовної давності складає 3 роки, і ніяких підстав для його поновлення іивач по первісному позову не навів, ми не одержали не єдиної квитанції про оплату :луг, також позивач не надав договору чи проекту договору для ознайомлення, між їй і КП «ДЄЗ» ,таким чином, будь-які фінансові претензії до нас не можуть висуватись і згідно ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» , де ясно вказано, що "Договори про дння житлово-комунальних послуг, укладені до набрання чинності цим Законом, оть бути приведені у відповідальність із ним до 1 січня 2006 року. Договори, що не 'ведені у відповідальність із цим Законом у зазначений строк втрачають чинність", іносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг існюється тільки на договірних засадах".

эном України «Про житлово-комунаїьні послуги» встановлено, що відносини у цій рі повинні здійснюватися виключно на договірних засадах (ст. 19). Обов'язок отувати і укласти договори про надання житлово-комунальних послуг згідно з )вим договором покладений цим Законом на виконавця послуг (ч. 2 ст. 21 Закону) та інсоутримувача (ч. 1 ст. 29 Закону), причому останній може уповноважити на дення договору іншу особу. У разі, якщо балансоутримувач не с виконавцем, він дає договори на надання житлово-комунальних послуг з іншим виконавцем, і'язку з цим, виникає необхідність ознайомитись зі Статутом, в якому повинні тгись права та обов'яязки, а також мета і предмет діяльності Комунатьного зиемства «Дирекція єдиного замовника» та утримання в належному стані житлових і ітлових приміщень, будинків, споруд, здійснення нарахування споживачам та збір ;жів за житлово-комунальні послуги, право укладати договори з виробниками, на умовах та ціною.

Як передбачено Статутом то КП зобов'язане відповідно до п.З ч.2 ст.21 Закону [ни «Про житлово-комунальні послуги» підготувати та укласти із споживачем Ф на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідатьності за мання умов його виконання згідно з типовим договором. Типові договори на ня житлово-комунальних послуг затверджені двома постановами Кабінету Міністрів ж Типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та цинкових територій, затверджений Постановою КМУ від 12 липня 2005 р. № 560; ий договір про надання послуг з централізованого опалення, постачання гаї та гарячої води і водовідведення. затверджений постановою Кабінету Міністрів и від 21.07.2005 р. № 630. У порушення вказаних вище двох Постанов Кабінету рів V країни, Закону України «Про житлово-комунатьні послуги» ДСЗ не уклав з іяких договорів. Щодо Обгрунтування тарифів, за якими повинні укладатися Типові >и по кожному будинку окремо (тобто повинен бути сформований тариф на ці і з розрахунку на 1 кв.м. загальної площі квартири по кожному окремо взятому розмір тарифу визначається згідно із типовим переліком послуг, який додається

