Справа № 502/1654/15-а
УХВАЛА
03 серпня 2015 року м. Кілія
Суддя Кілійського районного суду Одеської області Маслеников О.А.
розглянувши матеріали адміністративної позовного позову
ОСОБА_1 до
Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагенства у Кілійському районі
ОСОБА_2,
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору:
ОСОБА_3,
Реєстраційна служба Кілійського районного управління юстиції Одеської області
про скасування витягів з Державного земельного кадастру
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагенства у Кілійському районі ОСОБА_2 та просить визнати незаконними та скасувати витяги з державного земельного кадастру: - від 31.01.2015 року ВН 5101730412015; - від 04.06.2015року НВ 5102008122015; - від 23.06.2015 року НВ 5102049682015.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про Державний земельний кадастр» внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Державний кадастровий реєстратор є державним службовцем.
Як зазначено в п.п. 4-5 Порядку ведення державного земельного кадастру, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2012 р. № 1051 - ведення Державного земельного кадастру здійснює Держгеокадастр та його територіальні органи.
Держателем Державного земельного кадастру є Держгеокадастр.
Функції адміністратора Державного земельного кадастру виконує визначене Держгеокадастром за погодженням з Мінрегіоном державне підприємство, яке належить до сфери управління Держгеокадастру.
До складу Держгеокадастру та його територіальних органів входять державні кадастрові реєстратори, які здійснюють внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей в межах повноважень, визначених Законом України "Про Державний земельний кадастр" та цим Порядком.
Як зазначено в п. 9 Порядку - до повноважень Державного кадастрового реєстратора територіальних органів Держгеокадастру у районах, містах республіканського (Автономної Республіки Крим) та обласного значення належать:
1) внесення або надання відмови у внесенні до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про землі та земельні ділянки (їх частини), розташовані в межах району, міста республіканського (Автономної Республіки Крим) чи обласного значення;
2) здійснення державної реєстрації земельних ділянок, обмежень у їх використанні, скасування такої реєстрації;
3) формування поземельних книг на земельні ділянки, внесення записів до них, забезпечення зберігання поземельних книг;
4) присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам;
5) здійснення реєстрації:
заяв про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру;
заяв про відкликання заяв про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру;
заяв про надання відомостей з Державного земельного кадастру;
повідомлень про виявлення помилок, допущених під час ведення Державного земельного кадастру;
заяв про виправлення технічних помилок, допущених під час ведення Державного земельного кадастру;
заяв про внесення виправлених відомостей до Державного земельного кадастру;
6) проведення перевірки відповідності поданих документів вимогам законодавства;
7) узагальнення відомостей про землі в межах району, міста республіканського (Автономної Республіки Крим) чи обласного значення за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру;
8) надання відомостей з Державного земельного кадастру щодо об'єктів, зазначених у підпункті 1 цього пункту, та відмови у їх наданні, витягів з Державного земельного кадастру про будь-яку земельну ділянку в межах державного кордону;
9) виправлення помилок у Державному земельному кадастрі, допущених у відомостях щодо об'єктів, зазначених у підпункті 1 цього пункту;
10) оприлюднення за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру на офіційному веб-сайті Держгеокадастру:
відомостей щодо об'єктів, зазначених у підпункті 1 цього пункту;
дати та номера реєстрації заяв про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру та заяв про відкликання заяв про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, їх стислого змісту та інформації про результати розгляду.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 подано до місцевого загального суду, як адміністративного суду, адміністративний позов, у якому однією із сторін визначено посадову особу територіального органу Держгеокадастру у районі, тобто відповідного державного органу.
Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 18 КАС України адміністративні справи, у яких однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, підсудні окружним адміністративним судам.
Підстав для застосування альтернативної підсудності, встановленої ч. 3 ст. 18 КАС України не встановлено.
Згідно ч. 1 ст. 19 КАС України /територіальна підсудність/ - адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.
Відповідно до наведених положень законодавства, судом, до підсудності якого належить розглядати заявлений ОСОБА_1 адміністративний позов - є Одеський окружний адміністративний суд.
Згідно п. 6 ч. 2 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо справа не підсудна цьому суду.
Судові витрати, сплачені за подачу адміністративного позову, на підставі Закону України «Про судовий збір» - підлягають поверненню позивачу.
Керуючись п. 6 ч. 2 ст. 108 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагенства у Кілійському районі ОСОБА_2, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_3,Реєстраційна служба Кілійського районного управління юстиції Одеської області про скасування витягів з Державного земельного кадастру - повернути позивачу, в звязку непідсудністю.
Розяснити позивачу його право на звернення до адміністративного суду, згідно встановленої ст. 18 КАС України предметної підсудності адміністративних справ.
Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Судовий збір в сумі 73,08 гривень, сплачений 31.07.2015 року через відділення № НОМЕР_1 «ОСОБА_4 Аваль» згідно квитанції № N0E4E35498 за наступними реквізитами: поточний рахунок 31216206700234, код ЄДРПОУ 37905000, Одержувач платежу УДКСУ у Кілійському районі Одеської області, Код установи банку 828011 повернути платнику, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_2.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги у пятиденний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кілійського районного суду ОСОБА_5