до Порядку та включає 23 послуг. Цей перелік послуг разом з встановленим >м за кожну із 23 послуг' повинен бути затверджений органом місцевого ядування. Перед затвердженням органом місцевого самоврядування цього переліку ослуг і тарифів на них Комунального підприємства«Дирекція єдиного замовника» зане сформувати тарифи на ці 23 послуг. Оскільки тарифи на 23 послуг із Додатку )ядку, затвердженого постановою Кабінету міністрів України, не сформовано сам < послуг і, відповідно, ці тарифи не затверджені органом місцевого самоврядування. і тариф на послуги з утримання будинку, споруд та прибудинкової території ить 0 гривень 0 копійок. І саме таким буде залишагися допоки в передбаченому ;у, що наведено мною і який визначено Постановою Кабінету Міністрів України ( яка діяла в зазначеній позовній заяві термін), не буде сформовано і затверджено. У [ з відсутністю законно встановлених тарифів на послуги з утримання будинку іених Постановою Кабінету Міністрів, споруд та прибудинкової території. Позивач ^гає на зазначенні в Договорі тарифів за нульовими ставками (до сформування КП тарифу на утримання будинку №10, мікрорайону 5, м. Лозова та прибудинкової ірії та появи рішення органу місцевого самоврядування про затвердження тарифу ;ремо взятого будинку №10, м-н 5, на ці послуги). Тариф на постачання холодної, її води та опалення встановлений місцевими органами влади для підприємств циків цих послуг сплачується мешканцями будинку ДЕЗу, який не несе витрат у и цих послуг, вимагаємо від ДЕЗу надати документальне підтвердження за останні ки що саме за цими тарифами він розраховувався з підприємствами виробниками, торонами не існує жодних договірних відносин, відповідачем порушено рішення ької міської ради від 24 квітня 2009 року, п.п.4.3,4.2, яким було передбачене [ення роз'яснювальної роботи з питання введення тарифів та укладення Договорів дання послуг. Незважаючи на це, відповідач готовий сплачувати позивачу за надані ріуги, якщо позивач доведе належним чином факт надавання ним відповідачу хоч іь послуг. Згідно Конституції України ст. 13 та 41, власність зобов'язує, усі суб'єкти власності рівні перед законом, ніхто не може бути протиправно позбавлений права >сті, право приватної власності є непорушним, а використання власності не може Іати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства. Згідно ст. івільного Кодексу України, зміст права власності полягає у володінні, користуванні юрядженні майном. Згідно ст.ст. 322 та 323 ЦКУ, тягар утримання майна та ризик ипадкового знищення чи пошкодження лежить на його власнику. Згідно Рішення ітуційного Суду України від 02 березня 2004 року (п. 1.1), яке с остаточним, жовим для виконання на всій території України та оскарженню не підлягає, жні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т.ін.) передаються атно у спільну власність г ромадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат гирах) багатоквартирних будинків, і при цьому підтвердження права власності на жні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення іння співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього. Конституційний країни в цьому Рішенні також зазначив, що виходить з правової характеристики )го майна власників квартир, конкретизованої у Законі України "Про об'єднання ісників багатоквартирного будинку». Ст. 1 цього Закону визначає житловий :кс як «єдиний комплекс нерухомого майна, що утворений земельною ділянкою в злених межах, розміщеним на ній жилим багатоквартирним будинком або його ою разом із спорудами ті інженерними мережами, які утворюють цілісний дай комплекс». Згідно ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного юго фонду», утримання приватизованих квартир (будинків) здійснюється за к коштів їх власників згідно з Правилами користування приміщеннями жилих ів та при будинкових територій, які затверджуються Кабінетом Міністрів України, кно від форм власності на них; власники квартир багатоквартирних будинків г сниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів

нього благоустрою і зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з .нням будинку і при будинкової території відповідно до своєї частки у майні :у. Встановлення місцевою владою так званих «тарифів», на які посилається в своїх унках ДЄЗ, для кінцевих споживачів - платників за комунальні послуги - є гнням всіх вище перерахованих нормативних актів. Місцева влада має право йлювати тарифи лише для експлуатуючих організацій. «Одиницями обліку» ж для Их споживачів, якими є в тому числі ОСОБА_3 та ОСОБА_2 |ович, можуть бути лише ОКРЕМІ багатоквартирні будинки як цілісні майнові ркси. Таким чином, ми, як позивачі по зустрічному позову - вимагаємо Зречення» бухгалтерії ДЄЗа та зобов'язання його звітуватись перед нами, як |ком/співвласником нашого багатоквартирного будинку про свої фактичні витрати ому будинку. Ця інформація апріорі не може бути «секретною», оскільки ік/співвласники не можуть бути позбавленими інформації про власне майно, в тому ¦ інформації про вартість його утримання. В буд-10, м-н 5, як цілісному майновому ексі знаходиться ПП «Квартал-сервіс Лозова», (до 2008 року в цьому ж приміщенні !вало ПП «Злагода»). Чи брали ці приватні підприємства за останні три роки участь атах мешканців буд. 10, м-н.5, як цілісного майнового комплексу на опалення, вивіз жого сміття, та інші витрати передбачені законодавством. Прошу надати рктальне підтвердження з якого б було зрозуміло яким чином вівся облік витрат і ювалась оплата. В кожній експлуатуючій організації зберігається, згідно п.1.2 - 1.3 п утримання жилих будинків та при будинкових територій - технічна документація ҐО багатоквартирного будинку та при будинкової території, яка включає в себе, іа: - технічний паспорт на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок; но-кошторисну документацію зі схемами влаштування внутрішньо будинкових водопостачання, каналізації, центрального опалення, тепло-, газо-, »постачання тощо; " акти державної комісії про приймання жилого будинку в атацію; ' паспорти котельного господарства, котлові книги, у разі наявності аних та прибудованих котелень; паспорти ліфтового господарства; акти приймання іачі жилого будинку у разі зміни його власника чи билансоутримувача. Відповідачі трічному позову, як виконавці послуг з утримання будинків і споруд та при ових територій, повинні забезпечувати своєчасне внесення змін до цих технічних тів. Згідно п.2 ч.І ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», дачі, як споживачі, мають право «...одержувати ... необхідну інформацію про : житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу. фу ціни/тарифу, норми споживання, порядок надання житлово-комунальних іх споживчі властивості тощо».Прохаємо надати належний розрахунок зазначеної »ваності у відповідності до зазначеного Закону, ДЄЗ вперто надає розрахунок, «зі стелі»на ім»я людини, яка не є власником і не прописана у даній квартирі, в фігурують невідомо яким чином отримані цифри. Крім того, відповідачам не було плану прибудинкової території, а тому нам невідомо, чи утримується ця цинкова територія» хоч якимось чином. В зв'язку з зазначеним, позивачі змушені ись до суду з зустрічним позовом, в якому, Керуючись ст.ст. 8, 13 та 41 гуції України, ст.ст. 317, 322 та 323 Цивільного Кодексу України, Рішенням гуційного Суду України від 02 березня 2004 року, ст. 10 Закону України «Про ізацио державного житлового фонду», п.2 ч.І ст. 20 Закону України «Про житлово- іьні послуги». На підставі викладеного, відповідачі прохають 1.Прийняти цей позов до спільного з первісним позовом. Зобов'язати Комунальне мство «Дирекція єдиного замовника»Лозівської міської ради дати копію Статуту, іоговорів з підприємствами водо, і теплопостачання, та додатків до договорів з 2009 рік., а також додаток № 1 до рішення ХЬІХ сесії V скликання від 24 квітня «у, про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків, що стосується взятого буд. 10, м-н» 5. Зобов'язати Комунальне підприємство «Дирекція єдиного

шика»Лозів ської міської ради'дати дані про те. якою є частка ОСОБА_3 цимирівни, як власника квартири № 84 у витратах на утримання будинку № 10. району-5. Зобов'язати Комунальне підприємство «Дирекція єдиного замовника» ської міської ради надати дані про те, якою є та з яких земель складається при ікова територія будинку № 10 мікрорайону - 5. Зобов'язати Комунальне иємство «Дирекція єдиного замовника»Лозівської міської ради надати іентально підтверджені витрати на утримання будинку № 10 та прибудинкової зрії мікрорайону 5 за період з жовтня 2006 року по жовтень 2009 року. ". Зобов'язати шіьне підприємство «Дирекція єдиного замовника»Лозівської міської ради надати і ОСОБА_5 та ОСОБА_2 всю технічну Документацію по ку № 10 мікрорайону 5, співвласником якого є ОСОБА_3 Зобов'язати Комунальне ягмство «Дирекція єдиного замовника»Лозівської міської Ради укласти з нами зрів на послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і ідведення відповідно до Правил надання зазначених послуг, затверджених іовою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630. Зобов'язати Комунальне іємство «Дирекція єдиного замовника» Лозівської міської ради укласти з нами ,р про надання послуг з утримання будинку, споруд та при будинкової території по та за змістом Типового договору, затвердженого постановою Кабінету Міністрів ни від 20.05.2009 р. № 529, з обов'язковими додаткам по п. 2, з визначенням вартості >ї складової частини тарифу відповідно до Порядку формування тарифу, ідженого цією постановою, з забезпеченням прозорості усіх його складових в (унку на 1 кв.м загальної площі квартири, яка належить позивачу, з істотними ми. визначеними у ст. 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». и документальне підтвердження за останні три роки що ДЕЗ розраховувався з іємствами виробниками теплової енергії та води і водовідведення за тарифами звленими для цих підприємств місцевими органами влади, як що це не так , то ги перерахунок у відповідності до його фактичних витрат. 10. Звільнити позивачів сплати судових витрат у відповідності ст.22 ЗУ «Про захист споживачів». 11.Покласти усі судові витрати на відповідача, в тому числі на маційно-технічне забезпечення судового розгляду справи, звільнивши від них відповідачів.

В поясненнях, у минулих судових засідваннях, представник ОСОБА_10, підтримав ення. які викладені у зустрічному позові (виправленому) та прохав суд застосу вати іу давність. Крім того, ОСОБА_10, вказав, що він визнає, що дійсно до його телів неодноразово приходили представники з КП «ДСЗ» і пропонували укласти р про надання комунальних послуг. Тобто вони приходили вже з готовим текстом енгу і наполягали на тому, щоб його довірителі ОСОБА_2 поставили в ньому свій на що ОСОБА_3, не погодилася, оскільки мала намір вказати свої умови за хоче укласти договір з КП «ДЕЗ». На запитання представника КП «ДСЗ», ОСОБА_10. , що послуги його довірителі отримували, зі скаргами на якість за надані послуги ні швача ні до інших підприємств, установ, організацій, вони не зверталися: не їли вони і своїх пропозицій позивачу на укладення з ними договорів на комунальні послуги.

В судовому засіданні встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Матеріалами справи встановлено, що відповідно до Рішення №1155 від 19 жовтня 2005 «про створення комунального підприємства «Дирекція Сдиного замовника» ької міської ради Харківської області, з метою форму вання перспективної політики опалення системи управління житлово- комунального господарства міста, згідно до України «Про місцеве самоврядування в Україні» було створено Комунальне Підприємство «Дирекція Єдиного Замовника» Лозівської міської ради Харківської області >13), далі за текстом КП «ДЄЗ»

Відповідно до Статуту КП «ДЄЗ» (а.с.№ 127-131) Розділу 1 Загальні положення вказано, ідприємство самостійний суб»єкт господарювання (господарська організація) ений для некомерційної господарської діяльності. В Розділі №3 «Мета та предмет гості підприємства» Статуту зазначено, що п.3.1. основним предметом і метою гості підприємства є самостійна систематична господарська діяльність, спрямована »сягнення економічних, соціальних та інших результатів, без мети одержання тку по забезпеченню населення м. Лозова, а також забезпеченню підприємств, ов та організацій м. Лозова житлово - комунальними послугами -водою (холодною, рю) централізованим опаленням та водовідведенням, іншими ком анальними тами: утримання будівель, дворів, вивіз сміття, зимове утримання доріг, прибирання з, скверів, площ, майданчиків, місць загального користування, кладовищ, ліквідація іних звалищ, обслуговування ліфтів, ескалаторів, сміттєпроводів, антен, тощо, ділу №7 Статуту вбачається, що п.7.2. та 7.3. відносини підприємства з іншими иємствами, організаціями і установами в усіх сферах господарської діяльності яюються на основі договорів. Підприємство реалізує свою продукцію (роботи, ти), майно за цінами і тарифами, що встановлюються та затверджуються ним у відності з законами або на договірній основі, а у випадках, передбачених одавством України, за державними цінами та тарифами.

Також з»ясовано, що між позивачем та КП «Водоканал» . укладено договір про іня послуг від 03.11.2005 року (а.с.№76-77) за умовами якого КП «Водоканал» !ує КП «ДЄЗ» право здійснювати функції абонентського відділу, а саме: виступати »важним представником у взаємовідносинах з населенням м. Лозова, вносити в іві рахунки абонентів дані про нарахування за надані послуги з водопостачання і ідведення, оформлювати документи з субсидій і пільг, здійснювати збір іальних платежів з водопостачання та водовідведення з наступним перерахуванням ^рахунки КП «Водоканал».

гого, 01.07.2009 року між КП «ДЄЗ» та ГІП «Квартал - Сервіс» укладено Договір №5 ркмання та обслуговування житлового і нежитлового фонду, що перебуває у іальній власності Лозівської міської ради Харківської області (а.с.№ 109-119). ДЄЗ» 01.04.2006 року укладено договір Доручення з Комунальним підприємством юві мережі» за умовами якого: довіритель доручає, а повірений бере на себе »язання від імені і за рахунок Довірителя виконувати певну роботу - здійснювати від та за рахунок Довірителя наступні дії по обслуговуванню абонентів, які мешкають ареєстровані на адміністративній території м. Лозова та яким надані послуги з авізованого опалення та гарячого водопостачання: здійснювати збір комунальних ясів по централізованому опаленню та гарячому водопостачанню, які надійшли від нтів. в тому числі і коштів, що надійшли в рахунок погашення заборгованості за і Довірителем послуги, а також коштів, що збираються від абонентів на підставі юру Доручення №205 від 01.07.2005 року, укладеного між КП «ДЄЗ» та КП «теплові сі»№; виступати повноважним представником Довірителя у правовідносинах з нтами, які мешкають або зареєстровані на адміністративній території м. Лозова, того, до вище вказаних договорів з зазначеними підприємствами, КП «ДЖЄЗ» >ться і розрахунки (тарифи) за якими КІ1 «ДЄЗ» надає відповідні послуги інцям міста Лозова з водопостачання та водовідведення. Централізованого опалення, ання будинків та прибудинкових територій (а.с.№84-108).

гого, судом встановлено, є рішення Лозівської міської ради Харківської області від 2006 року про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії та послуги з гостачання (а.с.№17); від 24.04.2009 року №982 про встановлення тарифів га ання будинків і споруд та прибудинкових територій для житлового фонду міської а.с.№18).

Судом з»ясовано, що відповідно до довідки КП "ДЕЗ" (а.с.№10) та особового рахунку :.№11), відповідачі зареєстровані за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, м-н 5. і 10. кв.84. Квартира перебуває у приватній власності, оскільки приватизована, шовідачам у відповідності до рішення Лозівської міської ради Харківської області № 93 21 серпня 2006 .року "про затвердження встановлення тарифів на послуги іопостачання та водовідведення", позивачем надаються послуги водопостачання та ювідведення та нараховується за це плата по затвердженим тарифами, шовідачам у відповідності до рішення Лозівської міської ради Харківської області № 92 21 серпня 2006 року "про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії та :луги з теплопостачання", позивачем надаються послуги теплопостачання та шховується за це плата по затвердженим тарифам.

шовідачі користуються житловою площею та послугами КП "ДЕЗ, плату за послуги з юдного водопостачання, централізованого опалення та квартирної плати, однак вносять регулярно, внаслідок чого утворилася заборгованість, що підтверджується довідками з розрахунок заборгованості (а.с.№4-9).

-іетою погашення відповідачами всієї наявної суми заборгованості було спрямоване іередження про те, що за ними числиться заборгованість по водоспоживанню, їлопостачанню та квартирної плати, та вручено особисто в руки. У вищенаведеному передженні вказано, що у випадку якщо в квартиронаймача недостатньо засобів для гашення заборгованості вони мають право укласти договір на погашення заборгованості комунальні послуги. Попередження отримав ОСОБА_11, що ітверджується підписом (а.с.№12).

іедставник позивача у судовому засіданні вказала, що на теперішній час, договору на гашення заборгованості, відповідачами не укладено.

На запитання головуючою судовим засіданням до апредставника громадян ОСОБА_11 'ОСОБА_12, про причини з яких його довірителі не сплачували за отримані комунальні послуги, кільки в своїх поясненнях ОСОБА_10, вказав, що його довірителі визнають наявну боргованість за комунальні послуги. ОСОБА_10, вказав, що його довірителі не мають ні Ьго ні наміру ні бажання сплачувати такій організації як КП «ДЄЗ», оскільки останні не иоть ні якого права на отримання від них коштів, таке право є лише у КП «Водоканалу», ,1 «Теплсрві мережі» та у ЖЕКу. а та обставина, що КП <ДЄЗ» з цими підприємствами ріали якісь договори про надання послуг, то це незаконно, оскільки вони не поставили і відома громадян ОСОБА_11 і не з»ясвували, чи згодні останні на ге, шоб з КП «ДЄЗ» було іладено такі договори. На наступне запитання головуючого судовим засіданням ОСОБА_10 !. вказав, що його довірителі, не зверталися ні до місцевих органів для з»ясування нання про розмір тарифів, встановлених як плата за комунальні послуги ні до інших ранов. з приводу оскарження даних тарифів. Крім того, ОСОБА_10 В,І., вказав, що його [вірителям громадянам ОСОБА_11, взагалі не зрозуміло для чого було міській ралі ворювати таке підприємство яке КІІ «ДЄЗ»

Відповідно до ст.68 ЖК України наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартплату та іату за комунальні послуги.

Згідно статті 162 Житлового Кодексу України плата за користування житловим мміїценням в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної асності, встановлюється угодою сторін.

тата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в тановленому порядку тарифами. Строки внесення квартирної плати і плати за імунальні послуги визначається угодою сторін. Наймач зобов'язаний своєчасно вносити іартирну плату і плату за комунальні послуги.

,дом з»ясовано. що між сторонами не укладено договорів про надання комунальна >слуг у зв»язку з небажанням громадян ОСОБА_11, на укладення їх на умовах, що пропоновані КП «ДЄЗ». Про те. в судовому засіданні представник громадян ОСОБА_11, ОСОБА_10. вказав, що його довірителі не подавали своїх пропозицій до КІ1 «ДЄЗ» по ;ладенні договорів на своїх умовах.

Тобто, між сторонами виникли фактичні договірні відносини.

дповідно до ст. 11 ЦК України цивільні права та обов»язки виникають із дій осіб, шо редбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими тами, але за аналогією породжують цивільні права та обов»язки.

Сгаттею 14 ЦК України встановлено, що цивільні обов»язки виконуються у межах, тановлених дог овором або актом цивільного законодавства.

Статтею 526 ЦК України передбачає, що зобов'язання має виконуватись належним чином довідно до умов договору та вимог цього ж Кодексу, інших актів цивільного конодавства.

Крім того, згідно із ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» із змінами та доповненнями і 15 січня 2009 року Ш82-УІ споживач має не тільки право але й зобов'язання. На цставі п.1 ч.З ст.20 ЗУ « Про комунальні послуги» споживач зобов'язаний укласти говір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі пового договору.

З приводу заяви представника ОСОБА_11 - ОСОБА_10 В.1.. щодо визнання наявності боргу за риманні комунальні послуги та застосування строку позовної давності необхідно тачити, що згідно ст.256 ЦК України позовна давність - це строк, у межах якого особа же звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу, цповідно до ст.256 ЦК України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у 1 роки.

Статтею 264 ЦК України визначено що перебіг позовної давності переривається іненням особою дії. що свідчить про визнання нею свого боргу або іншого обов»язку. зовна давність переривається у разі иред»явлення особою позову дот одного із кількох жників, а також якщо предметом позову є лише частина вимоги, право на яку ма( іивач.

Згідно довідок по особовому рахунку на водопостачання (а.с.№4-5) судом вбачається, що оргованість і ОСОБА_11 виникла починаючи з - 01.08.2006 року, по теплопостачанню з 10.2006 року, з квартирної плати починаючи з 01.06 2006 року, тоді як позов КІІ ГЗ» подано до Лозівського міськрайонного суду Харківської області 25 серпня 2009 У-

А тому заява представника громадян ОСОБА_11 - ОСОБА_10, не підлягає задоволенню, швачем, у позовній заяві, заявлено про солідарне стягнення з відповідачів оргованостї та судових витрат.

що сг. 541 Цивільного Кодексу України, солідарний обов"язок або солідарна вимога икають у випадках, встановлених договором або законом, зокрема у разі неподільності дмега зобов'язань. У разі солідарного обов'язку боржників (солідарних боржників) аитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі від усіх жників разом, так і від будь-кого з них окремо, що відповідає вимогам сг. 543 іільного Кодексу України.

Згідно ст. 64 Житлового Кодексу України, члени сім'ї наймача, які проживають разом з . користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов'язки, що іиваюгь з договору найму жилого приміщення. Повнолітні члени сім'ї несуть дарну з наймачем майнову відповідальність за зобов' язаннями, що випливають із зазначеного договору.

Виходячи з викладеного, суд знаходить позовну заяву позивача в частині солідарного нення з відповідачів заборгованості по водоспоживанню, теплопостачанню та тарної плати такою, що підлягає задоволенню.

В задоволенні зустрічних позовних вимог (виправлених) ОСОБА_13, ОСОБА_13 шни ОСОБА_5 до Комунального підприємства «Дирекція єдиного замовника» івської міської ради Харківської області суд знаходить за необхідне відмовити, льки вважає ці вимоги необгрунтованими, оскільки з боку КП «ДЄЗ» неодноразово тонувало громадянам ОСОБА_13 на укладення договору про надання комунальних послуг, ік останні відмовилися від писання даного договору на умовах КІІ «ДЄЗ» і в свою у не надавали з свого боку будь-яких пропозиції що до умов, на яких вони мають ір укласти договір. Крім того, як було вже вище зазначено, згідно із ЗУ «Про житлово- комунальні послуги» із змінами та доповненнями від 15 січня 2009 року N882-VI кивач має не тільки право але й зобов'язання. На підставі п.1 ч.З ст.20 ЗУ « Про дальні послуги» споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово- унальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.

Відпоно до п.6 ч.І ст.214 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує питання як юділити між сторонами судові витрати.

Статтею 79 ЦГІК України встановлено, що судові витрати складаються з судового збору та іат пов'язаних з розглядом справи.

В позовній заяві позивачем заявлено вимогу про стягнення на його користь з відповідачів лідарному порядку витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи \ їх на суму в 30 грн. 00 коп.

ювідно до ч.І ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд :уджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, мною 5 Розділу 11 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного Процесуального ;ксу України встановлено, що до набрання чинності законом, який регулює порядок ти і розміри судового збору, судовий збір при зверненні до суду сплачується у їдку і розмірах, встановлених законодавством для державного мита, ітеріалів справи вбачається, що позивачем при звернені до суду було понесено судові ати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у судах на суму в 30 РО коп.(а.с.№ 1).

Оскільки Комунальне підприємство "ДЕЗ"1 на підставі рішення Лозівської міської ради івської області №914 від 22 січня 2009 року звільнено від сплати державного мита на рік (а.с.№14). то з відповідачів підлягає стягненню державне мито (судовий збір) на лкористь держави.

Виходячи з вищевикладеного, суд стягує з відповідачів в солідарному порядку на :ть держави судовий збір в сумі 715 гривень 00 коп.

На підставі вищевикладеного, суд знаходить позовні вимоги позивача в цій частині ш, що підлягають задоволенню.

Керуючись сг.ст.10, 11.31, 38, 44. 57. 60, 74, ч.2 ст.77, 79. ч.І ст.88, 169, 209. 2! 2-214. 215. !!8, 223 ЦПК України; ст.ст. 64, 68. 160, 162 Житловою Кодексу України; ст.ст.7 II. 56. 509, 526. 541; 543, 544 ЦК України; Частини 5 Розділу 11 Прикінцевих та ідних положень Цивільного Процесуального Кодексу України, суд, -

ВИРІ Ш И В:

Позовні вимоги комунального підприємства "Дирекція єдиного замовника" Лозівської ч ради Харківської області до ОСОБА_2, ОСОБА_3 имирівни про стягнення заборгованості за послуги з холодного водопостачання шізованого опалення та квартирної плати - задовольнити.

Стягнути у солідарному порядку з ОСОБА_2. ОСОБА_3 ширівни на користь Комунального підприємства «Дирекція єдиного замовника» Лозівської міської ради Харківської області (р/р 26003007091 у РБ "Аваль" код 33733910. >0 350589) заборгованість за послуги з холодного водопостачання, централізованого шення, квартирної плати та вивіз твердо-побутових відходів, в розмірі 7156 (сім тисяч п»ятдесят шість) гривень 23 копійки, яка складається з заборгованості за послуги з [одного водопостачання за період з 01 вересня 2006 року по 01 серпня 2009 року на іу в 937 (дев»ятсот тридцять сім) гривень 65 копійок; заборгованості з централізованого опалення за період з 01 жовтня 2006 року по 01 серпня 2009 року на [у в 4485 (чотири тисячі чотириста вісімдесят п»ять) гривень 66 копійок; имання будинків та прибудинкової території за період з 01 червня 2006 року по 01 пня 2009 року на суму в 1 732 (одна тисяча сімсот тридцять дві) гривні 92 копійки.

гнути солідарно з ОСОБА_2. ОСОБА_3 на користь Комунального підприємства «Дирекція єдиного замовника» Лозівської міської и Харківської області (р/р 26003007091 у РБ "Аваль" код 33733910, МФО 350589) рати по сплаті на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 30 вень 00 копійок (тридцять гривень).

Стягнути солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_3 на користь держави витрати по сплаті судового збору (державного мита) в сумі 715 (сімсот тнадцять) гривень 00 копійок.

В задоволенні зустрічних позовних вимог (виправлених) ОСОБА_2, їда ОСОБА_5 до Комунального підприємства «Дирекція єдиного овника» Лозівської міської ради Харківської області відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати по цивільним справам Апеляційного суду Харківської області через Лозівський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦІІК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після призначення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано. набирає законної сиди після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: Н.М. Жмуд